نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: سرشماری دانشجویان در شهر های مختلف آلمان

رأی دهندگان
30. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • Hamburg

4 13.33%
  • Rostock

0 0%
  • Greifswald

1 3.33%
  • Hanover

6 20.00%
  • Bremen

1 3.33%
  • Berlin

4 13.33%
  • Frankfurt

2 6.67%
  • Stuttgart

3 10.00%
  • Munich

3 10.00%
  • Freiburg

1 3.33%
  • Dusseldorf

0 0%
  • Essen

1 3.33%
  • Strasbourg

0 0%
  • Nuremberg

2 6.67%
  • Chemnitz

2 6.67%
صفحه 58 از 88 نخستنخست ... 8484950515253545556575859606162636465666768 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 876

موضوع: کار در حین تحصیل (کار دانشجویی)

Banned

پیش فرض پاسخ : کار در حین تحصیل (کار دانشجویی)

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    با این اوصاف کسی که المانی نمیدونه قطعا باید قید المان رو بزنه.
    قطعا نه. خیلی ساده. اینجا رزومه فرد نقش تعیین کننده بازی میکنه. کسی که سابقه کار تو گوگل و اینتل داشته باشه، حتی خودم به عینه دیدم یه موقعیت شغلی به انگلیسی براش ایجاد کردند. زبان آلمانی یکی از ملزومات و پیش نیازهای کاره خب ! این همه دانشجوی آلمانی با رزومه های عالی. من میخوام برم با اونا رقابت کنم، دیگه شما خودت فکر کن.
    در اکثر موارد حق با شماست. نداشتن دانش آلمانی = پوشیدن همون کفش آهنی معروف به مدت نامعلوم.
    پ.ن : البته افرادی هم که تخصص + دانش آلمانی رو دارند، این نوع کفش رو معمولا بعد از اتمام درسشون و در مرحله جستجوی کار پاشون میکنند. ولی احتمال اینکه کار براشون پیدا بشه هست.

من 2 سال در اتریش تحصیل کردم و حتی کار سیاه نتونستم پیدا کنم . آلمان اگه دانشجو باشی شرایط چطوره؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط sunflower2010 نمایش پست ها
    من 2 سال در اتریش تحصیل کردم و حتی کار سیاه نتونستم پیدا کنم . آلمان اگه دانشجو باشی شرایط چطوره؟
    اگه آلمانی بلد باشین، تو آلمان بالاخره یه کاری پیدا می کنین. البته به شرط اینکه حاضر باشین هر کاری انجام بدین دیگه. نگین من تو آشپزخونه کار نمی کنم، من کارگر نمیشم، من فلان کارو نمی کنم دیگه.
    من تا الان کسی رو ندیدم که آلمانی بلد باشه و دنبال کار دانشجویی بگرده و پیدا نکنه.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط sunflower2010 نمایش پست ها
    کار بالاخره پیدا میشه، حالا تو انبار، رستوران و ...با البته آلمانی. پیدا کردنش هم زمانی میبره ولی نه خلی.
    در عوض پیداکردن کار مرتبط با رشته در شرکتهای بیرون تحت عنوان Werkstudent کار سختیه.

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

در واقع کار هست ولی به قولی ممکنه باید مدرکتون رو فراموش کنید. کسی که واقعا هدفش المانه و موندن، باید پیه همه چی رو به تن بماله. در واقع نباید بگین ای وای من فوق دارم کار عملگی دادن به من! خوب چی میشه مگه! المان میخوای با پشت میز نشستن رو! هر دوش دو ؟؟! خوب هر دوش از 100 نفر کار 1 نفره!

Banned

در واقع کار هست ولی به قولی ممکنه باید مدرکتون رو فراموش کنید. کسی که واقعا هدفش المانه و موندن، باید پیه همه چی رو به تن بماله. در واقع نباید بگین ای وای من فوق دارم کار عملگی دادن به من! خوب چی میشه مگه! المان میخوای با پشت میز نشستن رو! هر دوش دو ؟؟! خوب هر دوش از 100 نفر کار 1 نفره!
    من خودم پارسال تو یه انبار کار میکردم. کار بسته بندی و این چیزا بود. یه روز آخر هفته که رفتیم سرکار، بهم گفتن امروز کار بسته بندی نداریم. باید بریم اسباب و اثاثیه اتاقها رو همه رو جمع کنیم. ببریم بذاریم تو پارکینگ. بعدشم کل درب و پنجره و شوفاز و ...باید پلاستیک میکشیدیم روش تا بعدا رنگ کنیم دیوارها رو. منم اولش خیلی بهم برخورد، گفتم من اومدم کار بسته بندی یا باربری آخه ؟!
    تو همین احوالات بودم که رفتم دیدم ریییس خود شرکت به همراه زنش ( که تو اونم تو بخش اداری کار میکرد ) جفتشون لباس کار پوشیدن و دارن اثاث جابجا میکنند با هم. بعد جابجا کردن اثاث هم ، رفتن لباس هاشون رو عوض کردن، شروع کردن در و دیوار رنگ زدن...
    اینجوریه خلاصه...

