صفحه 8 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 89

موضوع: رشته های گروه پزشکی در فرانسه

Member
    رشته و دانشگاه
    Médecine - Université Lille II de Santé

پیش فرض پاسخ : رشته های گروه پزشکی در فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط soha878 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخواستم بدونم دانشگاه رن مورد تایید وزارت بهداشت هست؟
    تو تمام لیست ها نوشته بودن " کلیه دانشگاه های دولتی و مورد تایید وزارت فرهنگ و آموزش عالی آن کشور معتبر می باشد"
    خیلی ممنونم

شما سوال و پاسخ رو خودتون نوشتید. بله، مورد تاییده.
    ...Nous avons été créés d'un partage
    !La vie est un partage, On partage la vie

Banned

دوستان من کلا توی محیط وب فارسی کم حضور دارم بیشتر اطلاعات رو هم از همون فضای انگلیسی میگیرم اکثرا. ولی خب واقعا اطلاعات برخی دوستان در فضای فارسی میگیرم مفیدن.
    باری
    این دوستان توی فروم های انگلیسی چون من انگلیسی رو خیلی کار کردم توی انتخاب واژه ها خیلی دقت دارن کلا قیدها و تنس ها توی انگلیسی اینطوری و الکی یه وازه رو بکار نمیبرن اهل تعارف و .... هم نیست زیاد. این پست یکی از دوستان در باره وضعیت تحصیل پزشکی در فرانسه ذهن منو بدجور مشغول کرده به خودش . از اون طرف وقتی یاد اون آقای آوند میفتم توی همین فروم که نوشته بود من توی تمام مراحل نه نیدم ولی امروز دارم پزشکی میخونم تو فرانسه یکمی دل گرم میشم. حالا واقعا موندم وضعیت به چه صورته به همین سختیه که ایشون میگه آوند جان؟ شما ارزیابی خودت چیه اگرم فضولی نباشه سطح تحصیلی خودت توی ایران چطوری بود؟ برای قیاس وضعیت خودم میگم البته مثلا کدوم دانشگاه درس میخوندی؟ دولتی آزاد ؟ ببخشید البته اگر خصوصیه میتونی نگی .
    I am originally from France (now living in the US) and am interested in applying to a few medical schools in France. After doing some thinking, however, I am starting to believe that applying to med school in France isn't a great idea. Here's why:

Although it is significantly cheaper to go to medical school in France (and you'll receive an excellent education), it is not an easy thing to do. My cousin just went through med school in Nice... and even though she's a French native (no language barrier) and is an extremely hard worker (I have NEVER met someone who works harder than her), it was clear that it was a very, very difficult process because of the concours. In her case, the med school began with several thousand students. After the first year of concours, the number of students was greatly reduced (usually less than 20% continue onto second year med school). After a couple of years, she had to take the main concours. How you preform on that exam determines whether or not you can graduate and/or what specialty you will be in. The top 40 students could go into surgery, students who finished 41-80 could go into dentistry, students who finished 81-120 could go into physical therapy, and everyone else had to either 1.) drop out or 2.) retake a full year of school, then try the exam again (if you don't land in the top 120 the second time around, you have to drop out... keep in mind there are hundreds of people taking this exam, so it's definitely not easy to land a top spot).

My cousin wanted to be a cardiologist, but since she landed in the 41-80 category, she had to go into dentistry (there are people who swap... e.g someone who placed into surgery can swap with someone who placed in dentistry, but that is rare... most of the swapping happens between dentistry and PT). She had the option of retaking a year of school, then retaking the exam, but she decided against it, because if she were to not place in the top 120 the second time around, she could not continue in medicine. Fortunately, she ended liking dentistry and is now enjoying a successful career in oral surgery.

I don't mean to be overly negative about the concours (afterall, it produces excellent doctors), but it's definitely something to consider. If you go to a US medical school, there is a high probablity that you will graduate with an MD and you will be pretty much free to chose what specialty you will be in. If you go to a French medical school, not only is there a slim chance that you will graduate, but you also have little control over what field of medicine (surgery, PT, or dentistry) you will go into. Another thing to consider is that medical students in France do most of their pre-med in medical school.

If you don't want to go through the concours, but you still want to go to France, you can get your MD degree in the US (or someplace else in the EU), then apply to have your degree recognized in France so you can practice there. I wish you all the best of luck! Please feel free to ask me any questions!

