صفحه 5 از 41 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 407

موضوع: تبدیل ویزای دانشجویی 3 ماهه به اقامت یک ساله در آلمان، مدارک و شرایط موردنیاز

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : تبدیل ویزای سه ماهه به یکساله

نقل قول نوشته اصلی توسط imin نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. من چند روز پیش ویزامو تحویل گرفتم، ویزا هم از نوع دانشجویی تایپ D هستش. یه سوالی که واسم پیش اومد اینه که مدت زمان ویزا رو برام 3 ماهه زدن ولی duration of stay رو 31 روز. واسه شما هم همینطور بود؟ یعنی از بدو ورود به آلمان، من فقط 31 روز وقت دارم که ویزام رو به 1 ساله تبدیل کنم؟! همچنین خصوصیات ویزای نوع D چیه؟ آیا برای همه دانشجوها همین نوع صادر میشه؟ پیشاپیش ممنون.
    والا من یادم نیست این موردی که میگین رو برای ما چقدر نوشته بود و اصلا نمی دونم این ربطی به این داره که چقدر وقت دارین برین اقدام کنین برای اقامتتون یانه ولی به هر حال 30 روز کافیه برای اینکه برین اقامت یه ساله بگیرین، تقریبا بعد از دو هفته کاراتون به اندازه ی کافی روی روال هست و می تونین اقدام کنین، از این بابت نگران نباشین اصلا.
    ویزای نوع D خصوصیا خاصی نداره، نشون میده که شما یا دانشجو هستین یا ویزاتون پیوست به خانواده هست. همین.
    همه ی دانشجوها هم اجازه اقامتشون یکسان نیست، در مورد ویزای سه ماهه شون نمی دونم. بعضی ها که برای دکترا اقدام می کنن، دکتراشون در واقع یه جور شغل هست و اجازه اقامتشون اصلا نوعش کاریه.

سلام بچه ها. من مسترم را از سوئد گرفتم(البته تموم شده ولی هنوز سابمیت نکردم گزارش نهایی تزمو) و برای یک کارآموزی شش ماه اومدم هابدلبرگ. حدود سه هفته دیگه ویزار کار آلمان ام تموم میشه ولی ویزای دانشجویی سوئد را برای سه ماه دیگه دارم. امروز یکی از بچه های دانشجو که همکلاسی منه در سوئد و با من کارآموزی همکاره رفته بود Rathaus و گفته بود من می خوام ویزامو تمدید کنم که بعدش دنبال کار بگردم. اون خانومه هم بهش یه فرم زرد رنگ داده بود و گفته بود قرار داد خونه، بیمه و قرارداد فعلی این شرکت را بیار و بعد ما بهت ویزا می دیم که دنبال کار بگردی.
    من شنیده بودم که به فارغ التحصیل های دانشگاه های آلمان یک ویزای 1 ساله می دن که بتونن دنبال کار بگردن. می خواستم بدونم به کسی با شرایط من هم ممکنه این ویزا رو بدن ؟

اونایی که برای دکتری بدون فاند هم میرن آیا دکتراشون یه جور شغل محسوب میشه؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط chiaz نمایش پست ها
    اونایی که برای دکتری بدون فاند هم میرن آیا دکتراشون یه جور شغل محسوب میشه؟
    قطعا خیر.
    همونایی هم که فاند میگیرن لزما شغل نیست.

Senior Member

سلام دوستان،

من اینطور شنیدم که در بعضی ایالتها وقتی ویزای سه ماهه رو یکساله میخوایم بکنیم میشه با گواهی محضری ساپورت مالی پدر یا مادر که در ایران تهیه و ترجمه رسمی شده اقدام کرد.
    یعنی در این حالت دیگه نیازی نیست اون ۸۰۰۰ یورو رو برای گرفتن اقامت بهشون نشون بدیم.
    این قضیه صحت داره؟

بچه ها وقتی می خواهیم رجیستر کنیم تو شهر باید کارت واکسن داشته باشیم؟؟ یا برای بیمه؟؟ لازمه قبل از رفتن کارت واکسن بین المللی بگیریم؟

سلام.
    در مورد من که تو هیچ کدوم نخواستن کارت واکسن رو. ولی توصیه اکید من اینه که این کارت رو برای اطلاع خودتون از وضعیت واکسن هاتون بگیرین. تا وقتی اینجا بیمه شدین بتونین اون چیزهایی که لازمه بزنین.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط mary_cygnus نمایش پست ها
    بچه ها وقتی می خواهیم رجیستر کنیم تو شهر باید کارت واکسن داشته باشیم؟؟ یا برای بیمه؟؟ لازمه قبل از رفتن کارت واکسن بین المللی بگیریم؟
    خیر برای این مواردی که گفتین لازم ندارین.
    ولی یکی بود اینجا لازمش شده بود، یادم نیست کجا ازش خواسته بودن.
    ما که نگرفتیم و هنوز لازممون نشده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mary_cygnus نمایش پست ها
    به صورت معمول لازم نمشه، فقط یکی از دوستان بودند، که توی رشته شون کار آزمایشگاهی داشتند، که باید با ویروس ها کار میکردند، از ایشون کارت واکسن خواسته بودند و در صورتی که نداشتند، باید با هزینه شخصی واکسن مربوط رو میزدند و یا از پزشکشون نامه ای میبردند که اون واکسن رو زدند.

دوستان سلام. من یک سوال داشتم. ویزای من به این شکل هست:
    from: 1-7-2013
    until: 28-9-2013
    Duration of stay: 90 days
    من 10 روز پیش وارد آلمان شدم. حالا سوال من اینه که آیا 90 روز وقت دارم که برای Residence Permit اقدام کنم، یا قبل از پایان سپتامبر باید این کار رو انجام بدم؟
    ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)