صفحه 12 از 69 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 690

موضوع: کار بعد از تحصیل و مسائل مربوط به اقامت از این طریق

پیش فرض پاسخ : کار بعد از تحصیل و مسائل مربوط به اقامت از این طریق

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    مدت مدیدی هستش یک سوال مهم ذهن منو به خودش مشغول کرده. ممنون میشم اگر دوستانی که از جوابها مطمئن هستند پاسخ بدهند:
    اگر کسی از المان مدرک گرفته باشه، برای گرفتن اقامت دائم بایستی دو سال در المان هم کار و هم به صورت uninterrupted زندگی کنه ( هر سه قیدش براشون مهمه). اما من میتونم کارم رو انلاین انجام بدم و اصلا نیازی به حضورم در المان نیست. از طرف دیگه میخوام یک رشته جدید رو در فنلاند بخونم و باید اونجا زندگی کنم.

میتونم ادرس یکی از دوستانم رو در المان به جای ادرس خودم ثبت کنم و اونها هم هر وقت نامه ای برام بیاد، بهم اطلاع میدن. در ضمن اگر هم ازم بپرسن چرا ادرس جدیدتون ثبتن نکردی، بهانه قابل قبولی براشون دارم که ادرس باید حداقل 6 ماه رجبیستر باشه و من هم هر جا که می رفتم کمتر از 6 ماه کرایه می دادند. اما سوال اصلی من اینه: ایا اونها واقعا تمام سفرهای خارجی من رو از بانک های اطلاعاتیشون در میارن و بررسی میکنن؟ ایا میان بررسی میکنن که من دو ادرس ثبت شده در المان و فنلاند دارم و نمیشه پیچوندشون؟ یا این که یک گزینش بر پایه اعتماد انجام میدن؟ از دوستان مطلع خواهش می کنم راهنمایی بفرمایند. متشکرم
    سلام
    من دقیقا نمیتونم جواب بدم. راستش سوالتون مورد خاصی هست که پیشنهاد می کنم برای جواب دقیق به وکیل مراجعه کنید که هزینه اش هم زیاد نیست (میتونید قبلش تلفنی از وکیل سوال کنید که هزینه ش چقدر میشه شاید حدود 200 یا 300 یورو )

تنها چیزی که میدونم اینه که اگر شما در شرکتی کار میکنید که حقوقتون رو از طریق سیستم مالیاتی و بانکی آلمان به جسابتون واریز میکنه، و شرکت بیمه تون هم آدرس آلمانتون رو داره و کسری های حقوق شما مثل بازنشستگی و بیکاری و از کار افتادگی و ... به حسابهای آلمانی واریز میشه. اصولا نباید مشکلی داشته باشید.
    ضمن اینکه شما وقتی در یک اشتاندآمت در آلمان رجیستر میشید، تا وقتی که در شهر دیگه ای داخل آلمان رجیستر نکنید، آب ملده نمی شید!
    این مشکل سیستم اداری آلمان پارسال خیلی خبرساز شد، چون جمعیت آلمان رو بر اساس این ملده ها حدود 1.5 میلیون نفر بیشتر حساب کرده بودن. در حالیکه این 1.5 میلیون نفر از کشور خارج شده بودن بدون اینکه آب ملده کنن ( و اصولا کسی هم آب ملده نمی کنه! چون اجباری نیست)

در کل برای دولت آلمان هم، منطقا اگر شما مالیات و کسوراتتون رو بهشون پرداخت کنید، دیگه بقیه مشکلات حله. کلا درد همه پوله برادر....

موفق باشی.
    در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن .............................................. شرط اول قدم آن است که اوسکُل باشی

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : تبدیل ویزای دانشجویی به کاری

نقل قول نوشته اصلی توسط samiez نمایش پست ها
    سلام دوستان

من الان هامبورگ هستم و مشغول تحصیل در رشتهٔ تبلیغات در یک مدرسه خصوصی
    هامبورگ قانونش اینجوری بود که ما باید می‌رفتیم یه جائی‌ به نامه هامبورگ ولکام سنتر و اونجا مدارکی مثل گواهی حساب بانکی‌ و بیمه و اجاره نامه خونه رو می‌بردیم تا کارت اقامت بهمون بدن .
    من که رفتم کارمند اونجا با توجه به پولی‌ که تو بانک داشتم بهم گفت شما ۱۵ ماه اجازه اقامت داری و بعدش باید بیای اینجا دوباره حسابت رو به اندازه بقیه زمان تحصیلت شارژ کنی‌ تا ما هم اقامتت رو تمدید کنیم .

