نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: سرشماری دانشجویان در شهر های مختلف آلمان

رأی دهندگان
30. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • Hamburg

4 13.33%
  • Rostock

0 0%
  • Greifswald

1 3.33%
  • Hanover

6 20.00%
  • Bremen

1 3.33%
  • Berlin

4 13.33%
  • Frankfurt

2 6.67%
  • Stuttgart

3 10.00%
  • Munich

3 10.00%
  • Freiburg

1 3.33%
  • Dusseldorf

0 0%
  • Essen

1 3.33%
  • Strasbourg

0 0%
  • Nuremberg

2 6.67%
  • Chemnitz

2 6.67%
صفحه 59 از 88 نخستنخست ... 9495051525354555657585960616263646566676869 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 581 تا 590 , از مجموع 876

موضوع: کار در حین تحصیل (کار دانشجویی)

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

پیش فرض پاسخ : کار در حین تحصیل (کار دانشجویی)

نقل قول نوشته اصلی توسط arash18s نمایش پست ها
    اتفاقا بحث سر همین انتظاراته! انتظارات پایین یعنی اینکه از ماه اول برو سراغ اونی که دم دست تره: کار عمومی و غیر مرتبط. راحت تر پیدا میشه و خرجتو تامین میکنه. اما واقعا چه کمکی میکنه؟ کسی که زبان بلد نیست باید بره زبان یاد بگیره. با کار کردن تو رستوران شما ممکنه زبان محاورتون بهتر بشه اما یاد نمیگیرید چطور به آلمانی پروپوزال بنویسید. با کار تو رستوران شما یا یکسری آشپز و ... آشنا میشید نه آدمای مرتبط با رشتتون. به نظر من اتفاقا باید یک خط قرمز خیلی بزرگ باشه این جور کارا و فرد اگر واقعا نیاز شدید مالی پیدا نکرده سراغ این دست کارا نره و تمام فکر و ذکرش درسش باشه و کار مرتبط.
    جمله آخرتون هم مفهوم نیود متاسفانه.
    جمله اخرم تاییدی بود یه جورایی به حرف شما با این حال مطمین باشید با بالا بردن انتظارات شکست خواهید خورد. هرچند این شکست بعدا ممکنه یه جور پیروزی حساب بشه ولی متاسفانه برای همه صادق نیست. از ما گفتن!

Member

من خیلی بچه ها رو می بینم اینجا که سراغ کارای توی دانشگاه نمیرن صرفا چون تعداد ساعاتش کمتره. با کار تو رستوران مثلا ماهی 450 تا در میاره با کار تو دانشگاه 250 تا. اینجا فرق اون ذهنیت معلوم میشه، پول مهمتره یا هدف؟ یکسری میرن دنبال پول چون میتونن خرج تفریحاتشون کنن در حالیکه میشه کمتر تفریح کرد اما رزومه رو تقویت کرد.
    اتفاقا بحث سر همین انتظاراته! انتظارات پایین یعنی اینکه از ماه اول برو سراغ اونی که دم دست تره: کار عمومی و غیر مرتبط. راحت تر پیدا میشه و خرجتو تامین میکنه. اما واقعا چه کمکی میکنه؟ کسی که زبان بلد نیست باید بره زبان یاد بگیره. با کار کردن تو رستوران شما ممکنه زبان محاورتون بهتر بشه اما یاد نمیگیرید چطور به آلمانی پروپوزال بنویسید. با کار تو رستوران شما یا یکسری آشپز و ... آشنا میشید نه آدمای مرتبط با رشتتون. به نظر من اتفاقا باید یک خط قرمز خیلی بزرگ باشه این جور کارا و فرد اگر واقعا نیاز شدید مالی پیدا نکرده سراغ این دست کارا نره و تمام فکر و ذکرش درسش باشه و کار مرتبط.
    جمله آخرتون هم مفهوم نیود متاسفانه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    اینجا بحث سر المانه نه جای دیگه و بحث زبان بلد نبودن و ...
    کسی نگفت دکتری رو ول کن برو رستوران کار کن. گفتم انتظاراتت رو بیار پایین. شما درست تموم شده المانید؟!
    نمیدونم چرا ولی ادم احساس میکنه بعضا اگر فقط میخوای تا اخرش بری و دانشگاه بمونی درس بخون!
    متاسفانه امکانش وجود نداره، و اِلّا اکانتم را پاک میکردم ... Account Deactivated

