صفحه 6 از 41 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 407

موضوع: تبدیل ویزای دانشجویی 3 ماهه به اقامت یک ساله در آلمان، مدارک و شرایط موردنیاز

پیش فرض پاسخ : تبدیل ویزای سه ماهه به یکساله

نقل قول نوشته اصلی توسط faiiazkhak نمایش پست ها
    دوستان سلام. من یک سوال داشتم. ویزای من به این شکل هست:
    from: 1-7-2013
    until: 28-9-2013
    Duration of stay: 90 days
    من 10 روز پیش وارد آلمان شدم. حالا سوال من اینه که آیا 90 روز وقت دارم که برای Residence Permit اقدام کنم، یا قبل از پایان سپتامبر باید این کار رو انجام بدم؟
    ممنونم
    سلام
    فقط تا آخر سپتامبر معتبره. در اولین فرصت وقت ملاقات بگیرید. خود اون ممکنه حدود ۲ هفته طول بکشه. صدور اقامت هم ممکنه مدتی طول بکشه.

من نفهمیدم بالاخره ویزا رو 3ماهه میدن یا یک ماهه؟ شایع شده که ویزا رو بر اساس بیمه میدن. درسته؟ لطفا بچه هایی که ویزا گرفتن اطلاع بدن. البته تو صفحه ای که سفارت جوابهای مثبت رو اعلام میکنه نوشته که بیمه 3 ماهه باید باشه! ولی از اونجایی که این بیمه به هیچ دردی نمی خوره معمولا همه 1 ماهه میگیرن.

Banned

به هیچ عنوان شایعه نیست و کاملا موثقه. خود من ..... کردم و یه ماهه بردم ویزام یه ماهه خورد.یکی دیگه از دوستام دو ماهه برد دوماهه خورد. به نظرم برای اینکه نه سیخ بسوزه نه کباب، یعنی نه پول الکی بدین نه اونجا فرصت کم داشته باشین همون دو ماه کافیه.

Member mojiesh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Physics - Heinrich Heine Universität Düsseldorf

دوستانی که نگران مقدار زمان ویزاشون هستن
    ویزای خود من سه ماهه خورده بود ولی تاریخ شروعش 2 ماه قبل رفتن من بود یعنی من وقتی رسیدم آلمان 1 ماه بیشتر به ویزام نمونده بود
    وقتی رسیدم برای هفته بعدش از اداره مهاجرت وقت گرفتم
    وقتی رفتم اداره مهاجرت آفیسر مدارک من رو چک کرد و یه وقت برای دو ماه و نیم بعد به من داد و یه کاغذ داد گفت بعد از تاریخ اتمام ویزات این کاغذ همراهت باشه و مهر اداره ما به جای ویزا برات معتبره
    جلسه دوم که رفتم بازهم مدارکم رو چک کردن و بهم یه وقت برای 40 روز بعد دادن (تا اینجا سه ماه بعد اتمام ویزا)
    جلسه آخر که رفتم مدارکم رو تحویل گرفت یه ویزای موقت سه ماهه بهم داد و گفت برو سه هفته دیگه کارت اقامتت میاد
    سه هفته بعد رفتم کارتم رو گرفتم که برام 13 ماه زده بودن (تا روز پایان پاسپورتم) و اون ویزای 3 ماهه رو ازم گرفت (یه کارت سبز بود)
    پس اصلا نگران نباشید اگه ویزاتون هم کوتاه مدت باشه هیچ اتفاق براتون نمیفته
    فقط زمانی که به آلمان رسیدید در اولین فرصت یه وقت از اداره مهاجرت بگیرید
    شاد و موفق باشید
    دوستان میفرمایند آدرس ایمیل نباید در امضا باشد ما هم برمیداریم.
    قانون قانونه باید رعایت کرد.
    سوالی بود لطفاپیغام بذارید هرچند ممکنه دیرتر جواب بدم
    با تشکر فراوان

