صفحه 2 از 15 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 148

موضوع: مسائل مربوط به تعداد توصیه نامه

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : معضل کمبود توصیه نامه

نقل قول نوشته اصلی توسط itskasra
    مرسی-
    می تونم برم از یه دانشکده دیگه بگیرم و چند جا بفرستم، فقط اگه بعدا" چک کنن و استاد جواب نده بد که نیست؟ (آخه خودش گفت من حال ندارم جواب email ها رو بدم!!!!!)
    به نظر من از یه همچین کسی نگیر پس. یعنی چی حال نداره؟ استادای بهترین دانشگاههای دنیا هم اینطوری ناز نمیکنن؟ یعنی از اونا سرشون شلوغ تر هست که همچین نامه های مهمی رو حال نئارن جواب بدن؟
    پی فردا اگه بهش میل زدن و جواب نداد ممکنه فکر کنن خودت نوشتی حالا بیا و درستش کن
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

عمو وحید مرسی از جوابت.
    اگه از محل کار بگیرمو چه جوری اصل بودنشو چک می کنن. یعنی شرکتی که کار می کردم که سایت نداره، رییسم email تو gmail هست. سر برگ و پاکت انگلسی هم که ندارن و خودم باید درست کنم. حالا چه جوری می خوان مطمئن شن؟
    اگه 2 تا از استادا بفرستم با یه دونه از کار به یه دانشگاه متوسط، بازم به این یدونه گیر می دن؟ (بد بختی داریم ما با این recom تو اون دانشگاه هاااا)
    everything happens for a reason

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

نه فکر نکنم مشکلی باشه من خیلیا رو دیدم که 2 تا از دانشگاه داشتن یکی از سر کار.
    در مورد ایمیل راستش من نمیتونم قطعا چیزی بگم که ایمیل gmail طرف رو بزن یا اصلا ایمیل ننویس.
    البته فکر کنم اگه طرف انگلیسیش خوب باشه راه حل خوب این هست که فقط تلفن اون رو بنویسی.
    من یک نفر رو میشناسم که از کانادا میخواست ویزای کار بگیره و باید 2 تا recommendation از جاهایی که کار کرده بود میداد.
    اونم تو فرمها فقط تلفن رئیس های شرکتها رو داد (سایت نداشتن و کار پیمانکاری بود). سفارت هم فقط به شماره ها زنگ زد تا مطمئن بشه از قضیه. فکر نمیکنم دانشگاه چک کنه ولی به هر حال باید احتیاط کرد.
    شوپنهاور

مرسی از جوابت.
    حالا یه به نظرت بدم رو سربرگ و پاکت فارسی شرکت بنویسن یا خودم بشینم یه سربرگ انگلیسی درس کنم و پاکت انگلیسی هم پرینت بگیرم. راستی مهرشونم که فارسیه، بدون مهر قبول دارن فقط با امضای یارو باشه؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

بله خودت درست کنی بهتره بهرحال باید بتونن آدرس و شماره تلفن و این چیزا رو بخونن.من واسه rec های خودم تمام سربرگها و پاکتها رو خودم درست کردم. ولی به نظر من مهر مهم نیست فارسی باشه یا نه. همون مهری که دارن بگو بزنن بهتر از نبودنش هست. چون rec مربوط به کار هست مهر داشته باشه بهتره.
    شوپنهاور

عمو وحید دستت درد نکنه.فرصت پیش بیاد اونور آب جبران کنم ;D

یه نمونه recom کاری کسی داره من به یارو بگم چیا بنویسه و تا چه حد تعریف کنه؟

wow.oops
    Guest

بچه سلام
    همون طور که می دونین. استادای شریف recom سخت میدن جاهای دیگه رو نمیدونم. من یه پیشنهاد قابل بحث دارم( میشه Modify اش کرد). من پیشنهادم اینه که استادایی که recom سخت میدن رو اینجا معرفی کنیم تا کسایی که می خوان apply کنن مثل من دچار مشکل نشن. اگه بچه ها بدونن کیا recom نمیدن. اصلا وقتشون رو با اون استاد تلف نمی کنن و باهاش درس نمی گیرن. این طوری تو درد سر نمی افتن. من تنها به دلیل نداشتن recommendation نتونستم در دوره ی لیسانس apply کنم. و وقتم رو برای خوندن کنکور تلف کردم. و بعد از اون هم وقتم سر کلاس های ارشد تلف شد و کلا عمرم حروم شد. این بار هم یه سری از استادا بهم recom ندادن. و یکی از اونایی هم که داد گفت من 2 یا 3 تا میدم. من که نمی تونم برای همه ی دانشگاه های دنیا برات recom بنویسم. من انقدر از این recom تحت فشار بودم که حاضر بودم دونه ای 50000 تومن هر کدومو بخرم. یه استاد دیگه می گفت تو با من یه درس داشتی و اگه با یه درس واست recom بنویسم اون ور آبیا می گن آبکیه یا مثلا یکی دیگه به دانشجوای لیسانس میگه اگه شما با من paper نداشته باشین بهتون recom نمیدم. البته اینا اصلا کار درست نیستنا یه وقت فکر نکنین چون استادای خفنین محل نمیذارن. بیشتر ع....ه این . در هر حال اگه شما نظر یا پیشنهاد یا انتقادی دارین به من بگین تا یه راه حلی واسه دانشجوایی که سال دیگه میخوان apply کنن پیدا کنیم.

Senior Member

اولا واقعا جاي تاسف داره که شما عمرتون رو توي بهترين دانشگاه ايران حروم کردين ولي ... بگذريم.
    من دوستام اونجا يک کاراي کردن که مشکليم نداشته. فکر مي کنم که اين ورقه هاي با سربرگ انگليسي رو مي تونين بگيرين. لااقل چند تا و بعد کپي رنگي بگيرين. وقتي يک استاد واستون مي نويسه، همون متن رو خودتون تايپ کنين و روي برگه ها ي که تهيه کردين ، پرينت بگيرين و دوباره بدين همون استاد امضا کنه. فکر نمي کنم، امضا ي همون متني که خودشون نوشتن، واسشون مشکلي باشه!!
    (باز خوش بهالتون، من استادام ميگن الکترونيکي مي دن!!! اگرچه تقريبا ازشون مطمئنم ولي خوب ...!!)

ApplyAbroad Champion

قبول دارم که بعضی از استادها فقط به خاطر این که نمی‌خواهند وقت بگذارند به شما توصیه نامه نمی‌دهند، اما نمی‌دونم چقدر کار خوبی باشه که شما درس خودندتون و این که با کدوم استاد درس بگیرید رو منوط به گرفتن توصیه‌نامه بکنید. ضمن این که اگر ما استادها رو معرفی کنیم و همه دانشکده واسه توصیه‌نامه برن سراغ ۳-۴ تا استاد معرفی شده، احتمالا اونها هم در کارشون تجدید نظر می‌کنند و به همه توصیه‌نامه نمی‌دهند.
    با همه این حرف‌ها باز اگر فکر می‌کنید معرفی استادها مفیده، بگید که ما هم تجربه خودمون رو بگیم. من لیسانس و فوق رو هر دو تو رشته کامپیوتر از شریف گرفتم (اون موقعی که شماها هنوز به دنیا نیومده بودید ).

wow.oops
    Guest

اره این طوری سر استادای دیگه شلوغ میشه. خودمم فکرشو کرده بودم ولی گفتم شاید یه راه حلی چیزی باشه.