صفحه 3 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 89

موضوع: رشته های گروه پزشکی در فرانسه

پیش فرض پاسخ : پزشکی در فرانسه

هر کسی در هر مقطعی در کشور خودش باشه باید pcem1 رو رد کنه ٬ البته کسی که مدرک نداشته باشه ٬ بعدش بر اساس اون مقطعی که بوده بررسی میشه ٬ پس کامل از اول کسی شروع نمی کنه ٬

ینی دقیقن باید یبار دیگه علوم پایه رو بر اساس سیلابس درسی اروپایی بگذرونه.

البته من نمی دونم این قانون مسخره کی میخاد برداشته بشه ٬ وقتی تمام دنیا رفرنس هاشون یا اروپایی هست یا آمریکایی ٬ حتی خود اروپایی ها اکثر رفرانسهاشون آمریکاییه !!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته های گروه پزشکی در فرانسه

بچه ها من سفارت كه رفته بودم ..يكي از مسئول ها گفت واسه رشته هاي پزشكي بعد از اينكه 1 سال درس خونديد يه امتحان مي گيرن ازتون اگه قبول نشديد فقط يكبار ديگه مجاز هستيد امتحان بديد و در صورتي كه دوباره fail بشيد....خداحافظ ! مي گفت ريسك اين امتحان خيلي بالا هست...

سللاام
    خوبید
    من ترم چهار پزشکی هستم
    می خواستم بدونم بعد از علوم پایه میتونم برم دانشگاه های فرانسه و بقیه درسمو ادامه بدم؟
    چجوری
    یعنی اون چند سال علوم پایه رو حساب کنن

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط خانم دکتر نمایش پست ها
    سللاام
    خوبید
    من ترم چهار پزشکی هستم
    می خواستم بدونم بعد از علوم پایه میتونم برم دانشگاه های فرانسه و بقیه درسمو ادامه بدم؟
    چجوری
    Under no circumstances may an international student transfer into the medical curriculum
    without frst completing the PCEM1 and passing the end of-year examination. Foreigners
    who do not hold a medical degree from their home country must complete the first year of
    the PCEM and take the examination.
    Candidates who receive a passing grade may enter the curriculum at the level they have
    attained in their home country
    . That level is determined through a careful examination of
    their academic record to determine the equivalence of the studies they have completed

منبع:Campusfrance

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط خانم دکتر نمایش پست ها
    سللاام
    خوبید
    من ترم چهار پزشکی هستم
    چجوری
    با توجه به اینکه رشته های علوم پزشکی گاها خیلی از نظر ساختار آموزشی با بقیه رشه ها متفاوت هستن به عنوان محکم کاری پیشنهاد می کنم خودتون هم یه نگاهی به این لینک بندازین، ببینید هیچ کدوم از سیکل های سه گانه ای که گفته رو میشه معادل علوم پایه ای که شما میفرمایید دونست یا نه...
    https://docs.google.com/viewer?url=h...e_en.pdf&pli=1

Junior Member

سلام به همه،

من ليسانس مكانيك دارم. اين رشته رو به اجبار خانواده انتخاب كردم و حالا براي ادامه تحصيل مي‌خوام تغييرش بدم. البته اين تغيير يه مقداري زيادي زياده :دي

يعني مثل همون دوستي كه در پست اول اشاره كردن، منم مي‌خوام وارد رشته‌ي پزشكي بشم.

پست‌هاي قبلي رو خوندم و اينكه 9 سال طول مي‌كشه و بعد از سال اول بايد يه كنكور بدي و فقط دو بار فرصت داري در اين كنكور قبول بشي و...

خيلي دوست دارم تو رشته‌ي پزشكي از دانشگاه‌هاي فرانسه پذيرش بگيرم و چند ماهي هست كه دارم زبان فرانسه مي‌خونم و استاد خصوصي گرفتم.

مي‌خوام از اول شروع كنم...

همه‌ي سختي‌اش رو به جون مي‌خرم. حتي سختي متون كتاب‌هاي پزشكي به زبان فرانسه و نشستن سر كلاس با كساني كه سناً ازم كوچيكترن و...

سؤالم بيشتر به محدوديت سني و اينجور موارد مربوط مي‌شه و اينكه قاعدتاً بايد با مدرك ديپلم درخواست بدم...

الان 24 سالمه... آيا مي‌تونم با اين شرايط تو رشته‌ي پزشكي از يه دانشگاه خوب فرانسه پذيرش بگيرم؟ محدوديت سني ندارن؟ در مورد خوابگاه وضعيت براي فردي مثل من چطوره؟ معلم فرانسه‌ام اطلاعات دقيقي نداره اما مي‌گه 25 سال به بالا ديگه نمي‌تونه از امكانات خوابگاه در فرانسه استفاده كنه.

بي‌نهايت ممنون مي‌شم اگه يكي از دوستان در اين زمينه راهنماييم كنه.

Member

از اونجاییکه شما باید از سیکل اول شروع کنید (معادل لیسانس) فکر می کنم صرفا باید از طریق بخش فرهنگی سفرات پیگیری و اقدام کنید بنا بر این همین ابتدا تماس بگیرید و مسئله سن رو بپرسید. در فایل ها و اطلاعات کلی من چیزی راجع به محدودیت سن ندیدم ولی ممکن هست که باشه...
    در مورد خوابگاه نگران نباشید همچین قانونی نیست اگر هم باشه خوابگاه و غیر خوابگاه از نظر هزینه و بقیه مسائلش فرقی نداره...شما در حال حاضر به جای خوابگاه روی مسائل عمده تر تمرکز کنید مثل همین شرط سنی یا رسیدن به سطح C1 در زبان فرانسه...

Junior Member a_kh آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پزشکی در فرانسه

سلام.من پزشک عمومی هستم وتازه می خوام برم طرح.شنیدم تو فرانسه رشته های تخصصی محدودی رو اجازه میدن خارجی ها بخونند.می خواستم ببینم چه جوری میتونم نورولوژی یا نوروسرجری بخونم؟مرسی.

محدودیتی برای رشته من جایی ندیدم ، مشکل سر تضمین موقعیت شغلی هست ، مخصوصن برای کسانی که مدرک عمومی رو خارج از کشورهای اتحادیه اروپا گرفتن .

Junior Member a_kh آواتار ها

بله.از سفارت فرانسه که پرسیدم گفتند هر سال ماه مارس وزارت بهداشت فرانسه تخصص های مورد نیازشو اعلام می کنه که معمولا رشته های جراحی نمی گیرند!تازه بعدش باید امتحان ECNبدیم که اگه دوستان اطلاعاتی راجع به این امتحان دارندخوشحال میشم در اختیارم بذارند.ممنون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)