صفحه 9 از 41 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 407

موضوع: تبدیل ویزای دانشجویی 3 ماهه به اقامت یک ساله در آلمان، مدارک و شرایط موردنیاز

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تبدیل ویزای سه ماهه به یکساله

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    کل کارای اقامتتون ده روز طول نمی کشه، البته به شرطی که از همون روز اول اقدام کنین و به بانکتون هم بگین که عجله دارین و باید سریع حساب باز کنین (آخه مثلا بانک برای حساب باز کردن بهتون میگه برو فلان روز بیا، بهش بگین عجله دارین میگه فردا بیا!).
    ولی در کل فکر نمی کنم اگه بیمه تون یه ماهه باشه، ویزاتونو یه ماهه بدن!
    مرسی،

من با توجه به تجربه ی بچه هایی که ویزا رو گرفتن گفتم، مثل اینکه اگه بیمه یکماهه باشه ویزا رو یکماهه میدن. حالا همین هم که کمتر از یکماه میشه کارای اقامت رو انجام داد خوبه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Urbanism/Bauhaus Uni-Weimar

سلام. من پارسال (اکتبر 2012) اومدم آلمان و اقامت دوساله بهم دادن. (نپرسید چه جوری که خودم هم نمیدونم! حسابم رو هم بلوکه نکردن! و مقدار پولی هم که تو حسابم داشتم 7800تا بود.)
    بعد از یک ترم برای دوره اکسچنج یکساله اومدم چین. (برنامه رشته مون اینجوریه) اونموقع که تو آلمان بودم سرپرست دوره مون از نمیدونم کجا پرسیده بود درباره اقامت گفته بودن که اگر بیشتر از 6ماه خارج از آلمان باشی اقامتت باطل میشه! حالا من این ترم یکسالم تموم میشه و میخام برگزدم آلمان. هرچی به انگلیسی سرچ کردم چیزی در مورد اعتبار اقامت پیدا نکردم.
    کسی اطلاعی در این زمینه داره؟
    پیشاپیش ممنون

Junior Member

سلام به همگییه سوال داشت ممنون میشم جواب بدین.میخاسم ببینم از سال دوم که میخواین اقامت یک ساله بگیرین باز هم 8040 یورو رو بلوک میکنند؟یعنی هر ساله بلوک میکنند یا فقط سال اول؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Zeynab.Arch نمایش پست ها
    سلام. من پارسال (اکتبر 2012) اومدم آلمان و اقامت دوساله بهم دادن. (نپرسید چه جوری که خودم هم نمیدونم! حسابم رو هم بلوکه نکردن! و مقدار پولی هم که تو حسابم داشتم 7800تا بود.)
    بعد از یک ترم برای دوره اکسچنج یکساله اومدم چین. (برنامه رشته مون اینجوریه) اونموقع که تو آلمان بودم سرپرست دوره مون از نمیدونم کجا پرسیده بود درباره اقامت گفته بودن که اگر بیشتر از 6ماه خارج از آلمان باشی اقامتت باطل میشه! حالا من این ترم یکسالم تموم میشه و میخام برگزدم آلمان. هرچی به انگلیسی سرچ کردم چیزی در مورد اعتبار اقامت پیدا نکردم.
    کسی اطلاعی در این زمینه داره؟
    پیشاپیش ممنون
    شما دلیل بلکه نکردن و میزان مبلغ پولتون برمیگرده به ایالتی که توش تحصیل میکنید ....مثلا تو اشتوتگارت هم پولو بلکه نمیکنن ...
    مشه لطف کنید اسم شهر و ایالتتونو بگین تا همه اطلاعاتمون بیشتر یشه ؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad1368 نمایش پست ها
    سلام به همگییه سوال داشت ممنون میشم جواب بدین.میخاسم ببینم از سال دوم که میخواین اقامت یک ساله بگیرین باز هم 8040 یورو رو بلوک میکنند؟یعنی هر ساله بلوک میکنند یا فقط سال اول؟
    کلا دقیق هست اما دقیق دقیق نیس ....
    منظورم اینه که قانونه که هر سال مبلغ مورد نیاز زندگی 1 سال ( 8040 یورو ) باید تو حساب دانشجو باشه تا تمدید کنن ولی برای همه چک نمیکنن مثلا من 1 دوست دارم که الان هانوفره ,همون اول مبلغ مورد نیازو اصلا چک نکردن اما 2 نفر دیگرو میشناسم که خیلی جدی بودن باهاشون سر این قضه ...×××...

