نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: سرشماری دانشجویان در شهر های مختلف آلمان

رأی دهندگان
30. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • Hamburg

4 13.33%
  • Rostock

0 0%
  • Greifswald

1 3.33%
  • Hanover

6 20.00%
  • Bremen

1 3.33%
  • Berlin

4 13.33%
  • Frankfurt

2 6.67%
  • Stuttgart

3 10.00%
  • Munich

3 10.00%
  • Freiburg

1 3.33%
  • Dusseldorf

0 0%
  • Essen

1 3.33%
  • Strasbourg

0 0%
  • Nuremberg

2 6.67%
  • Chemnitz

2 6.67%
صفحه 49 از 88 نخستنخست ... 394041424344454647484950515253545556575859 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 481 تا 490 , از مجموع 876

موضوع: کار در حین تحصیل (کار دانشجویی)

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع - موسسه آموزش عالی صنعتی فولاد

پیش فرض پاسخ : کار در حین تحصیل (کار دانشجویی)

ممنونم بابت پاسخ هر دو عزیز. ویزای من دانشجویی هست اما من با پذیرش زبان شروع می کنم، کلاسام از ژانویه شروع میشه و دو دوره سه ماهه کلاس زبان دارم، و حدودا تا جولای کلاسام تموم هستن و تا اکتبر بیکارم. تا آخر سپتامبر سمستر تیکت و کارت دانشجویی دارم، اما نمی دونم امتحان تست داف یا د اس ها رو کی قراره که بدم. همچنین باید دوباره برای پذیرش قطعی رشته اقدام کنم که اونم نمی دونم کی نتیجش بیاد. قاعدتا از توضیحات کلی اینطور بر میاد که بتونم توی تعطیلات بین دو ترم کار کنم اما خب مطمئن نیستم و توی صفحات این پست هم به مورد مثل خودم برنخوردم.

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    خب سوال اینه که نوع ویزای شما چیه؟ شما با ویزای دانشجویی اجازه ی 120 روز کار تمام وقت دارین. اگه ویزای شما از نوع دانشجویی باشه، اجازه ی کار رو دارین. اگه ویزای خاصی برای کلاس های زبان وجود داره، من نوعشو و امکانات کار کردنشو نمی دونم.
    در مورد سقف مالیات، به طور معمول برای کسی که دانشجوی ارشد هست (یعنی آخرین مدرک تحصیلیش لیسانسه)، تا 400 یورو میتونه بدون مالیات دربیاره. برای کسی که دانشجوی دکترا هست (آخرین مدرک تحصیلیش ارشده)، تا 700 یورو میشه بدون مالیات کار کرد.
    در مورد مالیات 1500 یورو درآمد، راستش نظری ندارم. آخه هیچ کس همچین حقوقی نمی گیره! یا آدم کار تمام وقت می کنه مثل یه کارمند استخدام شده که در این صورت اگر حقوقش حدود 2000 تا باشه (TVL50%) بعد از کسر مالیات و بیمه و کسورات حقوق، حقوقش میشه حدود 1200 تا (اگه مجرد باشه) و 1400 تا (اگه متاهل باشه) یا کلا با همون سقف 700 یورو استخدام میشه. راستش من تا حالا کسی رو تو این بازه ای که شما می گین ندیدم.

ببینید من 1500 یورو رو یه عددیه که من حدودا حساب کردم با یک ماه کار تمام وقت به صورت دانشجویی بدست میاد. (بیست و دو روز در ماه، هشت ساعت در روز و ساعتی 8.5 یورو). من روی این حساب که تعطیلات بین دو ترم میشه تمام وقت کار کرد این سوالو می پرسم. تا اون موقع من تقریبا 6 ماه تو آلمان بودم و سطح زبانم هم به سطح بالا (در حد C1) می رسم و فکر کنم تعطیلات بین دو ترم رو تمام وقت کار کردن خیلی غیرواقع بینانه نباشه، بازم اگر فکر می کنید واقع بینانه نیست راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_aria نمایش پست ها
    درود
    در دوران زبان شما فقط اجازه کار در تعطیلات رو دارید و این بهمعنی آخر هفته ها نیست بلکه معنی تعطیلات رسمی مثل کریسمس، عید پاک، تعطیلات تابستونی یا بین دو ترم رو میده.
    البته مثل اکثر قانونای دیگه اگر شهرداری یا بهتر بگم کارمند شهرداری بخوان میتونن بهتون اجازه کار بدن. ولی من 99% میگم نمیدن!
    البته اگر شما امتحان تست داف یا د اس ها رو قبول بشید و بعدش تا شروع ترم بعد بیکار باشید به احتمال زیاد اجازه کار عادی یعنی 120 روز در سال رو بهتون میدن. من کسانی رو دیدم که اینطور اجازه کار گرفتن....