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    مشکل اکثر جوانهای ما همینه دیگه فکر میکنن همیشه باید روی فرش قرمز راه برن.
    راستش خود ایران هم بودم خیلیا میگفتن کار نیست ولی باید قبول کرد که کار هست ولی بیگاری به معنیه واقعی و نامربوط به رشته ادماست به خصوص اشنا نداشته باشی.
    دوست عزیز من نمیدونم شما تجارب کاری که در ایران داشتید به چه نحوی بوده، ولی...
    مسیر پیشرفت در همه جای کره خاکی یه فرمول داره معمولا که هممون میدونیم چیه. کی گفته تو ایران از آدم بیگاری میکشن ؟! اولش شاید ولی در ادامه بهتر خواهد شد. شما آلمان تشریف بیارید مفهوم "آشنا" رو در قیاس با ایران بهتر درک میکنید ! اینجا آشنا در اکثر مواقع یعنی کار ! درصورتی که شما بدون آشنا اگه دقیقا برای همون کار اقدام کنین ریجکت خواهید شد. واقع میخوام بگم تفاوتی بین آلمان و ایران نیست لزوما از این نظر.
    با این طرز فکر اصلا موافق نیستم! کار مرتبط با رشته فقط کسب درآمد نیست (البته درآمدش از کارای دیگه بیشتر هم هست!). بیشتر یک فرصته برای نتورکینگ و بهتر کردن رزومه و کسب تجربه. اگر شما از ماههای اول بری توی رستوران کار کنی: اولا تجربه ثابت کرده اغلب روی درست تاثیر میذاره و به عبارتی از درست داری برای کسب درآمد هزینه میکنی که ابدا خوب نیست! شما فرصتی رو که می تونید دو تا کنفرانس و ورکشاپ شرکت کنی یا حتی توی کتابخونه درس بخونی را داری صرف ظرف شستن می کنی! ثانیا نتورکی که دور خودت ایجاد میکنی هیچ کمکی بعدا بهت نمیکنه!
    به نظر من تا واقعا مجبور نشدید و به قول معروف گرسنه نموندید سراغ این دست کارها نرید، کار عار نیست اما یادتون باشه که شما برای یک هدف دیگه ای اومدید و اگر بنا باشه از هدفتون برای اینکه صرفا تو آلمان باشید هزینه کنید کار منطقی نیست! نه آلمان نه هیچ کشور دیگه ای ارزش اینو نداره ...
    اون که بله، ولی آدم مجبوره دیگه. من خودم اون اوایل کلی گشتم دنبال کار مرتبط با رزومه ام ولی ریجکتی زیاد میگرفتم. 6 ماه هم کلا بیکار بودم. دیگه اگه نمیرفتم تو انبار کارکنم، پولم تموم میشد.
    مشکل اینه که یه سری افراد مشکل پول رو ندارند، ولی بازهم میرن کار نامربوط میکنن که خب این خیلی جالب نیست.

دوستان وضعیت بازار کار شبکه های کامپیوتری اونجا چطوری هست ؟ البته به رشتم ربطی نداره اما اگر تسلط داشته باشیم امیدی هست در این زمینه کار دانشجویی پیدا کنیم ؟ مثلن بخش ایتی دانشگاه ؟ المانی هم در حد b2
    ویرایش توسط dg20 : July 30th, 2016 در ساعت 08:14 AM

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

من خیلی بچه ها رو می بینم اینجا که سراغ کارای توی دانشگاه نمیرن صرفا چون تعداد ساعاتش کمتره. با کار تو رستوران مثلا ماهی 450 تا در میاره با کار تو دانشگاه 250 تا. اینجا فرق اون ذهنیت معلوم میشه، پول مهمتره یا هدف؟ یکسری میرن دنبال پول چون میتونن خرج تفریحاتشون کنن در حالیکه میشه کمتر تفریح کرد اما رزومه رو تقویت کرد.
    اخه چیه رزومه رو تقویت کرد؟
    متاسفانه تمام اهداف در نهایت یه جورایی به پول اغشته میشن.