حالا سوال من این هست که آید بد از ۲ سال اقامت من ۱ سال ویسم برا کار تمدید می‌شه یا ۱ سال و نیم ؟
    چون من شنیدم که اگر در آلمان ۳۲ ماه اقامت قانونی داشته باشی‌ مجاز برای دریافت اقامت دائم هستی‌ ؟

همونطور که بچهای دیگه هم میدونن کار پیدا کردن اینجا خیلی‌ سخته
    مخصوصا اگر المنیت خوب نباشه
    شانس من هم دانشگاهم انگلیسه هست

دوستانی که تجربه دارن ممنون میشم راهنمائم کنن چون من تازه ۱ ماه شده که اومدم .
    از هامبورگ زیبا با همهٔ شما خداحافظی میکم

راستی‌ اگر کسی‌ هامبورگ کاری داشت در خدمتم

سپس
    بعد از تحصیل 18 ماه می تونین ویزای جویای کار داشته باشین.
    اون اطلاعات مربوط به اقامت دائمتون هم غلطه. شما باید اون مدت (یا همون حول و حوش) رو مالیات پرداخت کنی تا بتونی درخواست اقامت دائم بدی، یعنی حدود 3 سال کار کنی تو آلمان، اونم کار تمام وقت (نه هاف پوزیشن، نه دانشجویی، نه دانشجوی دارای بورسی که مالیات بهش تعلق نمی گیره.)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Art director - Miami Ad School

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    بعد از تحصیل 18 ماه می تونین ویزای جویای کار داشته باشین.
    اون اطلاعات مربوط به اقامت دائمتون هم غلطه. شما باید اون مدت (یا همون حول و حوش) رو مالیات پرداخت کنی تا بتونی درخواست اقامت دائم بدی، یعنی حدود 3 سال کار کنی تو آلمان، اونم کار تمام وقت (نه هاف پوزیشن، نه دانشجویی، نه دانشجوی دارای بورسی که مالیات بهش تعلق نمی گیره.)

مرسی‌ دوست عزیز بابت راهنمایت . پس بعد از ۲ سال تحصیل باید کار تمام وقت پیدا کنم و مالیات بدم برا ۳ سال بعد از شروع به کار . فرض کن من ۲۰۱۶ درسم تمومه و ۲۰۱۷ کار پیدا می‌کنم . باید تا ۲۰۲۰ کار کنم و ملریت بدم تا واجد شرایط شم ؟ بعد شنیدم کار هم باید حتما ۱۰۰ % به رشته تحصیلی‌ مرتبط باشه . درسته یا اینکه می‌شه کارهای نزدیک به رشتهٔ تحصیلی‌ پیدا کنم ؟
    راستی‌ چی‌ می‌شه اگه من خودم یه کسب کار راه بندازم و کارمند هم داشته باشم ؟ اجازه دارم یا نه ؟

بازم ممنون بابت راهنمائی

نقل قول نوشته اصلی توسط oranus نمایش پست ها
    در طی دوره ی 18 ماه ای که شما بعد از فارغ التحصیلی کارت اقامت به اصلاح جاب زوخ دریافت می کنید که دنبال کار بگردید، اجازه دارید به هر اندازه و هر کاری انجام بدید. بدون محدودیت ساعتی و درآمدی. این برای این هست که در طی این مدتی که دنبال کار مناسب با رشته تون هستید از گرسنگی نمیرید.

