صفحه 35 از 41 نخستنخست ... 2526272829303132333435363738394041 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 341 تا 350 , از مجموع 407

موضوع: تبدیل ویزای دانشجویی 3 ماهه به اقامت یک ساله در آلمان، مدارک و شرایط موردنیاز

پیش فرض پاسخ : تبدیل ویزای دانشجویی 3 ماهه به اقامت یک ساله در آلمان، مدارک و شرایط موردنیاز

نقل قول نوشته اصلی توسط kolocheh نمایش پست ها
    من رفتم قات هاوس و یه برگه بهم داد بردم اشپارکاسه و حساب بلاک باز کردم 30 یورو هم گفت از حسابم برمیداره تا تاییدیه این حساب رو به قات هاوس بفرسته این یعنی من ملده شدم؟
    ملده شدن ربطی به تمدید ویزا نداره. ملده کردن فقط برای ثبت آدرس خونتون تو شهرداری هست. پروسه ملده به شهرداری ربط داره و تمدید ویزا به اداره خارجی ها. حساب بلوکه برای تمدید ویزای 3 ماهه هست. تو بعضی شهرها این دو تا اداره تو همون ساختمون شهرداری هست. تو بعضی ها جدا هستن. این حساب که برای شما باز کردن همون حساب بلوکه هست. تاییدیه اون رو که گرفتی (یا خودشون فرستادن برای اداره خارجی ها) بعدش با بقیه مدارک (ثبت نام دانشگاه، برگه ملده شهرداری و بیمه و .... ) میری اداره خارجی ها برای تمدید ویزا. حالا چند حالت پیش میاد. یا اون شهر خلوته همون جا تمدید میکنه. یا شلوغه و بهت ترمین میده. یا اینکه میگه برو و ما نامه روز ترمین رو برات میفرستیم.

پیش فرض پاسخ : تبدیل ویزای دانشجویی 3 ماهه به اقامت یک ساله در آلمان، مدارک و شرایط موردنیاز

نقل قول نوشته اصلی توسط kolocheh نمایش پست ها
    سلام من یک هفته است اومدم ویزای سه ماهه دانشجویی مولتیپل دارم میخوام برم درخواست کارت اقامت بدم چون کپیشو همسرم باید ایران روز مصاحبه با خودش داشته باشه سوالم اینه من میرم اداره مهاجرت شهر میگم چی میخوام به انگلیسی لطفا؟ بگم کارت اقامت میخوام یا ویزامو تمدید کنم؟ حساب بلوکه بازکردما.
    بهش بگو ویزامو میخام تمدید کنم. I need to extend my student visa

نقل قول نوشته اصلی توسط bayazee نمایش پست ها
    من اجازه کار و تحصیل فرد پیوست رو شک دارم. اگر اشتباه نکنم بستگی به شهر داره و مقطع و احتمالا موارد دیگه. یعنی تا جایی که شنیدم اینطوری نیست که حتما هر فرد پیوست اجزاه کار یا تحصیل داشته باشه. دقیق ترین مرجع احتمالا اداره مهاجرت شهرتون هست
    همراه اجازه کار و تحصیل داره. به شهر یا اون ایالت مرتبط نیست.

من امروز رفتم واسه تمدید ویزا
    گفت 100 یورو واسه یه سال بیشتر از یه سال بخوایی تمدید کنی 110 یورو
    همین امروز هم وقت داشتن و گفتن تمدید کن اگه مدارکهمراته
    همه چی هم همراهم بود و گفتن دو تا سه هفته ای کارتت میاد البته یه فرم هم دادن تا پرکنم

Junior Member

نمی دونم جای مناسبی می پرسم یا نه، ولی کسی اطلاع داره واسه تمدید ویزا در سال دوم توی فرانکفورت ، نیاز به بلوکه کردن مجدد پول هست یا نه؟ و اگه اره ، ایا با مثلا 2000 تا واسه سه ماه تمدید می کنند یا نه 8000 تا رو کامل باید بلوکه کرد؟ سال های بعد چی؟ چون من از دو نفر پرسیدم یکی گفت نیاز نیست دومی گفت فکر کنم باید سال دوم هم بلوکه کرد ولی نه تمامش رو !!!

