صفحه 9 از 9 نخستنخست 123456789
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 89 , از مجموع 89

موضوع: رشته های گروه پزشکی در فرانسه

پیش فرض پاسخ : رشته های گروه پزشکی در فرانسه

سلام خسته نباشین
    من قصد ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی یا پزشکی در فرانسه رو دارم.
    میخواستم بدونم با شرایط من ایا شانسی هست که بتونم ازطریق پذیرش زبان در فرانسه ادامه تحصیل بدم ؟
    معدل دیپلم 18 و معدل پیش دانشگاهی حدود 13 و معاف از خدمت سربازی هستم.
    ایا برای پذیرش در فرانسه شرط معدل هم وجود دارد و موثر است ؟
    اگر امکانش هست لطفا راهنمایی کنید واقعا نیاز دارم چون جواب سوالاتم رو از موسسات مختلف که تحقیق میکردم نتونستم بگیرم خیلی ممنون میشم..
    اگه امکانش هست که بتونم اونجا پذیرش بگیرم از طریق زبان و در ازمونی که بعد از سال اول میگیرن شرکت کنم باید چه اقداماتی انجام بدم ؟
    ممنون

Junior Member

سلام
    خواهش میکنم جواب سوال من رو بدید
    من کارشناسی معماری دارم و از هنرستان وارد دانشگاه شدم یعنی پیش دانشگاهی رو نگذروندم
    حالا میخواستم ببینم میتونم برای ارشد رشته ی خودم اقدام کنم و اونجا یه سال زبان یاد بگیرم و بعد از یه سال یادگیری زبان تغییر رشته بدم دندون پزشکی یا فیزیوتراپی بخونم؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید

Member
    رشته و دانشگاه
    Médecine - Université Lille II de Santé

نقل قول نوشته اصلی توسط sogandr72 نمایش پست ها
    سلام
    خواهش میکنم جواب سوال من رو بدید
    من کارشناسی معماری دارم و از هنرستان وارد دانشگاه شدم یعنی پیش دانشگاهی رو نگذروندم
    حالا میخواستم ببینم میتونم برای ارشد رشته ی خودم اقدام کنم و اونجا یه سال زبان یاد بگیرم و بعد از یه سال یادگیری زبان تغییر رشته بدم دندون پزشکی یا فیزیوتراپی بخونم؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    سوالتون منطقی نیست و کسی نمیتونه جوابش رو بده. اگه منظورتون اینه که آیا از هر رشته ای میشه برای پزشکی اقدام کرد، جوابش مثبته، ولی لازمه ی اینه که مدرکی معادل bac داشته باشید یعنی معادل 12سال درس خوندن که میشه پیش دانشگاهی. اگه سوالتون اینه که آیا وضعیتتون معادل پیش دانشگاهی حساب میشه باید از بخش فرهنگی سفارت فرانسه سوال کنید.
    اگه سوالتون اینه که آیا با این شرایط بهتون اصلا پذیرش میدند؟ باید بگم که احتمالش ضعیفه ولی بازم کسی نمیتونه جواب سوالتون رو بده چون این دانشگاهه که پرونده ها رو بررسی میکنه و کسی نمیدونه که به جز معدل بالا و انگیز نامه، چه معیار های دیگه ای دارند
    ...Nous avons été créés d'un partage
    !La vie est un partage, On partage la vie

Junior Member

Post پاسخ : رشته های گروه پزشکی در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط avand نمایش پست ها
    سوالتون منطقی نیست و کسی نمیتونه جوابش رو بده. اگه منظورتون اینه که آیا از هر رشته ای میشه برای پزشکی اقدام کرد، جوابش مثبته، ولی لازمه ی اینه که مدرکی معادل bac داشته باشید یعنی معادل 12سال درس خوندن که میشه پیش دانشگاهی. اگه سوالتون اینه که آیا وضعیتتون معادل پیش دانشگاهی حساب میشه باید از بخش فرهنگی سفارت فرانسه سوال کنید.
    اگه سوالتون اینه که آیا با این شرایط بهتون اصلا پذیرش میدند؟ باید بگم که احتمالش ضعیفه ولی بازم کسی نمیتونه جواب سوالتون رو بده چون این دانشگاهه که پرونده ها رو بررسی میکنه و کسی نمیدونه که به جز معدل بالا و انگیز نامه، چه معیار های دیگه ای دارند

توی رشته های پیراپزشکی همه ی رشته هاشون بعد یک سال تحصیل کنکور دارن؟
    ممنون میشم اگه این سوالمم جواب بدین

پزشکی در فرانسه یک حماقت محض است.
    نه سال،ورودی سخت،زبان مزخرف،رابطه بد با دولت ایران،گرانی و...

Junior Member

سلام وقت بخیر. برای دندانپزشکی تو فرانسه اینجوری که من متوجه شدم رشته دیپلم فرقی نداره. معدل و شرایط سنی محدودیت داره؟
    و آیا آزمون ورودی میخواد
    با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    France Universite de Strosbourg

نقل قول نوشته اصلی توسط amirkhan11 نمایش پست ها
    @avand
    دوست عزیز،در مورد داروسازی هم اطلاع دارید؟ خیلی برام حیاتی و سرنوشت سازه! میخواستم بدونم من که پیش دانشگاهی هستم با معدل بالای 19،میتونم برای فرانسه اقدام کنم(اونجا فامیل هم داریم)
    باید فرانسوی رو خوب بدونی تا وارد این رشته ها بشی . توی پروسه اپلای ویزا ، کاری به فامیلاتون ندارن
    Si vous voulez me contacter, je suis sur INSTAGRAM | sayed_hamed_sajjadi

سلام وقت همگی بخیر
    من پزشک عمومی هستم،مطالب دوستان را مطالعه کردم اما همچنان ادامه تحصیل در فرانسه برای تخصص های پزشکی برام گنگ هست.
    راجع به منابع آزمون : (internship competition as a foreigner) concours d’internat à titre d’étranger
    کسی اطلاعی داره؟بعد از گرفتن مدرک b2باید این امتحان رو شرکت کنیم و براساس نمره ی این امتحان میتونیم رشته ی تخصص مورد نظرمونو انتخاب کنیم.منابع این آزمون،میزان سختی اون و اینکه اصلا ورود به رزیدنتی در فرانسه برای فرد غیر فرانسوی و non UEچقدر ممکنه و کدوم رشته ها رو میتونن وارد شن؟
    ممنون میشم اگر دوستان در این زمینه اطلاعاتی دارند و یا سایت یا منبع موثقی میشناسن معرفی کنن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط avand نمایش پست ها
    من خودم پارسال شروع به یادگیری زبان کردم ، امسال از طریق سفارت اقدام کردم ، TCF-DAP رو B2 شدم، هفته پیش برام از دانشگاه لیل 2 پذیرش اومد، الان دنبال ویزام.
    سلام. خوبید؟ میشه لطفا من رو راهنمایی کنید؟ فکر میکنم قبلا به توییترتون هم پیام دادم (
    من دانشجوی داروسازی ام. دارم پایان نامم رو کار میکنم. و فرانسه رو هم تازه دارم کلاس میرم، شرایط مالی خوبی ندارم. میخواستم ازتون بپرسم فارم دی من اونجا معادل جه مقطعیه و باید برای چه مقطعی اپلای کنم؟ چه امتحانایی ازم میگیرن و منابعش رو از کجا پیدا کنم. واقعا خیلی ممنونتون میشم اگر کمکم کنید.

صفحه 9 از 9 نخستنخست 123456789

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)