به محض اینکه کار مناسب پیدا کردید و قرارداد حداقل یک ساله امضا کردید، قراردادتون رو میبرید به اداره ی اقامت و درخواست کارت آبی می کنید.
    اداره اقامت فرمهایی به شما میده که باید توسط کارفرماتون، صاحبخونه تون، شهرداری، شرکت بیمه و خودتون (و احتمالا حافظ شیراز) پر ، امضا و مهر بشن.
    یک فرم هم به شما میده که باید توسط شما و کارفرماتون پر بشه که توش سمت و شرح وظایف شما توسط کارفرما باید نوشته بشه و مهر و امضا بشه. این فرم به همراه کپی قرارداد شما به اداره کار آلمان یا آربایت آگنتور ارسال میشه. اونها بررسی می کنن و طی یک هفته به شما جواب میدن که با این شغل مستحق دریافت کارت آبی هستید یا خیر.
    وقتی جواب این فرم به صورت نامه اومد. اون فرم قبلی که اون بالا گفتم و همه ازجمله حافظ شیراز هم باید توش امضا بزنن به همراه این نامه هه از آربایت آگنتور به اداره کل بوندس آمت فرستاده میشه و طی دو تا سه هفته کارت آبی براتون صادر میشه و میرین میگیرن. این کارت آبی فقط تا تاریخ پایان قرارداد باضافه ی سه ماه بعد از پایان اون قرارداد اعتبار داره. ( که اگه دوباره قراردادتون تمدید نشد دوباره سه ماه دنبال کار بگردید)
    کارت آبی که صادر میشه یک ضمیمه کاغذی داره که توش نوشته شده شما در کدوم شرکت، کچا و چه کاری می کنید. که باید در مسافرت های بین المللی همراهتون داشته باشید و گرنه اگه پلیس بخواد دهنتون آسفالته!!!
    یعنی اگه از کار اخراج بشید یا اینکه شغلتون رو عوض کنید اونوقت باید برید اداره اقامت اعلام کنید، وگرنه اقامتتون با وجود داشتن این کارت غیرقانونی هست! چون کاغذ ضمیمه دیگه معتبر نیست!

و اما اگه بچه ی خوبی بودید و مشقاتون رو به موقع نوشتید و کارفرماتون قراردادتون رو یکبار دیگه تمدید کرد و دوباره هی تمدید کرد و کرد و کرد... اونوقت بعد از 33 ماه میتونید درخواست اقامت دایم (یعنی بدون اون کاغذ صمیمه ) کنید.
    البته حتما هم نباید همون کارفرما اقامتتون رو تمدید کنه. میتونید این 33 ماه رو با چند تا کارفرمای مختلف پر کنید، منتها باید هر بار برید و کارت آبی تون رو عوض کنید و 80 یورو هم بابتش بدید و 3 یا 4 هفته هم کاغذ ببرید کاغذ بیارید، امضا ببرید امضا بیارید.

حالا اگه دیگه خیلی بچه ی خوبی بودید و توی این مدت که کارت آبی دارید امتحان B1 رو هم در آموزشگاه های معتبر پاس کردید و مدرکش رو هم گرفتید این 33 ماه به 21 ماه کاهش پیدا می کنه! یعنی کمتر از دو تا قرارداد یک ساله با یک شرکت، می تونید کارت اقامت دایم دریافت کنید!

البته کارت اقامت دایم، شهروندی نیست. اینو گفتم چون خیلی ها قاطی می کنن این دو تا رو...

فکر کنم جواب همه رو دادم.
    خواهش می کنم تشکر لازم نیست
    سلام. ممنون از پاسخ مناسبتون و اگه سوالم تکراریه ببخشید.
    من کارت آبی گرفتم و گفتن سر ۲۱ ماه میتونم با داشتن گواهی زبان ب۱ واسه اقامت دایم اقدام کنم. حالا دو تا سوال دارم:
    ۱- کلاس های زبان دانشگاه خیلی آسون هستن و من ۱ ساله با سه ترم خوندن این ترم ب۱ رو میگیرم (از آ۱-۱ پریدم ب۱-۱) ولی نمیتونم خوب صحبت کنم و مکالمات رو با مشکل متوجه میشم.!!! سوال اینه که امتحان خاصی لازمه یا همین مدرک زبان دانشگاه کافیه؟
    ۲- کسی که اقامت دائم میگیره اگه خدای نکرده بیکار بشه چه بلایی سر ویزا و حقوق بیکاریش میاد؟ آیا مشمول حمایتهای اجتماعی Hertz-IV میشه؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    برق-کنترل

با فرض اينكه در طول مدت تحصيل (دوره دكترا) بتونيم زبان كشور رو به صورت نصفه نيمه ياد بگيريم بعد از اتمام تحصيل پيدا كردن كار چقدر سخت خواهد بود(براي گرفتن اقامت)؟؟؟