Last edited: 02.23.09

Banned

دوستان وحدهایی که قبلا گذرونده شده در رشته پزشکی در جایی دیگر توسط دامشگاههای فرانسه ارزشیابی میشن؟
    نشن هم مهم نیست ولی به صورت کلی میخوام بدونم
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط avand نمایش پست ها
    شما سوال و پاسخ رو خودتون نوشتید. بله، مورد تاییده.
    @avand
    دوست عزیز،در مورد داروسازی هم اطلاع دارید؟ خیلی برام حیاتی و سرنوشت سازه! میخواستم بدونم من که پیش دانشگاهی هستم با معدل بالای 19،میتونم برای فرانسه اقدام کنم(اونجا فامیل هم داریم)

Member
    رشته و دانشگاه
    Médecine - Université Lille II de Santé

نقل قول نوشته اصلی توسط amirkhan11 نمایش پست ها
    @avand
    دوست عزیز،در مورد داروسازی هم اطلاع دارید؟ خیلی برام حیاتی و سرنوشت سازه! میخواستم بدونم من که پیش دانشگاهی هستم با معدل بالای 19،میتونم برای فرانسه اقدام کنم(اونجا فامیل هم داریم)
    همونطور که قبلاً هم گفتم، کنکور سال اول شامل حال کسانی که داروسازی میخوان هم میشه. ولی به مراتب آسون تر از کنکور پزشکیه چون دروسی مثل شیمی پایه و آشنایی با داروها ظریبش بیشتره. مخصوصا برای کسایی که تازه پیش دانشگاهی ایران رو گذروندن، چون دروس شیمی و بیوفیزیکش تقریبا یکیه. مهمترین مانع همون زبان فرانسه ست که باید حداقل ب ۲ باشه.
    ...Nous avons été créés d'un partage
    !La vie est un partage, On partage la vie

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط avand نمایش پست ها
    همونطور که قبلاً هم گفتم، کنکور سال اول شامل حال کسانی که داروسازی میخوان هم میشه. ولی به مراتب آسون تر از کنکور پزشکیه چون دروسی مثل شیمی پایه و آشنایی با داروها ظریبش بیشتره. مخصوصا برای کسایی که تازه پیش دانشگاهی ایران رو گذروندن، چون دروس شیمی و بیوفیزیکش تقریبا یکیه. مهمترین مانع همون زبان فرانسه ست که باید حداقل ب ۲ باشه.
    سلام آقای آوند
    میخواستم ازتون در باره ی پزشکی برا فرانسه راهنمایی بگیرم ولی اینجا امکانات مکاتبه ضعیفه اگه امکانش باشه براتون برام از طریق تلگرام و یا واتس آپ پیام بدین خیلی ممنون میشم
    شمارمم اینه 00989371423946

Junior Member

ببخشيد براي گرفتن پذيرش بايد اول از دانشگاه admission گرفت يا اول براي گرفتن ويزا از سفارت اقدام كرد؟
    اين امكان وجود داره كه اول به كالج براي زبان فرانسه رفت بعد از دانشگاه پذيرش گرفت؟(يكي از شركتهاي اعزام دانشجو اين راه رو پيشنهاد داد)
    شما كدوم رو پيشنهاد ميدين؟

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط molaie نمایش پست ها
    ببخشيد براي گرفتن پذيرش بايد اول از دانشگاه admission گرفت يا اول براي گرفتن ويزا از سفارت اقدام كرد؟
    اين امكان وجود داره كه اول به كالج براي زبان فرانسه رفت بعد از دانشگاه پذيرش گرفت؟(يكي از شركتهاي اعزام دانشجو اين راه رو پيشنهاد داد)
    شما كدوم رو پيشنهاد ميدين؟
    خواهش می کنم پیش از ارسال سوال جستجو کنید.
    برای ویزای تحصیلی از هر جا برنامه اینه:
    زبانی رو که قراره بهش درس بخونید اقلاً از دو سال قبل از اقدام شروع کنید -> مدارک مربوطه به اقدام رو جمع آوری کنید + مدارک رو ترجمه کنید+ اگه زبان کشور مربوطه زبان تحصیلتون نیست یادگیری مقدمات زبان اون کشور رو هم در اولویت قرار بدید + رشته مربوطه رو تعیین کنید و با مکاتبه با موسسات آموزش عالی (حتی الامکان معتبر) ازشون پذیرش بگیرید-> پذیرشتون که اومد برای سفارت اقدام کنید + همزمان به فکر خانه و خوابگاه هم باشید + پول جور کنید

در خصوص کالج زبان: در حال حاضر از اونجا که یادگیری زبان فرانسه با کیفیت خیلی خوب و هزینه بسیار پایینتر تا سطح C1 در ایران کاملاً امکانپذیره شانس گرفتن ویزای زبان از B1 به پایین بسیار ضعیفه. ولی اگه نشون بدید که پایه تون قویه و مثلاً می خواید ظرف شش ماه خودتون رو از B1 به سطح B2 خیلی قوی برسونید که بتونید در سال تحصیلی بعد بدون دردسر ادامه تحصیل بدید، شانس خوبی برای دریافت ویزا با پذیرش زبان خواهید داشت
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

دوستان کسی از شرایط خوندن دوره تخصص دندان پزشکی در فرانسه اطلاعاتی داره ایا پولیه یا رایگان به زبان انگلیسیه هم هست ایا؟

Junior Member

سلام وقت بخير
    ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد . فرانسه رشته ي پزشكي به زبان انگليسي داره ظ؟ اگر اره چه دانشگاهي ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)