صفحه 41 از 41 نخستنخست ... 3132333435363738394041
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 407 , از مجموع 407

موضوع: تبدیل ویزای دانشجویی 3 ماهه به اقامت یک ساله در آلمان، مدارک و شرایط موردنیاز

Junior Member $Farzad$ آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تبدیل ویزای دانشجویی 3 ماهه به اقامت یک ساله در آلمان، مدارک و شرایط موردنیاز

سلام دوستان
    من در یکی از موسسات ماکس پلانک دانشجوی دکترا هستم. بعد از تمدید یکساله ی ویزام فقط یک مجوز اقامت یعنی Aufenthaltstitle زدند رو پاسپورتم و هیچ کارت اقامتی که همه حرفش رو میزنند دریافت نکردم. آیا این مجوز اقامت که توی پاس خورده و کارت اقامت یکی هستن یا دو چیز مجزا؟! مدت کوتاهی بعد از تمدید ویزا استادم رو عوض کردم و در حالی که با بورسیه ماکس پلانک ساپورت میشم نه قرارداد کاری، به گروه جدیدی ملحق شدم و چون در پروسه تغییر گروه بودم در دانشگاه هم ثبت نام نشدم! به همین دلایل بار دوم که برای تمدید اقامت رفتم به مدت 6 ماه تا آخر سال تمدید کردند، برای اینکه تا اون موقع جابجاییم بطور رسمی تکمیل بشه. حالا مجبورم سفری به ایران بیام و تردید دارم که آیا احتمالش هست در بازگشت برای ورود مجدد به آلمان دچار مشکل بشم؟ آیا در فرودگاه، چه ایران چه ترکیه و چه در آلمان، غیر از مجوز اقامتی که رو پاسم خورده مدرک دیگه ای مثل قراداد یا گواهی حقوق و غیره رو هم ازم میخوان؟
    از همفکری و اطلاعاتتون پیشاپیش ممنونم.

پیش فرض پاسخ : تبدیل ویزای دانشجویی 3 ماهه به اقامت یک ساله در آلمان، مدارک و شرایط موردنیاز

نقل قول نوشته اصلی توسط $Farzad$ نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من در یکی از موسسات ماکس پلانک دانشجوی دکترا هستم. بعد از تمدید یکساله ی ویزام فقط یک مجوز اقامت یعنی Aufenthaltstitle زدند رو پاسپورتم و هیچ کارت اقامتی که همه حرفش رو میزنند دریافت نکردم. آیا این مجوز اقامت که توی پاس خورده و کارت اقامت یکی هستن یا دو چیز مجزا؟! مدت کوتاهی بعد از تمدید ویزا استادم رو عوض کردم و در حالی که با بورسیه ماکس پلانک ساپورت میشم نه قرارداد کاری، به گروه جدیدی ملحق شدم و چون در پروسه تغییر گروه بودم در دانشگاه هم ثبت نام نشدم! به همین دلایل بار دوم که برای تمدید اقامت رفتم به مدت 6 ماه تا آخر سال تمدید کردند، برای اینکه تا اون موقع جابجاییم بطور رسمی تکمیل بشه. حالا مجبورم سفری به ایران بیام و تردید دارم که آیا احتمالش هست در بازگشت برای ورود مجدد به آلمان دچار مشکل بشم؟ آیا در فرودگاه، چه ایران چه ترکیه و چه در آلمان، غیر از مجوز اقامتی که رو پاسم خورده مدرک دیگه ای مثل قراداد یا گواهی حقوق و غیره رو هم ازم میخوان؟
    سلام
    روی
    Aufenthaltstitle که در پاسپورت شما هست احتمالا تاریخ داره و تفاوتی نداره! با توجه به اون تاریخ، اقامت شما تعریف شده و شما میتونید از آلمان خارج شید و برگردید. برای من و دوستانی که میشناختم در فرودگاه های مختلف تا حالا پیش نیومده که غیر از کارت اقامت مدارک دیگه ای هم بخوان.
    موفق باشید.
    ...Move and the way will open

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer eng, University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط $Farzad$ نمایش پست ها
    سلام دوستان
    لازم نیست مدرک دیگه ای. شهر ما که کلا کارت نمیده فقط تو پاسپوت میزنه.

