صفحه 31 از 41 نخستنخست ... 2122232425262728293031323334353637383940 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 407

موضوع: تبدیل ویزای دانشجویی 3 ماهه به اقامت یک ساله در آلمان، مدارک و شرایط موردنیاز

Banned

پیش فرض پاسخ : تبدیل ویزای دانشجویی 3 ماهه به اقامت یک ساله در آلمان، مدارک و شرایط موردنیاز

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    بعد از تموم شدن درستون اگه ویزای جویای کار رو گرفتین که گرفتین، اگه رفتین ویزاتونو یه چیز دیگه کردین، دیگه نمی تونین ویزای جویای کار بگیرین. یعنی اون ویزا فقط و فقط بلافاصله بعد از اتمام تحصیل داده میشه. حداقل بعضی ایالت ها قانونشون اینه. اگه ایالت های دیگه ای هستن که مدل دیگه ای میدن، نمی دونم.
    شما وقتی مسترت 1 سال طول بکشه،به طور پیش فرض به همون اندازه ویزای دانشجویی بهت میدن. بعد از ثبت نمره تز، 18 ماهه میگیری. فرصت داری دنبال کار بگردی. کار پیدا نکردی، باید خاک آلمان رو ترک کنی.
    بعد از اتمام درس هرکاری دلت بخواد میتونی بکنی، کلاس زبان هم نری، ویزات رو تمدید میکنن برات اگه خودت بخوای.

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : تبدیل ویزای دانشجویی 3 ماهه به اقامت یک ساله در آلمان، مدارک و شرایط موردنیاز

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_03 نمایش پست ها
    شما وقتی مسترت 1 سال طول بکشه،به طور پیش فرض به همون اندازه ویزای دانشجویی بهت میدن. بعد از ثبت نمره تز، 18 ماهه میگیری. فرصت داری دنبال کار بگردی. کار پیدا نکردی، باید خاک آلمان رو ترک کنی.
    بعد از اتمام درس هرکاری دلت بخواد میتونی بکنی، کلاس زبان هم نری، ویزات رو تمدید میکنن برات اگه خودت بخوای.
    فکر می کنم شما اشتباهی به بنده جواب دادین. من سوالی نپرسیده بودم. و فکر می کنم شما حرف اون بنده خدا رو درست متوجه نشدین. ایشون قصد داشتن 18 ماه رو بگیرن و علاوه بر اون به شکل دیگه ای هم - مثل ویزای کلاس زبان- ویزاشونو تمدید کنن، تا مثلا 2.5 سال وقت داشته باشن دنبال کار بگردن و بنده گفتم این روش -حداقل تو ایالت ما- قابل پیاده سازی نیست.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

پیش فرض تبدیل ویزای دانشجویی 3 ماهه به اقامت یک ساله در آلمان، مدارک و شرایط موردنیاز

دوستان سلام:

کسی می دونه که تو هانوفر این بلوکه کردن پول معموله یا نه؟! بعدش اینکه حدودا چقدر طول می کشه تا اداره مهاجرت وقت بده؟!!!

ممنونم.

ببخشید من یه سوال دیگه هم دارم.
    من یه هفته ای هست واسه خوابگاه تو هانوفر ثبت نام کردم ولی فعلا رفتم تو لیست انتظار که معلومم نیست کی نوبتم می شه. اکتبر کلاسام شروع می شه و هنوزم نرفتم سفارت. اگه موقعی که می رسم اونجا هنوزم نوبت خوابگاهم نشده باشه، برای تمدید ویزا مشکلی ایجاد نمی شه اونجایی که آدرس محل سکونت رو می خوان؟ چون من خونه یکی از اقوام اسکان خواهم داشت تا زمانی که تکلیف خوابگاه روشن شه. حالا اگه آدرس خونه اونارو بدم قبول می کنن؟

ممنون می شم راهنمایی کنین.
    سپاس.
    ویرایش توسط omid2015 : July 7th, 2016 در ساعت 09:02 PM دلیل: ترکیب پست ها