مالیاتی که کلا ازتون کم بشه سالیانه حساب میشه نه ماهیانه! همیشه هم همینه این ماهیانه هم احتمالا دوستان کل مبلغ رو تقسیم بر 12 میکنن وگرنه ماهیانه اصلا معنای خاصی نداره به نظرم!!!
    تا سالی 8000 یورو دانشجوها و دانش آموزا معاف از مالیات هستن_البته یک مالیات خیلی کم در حد چند ده یورو میدید.

ما یک Lohnsteuer داریم که مالیات اصلی هست و برای شاغلان تمام وقت گاها به 40% حقوق هم میرسه. تا سقف 450 یورو هیچی از دانشجوها کم نمیشه، بعد از این سقف بین 30 تا 40% ازشون کم میکنند. بعد در انتهای سال شما یک اظهارنامه مالیاتی پر میکنند و میفرستند اداره مالیات. اگر مجموع کارکرد سالشون زیر 8000 تا باشه بهشون کل این 30 تا 40% که کم شده رو برمیگردونن. اگر بزنه بالا طبق یک معیاری حساب میکنند که دقیق نمیدونم.
    این سی چهل درصد که می فرمایید از کل حقوق کم میشه یا از مازاد بر اون 450 یورو. مثال می زنم اگر کسی 600 یورو در ماه درآمد داشته باشه 40 درصد از کلش کسر شه باقیماندش میشه 360 بورو که خب از 450 یورو پایه کمتره و خب یه مقدار غیر منطقی به نظر می رسه اما یه حالتی هست که 40 درصد از مازاد حقوق بر 450 کم شه که توی مثال بنده 40 درصد از 150 یورو مازاد کسر شه.
    اگر این رو هم توضیح بفرمایید ممنونتون میشم

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_aria آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik - Automatisierungstechnik

نقل قول نوشته اصلی توسط steppenwolf نمایش پست ها
    ممنونم بابت پاسخ هر دو عزیز. ویزای من دانشجویی هست اما من با پذیرش زبان شروع می کنم، کلاسام از ژانویه شروع میشه و دو دوره سه ماهه کلاس زبان دارم، و حدودا تا جولای کلاسام تموم هستن و تا اکتبر بیکارم. تا آخر سپتامبر سمستر تیکت و کارت دانشجویی دارم، اما نمی دونم امتحان تست داف یا د اس ها رو کی قراره که بدم. همچنین باید دوباره برای پذیرش قطعی رشته اقدام کنم که اونم نمی دونم کی نتیجش بیاد. قاعدتا از توضیحات کلی اینطور بر میاد که بتونم توی تعطیلات بین دو ترم کار کنم اما خب مطمئن نیستم و توی صفحات این پست هم به مورد مثل خودم برنخوردم.

ببینید من 1500 یورو رو یه عددیه که من حدودا حساب کردم با یک ماه کار تمام وقت به صورت دانشجویی بدست میاد. (بیست و دو روز در ماه، هشت ساعت در روز و ساعتی 8.5 یورو). من روی این حساب که تعطیلات بین دو ترم میشه تمام وقت کار کرد این سوالو می پرسم. تا اون موقع من تقریبا 6 ماه تو آلمان بودم و سطح زبانم هم به سطح بالا (در حد C1) می رسم و فکر کنم تعطیلات بین دو ترم رو تمام وقت کار کردن خیلی غیرواقع بینانه نباشه، بازم اگر فکر می کنید واقع بینانه نیست راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.

این سی چهل درصد که می فرمایید از کل حقوق کم میشه یا از مازاد بر اون 450 یورو. مثال می زنم اگر کسی 600 یورو در ماه درآمد داشته باشه 40 درصد از کلش کسر شه باقیماندش میشه 360 بورو که خب از 450 یورو پایه کمتره و خب یه مقدار غیر منطقی به نظر می رسه اما یه حالتی هست که 40 درصد از مازاد حقوق بر 450 کم شه که توی مثال بنده 40 درصد از 150 یورو مازاد کسر شه.
    اگر این رو هم توضیح بفرمایید ممنونتون میشم

به نتیجه پذیرش قطعی کار ربط نداره. ولی قبولی امتحان تقریبا الزامیه_توی بخوم رو این مسئله خیلی حساسن.
    بدی امتحان تست داف اینه که نتیجش تقریبا 2ماه طول میکشه....

شما رو این محاباتت خیلی حساب نکن.
    خیلی بعید میدونم کسی رو پیدا کنی 5روز در هفته بهت کار بده! چون مثل اینکه معمولا 2 یا 3روز در هفته اجازه بستن قرارداد دارن. کارها هم معمولا 4 یا 6 ساعتست نه 8 ساعت!!!

این درصد اگر اشتباه نکنم برای دانشجوها معمولا از 33% یا یک سوم بالاتر مزنه. این درصد ممکنه خیلی پایینتر هم باشه برای حقوق 500 یا 600 ولی دقیق نمیدونم.
    تجربه شخصی من اینه که تقریبا 30% کل مبلغ رو ازم کم کردن. ولی نکته اینه که همش رو بعدا بهتون برمیگردونن.

