نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: سرشماری دانشجویان در شهر های مختلف آلمان

رأی دهندگان
30. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • Hamburg

4 13.33%
  • Rostock

0 0%
  • Greifswald

1 3.33%
  • Hanover

6 20.00%
  • Bremen

1 3.33%
  • Berlin

4 13.33%
  • Frankfurt

2 6.67%
  • Stuttgart

3 10.00%
  • Munich

3 10.00%
  • Freiburg

1 3.33%
  • Dusseldorf

0 0%
  • Essen

1 3.33%
  • Strasbourg

0 0%
  • Nuremberg

2 6.67%
  • Chemnitz

2 6.67%
صفحه 3 از 88 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 876

موضوع: کار در حین تحصیل (کار دانشجویی)

پیش فرض پاسخ : کار در حین تحصیل (کار دانشجویی)

چرا از دوستان ساکن آلمان (دانشجویان ایرانی) کسی نمیاد اینجا نظری مفید بده؟ واقعا این بحث کار در حین تحصیل در آلمان برای خیلیا مهمه

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط hmzabbasi نمایش پست ها
    چرا از دوستان ساکن آلمان (دانشجویان ایرانی) کسی نمیاد اینجا نظری مفید بده؟ واقعا این بحث کار در حین تحصیل در آلمان برای خیلیا مهمه
    پیدا کردن کار در حین تحصیل به خیلی چیزا بستگی داره. مثلا شهر به شهر و دانشگاه به دانشگاه فرق داره. بعضی دانشگاها توی سایتشون یه قسمت کار دانشجویی هم دارن. به اینکه آلمانی بلد باشین یا نه هم بستگی داره. اگه آلمانی بلد باشین موقعیت های کاریتون خیلی بیشتر و بهتر هست. اونایی که من دیدم و آلمانی بلد نبودن توی آشپزخونه ی رستوران کار می کنن. ولی اگه آلمانی بلد باشین کارای بهتری گیرتون میاد، مثلا کار توی کتابخونه. کلا کارایی که توی دانشگاه هستن، زبان آلمانی رو لازم دارن. البته زبان آلمانی منظورم testDaf نیست. همون A1 یا A2 رو داشته باشین می تونین کارای خیلی بهتری گیر بیارین نسبت به کسی که هیچی آلمانی بلد نیست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی اصفهان

با سلام خدمت دوستان
    من برای یک دوره 6 ماهه فرصت مطالعاتی اقدام کردم و قراره از اول فوریه آلمان باشم. به دلیل عدم حمایت مالی از طرف وزارت علوم باید بخشی از هزینه های زندگیم رو از طریق کار کردن در آلمان تامین کنم. موضوع رو به استادم گفتم و جواب داد که به دلیل نوع ویزات نمیتونی قرارداد ببندی و حقوق ثابت داشته باشی (ویزای من دانشجویی است). میخواستم ببینم آیا این موضوع صحت داره چون من بورس وزارت علوم ایران هستم ولی اونا بدلیل مشکلات ارزی تقریبا یک چهارم مبلغی که توی نامه حمایت مالی نوشته بودن رو بهم میدن. اگر این مشکل نباشه احتمالا میتونم توی دانشگاه و یا موسسه ای که قراره پروژم رو توش انجام بدم کار گیر بیام. به نظر شما آیا میتونم نوع ویزام رو بعد از ورود به آلمان عوض کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    پیدا کردن کار در حین تحصیل به خیلی چیزا بستگی داره. مثلا شهر به شهر و دانشگاه به دانشگاه فرق داره. بعضی دانشگاها توی سایتشون یه قسمت کار دانشجویی هم دارن. به اینکه آلمانی بلد باشین یا نه هم بستگی داره. اگه آلمانی بلد باشین موقعیت های کاریتون خیلی بیشتر و بهتر هست. اونایی که من دیدم و آلمانی بلد نبودن توی آشپزخونه ی رستوران کار می کنن. ولی اگه آلمانی بلد باشین کارای بهتری گیرتون میاد، مثلا کار توی کتابخونه. کلا کارایی که توی دانشگاه هستن، زبان آلمانی رو لازم دارن. البته زبان آلمانی منظورم testDaf نیست. همون A1 یا A2 رو داشته باشین می تونین کارای خیلی بهتری گیر بیارین نسبت به کسی که هیچی آلمانی بلد نیست.
    ممنون. اینکه زبان آلمانی و شهر در پیدا کردن کار فاکتورهای بسیار مهمی هستند شکی نیست...
    بچه ها می خواهند با آگاهی بیشتری از فضای کاری آلمان، فن هایی که می تونند به عنوان کار دانشجویی روشون حساب کنند را یاد بگیرند تا اینجوری و با توجه به نرخ ارز و اوضاع اقتصادی داخلی، کمترین وابستگی را به ریال ایران داشته باشند.
    خیلی خوب میشه دوستان عزیزی که در آلمان حضور دارند، در این زمینه کمک فکری بدهند...
    کار در رستوران، کتابخانه، کافه تریا، شاید کارخانجات به عنوان کارگر و پست اولین کارهایی هستند که به ذهن میرسه! اما خیلی خوب میشه اگر با یادگیری مهارت هایی که بیشتر در فضای دانشگاه مورد نیاز هست، فرصت های بهتر، بیشتر و مسلما مطمئن تری برای کار بدست آورد که این مستلزم آگاهی از فضای اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی محیط هست...
    دوستان لطف کنید نظرتون را نسبت به کارها و مهارت هایی که دوستان مطرح می کنند بدید...ممنون

دوستان با فوتوشاپ یا آی سی دی ال به نظرتوم میشه حدودا چقدر از کار دانشجویی درآورد؟ تو شهرهای برلین اشتوتگارت هامبورگ.
    با پذیرشگر هتل چطور؟ ( مدرک وزارت کار دارم)

Junior Member

Thumbs up پاسخ : کار در حین تحصیل (کار دانشجویی)

دقیقاً شما درست می فرمایید.
    کسانی که میخوان به آلمان برن بهتره چه مهارتهایی را کسب کنند که در بدو ورود بتونن از پس خودشون بر بیان؟
    هرچند این مسئله با توجه به شهرهای مختلف نسبیه!