Junior Member

واقعا پیدا کردن کار با مدرک دانشگاهی االمان و بلد بودن زبان المانی اینقدر سخته واسه ی اقامت؟؟؟؟
    پس چرا هر کی میره دیگه بر نمیگرده؟

میشه کار پیدا نکرد و مجبور به بازگشت شد؟؟؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط samiez نمایش پست ها
    مرسی‌ دوست عزیز بابت راهنمایت . پس بعد از ۲ سال تحصیل باید کار تمام وقت پیدا کنم و مالیات بدم برا ۳ سال بعد از شروع به کار . فرض کن من ۲۰۱۶ درسم تمومه و ۲۰۱۷ کار پیدا می‌کنم . باید تا ۲۰۲۰ کار کنم و ملریت بدم تا واجد شرایط شم ؟ بعد شنیدم کار هم باید حتما ۱۰۰ % به رشته تحصیلی‌ مرتبط باشه . درسته یا اینکه می‌شه کارهای نزدیک به رشتهٔ تحصیلی‌ پیدا کنم ؟
    راستی‌ چی‌ می‌شه اگه من خودم یه کسب کار راه بندازم و کارمند هم داشته باشم ؟ اجازه دارم یا نه ؟

بازم ممنون بابت راهنمائی
    بله شما باید تا 2020 کار کنین که بتونین واجد شرایط بشین. اما در مورد اینکه صد درصد باید مربوط به رشته تون باشه من چیزی نشنیدم. الانم رشته های تحصیلی خیلی قاطی پاطی شدن دیگه، یه عالمه میان رشته هست، مثلا ممکنه شما فیزیک بخونین ولی بعدا تو رشته ی شیمی کار کنین، چون شیمی و فیزیک به هم مربوطن. من نمی فهمم منظورتون از نزدیک به رشته ی تحصیلیتون چیه. تا جایی که من می دونم همچین تغییررشته هایی (از شیمی به فیزیک و امثالهم) مشکل ساز نیست.
    در مورد کسب و کار من اصلا اطلاعی ندارم. شاید (فقط شاید) یکی از requirement های راه انداختن کسب و کار داشتن اقامت باشه. من نمی دونم. بهتره اول سوال کنین و مطمئن بشین که این طوری نیست (چون مسلما اگه بخواین کسب و کار راه بندازین باید قانونی باشه و دولت ازش خبر داشته باشه).

سلام
    من دکتزی مکانیک در زمینه خودرو از آلمان گرفتم. اما کار پیدا کردن برام اصلا آسون نیست. 60 تا رزومم تا الان ریجکت شده. مشکل زبان هم ندارم. (ب 2 دارم). اصلا کسی منو به مصاحبه دعوت نمی کنه. کسی تجربه داره.
    یعنی بهم کار نمیدم. این امر و ارقام حداقل در مورد ایرانیها صدق نمی کنه
    ویرایش توسط MMoHH : July 20th, 2014 در ساعت 01:51 AM

دوستان عزیز

پیدا کردن کار، در حالت کلی آسون نیست. حالا هر کسی که باشید و در هر جای دنیا که زندگی می کنید و دارید دنبال کار می گردید.
    هر چند که شرایط کاری و درآمد و ... در جاهای مختلف دنیا با هم فرق می کنه ولی پیدا کردن کار همچنان یک پروسه ی زمان بر هست که نیاز به صبر و حوصله و پشت کار داره.

اینجا مدینه ی فاضله نیست. اینجا هم بخشی از دنیایی هست که 7 میلیارد انسان توش زندگی می کنن. همونطور که ما می تونیم از ایران به اینجا مهاجرت کنیم، تک تک اون 7 میلیارد نفر هم می تونن!