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_03 نمایش پست ها
    من خودم پارسال تو یه انبار کار میکردم. کار بسته بندی و این چیزا بود. یه روز آخر هفته که رفتیم سرکار، بهم گفتن امروز کار بسته بندی نداریم. باید بریم اسباب و اثاثیه اتاقها رو همه رو جمع کنیم. ببریم بذاریم تو پارکینگ. بعدشم کل درب و پنجره و شوفاز و ...باید پلاستیک میکشیدیم روش تا بعدا رنگ کنیم دیوارها رو. منم اولش خیلی بهم برخورد، گفتم من اومدم کار بسته بندی یا باربری آخه ؟!
    تو همین احوالات بودم که رفتم دیدم ریییس خود شرکت به همراه زنش ( که تو اونم تو بخش اداری کار میکرد ) جفتشون لباس کار پوشیدن و دارن اثاث جابجا میکنند با هم. بعد جابجا کردن اثاث هم ، رفتن لباس هاشون رو عوض کردن، شروع کردن در و دیوار رنگ زدن...
    اینجوریه خلاصه...
    مشکل اکثر جوانهای ما همینه دیگه فکر میکنن همیشه باید روی فرش قرمز راه برن.
    راستش خود ایران هم بودم خیلیا میگفتن کار نیست ولی باید قبول کرد که کار هست ولی بیگاری به معنیه واقعی و نامربوط به رشته ادماست به خصوص اشنا نداشته باشی.

Member

با این طرز فکر اصلا موافق نیستم! کار مرتبط با رشته فقط کسب درآمد نیست (البته درآمدش از کارای دیگه بیشتر هم هست!). بیشتر یک فرصته برای نتورکینگ و بهتر کردن رزومه و کسب تجربه. اگر شما از ماههای اول بری توی رستوران کار کنی: اولا تجربه ثابت کرده اغلب روی درست تاثیر میذاره و به عبارتی از درست داری برای کسب درآمد هزینه میکنی که ابدا خوب نیست! شما فرصتی رو که می تونید دو تا کنفرانس و ورکشاپ شرکت کنی یا حتی توی کتابخونه درس بخونی را داری صرف ظرف شستن می کنی! ثانیا نتورکی که دور خودت ایجاد میکنی هیچ کمکی بعدا بهت نمیکنه!
    به نظر من تا واقعا مجبور نشدید و به قول معروف گرسنه نموندید سراغ این دست کارها نرید، کار عار نیست اما یادتون باشه که شما برای یک هدف دیگه ای اومدید و اگر بنا باشه از هدفتون برای اینکه صرفا تو آلمان باشید هزینه کنید کار منطقی نیست! نه آلمان نه هیچ کشور دیگه ای ارزش اینو نداره ...
    متاسفانه امکانش وجود نداره، و اِلّا اکانتم را پاک میکردم ... Account Deactivated

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط arash18s نمایش پست ها
    با این طرز فکر اصلا موافق نیستم! کار مرتبط با رشته فقط کسب درآمد نیست (البته درآمدش از کارای دیگه بیشتر هم هست!). بیشتر یک فرصته برای نتورکینگ و بهتر کردن رزومه و کسب تجربه. اگر شما از ماههای اول بری توی رستوران کار کنی: اولا تجربه ثابت کرده اغلب روی درست تاثیر میذاره و به عبارتی از درست داری برای کسب درآمد هزینه میکنی که ابدا خوب نیست! شما فرصتی رو که می تونید دو تا کنفرانس و ورکشاپ شرکت کنی یا حتی توی کتابخونه درس بخونی را داری صرف ظرف شستن می کنی! ثانیا نتورکی که دور خودت ایجاد میکنی هیچ کمکی بعدا بهت نمیکنه!
    به نظر من تا واقعا مجبور نشدید و به قول معروف گرسنه نموندید سراغ این دست کارها نرید، کار عار نیست اما یادتون باشه که شما برای یک هدف دیگه ای اومدید و اگر بنا باشه از هدفتون برای اینکه صرفا تو آلمان باشید هزینه کنید کار منطقی نیست! نه آلمان نه هیچ کشور دیگه ای ارزش اینو نداره ...
    اینجا بحث سر المانه نه جای دیگه و بحث زبان بلد نبودن و ...
    کسی نگفت دکتری رو ول کن برو رستوران کار کن. گفتم انتظاراتت رو بیار پایین. شما درست تموم شده المانید؟!
    نمیدونم چرا ولی ادم احساس میکنه بعضا اگر فقط میخوای تا اخرش بری و دانشگاه بمونی درس بخون!

Member

اتفاقا بحث سر همین انتظاراته! انتظارات پایین یعنی اینکه از ماه اول برو سراغ اونی که دم دست تره: کار عمومی و غیر مرتبط. راحت تر پیدا میشه و خرجتو تامین میکنه. اما واقعا چه کمکی میکنه؟ کسی که زبان بلد نیست باید بره زبان یاد بگیره. با کار کردن تو رستوران شما ممکنه زبان محاورتون بهتر بشه اما یاد نمیگیرید چطور به آلمانی پروپوزال بنویسید. با کار تو رستوران شما یا یکسری آشپز و ... آشنا میشید نه آدمای مرتبط با رشتتون. به نظر من اتفاقا باید یک خط قرمز خیلی بزرگ باشه این جور کارا و فرد اگر واقعا نیاز شدید مالی پیدا نکرده سراغ این دست کارا نره و تمام فکر و ذکرش درسش باشه و کار مرتبط.
    جمله آخرتون هم مفهوم نیود متاسفانه.
    اینجا بحث سر المانه نه جای دیگه و بحث زبان بلد نبودن و ...
    کسی نگفت دکتری رو ول کن برو رستوران کار کن. گفتم انتظاراتت رو بیار پایین. شما درست تموم شده المانید؟!
    نمیدونم چرا ولی ادم احساس میکنه بعضا اگر فقط میخوای تا اخرش بری و دانشگاه بمونی درس بخون!
    متاسفانه امکانش وجود نداره، و اِلّا اکانتم را پاک میکردم ... Account Deactivated

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)