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_03 نمایش پست ها
    دوست عزیز من نمیدونم شما تجارب کاری که در ایران داشتید به چه نحوی بوده، ولی...
    مسیر پیشرفت در همه جای کره خاکی یه فرمول داره معمولا که هممون میدونیم چیه. کی گفته تو ایران از آدم بیگاری میکشن ؟! اولش شاید ولی در ادامه بهتر خواهد شد. شما آلمان تشریف بیارید مفهوم "آشنا" رو در قیاس با ایران بهتر درک میکنید ! اینجا آشنا در اکثر مواقع یعنی کار ! درصورتی که شما بدون آشنا اگه دقیقا برای همون کار اقدام کنین ریجکت خواهید شد. واقع میخوام بگم تفاوتی بین آلمان و ایران نیست لزوما از این نظر.

اون که بله، ولی آدم مجبوره دیگه. من خودم اون اوایل کلی گشتم دنبال کار مرتبط با رزومه ام ولی ریجکتی زیاد میگرفتم. 6 ماه هم کلا بیکار بودم. دیگه اگه نمیرفتم تو انبار کارکنم، پولم تموم میشد.
    مشکل اینه که یه سری افراد مشکل پول رو ندارند، ولی بازهم میرن کار نامربوط میکنن که خب این خیلی جالب نیست.
    بله تو ایران اشنا نداشته باشی اکثرا باید بیگاری بکشی. من بحث 4 سال پیش رو میکنم بعنی الان ایران بهشت شده؟! چه خوب اگه اینطوریه ترنسفر کنیم. احتمالا کلید جواب داده

Junior Member

سلام. وضعیت کار برای دانشجویان پی اچ دی چطوره؟ فرقیم داره؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط MilCom نمایش پست ها
    سلام. وضعیت کار برای دانشجویان پی اچ دی چطوره؟ فرقیم داره؟
    سلام
    اگه منظورتون کار دانشجوییه که خب کار کردن تو کارخونه و انبار و رستوران دیگه مدرک نمیشناسه. همه یکسانن. اگه منظورتون کار دانشگاهه، بستگی به استادتون داره. بعضی استادا بیشتر هوای دانشجوهای دکتراشونو دارن و اگه بهشون بگین، سعی می کنن یه کار دانشجویی ای براتون جور کنن. اما خب بعضی ها هم تلاشی نمی کنن و بازم فرقی نمیکنه در واقع بین شما و یه دانشجوی ارشد.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

من میخوام چند ماه اول رو زبان یاد بگیرم الان a2هستم.چقدر طول میکشه با کلاسای زبان دانشگاه تا سطح b1برسم و بتونم کار پیدا کنم؟

سلام دوستان کسی می تونه در مورد مدارک من نظر بده ببینم می تونم همراه با درس کار کنم ؛ من در زمینه های زیر دوره گذروندم و مدرک فنی و حرفه ای دارم از سازمان فنی و حرفه ای :
    1- ابزار دقیق (Industrial Instrumentation)
    2- اپراتور شیکه اتو ماسیون صنعتی (Industrial Automation Operator)
    3- اپراتور PLC شامل HMI و Inverter(این قسمت خودش برنامه نویسی و نرم افزار مخصوصی داره که من آشنا هستم)
    4-نصاب و مونتاژکار تابلو برق
    5- تکنسین شیکه های Microsft
    اینارم بلدم مدرک ندارم:
    1- امنیت سرور (Win/Linux)
    2- ISSA 2004
    3-شبکه های کامپیوتری (MCITP)
    4-آشنایی خوب با سرور -8/Win 2000-3
    5- با V-SAT و مخابرات ماهواره ای و مودم ها و آنتن ها و دیش های ماهواره ای آشنایی دارم.
    درود,

اگر آلمانی خوب بتونی صحبت کنی به احتمال زیاد میتونی کار گیر بیاری
    موفق باشی....
    این جواب کمی برام عجیب بود..من هم مدارک فنی حرفه ای مرتبط با برق دارم..اما سابقه کار ندارم..میتونم اونجا کار گیر بیارم؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)