جواب سوالتم میتونم اینطوری بت بدم که بستگی به شانست داره که چک کنن یا نه اما قانون اینه که باید هر سال واس تمدی, مبلغ مورد نیاز 1 دانشجو ( 8040 یورو ) تو جسابت یاشه ...×××...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط HamidT نمایش پست ها
    کلا دقیق هست اما دقیق دقیق نیس ....
    منظورم اینه که قانونه که هر سال مبلغ مورد نیاز زندگی 1 سال ( 8040 یورو ) باید تو حساب دانشجو باشه تا تمدید کنن ولی برای همه چک نمیکنن مثلا من 1 دوست دارم که الان هانوفره ,همون اول مبلغ مورد نیازو اصلا چک نکردن اما 2 نفر دیگرو میشناسم که خیلی جدی بودن باهاشون سر این قضه ...×××...

جواب سوالتم میتونم اینطوری بت بدم که بستگی به شانست داره که چک کنن یا نه اما قانون اینه که باید هر سال واس تمدی, مبلغ مورد نیاز 1 دانشجو ( 8040 یورو ) تو جسابت یاشه ...×××...
    نه سوال من اینه که از سال دوم پولو بلوکه میکنن یا باید همون موقع که می خوای تمدید کنی پول تو حساب باشه و فقط میخان ببینن این پول هست یا نه؟

نه سوال من اینه که از سال دوم پولو بلوکه میکنن یا باید همون موقع که می خوای تمدید کنی پول تو حساب باشه و فقط میخان ببینن این پول هست یا نه؟
    میدونی چرا پولوو بلکه میکنن ؟؟؟
    بخاطر اینکه احتمالا اگه دانشجو نتونست مدیریت مالی کنه وسط ترم پولاش تموم نشه و آواره نمونه اونجا ....
    پس بنا بر این اگه قانون اینه که سال اول بلکه بشه قطعا واس سال دوم هم باید بلکه بشه !!!
    اونا به این توجه نمیکنن که شما دیگه بلدی چطوری خرج کنی اونا نمیخوان کسی سربارشون باشه ...×××...

Junior Member

میدونی چرا پولوو بلکه میکنن ؟؟؟
    بخاطر اینکه احتمالا اگه دانشجو نتونست مدیریت مالی کنه وسط ترم پولاش تموم نشه و آواره نمونه اونجا ....
    پس بنا بر این اگه قانون اینه که سال اول بلکه بشه قطعا واس سال دوم هم باید بلکه بشه !!!
    اونا به این توجه نمیکنن که شما دیگه بلدی چطوری خرج کنی اونا نمیخوان کسی سربارشون باشه ...×××...
    ممنون از پاسختون.من یه جایی خوندم مثلا اگه برای سال دوم کمتر از 8000 تا داشته باشی کمتر از یک سال تمدید میکنن(به اندازه پول شخص)درسته؟

ممنون از پاسختون.من یه جایی خوندم مثلا اگه برای سال دوم کمتر از 8000 تا داشته باشی کمتر از یک سال تمدید میکنن(به اندازه پول شخص)درسته؟
    قربونت ...

شاید این قانونیه که من نشنیدم ....امکان داره درست باشههه ...

اما بعید میدونم قانون هرچقد پول بدی همون قدر اش میخوری ( هرکه بامش بیش برفش بیش ) اینجت صدق کنه !!!

مثلا اگه 7950 یورو داشته باشی 10 ماه و 25 روز و 8 ساعت تمدید میکنن ؟؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Urbanism/Bauhaus Uni-Weimar

شما دلیل بلکه نکردن و میزان مبلغ پولتون برمیگرده به ایالتی که توش تحصیل میکنید ....مثلا تو اشتوتگارت هم پولو بلکه نمیکنن ...
    مشه لطف کنید اسم شهر و ایالتتونو بگین تا همه اطلاعاتمون بیشتر یشه ؟؟؟

به نظر من ميتونه ربطي به شهر و ايالت نداشته باشه.چون ميتونم بگم از كل دانشجوهاي خارجي كه ميشناسم,ايراني و بقيه,شايد 5.نفر هم دوساله نگرفته باشن.
    پول خيلي ها رو هم بلوكه كردن.خيلي ها رو هم نه!
    شهر وايمار ايالت تورينگن دانشگاه باوهاوس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)