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط rozhingazh نمایش پست ها
    دوستان سلام:
    ببخشید من یه سوال دیگه هم دارم.
    من یه هفته ای هست واسه خوابگاه تو هانوفر ثبت نام کردم ولی فعلا رفتم تو لیست انتظار که معلومم نیست کی نوبتم می شه. اکتبر کلاسام شروع می شه و هنوزم نرفتم سفارت. اگه موقعی که می رسم اونجا هنوزم نوبت خوابگاهم نشده باشه، برای تمدید ویزا مشکلی ایجاد نمی شه اونجایی که آدرس محل سکونت رو می خوان؟ چون من خونه یکی از اقوام اسکان خواهم داشت تا زمانی که تکلیف خوابگاه روشن شه. حالا اگه آدرس خونه اونارو بدم قبول می کنن؟

ممنون می شم راهنمایی کنین.
    سپاس.
    سلام
    میتونین آدرس خونه ی اونا رو بدین. البته بعضی شهرها که سخت می گیرن، اگه اون طرف مستاجر باشه، میگن باید صاحبخونه اش هم اجازه بده. ضمن اینکه خونه باید به ازای هر فرد بزرگسالی که توش زندگی میکنه 12 متر باشه. یعنی اگه اون اقوامتون 2 نفر هستن توی اون خونه و شما هم میخواین برین، خونه شون باید حداقل 36 متر باشه.

Junior Member Keivan1371 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Cologne/Dentistry

دوستان سلام:

کسی می دونه که تو هانوفر این بلوکه کردن پول معموله یا نه؟! بعدش اینکه حدودا چقدر طول می کشه تا اداره مهاجرت وقت بده؟!!!

ممنونم.
    بله معمول هست
    قبلا زیر یکماه بود

Member Sum1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی هوافضا - دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

آیا تمدید ویزا بستگی به مقدار پول توی حساب داره؟ یعنی اگر هزینه 15 ماه توی حساب باشه 15 ماه تمدید میکنن یا نهایتش 1 ساله؟

Banned

سلام دوست عزیز Sum1
    قسمت اول==
    به محض ورود به المان شما باید خودتون را به دانشگاه معرفی کنید .
    1= محل سکونت یا در خوابگاه . اجاره خانه =6 ماهه قرارداد داره میتونید همراه هم با خودتون مجانی ببرید خانه- کل پول را باید بدید امضا بشه قرارداد
    2=بیمه دولتی دانشجویی
    Barmer
    - یا k k o- k k a aak و خصوصی=TK- SWISSCARE - care concept
    -mawista
    -
    ebeka ==
    شناخته شده است همه المانیها را تحت پوشش قرار میده با مراجعه به اداره بیمه محل سکونت و پر کردن فرمها بیمه میشید البته ممکنه در دانشگاه نماینده داشته باشه بیمه mowestar ماهی 25 تا 30 یورو با پوشش کم برای افراد بالای 30 سال که دانشگاه میگه چه بیمه ای باید بگیرید ایالات فرق داره

3=حساب بانکی وکد مالیاتی که بعضی از شهرها باید در بانک نوبت گرفته بعد از چند ساعت حساب باز کنین بعضی بانکهای محل سکونت باید چند روز بعد مراجعه کنید ومراجعه به شهرداری محل سکونت
    4= مراجعه به اداره اقامت محل سکونت با مدارک بالا برای تبدیل ویزای 3 ماهه به یک ساله ارائه عکس 6*4 عکس با خودتون ببرین و مبلغ 500 هزار تومان بابت مهر ویزا و پر کردن فرم به المانی یا فارسی

تمدید ویزا کلا ارتباط پیدا میکنه به مبلغ 8040 برای یکسال و همه موارد بالا ولی اینکه مقدار حساب شما بیشتر از 8040 باشه و مدت تمدید ویزای (سه ماهه ) به یکساله بیشتر از یکسال باشه مورد قبول نیست اداره مهاجرت منطقه مربوطه همون یکسال را تمدید میکنه چون بعد از یکسال شما باید هزینه سال دوم و سوم هم در بانک بلوکه کنید و شماره حساب را به اداره مهاجرت ارائه بدید در غیر این صورت باید از کشور خارج بشید و یا کار پیدا کنید که داستان وشرایط خودش را داره