Junior Member

سلام
    من ويزام از ٢٠ اگوست شروع شده ولي به دلايلي نميتونم فعلا برن، و ويزام براي شهر نوردهازن هست، مي خواستم بدونم ديرترين زماني كه برم و بتونم به تمديد ويزام برسم كي هست؟ ويزام تحصيلي هست

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Negar88q نمایش پست ها
    سلام
    من ويزام از ٢٠ اگوست شروع شده ولي به دلايلي نميتونم فعلا برن، و ويزام براي شهر نوردهازن هست، مي خواستم بدونم ديرترين زماني كه برم و بتونم به تمديد ويزام برسم كي هست؟ ويزام تحصيلي هست
    نمیشه عدد دقیقی بهتون گفت. بستگی به شهرتون داره.
    اما به نظر من شما حداقل دو هفته اینا حساب کنین. اول باید برین تو شهرداری ثبت نام کنین. بعد برین دانشگاه ثبت نام کنین. بعد برین بیمه بگیرین. بعد برین درخواست تمدید ویزا بدین. برگه ی شهرداری و ثبت نام دانشجویی و بیمه هر سه تا رو برای ویزا تمدید کردن لازم دارین. شهر به شهر اما فرق می کنه. بعضی جاها همین که مدارکو تحویل بدین اکیه و دیگه مشکل نیست. بعضی جاها میگن باید طوری درخواست بدین که تا قبل از اتمام ویزای فعلیتون ویزای جدیدتون بیاد. اما خب معمولا نمیاد و در این صورت باید یه ویزای موقت سه ماهه بگیرین و براش 30 یورو این اپول بدین. البته بعضی جاها هم فکر کنم 15 یورو ایناست. به هر حال به نظر من دو هفته حساب کنین که بتونین ثبت نام شهرداری رو بکنین و بیمه رو هم بگیرین و ثبت نام دانشگاهو هم بکنین که حداقل بتونین مدارک لازم برای درخواست ویزا رو داشته باشین. حالا اینکه آیا تو شهرتون شرایط راحت باشه و بدون نوبت برین ویزاتونو تمدید کنین یا اینکه باید ایمیل بزنین و ماه ها تو نوبت باشین رو من نمی دونم.
    اینم بگم بهتون ممکنه کل سه مرحله ای که گفتم تو دو روز هم انجام بشه ها، اما خب بهتره روی این حساب نکنین که حتما همه چی تو دو روز انجام میشه.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

سلام. دوستان آیا اوسلندر با برگه دانشگاه که تایید میکنه من پذیرفته شدو و ترمم از اول اکتبر شروع میشه ویزامو تمدید میکنه یا باید کارت ثبت نام ببرم؟؟ خواهش می کنم اگه اظلاعاتی دارین بهم زودتر خبر بدید. ممنون

Junior Member

سلام بر دوستان عزیز،

یک سوال داشتم که تو فروم گشتم به مطالب نسبتاً مشابه برخورد کردم، ولی پاسخ کاملی پیدا نکردم

من برای پسداک به امید خدا به زودی به همراه همسر و فرزندم میرم.
    میخواستم بدونم برای چه مدارکی باید حتماً اصل ترجمه ارائه بدم (برای کار و ملده شدن)؟
    همونطور که میدونید سفارت همه مدارک لازم (شناسنامه، سند ازدواج و مدرک تحصیلی) رو با ترجمه و تائید سفارت برای ویزا تحویل میگیره و من الان فقط کپی اونها رو دارم.
    تا اونجائی که میدونم سفارت مدارک دریافتی رو به شهر محل سکونت در آلمان میفرسته.
    یکی از دوستان تو یه پیج نوشته بود برای ملده شدن اصل ترجمه لازم نیست و کپی کفایت میکنه.
    اگه این حرف درسته، آیا فقط برای کار باید مدرک ارائه داد؟ چه مدارکی؟

از پاسخگوئیتون بسیار سپاسگزارم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)