صفحه 127 از 137 نخستنخست ... 2777117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,261 تا 1,270 , از مجموع 1364

موضوع: همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه British Columbia

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه British Columbia

نقل قول نوشته اصلی توسط Nader136538 نمایش پست ها
    سلام دوستان.دوستان منظور از فول فاند بورسیه که گفته میشه مثلا در سال 21 هزار دلار از طرف دانشگاه پرداخت میشه،این دقیقا هزینه تحصیل برای یه سال در مقطع دکترا که 8000 هزار دلار هست ازش کم شده همون اولش، یا اینکه این هزینه دانشگاه از 21 تا کم میشه و هر چی موند بابت خرج و هزینه خوابگاه و خوراک و زندگی دانشجو حساب میشه؟کلا این 21 هزار دلار منظور چیه؟مثلا از این 21 هزار تا مالیات و نمیدونم هزینه تحصیل و خوابگاه کم میشه هرچی موند به دانشجو داده میشه یا اینکه مثلا قبلا یه مبلغی بوده کم شده و باقی مانده جهت زندگی و هزینه روزمره دانشجو21 تا برای یه سال هست.ممنون میشم هر کدام از دوستان اطلاعات کافی داشتن جواب سوالاتمو بگن
    خیر
    باید از کل فاند شهریه و فی را کسر کنید. برخی دانشکده ها شانس اپلای TA را هم دارید که البته ممکن است رقابتی باشد ولی اگر دریافت کنید به این مبلغ برای همان ترم اضافه میشود ولی فاندی که از آن شهریه کسر شده باشد نیست. ضمنا اگر پذیرش بگیرید در نامه فاندینگ دتایل پکیج فاند توضیح داده میشود.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام دوستان. ممنون می شم من رو هم راهنمایی کنید. من برای پاییز 2017 برای ارشد مهندسی شیمی این دانشگاه اپلای کردم ولی استاد هنوز نتونستم پیدا کنم. تافل 97و جی ار ای 314 و معدلم 17.07 ( دانشگاه فردوسی) هست. یک مقاله ISI با ایمپکت 2.7 هم دارم. 1.5 سال هم سابقه RA دارم. به نظرتون اصلا شانسی دارم برای پذیرش با فاند از این دانشگاه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UBC

شانس دارید؛ به اساتید ایمیل بزنید و ناامید نیشد. روزانه حداقل ۱۰-۲۰ نفر به هر استادی توی این دانشکده ایمیل می زنن. به همین خاطره که خیلی ها رو جواب نمیدن. به نظر من خیلی روی GRE مانور ندید چون اصلا جزو شرایط پذیرش نیست. مقاله تون نکته مهم تریه.

نقل قول نوشته اصلی توسط koorayoosh نمایش پست ها
    سلام دوستان. ممنون می شم من رو هم راهنمایی کنید. من برای پاییز 2017 برای ارشد مهندسی شیمی این دانشگاه اپلای کردم ولی استاد هنوز نتونستم پیدا کنم. تافل 97و جی ار ای 314 و معدلم 17.07 ( دانشگاه فردوسی) هست. یک مقاله ISI با ایمپکت 2.7 هم دارم. 1.5 سال هم سابقه RA دارم. به نظرتون اصلا شانسی دارم برای پذیرش با فاند از این دانشگاه؟

Junior Member

سلام دوستان
    من هر چقدر ایمیل میزنم به اساتید که کلن جوابی دریافت نمی کنم. خواستم ببینم این دانشگاه اول باید واسش اپلای کرد و جواب گرفت، بعد با استاد مکاتبه کرد؟
    حالا اگر به طور کلی بخوام اپلای کنم، به نظرتون شرایطم برای قبول شدن هست یا نه؟ من شاید بتونم هزینه یکسال رو هم خودم ساپورت کنم.
    رشته مهندسی شیمی، لیسانس با معدل 15.98 دانشگاه نفت، ارشد با معدل 16.63 دانشگاه تهران، دو مقاله ISI با ایمپکت 1.5 و یک مقاله سابمیت شده، یک مقاله کنفرانسی داخلی. زمینه کاری هم water/wastewater treatment. تافل دو سال پیش دادم شدم 94 و احتمالن دوباره بالا 90 بگیرم.
    سوال دیگه هم که اگر جواب بدین ممنون میشم این است که تو صفحه یکی از اساتید دیدم که نوشته اول برای preliminary apply اقدام کنیم تا ارزیابی اولیه بشیم. من رو لینکش که کلید می کنم میگه همچین صفحه ای وجود نداره. خواستم ببینم این دانشگاه هم اپلایش دو مرحله ای هست؟ یعنی مثل دانشگاه آلبرتا؟

ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط aminsniper نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من هر چقدر ایمیل میزنم به اساتید که کلن جوابی دریافت نمی کنم. خواستم ببینم این دانشگاه اول باید واسش اپلای کرد و جواب گرفت، بعد با استاد مکاتبه کرد؟
    حالا اگر به طور کلی بخوام اپلای کنم، به نظرتون شرایطم برای قبول شدن هست یا نه؟ من شاید بتونم هزینه یکسال رو هم خودم ساپورت کنم.
    رشته مهندسی شیمی، لیسانس با معدل 15.98 دانشگاه نفت، ارشد با معدل 16.63 دانشگاه تهران، دو مقاله ISI با ایمپکت 1.5 و یک مقاله سابمیت شده، یک مقاله کنفرانسی داخلی. زمینه کاری هم water/wastewater treatment. تافل دو سال پیش دادم شدم 94 و احتمالن دوباره بالا 90 بگیرم.
    سوال دیگه هم که اگر جواب بدین ممنون میشم این است که تو صفحه یکی از اساتید دیدم که نوشته اول برای preliminary apply اقدام کنیم تا ارزیابی اولیه بشیم. من رو لینکش که کلید می کنم میگه همچین صفحه ای وجود نداره. خواستم ببینم این دانشگاه هم اپلایش دو مرحله ای هست؟ یعنی مثل دانشگاه آلبرتا؟

