صفحه 4 از 41 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 407

موضوع: تبدیل ویزای دانشجویی 3 ماهه به اقامت یک ساله در آلمان، مدارک و شرایط موردنیاز

پیش فرض پاسخ : تبدیل ویزای سه ماهه به یکساله

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenmesgar نمایش پست ها
    سلام دوستان،

من یک ماه مونده به انتهای ویزای 3 ماهه، به آلمان میام. فکر میکنید بتونم یک ماه ویزام رو تمدید کنم؟ اگر نتونم چی میشه؟
    یه موضوع دیگه اینکه، من فاند دارم آیا بازم باید 8040 تا رو داشته باشم؟
    زمان شروع کلاسهای شما کی هست؟ این که میگن سفارت بر اساس تاریخی که ما برای ورود به آلمان در فرم درخواست می نویسیم، ویزا رو صادر می کنه ، درسته؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Universität Hamburg, PhD Polymer

همه چیز به شهر بستگی داره معمولا اینا دانشجو را بیرون نمی کنن چون ویزا 3 ماهش تمام میشه واسه خودت خرج اضافه داره اگر خیلی با انصاف باشه واست یک finktion bescheinigung صادر می کنن که 40 یورو خرجشه با این 3 ماه دیگه می تونی تو آلمان بمونی اما با اینکه این برگه حق رسمی ما هست اما زیاد راغب نیستن اینو صادر کنن و ترجیح می دن سریع کارت اقامت یک ساله رو بهت بدن، اگر توی پاسپورت تو صفحه روبروی ویزات مهر خورده و ذکر شده باید 8040 تا را همراه داشته باشی باید پول بیاری و بلوکه کنی یا اگر زمانی که داشتی مدارکتو می دادی سفارت اون برگه تعهد 8040 یورو را امضا کردی باید پولو بیاری تنها جایی که فاند کمکت می کنه زمان گرفتن کارت اقامتت هست که به عنوان Bürger تاییدیه فاندت را میبری

سلام دوستان.
    برایی تبدیل ویزای سه ماهه به اقامت، آیا لازمه که برنامه ریزی خاصی از لحاظ زمانی بکنیم؟ مثلا اینکه همون اوایل اقدام کنیم یا نگه داریم آخرای دوره سه ماهه که مثلا مهلتمون به جای n سال بشه n سال به علاوه ۳ ماه!

سلام دوستان
    یه سوال داشتم والبته مطمئن نیستم اینجا باید بپرسم یا نه.

من واسه یه فرصت مطالعاتی 5 ماهه قصد دارم برم آلمان. ویزام که امروز اومده موارد زیز رو داخلش نوشته:

Valid for Deutschland, Type of Visaِ D, and Multiple

حالا سوالم اینه که با این نوع ویزا (که پنج ماهه هم هست) میشه واسه یه چندتا کنفرانس تو کشورهای شنگن هم رفت یا باید مثلا واسه رفتن به سوئیس هم اپلای کنم برا ویزا؟

ممنون از پاسخهاتون

پس از ورود به آلمان چند روز فرصت داریم که به اداره مهاجرت بریم و برای ویزای یکساله اقدام کنیم؟ چون من اول ورودم به آلمان میرم یه شهر دیگه و 1 هفته اونجا کارگاه آموزشی هست، بعدش میرم شهری که اونجا تحصیل می کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط chiaz نمایش پست ها
    پس از ورود به آلمان چند روز فرصت داریم که به اداره مهاجرت بریم و برای ویزای یکساله اقدام کنیم؟ چون من اول ورودم به آلمان میرم یه شهر دیگه و 1 هفته اونجا کارگاه آموزشی هست، بعدش میرم شهری که اونجا تحصیل می کنم؟
    منم مشابه این سوال رو داشتم کسی جواب نداد. ولی به تجربه متوجه شدم که چیزی مثل ددلاین وجود نداره. ولی باید هرچه زودتر اقدام کنین. چون پروسه زمان بری هست ظاهرا.

ApplyAbroad Superstar

ددلاین داره. دو حالت داره (بسته به شهرتون):
    1- باید قبل از اینکه این ویزاتون منقضی بشه ویزای بعدی دستتون باشه
    2- قبل از اینکه این ویزا تموم بشه، فرم درخواست ویزای جدیدو پر کرده باشین و تحویل داده باشین.
    از اداره اقامت شهرتون بپرسین از کدوم مدل هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    ددلاین داره. دو حالت داره (بسته به شهرتون):
    1- باید قبل از اینکه این ویزاتون منقضی بشه ویزای بعدی دستتون باشه
    2- قبل از اینکه این ویزا تموم بشه، فرم درخواست ویزای جدیدو پر کرده باشین و تحویل داده باشین.
    از اداره اقامت شهرتون بپرسین از کدوم مدل هست.
    ببخشید منظور شما از ویزای بعدی چیه؟

ApplyAbroad Superstar

ببخشید منظور شما از ویزای بعدی چیه؟
    یعنی الان طرف یه ویزای سه ماهه داره، قبل از اینکه این ویزا تموم بشه باید فرم درخواست اقامت (که من گفتم ویزای بعدی) رو پر کرده باشه.

ضمنا برای تصحیح اذهان عمومی:
    ویزا فقط یک بار داده میشه و به اون چیزی که سه ماهه هست میگن ویزا.
    اونی که یک ساله هست بهش میگن اجازه ی اقامت (residence permit) و در واقع به کار بردن کلمه ی ویزا براش غلطه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    یعنی الان طرف یه ویزای سه ماهه داره، قبل از اینکه این ویزا تموم بشه باید فرم درخواست اقامت (که من گفتم ویزای بعدی) رو پر کرده باشه.

ضمنا برای تصحیح اذهان عمومی:
    ویزا فقط یک بار داده میشه و به اون چیزی که سه ماهه هست میگن ویزا.
    اونی که یک ساله هست بهش میگن اجازه ی اقامت (residence permit) و در واقع به کار بردن کلمه ی ویزا براش غلطه.
    سلام دوست عزیز. من چند روز پیش ویزامو تحویل گرفتم، ویزا هم از نوع دانشجویی تایپ D هستش. یه سوالی که واسم پیش اومد اینه که مدت زمان ویزا رو برام 3 ماهه زدن ولی duration of stay رو 31 روز. واسه شما هم همینطور بود؟ یعنی از بدو ورود به آلمان، من فقط 31 روز وقت دارم که ویزام رو به 1 ساله تبدیل کنم؟! همچنین خصوصیات ویزای نوع D چیه؟ آیا برای همه دانشجوها همین نوع صادر میشه؟ پیشاپیش ممنون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)