خوابگاه=
    در آلمان خوابگاها به طور صددرصد شبيه ايران نيستند و بيشترشون خارج از محيط دانشگاه و عملكرد مستقل تري دارند.انواع مختلف هم دارند،قيمتها هم بستگي به شهر،امكانات خوابگاه و چيزاي ديگه متفاوت هست.مثلا براي اتاقهايي كه حمام و دستشويي و آشپزخانه مشترك با مثلا بقيه اتاقهاي اون طبقه دارند اكثرا هم حدود 15 متر مربع هستند.اتاقهايي كه موارد بالا رو به طور اختصاصي دارند(كه البته آشپزخانه اش ميشه يه گاز رو ميزي و يه يخچال فسقلي زيرش و يه ظرفشويي كوچولو،حمامش ميشه يه دوش و wc هم كه مختصر همون كنار)حدود220 تا 280 يورو ميباشند.اينا نهايتا ديگه21 متر مربع و حتي كمتر هستند.بقيه امكانات هم براي اين دو نوع اتاق يه تخت،يه كمد،شايد يه قفسه كتاب كوچك،شايد يه ميز كوچولو با صندلي،يه پنجره هست.امكانات مشترك ديگه اي هم بسته به نوع خوابگاه وجود داره مثل:ماشين لباسشويي كه در زير زمين هست،شايد يه اتاق ورزش،اتاق مطالعه،به ندرت فضا براي پارك ماشين...قيمت همچين اتاقهايي هم در سطح شهر تو همين مايه ها هست ولي تفاوتش با خوابگاه پول پيش و نگهداري و تعميرات احتمالي هست كه هزينه هاش با مستاجر هست.خوابگاه خيلي آش دهن سوزي نيست و بيشتر بچه هايي كه اوايل با محيط اشنا نيستند به خوابگاه ميرند ضمن اينكه به اين راحتي هم نيست و ممكنه مجبور باشيد حتي تا يك ترم تو نوبت بمونيد. ولي بعد خيلي راحت خونه يا اتاق دلخواهشون ميتونن خودشون پيدا كنن.خوبيش اينه كه ديگه كاري به خرابي تاسيسات و از اين قبيل نداريد.
    البته ممكنه برخي خوابگاها اپارتمانهاي كوچيكي هم داشته باشند با فضاي بيشتر و قيمت بالاتر كه خيلي معمول نيست و ديگه كسي كه دنبال اينطور جايي هست بايد اپارتمان اجاره كنه.
    2.در مورد پول پیش=
    در مورد پول پیش فککنم واسه خوابگاه پول پیش نمیگیرن ولی برای اجاره خونه private شما لازمه که مبلغی رو به عنوان پول پیش به حساب صاحبخونه بریزی و معمولا برای یه واحد 20-30 متری اونطوری که حدودا 400 یورو میشه. البته برای اطلاعات بیشتر سایت هست که یه بانک اطلاعاتی موارد اجاره و فروش آپارتمانه=
    http://www.immobilienscout24.de/de/finden/wohnen/index.jsp

در شهرهای مختلف آلمان با ذکر شرایط و امکانات موجود. مزیتش بروز بودنشه که دید خوبی بهتون میده.

توی اون مدتی که دانشجو نوبت مونده= باید جایی رو در شهر اجاره کنید. شما میتونید دنبال جایی باشید که 3-4 ماهه قرارداد ( که وجود داره) ببندید و بعدش اگه جور شد برید خوابگاه و اگر نه تمدید کنید یا جای بهتری رو با توجه به افزایش تجربتون پیدا کنید.