سیاست اقتصادی آلمان هم بر این هست که اولویت رو بر حل کردن مشکل بیکاری در اتحادیه اروپا بگذاره نه در کل جهان. پس ایرانی بودن شما، کارپیدا کردن شما رو مشکل تر نمی کنه، بلکه این شهروند اتحادیه اروپا نبودنتون هست که شما رو در اولویت دوم قرار میده. که طبیعی و منطقی هم هست. در ضمن الان نگاه به ایران مثل اون 8 سال سیاه نیست و بهتر شده. که این نگاه ربط چندانی به من و شما نداره چون کارفرما به ما به عنوان نیروی کار نگاه می کنه و اگه باندازه کافی آلمانی بلد باشیم و قرار باشه اینجا بمونیم براش چندان مهم نیست که از کجا اومدیم.
    اگر با اسپانیایی ها، ایتالیایی ها یا اروپای شرقی تبار های مقیم آلمان یا حتی خود آلمانی هایی که دارن مثل شما دنبال کار می گردن در ارتباط باشید متوجه میشید که تفاوت شما با اونها اونقدرها هم که فکر می کنید محسوس نیست.
    منتها وقتی توی اتاق خودتون بشینید و درها رو به روی خودتون ببندید و دایم با دوستای ایرانی تون چت کنید و بی بی سی فارسی بخونید و اینجا توی آلمان یک ایران کوچولو و تنگ برای خودتون بسازید ، اونوقت دنیا جلوی چشماتون سیاه و سفید میشه که طرف سیاه و تاریکش شمایید!!!

این رو هم در نظر داشته باشید که هر چقدر سطح مدرک تحصیلی شما بالاتر باشه، قطر دایره ی مشاغل مرتبط با مدرک شما کوچکتر میشه. ضمن اینکه درآمد این مشاغل هم به مراتب بالاتر هست و کارفرماها در استخدام دقت و ظرافت بیشتری به خرج میدن. که در اینصورت کار مناسب پیدا کردن هم به مراتب نیاز به صبر و حوصله و تلاش بیشتر شما داره.
    اگر باور نمی کنید یک لحظه مدرک تحصیلی تون رو فراموش کنید و برید توی شهر فقط دنبال کار بگردین. هر کاری که باشه. قول میدم در کمتر از سه روز کار پیدا می کنید!

پیشنهادی که به دوستان دارم اینه که در طی دوران تحصیلتون سعی کنید ارتباطاتتون رو با اساتید و دوستان و ... قوی کنید. اگه فقط توی اتاقتون بشینید و درس بخونید به هیچ جا نخواهید رسید. این ارتباطات هست که بعد از فارغ التحصیلی به کمکتون میاد و از طریقشون می تونید به شرکت ها و کارخونه ها لینک بزنید و کار پیدا کنید.
    سعی کنید از اساتیدتون کمک بخواید که اگر از دوستان و آشنایانشون کسی شرکتی یا کارخونه ای داره و دنبال کسی مثل شما می گرده معرفتون باشه.
    هر کدوم از اساتید شما در دوران طولانی تحصیلشون کلی همکلاسی و هم دوره ای داشتن. همه ی اونها که استاد دانشگاه نشدن! اونهایی که نشدن اکثرا صاحب کارخونه و شرکت و موسسات تحقیقاتی هستن. شاید یکی از اونها به شما نیاز داشته باشه. اما تا وقتی درخواست نکنید کسی صدای شما رو نخواهد شنید.
    یک نکته ی کلیدی:
    شرکت ها و کارخونه های بزرگ آلمان، مثل زیمنس، بی آ اس اف، بی ام و، آودی و ... پر از شرکتهای پیمانکاری هستن که با تمام کارکنانشون در پروژه ها و کارخونه های زیر نظر این شرکتهای بزرگ در حال کار کردن هستند.
    این شرکتهای بزرگ وقتی نیاز به نیروی جدید داشته باشن، این فرصت شغلی رو در مرحله اول بمدت حداقل 6 ماه در سایت داخلی (اینترانت) میگذارن که از خارج بهش دسترسی نیست. فقط کارمندان خود شرکت و شرکت های پیمانکاری زیر مجموعه می تونن این فرصت شغلی رو ببینن و براش اپلای کنن. که معمولا هم موفق میشن که شخص مورد نظر خودشون رو از بین کارکنان شرکت های پیمانکاری زیر مجموعه شون جذب کنن و چیزی برای بیرون باقی نمی مونه.
    اگر احیانا چند تا فرصت شغلی محدود از شرکتهایی غول توی اینترنت می بینید، مطمئن باشید، رسیدن به این فرصت شغلی کار بسیار بسیار سختی هست، و شما باید واقعا رزومه خیلی خفنی داشته باشید که ازتون برای مصاحبه دعوت بشه.
    اما راه حل چیه؟
    شما باید توقعاتتون رو خیلی خیلی پایین بیارید. اگر مهندس هستید یا دکتر یا هر چیزی قبول کنید که ممکنه برای شروع مجبور بشید به عنوان کارگر ساده یا تکنسین و ... کار پیدا کنید.
    آلمان پر از شرکت های پیمانکاری با کارکنان محدود (20 تا 50 نفر) هست که برای شرکت های غول کار می کنند. این شرکت ها نیاز به نیرو دارن. شما توی یکی شون به هر سمتی که استخدام بشید، وارد گود می شید و تازه می فهمید که پشت چه درهای بسته ای ایستادید! به هر حال برای اینکه نشون بدید چه نیروی کار شایسته ای هستید باید یه جوری وارد زمین بازی بشید.
    در ضمن شرکت های کاریابی زیادی هم هستند که به نیروی به اصطلاح ساعت کاری ( Zeitarbeite) استخدام می کنن و باهاتون قرارداد ساعتی می بندن. که از هر کسی توی آلمان بپرسید بهتون میگه: تسایت آربایت بدترین نوع کار هست. اما نه برای من و شما که از فرسنگ ها اونطرف تر اومدیم و پس اندازمون بدون کار داره ته می کشه.
    شما باید همین زایت آربایت رو هم بپذیرید و در حین اینکه دارید کار می کنید دنبال کار بگردید. نه اینکه بشینید تا مدیرعامل زیمنس باهاتون تماس بگیره بگه: کجایی تو پس ما یه عمره منتظرتیم!!!

