صفحه 6 از 137 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1364

موضوع: همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه British Columbia

پیش فرض پاسخ : همه سوالات شما درباره پذیرش از دانشگاه British Columbia

سوالاتي رو كه ميدونم جواب ميدم:
    (من خودم هم از UBC پذيرش داشتم براي ECE با فاند16500 دلار قطعي(!!) و مقادير ديگري غير قطعي!، ولي الان منتظر يه نتيجه مهم از آمريكا هستم كه ممكنه منو از كانادا منصرف كنه!)

2 - شهريه دانشگاه فكر كنم براي همه رشته ها 7200 دلار باشه ، كه بايد از همين پول بدين ، البته احتمالا شما هم براي Partial Tuition Waiver كه دانشگاه اعلام ميكنه Eligible هستين ، پس شهريه تون به 4000 دلار (تقريبا) تقليل پيدا ميكنه........

3 - ظاهرا به سختي اين پول كافي باشه ، اقلا براي ترم اول بايد مقدار كافي پول به عنوان حاشيه امنيت داشته باشين
    بعدش از ترم 2 هم ميشه كم كم منابع مالي و كمك هاي دانشگاه رو گير آورد و استفاده كرد.........و هم از Off-Campus Housing بهره برد كه هزينه رو خيلي كم ميكنه
    البته اگه مجرد بودين ، اين مزيت رو داشت كه خونه گرفتن با چند نفر ، خيلي هزينه رو كم ميكنه

4 - اگه رنكش كمتره كه خوب مگه آدم بيكاره پاشه بره US با اون همه دردسر...........كانادا تازه ميتونيد راحت تر اقامت هم بگيرين
    اون وقت خيلي راحت ميشه از اونجا رفت US
    (من خودم اگه دنبال US ام ، علتش اينه كه رنك دانشگاهم تو US با UBC‌ خيلي فرق ميكنه و برام مي ارزه!)

7 - نخير ، يه پكيج ميفرستن شامل يه Acceptance Letter از Faculty of Graduate Studies و يه نامه كه توش استادتون فاند رو تاييد كرده ، همين كافيه.

در مورد سوال 7 منم شک دارم. الان منم یه نامه اینترنتی به همراه فاندها گرفتم و گفتن که یکی هم برات پست کردیم و الان هم من باید جواب بدم که اینارو قبول می کنم یا نه. می خواستم ببینم همین نامه کتبی که داره میاد پذیرش هست و نامه دیگه ای نمیدن؟ یعنی با همین باید بریم سفارت؟

در مورد سوال 7 من email زدم و از دانشگاه پرسيدم. فقط همون دو تا نامه کافيه برای سفارت.
    برای اطمينان خودتون هم می تونيد email بزنيد و بپرسيد.

یه سوال دیگه لطفا. اون نامه ای که کتبی فرستادن تا برسه طول می کشه. آیا میشه به جاش نامه ای که ایمیل زدن رو پرینت رنگی گرفت و ببریم برای تایید وزارت علوم و نظام وظیفه؟

دوستان، آیا کسی از Sauder مصاحبه ای چیزی داشته؟ من دیدم کسانی را که رد شده باشن امسال. اما پذیرفته شده یا مصاحبه شده ندیدم هنوز! اگر کسی مصاحبه داشته، لطفاً تاریخ و رشته را اعلام کنه.

ممنونم.
    &quot;A person who never made a mistake never tried anything new&quot;<br />Albert Einstein

براي من يك نامه از دپارتمان آمد مبني بر فاند و يك نامه از Graduate Office مبني بر پذيرش. نامه دوم مبني بر پذيرش براي ويزا لازمه. فكر كنم بايستي منتظر اصل نامه ها باشين تا بشه اقدام كرد.
    شايد بد نباشه كسايي كه پذيرش UBC دارن و مي خوان اقدام كنن با هم ارتباط بيشتري داشته باشن.

من UBC رو Accept کردم با ۲۴۰۰۰دلار در سال.
    ۱- اگر ۲نفری برین سفارت شانستون کمتر می‌شه ولی اگر اول شما بری بد همسرت شانس شما خیلی زیاد می‌شه و شانس همسرت در حد صفر می‌شه.
    ۲- بپرس ازشون. من ۲۴۰۰۰دلار دارم و باید ۳۰۰۰دلار از شهریه رو خودم بدم
    ۳-UBC برای من زندگیه ۱ نفر رو ۱۸۰۰۰ دلار تخمین زده تو نامه‌ی پذیرشم.
    ۴- خب US داریم تا US اگه TOP10 داری می‌ری آره ارزششو داره. به هر حال کم نیستند کسانی که کانادا رو به امریکا ترجیح می‌دن. این یه فرمول ثابت نداره. بستگی به شرایط و روحیات و اهداف و ... هرکس داره.
    ۵- من ترجیح دادم صادقانه عمل کنم و از وقتی یکی رو Accept کردم email زدم و بقیه رو reject کردم. با rejectکردن جا برای یک نفر که به اون پذیرش نیاز داره باز می‌شه. من از خیلی از استادا (حتی ایرانی) تو کانادا و امریکا شنیدم که در شرایط برابر ترجیح می‌دن یه غیر ایرانی رو Accept کنن چون خیلی پیش میاد که سال تحصیلی شروع بشه و دانشجوی ایرانیشون نیاد بدون حتی یک ایمیل خشک و خالی. این برای هیچکدوم از ما خوب نیست. بعد بگین چرا بهمون ویزا نمی‌دن! چرا تو CMU یکی دوتا ایرانی بیشتر نیست... اوه اوه اوه چه روضه‌ای خوندم!
    ۶- نه! شما می‌تونی زودتر فارق بشی! قانون مشخصی ندارن یعنی شما زمانی فارق می‌شی که استاد بگه و وقتی Mastersداری معمولا می‌تونی زودتر تمومش کنی.
    ۷- کانادا I20 نداره. اصل نامه‌ی پذیرش لازمه ولی اگر عجله دارین با کپی یا فکس اون هم می‌شه کار رو شروع کرد.
    ۸-خب اگر نبود بهتر بود ولی حالا که هست هم بعید می‌دونم مشکلی باشه. فقط به عنوان کسی که حمایت مالی می‌کنه ازتون معرفیش نکنین فکر کنم بهتره.

موفق باشید.

کسی خبری نگرفته هنوز از Sauder؟ کسی میدونه سال های قبل حدوداً کی اعلام کردن نتایج را؟ من شنیدم کلاً دیر اعلام میکنن. سال 2006 دیدم به یک نفر در 30 May پذیرش دادن!!! اینکه دیگه ویزاش میشه درد سر!؟
    &quot;A person who never made a mistake never tried anything new&quot;<br />Albert Einstein

من خيلي وقت پيش ريجكت گرفتم

من هم براي operation management اقدام كردم و منتظرم هنوز

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)