نقل قول نوشته اصلی توسط winwan نمایش پست ها
    نمی دونم جای مناسبی می پرسم یا نه، ولی کسی اطلاع داره واسه تمدید ویزا در سال دوم توی فرانکفورت ، نیاز به بلوکه کردن مجدد پول هست یا نه؟ و اگه اره ، ایا با مثلا 2000 تا واسه سه ماه تمدید می کنند یا نه 8000 تا رو کامل باید بلوکه کرد؟ سال های بعد چی؟ چون من از دو نفر پرسیدم یکی گفت نیاز نیست دومی گفت فکر کنم باید سال دوم هم بلوکه کرد ولی نه تمامش رو !!!
    اینکه سال دوم بلوکه بشه یا نه واقعا باید بری خودت بپرسی. پراکندگی بچه ها تو شهرها و ایالت ها اونقدری زیاده که جمع کردن یه لیست مدون که کجا بلوکه میکنه و کجا نمیکنه کار سختیه. اگه ایرانی ایمیل بزن و بپرس. اگر آلمانی خودت بپرس. اما سوال دوم. اداره خارجی ها اون میزانی تمدید میکنه ویزا رو که شما بلوکه کرده باشین. مثلا اگر 2880 تا بلوکه کنین 4 ماه براتون تمدید میکنه (چهار ضرب در ماهی 720 تا). اگر همون بار اول 16 هزارتا بلوکه کنین کارت اقامت دو ساله رو زارت بهتون میده و لازم نیست سال به سال برین برای تمدید. بعضی ایالت ها هم برای سال دوم میگن فقط یه موجودی بیار ببینیم وضعیت چه جوریه ولی بلوکه نمیکنن. بعضی ها هم بلوکه میکنن ولی قرارداد کاری نشون بدی کاری باهات ندارن.

Junior Member

دوستان این کارت آی دی الکترونیکی چی هست؟
    میشه یه کم توضیح بدین چه مزایایی داره؟ و آیا باید پولی بابتش پرداخت کرد؟

Junior Member

سلام دوستان
    من همیشه دلم میخواست برلین درس بخونم یعنی آون رشته مورد نظرم اونجاست ولی فقط زمستونا پذیرش داره به نظرتون چکار کنم؟بمونم دانشگاه خودم اینجا بخونم بعد فارغ‌التحصیلی کار پیدا کنم یا بعد از یکسال تازه برم برلین و از صفر شروع کنم پولم هم تموم شده و دیگه نمیدونم چی میشه واسه تمدید ویزا واینها؟البته من نمیخوام دکترا بخونم هدفم کار بعد از فارغالتحصیلیه اگه دانشگاهم خیلی تاپ هم نباشه واسه کار پیدا کردن چی میشه؟البته اینجا تمام دانشگاهها از سطح علمی خوبی برخوردارن

Senior Member VividNed آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط qashqash نمایش پست ها
    دوستان این کارت آی دی الکترونیکی چی هست؟
    میشه یه کم توضیح بدین چه مزایایی داره؟ و آیا باید پولی بابتش پرداخت کرد؟
    هیچ مزیت خاصی نداره به جز اینکه کارت شناسایی شما حساب میشه و دیگه لازم نیست پاسپورتتون رو با خودتون ببرید اینور اونور. هزینه ش هم ۱۰۰ یورو ایناست
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط VividNed نمایش پست ها
    هیچ مزیت خاصی نداره به جز اینکه کارت شناسایی شما حساب میشه و دیگه لازم نیست پاسپورتتون رو با خودتون ببرید اینور اونور. هزینه ش هم ۱۰۰ یورو ایناست
    اخه
    یوزر وپسوردش رو برام فرستاده
    یعنی الان 100 یورو از حسابم کم شده؟ من که جایی رو امضا نکردم
    فقط وقتی میخواستم کارت اقامت تمدید کنم ازم پرسید میخوای منم گفتم آره بعد این اومد در خونه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)