همه سایت های کاریابی رو درو کنید
    . همه جا توی اینترنت رزومه بگذارید. 60 تا رزومه که عددی نیست! 500 تا هزار تا اپلای باید بفرستین تا به نتیجه برسین. اگر نشد دوباره... تا وقتی همه ی راه ها رو امتحان نکردید، نیاید اینجا و نا امیدانه اولین پست عمر تون رو بگذارید و بعد از چهار دقیقه دومیش رو....
    (هنوز برام عجیبه که چطوری یه نفر دکتری مکانیک خودرو از آلمان می گیره و تا حالا تو عمرش حتی یک بار هم، حتی برای نحوه گرفتن وقت سفارت به فروم سر نزده و تازه دیروز حساب کاربریش رو باز کرده!!!)

در هر صورت برای همه تون آرزوی موفقیت می کنم و مطمئنم که اینجا توی آلمان اگر تلاش کنید نتیجه ش رو زود می بینید، چون فرصت ها بیشتر و نیروهای مخالف موفقیت شما از اونجایی که ازش اومدید به مراتب کمتر هستند!
    ویرایش توسط oranus : June 11th, 2014 در ساعت 07:02 PM
    در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن .............................................. شرط اول قدم آن است که اوسکُل باشی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Art director - Miami Ad School

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    بله شما باید تا 2020 کار کنین که بتونین واجد شرایط بشین. اما در مورد اینکه صد درصد باید مربوط به رشته تون باشه من چیزی نشنیدم. الانم رشته های تحصیلی خیلی قاطی پاطی شدن دیگه، یه عالمه میان رشته هست، مثلا ممکنه شما فیزیک بخونین ولی بعدا تو رشته ی شیمی کار کنین، چون شیمی و فیزیک به هم مربوطن. من نمی فهمم منظورتون از نزدیک به رشته ی تحصیلیتون چیه. تا جایی که من می دونم همچین تغییررشته هایی (از شیمی به فیزیک و امثالهم) مشکل ساز نیست.
    در مورد کسب و کار من اصلا اطلاعی ندارم. شاید (فقط شاید) یکی از requirement های راه انداختن کسب و کار داشتن اقامت باشه. من نمی دونم. بهتره اول سوال کنین و مطمئن بشین که این طوری نیست (چون مسلما اگه بخواین کسب و کار راه بندازین باید قانونی باشه و دولت ازش خبر داشته باشه).

ممنون دوست عزیز . واقعا لطف کردی . ببین من آرت دایرکتور می‌خونم . من شنیدم که باید حتما عنوانه شغلیم آرت دایرکتور باشه واگر نه ایراد میگیرن . حالا توکل به خدا ببینیم فعلا مشکلای دیگه رو از سر راه برداریم تا بعد . بازم ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)