1. خدمات دانشجویی از جمله کارت مربوط به سرویس رایگان حمل و نقل در تمام دانشگاههای المان وجود داره و زیر نظر studentenwerk هست.
    2.در بعضی از دانشگاههای المان کافه های دانشجویی مشخص وعده های غذایی رایگان به دانشجو ها میدن ( البته با همون کیفیت و رعایت شخصیت دانشجو)

3- بعضی از شهرها خدمات فرهنگی مثل موزه یا کتابخونه عمومی یا.... رو با کارت دانشجویی تخفیف ویژه یا رایگان میدن.
    4 - دانشجویان با تهیه کارت بین المللی دانشجویی برای سفرهای بین کشورها هم شامل تخفیف خواهند بود.
    خوابگاه و wg فرق دارن!==
    خوابگاه زیر نظر اتحادیه دانشجوییه و مقررات امنیتی داره. و wg خونه مشترکه که خود دانشجو ها share میکنن.
    در مورد اختلاط در خوابگاهها مسئول خوابگاه معمولاً تا جایی که میتونه دختر ها رو با همshare میکنه ! خصوصاً سال اولی ها رو !!! (این بنا به قانون نیست به خاطر تجربه خودشونه!!)

اختلاط دختر و پسر در همه جای اروپا هست! فقط امریکاست که
    خوابگاه دختر و پسر رو جدا میکنه!!!!!!! (چقدر اخلاق گراست امریکا !!!!!!)

5.=با توجه به نوشته ها تو آلمان میشه سالی 90 روز کار کرد

در ویزای دانشجویی ذکر میشه که شما می تونید 90 روز کامل و یا 180 نصف روز در سال کار کنید... شرکت ها و جاهایی که بخواید کار کنید روی این مسئله حساس هستند...

در مورد رایگان بودن دانشگاه‌ها این قضیه مربوط به ایالت می‌شه....ایالت‌های شرقی آلمان که همگی‌ رایگان هستند....توی استان‌های غربی Niedersachsen,Bayern va baden württemberg و یک استان دیگه پولی هستند.
    در مورد بقیه هزینه‌ها به جز ۲ استان ثروتمند آلمان بادن وآاورتمبرگ و بایرن کمو بیش هزینه‌ها یک سان هست.. شهر‌های بزرگ تر البته یه مقدار گرونتر خواهد بود

Senior Member VividNed آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sMember نمایش پست ها

2.در مورد پول پیش=
    در مورد پول پیش فککنم واسه خوابگاه پول پیش نمیگیرن
    در مورد رایگان بودن دانشگاه‌ها این قضیه مربوط به ایالت می‌شه....ایالت‌های شرقی آلمان که همگی‌ رایگان هستند....توی استان‌های غربی Niedersachsen,Bayern va baden württemberg و یک استان دیگه پولی هستند.
    در مورد بقیه هزینه‌ها به جز ۲ استان ثروتمند آلمان بادن وآاورتمبرگ و بایرن کمو بیش هزینه‌ها یک سان هست.. شهر‌های بزرگ تر البته یه مقدار گرونتر خواهد بود

برای خوابگاه هم باید پول پیش بدید که معمولا به اندازه ی ۲ برابر کرایه س

این ایالاتی که گفتید هم شهریه ندارند. شما فقط باید ی مبلغی رو به عنوان semester fee پرداخت کنید (حدود ۱۲۰ - ۱۵۰ یورو)
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط sMember نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز Sum1

در ویزای دانشجویی ذکر میشه که شما می تونید 90 روز کامل و یا 180 نصف روز در سال کار کنید... شرکت ها و جاهایی که بخواید کار کنید روی این مسئله حساس هستند...

قوانین عوض شده، الان میشه 120 روز کار تمام وقت کرد در سال یا 240 روز نیمه وقت.

ApplyAbroad Superstar

سوال خیلی خوبیه. منم همین سوالو دارم دقیقا.
    لطفا اگر از دوستان کسی اطلاعی داره راهنمایی کنه.
    سپاس.
    اگه دانشجویی باشه، به طور معمول یه سال یه سال تمدید می کنن و نه بیشتر. اما اگه کمتر از پول یه سال تو حسابتون باشه، براتون به همون میزانی که دارین تمدید می کنن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)