نقل قول نوشته اصلی توسط dichter نمایش پست ها
    دوستان با فوتوشاپ یا آی سی دی ال به نظرتوم میشه حدودا چقدر از کار دانشجویی درآورد؟ تو شهرهای برلین اشتوتگارت هامبورگ.
    با پذیرشگر هتل چطور؟ ( مدرک وزارت کار دارم)
    ICDL ابتدایی ترین سطح مهارت کامپیوتریست و اصولا مقدمه ایست برای سطوح و مهارت های بالاتر...
    اما اگه بشه با همین سطح معلومات هم کارای مربوط به دانشجویان در محیط دانشگاه را راه اندخت، شاید بشه مقداری از هزینه ها را پوشش داد... حالا هرچی سطح مهارتی بیشتر، پول بیشتر :دی
    فقط باید دانست که چه مهارت های کامپیوتری در آلمان و مخصوصا در محیط دانشگاه نیازه، اینجوری با یادگیری دوره های مربوطه میشه از نگرانی کار هم تا حدودی درآمد...

تا دوستان عزیزی که الان آلمان هستند پاسخگو نباشند، این تاپیک کمکی نمیتونه بکنه...

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

من امروز قراردادی رو امضا کردم که Masterarbeit برای یک شرکت به مدت 5 ماه انجام بدم. با توجه به محدودیت 120 روزه کاری، تکلیف اون یک ماه اخر چی میشه؟ غیرقانونیه یا این که چون شرکت قبول کرده، پس حتما مشکلی نیست؟
    از ایرانی بودنم بسیار متنفرم.
    به علت جو حاکم بر این سایت، حضور من بسیار کمرنگ می باشد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی اصفهان

من برای یک دوره 6ماهه فرصت مطالعاتی به آلمان اومدم و توی ویزای اینها رو نوشته
    gastwissenschaftler
    erwerbstätigkeit nur GEM - NR.2 BESCHV gestattet; aufenthaltsanzeige ABH
    ABH. STV Gottingen
    میخواستم بدونم آیا برای کار کردن و بستن قرارداد توی آلمان محدودیتی دارم؟

Smile اختصاص ماهانه 500دلار به اعضای خانواده دانشجویان غیربورسیه

سخنگوی مرکز مبادلات ارزی کشور اعلام کرد: به دانشجویان غیر بورسیه علاوه بر حداکثر ماهیانه معادل 1000 دلار هزینه اقامت، برای هر عضو خانواده نیز ماهانه حداکثر معادل 500 دلار ارز تخصیص داده می شود.

صمدکریمی _ سخنگوی مرکز مبادلات ارزی کشور _ در گفت‌و‌گو با خبرنگار بانک و بیمه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) با بیان این مطلب اظهار کرد: دانشجویان غیر بورسیه که به همراه خانواده خود برای ادامه تحصیل به خارج از کشور می‌روند برای هر عضو خانواده خود ماهیانه 500دلار به نرخ مبادله‌ای دریافت می کنند.
    کریمی با بیان این‌که کماکان ارز دانشجویان بورسیه مورد تایید وزارت علوم و یا بیماران مورد تایید وزارت بهداشت به نرخ مرجع است، یادآورشد: با تصمیماتی که بانک مرکزی درباره دانشجویان غیربورسیه (فوق‌لیسانس یا بالاتر) گرفته مقرر شده تامین ارز آنها به نرخ مبادله‌ای باشد.

وی افزود: هم برای دانشجویان بورسیه و هم دانشجویان غیربورسیه حداکثر هزینه‌ی اقامت 12 هزار دلار و حداکثر هزینه‌ی شهریه 15 هزار دلار در نظر گرفته شده که در مجموع سالانه 27 هزار دلار می‌شود.
    سخنگوی مرکز مبادلات ارزی کشور افزود: بانک های عامل می توانند با توجه به تقاضاهای مشتریان به نرخ مبادله ای جهت تامین تقاضاها از بانک مرکزی ارز خریداری کنند و بدیهی است تصمیم اخیر بانک مرکزی نیز در افزایش سهم بازار بین بانکی در بازار ارز کشور و هدایت عمده تقاضاها به سیستم بانکی نقش چشم گیری داشته و سبب همگرایی نرخ بیشتر صرافی های مجاز به نرخ مبادله ای در کشور خواهد شد.
    کریمی تاکید کرد: براساس آخرین اطلاعاتی که داریم در رابطه با دانشجویان بورسیه هیچ مشکلی وجود ندارد و بانک طی نامه‌ی رسمی اعلام کرده که کلیه‌ی تقاضاهای مربوط به دانشجویان بورسیه را پرداخت کرده است.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)