نظر شخصی من:
    شما این همه صبر کردید، این همه هزینه کردید، این همه تلاش کردید! حاضرید به خاطر یه مقدار کم پول بیمه، آیندتون رو به خطر بندازید؟ حالا مثلا به جای سه ماهه، اگر ۲ ماهه بگیرید چقدر در کل زندگی به نفعتون میخواد باشه این ۶۰-۷۰ هزار تومان پول؟
    طبق گفته سفارت یک ویزای ۳ ماهه بگیرید و خیال خودتون رو راحت کنید! باور کنید وقتی برسید آلمان و برگردید به این صرفه جوییهای کوچیک و پرخطر نگاه کنید خندتون میگیره!

Junior Member

من امروز ویزامو گرفتم. توش قید شده
    erwerbstätigkeit nicht gestattet
    aufenthaltsanzeige abh nach einreise

ظاهرا اصلا اجازه کار (حتی دانشجوئی) ندارم
    کسی از دوستان میدونه چرا اینطوری شده و من برای کار دانشجوئی باید work permit درخواست بدم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mojiesh نمایش پست ها
    دوستانی که نگران مقدار زمان ویزاشون هستن
    ویزای خود من سه ماهه خورده بود ولی تاریخ شروعش 2 ماه قبل رفتن من بود یعنی من وقتی رسیدم آلمان 1 ماه بیشتر به ویزام نمونده بود
    وقتی رسیدم برای هفته بعدش از اداره مهاجرت وقت گرفتم
    وقتی رفتم اداره مهاجرت آفیسر مدارک من رو چک کرد و یه وقت برای دو ماه و نیم بعد به من داد و یه کاغذ داد گفت بعد از تاریخ اتمام ویزات این کاغذ همراهت باشه و مهر اداره ما به جای ویزا برات معتبره
    جلسه دوم که رفتم بازهم مدارکم رو چک کردن و بهم یه وقت برای 40 روز بعد دادن (تا اینجا سه ماه بعد اتمام ویزا)
    جلسه آخر که رفتم مدارکم رو تحویل گرفت یه ویزای موقت سه ماهه بهم داد و گفت برو سه هفته دیگه کارت اقامتت میاد
    سه هفته بعد رفتم کارتم رو گرفتم که برام 13 ماه زده بودن (تا روز پایان پاسپورتم) و اون ویزای 3 ماهه رو ازم گرفت (یه کارت سبز بود)
    پس اصلا نگران نباشید اگه ویزاتون هم کوتاه مدت باشه هیچ اتفاق براتون نمیفته
    فقط زمانی که به آلمان رسیدید در اولین فرصت یه وقت از اداره مهاجرت بگیرید
    شاد و موفق باشید
    مشکل من اینه که ممکنه 1 ماه بعذ از گرفتن ویزام برم آلمان. البته اگه زود ویزا رو بدن. اینجوری مشکلی پیش نمیاد؟ تا چند روز بعد از گرفتن ویزا می تونم تو ایران بمونم؟

Member mojiesh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Physics - Heinrich Heine Universität Düsseldorf

من که دو ماه بعدش رفتم
    دوستان میفرمایند آدرس ایمیل نباید در امضا باشد ما هم برمیداریم.
    قانون قانونه باید رعایت کرد.
    سوالی بود لطفاپیغام بذارید هرچند ممکنه دیرتر جواب بدم
    با تشکر فراوان

Junior Member

سلام دوستان
    ویزا شما ه متک سفره هست یا مولتی پل
    من دیروز ویزا گرفتم و دیدم برام نوشته فقط یک با ورود
    در صورتی که دوستم سال قبل مولتی پل گرفته بود . من باید خانواده ام رو هم ببرم و برای بردنشون باید برم ثبت نام بکنم و پول به حساب بخوابونم و بعد برگردم تا ویزای آنها رو بدن و در این مدت هم امکان نداره که کار ت اقامتم صادر بشه
    اینها واقعا عقل ندارن
    به نظر تون چی کار کنم

Banned

از من که چند روز پیش گرفتم که مولتیپل هست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)