ممنون
    این نکات را برای استفاده دوستانی مشابه شما که سوالاتی نظیر این را از اینجانب قبلا در پستهای خصوصی و فروم مطرح کردند عرض میکنم و ممکن است بخشی از آن به شرایط شما دقیقا قابل پیاده سازی نباشد. در عین حال در مورد شما و اینگونه دوستان با رزومه جنرال خوب (نه متوسط و نه ضعیف) به صورت کلی میتوان گفت که بسته به وجود استاد در فیلد مورد نظر شما ممکن است شانس خوبی داشته باشید یا خیر ولی توصیه من اینستکه برای دانشگاههای رنک بالا نظیر یو بی سی اپلیکیشن بلایند نفرستید چرا که به علت وجود متقاضی زیاد اگر مکاتبات قبلیتان با فیدبک مناسبی روبرو نشده باشد عموما شانس زیادی نیست. در دانشگاههای متوسط امکان اینکه افرادی پس از پذیرش با قبولی در دانشگاه رده بالاتری در آخرین لحظات انصراف دهند و اپلیکیشنهای بلایند توسط اساتید بررسی شوند بیشتر است ولی در دانشگاههای تاپ عموما اساتید از بین اپلیکنتها بهترین افراد را به انضمام رزو احتمالی در نظر دارند.
    مساله دوم فیلد مورد نظر است که ممکن است در بخش مد نظرتان اصولا استادی برای دانشجوی جدید برنامه ریزی نکرده باشد یا اصولا استادی با این فیلد وجود نداشته باشد. روی این مساله کار کنید. به عنوان نمونه در مورد سوال خاص شما در دانشکده مهندسی شیمی ممکن است استادی بر روی Disinfection و Small community treatment یا Source protection کار کند (اگر بررسی کرده باشید حداقل یک استاد ایرانی در این فیلد خواهید یافت) بنابراین شانس فردی که روی Water treatment هر زمینه ای در ارشد کار کرده باشد قطعا بیش از فردی با رزومه ای حتی قوی تر (نسبی) و کار بر روی Wastewater خواهد بود. زمینه های دیگر قطعا از این فیلد شما هم شانس کمتری خواهند داشت حتی با رزومه ای قدری بالاتر.
    در خصوص نکته بعد، ممکن است تمرکز شما بر روی دانشکده های نزدیکی نظیر سویل قرار گیرد ولی باز با قدری تحقیق خواهید یافت که بخش عمده ای از اساتید این دانشکده نیز که بر روی WW کار میکنند از سال گذشته بازنشسته شده اند و دو استاد جدید نیز که به تازگی جذب شده اند فعلا دانشجویی در مقطع دکتری جذب نمیکنند (اینها اطلاعاتی هستند که با یک سرچ ساده در اینترنت، مکاتبه یا مشورت با دوستانی که در دانشگاه مدنظر دارید پیدا خواهید کرد) این اطلاعات شما را به این امر رهنمون میکند که ممکن است اپلیکیشن بلایند شما در این سال برای یو بی سی حداقل از کمترین شانس با توجه به رشته زمینه برخوردار باشد و بهتر بدانید دانشگاههای دیگری را مدنظر قرار دهید.
    در مورد Preliminary application هم بسته به دانشکده ممکن است شرایط قدری متفاوت باشد ولی عموما مشابه آلبرتا با زمان حدود شش تا هشت هفته بررسی در این مرحله نیست. عموما در یو بی سی دانشکده ها اجازه مستقیم اپلای کردن را هم میدهند (باز بسته به دانشکده در سایت چک کنید) و نیازی به طی این مرحله ندارید. آلبرتا مساله پذیرش اولیه جدی است و تقریبا یک مرحله از بررسی پرونده را شامل می شود که ممکن است در احتمال پذیرش شما و حداقل وجود استاد با ظرفیت در پذیرش شما موثر باشد که در مورد یو بی سی چنین نیست و ارسال اپلیکیشن چیزی را اصولا تضمین نمیکند مگر آنکه فیدبک مناسبی از قبل دریافت کرده باشید.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام دوستان
    من سوالي دارم كه ممنون ميشم اگه كسي تجربه شو داره كمكم كنه
    من از UBC يه پذيرش مشروط به ارسال مدارك رسمي گرفتم
    مدارك رو بردم دارالترجمه و بعد از تاييد دادگستري براي دانشگاه پست كردو
    ولي دانشگاه گفته مدارك قابل قبول نيست!
    كسي هست كه ارسال كرده باشه و منو راهنمايي كنه؟
    ممنونم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Rosim نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من سوالي دارم كه ممنون ميشم اگه كسي تجربه شو داره كمكم كنه
    من از UBC يه پذيرش مشروط به ارسال مدارك رسمي گرفتم
    مدارك رو بردم دارالترجمه و بعد از تاييد دادگستري براي دانشگاه پست كردو
    ولي دانشگاه گفته مدارك قابل قبول نيست!
    كسي هست كه ارسال كرده باشه و منو راهنمايي كنه؟
    ممنونم
    معمولا باید علت را توضیح داده باشند که به چه علت قابل قبول نیست. یکی از دلایل می تواند عدم ارسال آفیشال مدارک باشد. مدارک باید از دانشگاه مبدا به صورت آفیشال ارایه شود. اگر دانشگاه مدارک انگلیسی ارایه میکند به همان شکل در پاکت دانشگاه و در غیر این صورت در پاکت سیل شده دارالترحمه ارسال کنید. اینکه مدارک باز با پست توسط خودتان ارسال شود می تواند حمل بر غیر آفیشال بودن مدارک شود. اگر مورد دیگری است از طریق سوال ایمیلی یا تلفنی از تحصیلات تکمیلی، علت دقیق را جویا شوید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    كنترل-دانشگاه تهران

سلام خدمت دوستان
    برای دانشگاه UBC مدارک رو بعد از اینکه آپلود کردیم توی اپلیکشن آنلاین، باید به ادمیشن آفیس هم پست کنیم یا نیازی نیست و بعد از پذیرش باید پست کرد مدارک رو.
    ممنون

سلام
    دوستان در مقطع مستر با تز برای رشته مهندسی حدود چه قدر هزینه لازم است تا بتوان هزینه زندگی متوسط دانشجویی در ونکوور و هم هزینه دانشگاه رو تامین کرد؟

Junior Member

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت دوستان و مدیران نازنین
    با مشخصات بنده شانسی برای گرفتن فول فاند هست؟؟؟ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    لیسانس مهندسی عمران با معدل 14.5
    لیسانس مهندسی مدیریت پروژه معدل 13
    یعنی 2 تا لیسانس دارم
    فوق لیسانس مهندسی عمران ساخت معدل 16.5 اما پایان نامه هنوز تحویل داده نشده...از الان اقدام کنم یا نه؟؟؟
    آیلتس 7
    2 مقاله آی اس آی
    متاهل هستم و 35 سالمه و خانومم هم پرستار با 14 سال سابقه هستن و 1 بچه 10 ساله هم داریم///
    از عزیزانی که پاسخ بدن کمال تشکر رو دارم
    ممنون میشم کمک کنید.شاد و پیروز باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)