ضمنا شما توی خود شهر بخوم رو کار غیر از رستوران یا فروشندگی هیچ حسابی باز نکن...تازه با فرض داشتن اجازه کار. معمولا خیلیا میرن دورتموندو کلن برای کار.
    Wo ein Wille ist , gibt es einen Weg
    لطفا به قوانین احترام بگذارید - سوالها رو در جای مربوط مطرح کنید - برای تشکر ازدادن امتیاز استفاده کنید نه پست جدید یا پیام خصوصی!
    از جواب دادن به سوالات تکراری و پیامهای خصوصی قابل طرح در فروم جدا معذورم.

ApplyAbroad Veteran
    omid2015 آواتار ها

سلام به همه دوستان
    من پذیرش دوره زبان دانشگاه بوخوم رو دارم، و خب داستان از این قراره که بعد از اتمام دوره زبان باید مجدد اپلای کنم تا پذیرش رشته بگیرم. کلاس زبانم از ژانویه شروع میشه، می خوام بدونم وضعیت کار کردن من در تعطیلات بین ترم تابستان و زمستان (از جولای تقریبا تا اکتبر) به چه صورته؟؟ قاعدتا من اون موقع اقامت یکساله دارم، آیا بدون داشتن پذیرش رشته می تونم اون زمان رو تمام وقت کار کنم؟؟
    دوم اینکه یکی از دوستان گفته بودن در ایالت وستفالن کار تا ماهی ۸۰۰ یورو معاف از مالیاته ولی اکثر پست ها نوشتن ۴۵۰ یورو. از کجا میشه اطلاعات دقیق گرفت و اینکه مقدار مالیات چقدره. مثلا اگه کسی ماهی ۱۵۰۰ یورو درآمد داشته باشه حدودا چقدرشو باید مالیات بده.

ممنون میشم که راهنمایی بفرمایید
    سلام

تا جایی که من می دونم شما ویزا برای کلاس زبان می گیرین و اجازه کار تحت شرایط خاص دارین.

Students in language courses or preparatory colleges

If you attend a language course or study at a preparatory college the regulations are stricter than for normal enrolled students. You are only allowed to work with the approval of the Aliens Department and the Employment Agency - and only during lecture-free time.
    Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover
    H. Jackson Brown Jr. - P.S. I Love You

.When life gives you a hundred reasons to cry, show life that you have a thousand reasons to smile
    Unknown

سلام به همه دوستان
    من پذیرش دوره زبان دانشگاه بوخوم رو دارم، و خب داستان از این قراره که بعد از اتمام دوره زبان باید مجدد اپلای کنم تا پذیرش رشته بگیرم. کلاس زبانم از ژانویه شروع میشه، می خوام بدونم وضعیت کار کردن من در تعطیلات بین ترم تابستان و زمستان (از جولای تقریبا تا اکتبر) به چه صورته؟؟ قاعدتا من اون موقع اقامت یکساله دارم، آیا بدون داشتن پذیرش رشته می تونم اون زمان رو تمام وقت کار کنم؟؟
    دوم اینکه یکی از دوستان گفته بودن در ایالت وستفالن کار تا ماهی ۸۰۰ یورو معاف از مالیاته ولی اکثر پست ها نوشتن ۴۵۰ یورو. از کجا میشه اطلاعات دقیق گرفت و اینکه مقدار مالیات چقدره. مثلا اگه کسی ماهی ۱۵۰۰ یورو درآمد داشته باشه حدودا چقدرشو باید مالیات بده.

ممنون میشم که راهنمایی بفرمایید
    با سلام
    تا سقف 450 یورو درآمد برای همه معاف از مالیات هست.فرقی نمیکنه دانشجو یا غیر دانشجو خارجی یا آلمانی...(اون 400 که دیدم بعضی دوستان اشاره میکنند مربطور به قانون قبلی بود که الان دو ساله به 450 ارتقا پیدا کرده)
    در مورد اینکه شما چقدر میتونید کار کنید باید دقیقا ویزایی که براتون صادر میشه و اون قسمت توضیحاتش که مربوط به اجازه کار هست رو دید.اگر اجازه کار داشته باشید بنظرم ربطی نداره که کی باشه تعطیلات باشه یا نباشه.معمولا ذکر میکنند مثلا 120 روز کامل یا 240 نیم روز در سال(این برای کسایی هست که ویزای یک ساله میگیرند)
    در مورد مالیات هم نگران نباشید مقدار چشمگیری نخواهد بود البته به شرطی که مبلغ مناسبی کار کنید مثلا بالا 700 .اگر 500 یورو بخواهید کار کنید خب بصرفه نیست و بهتره همون 450 یورو بیشتر نشه تا معاف بمانید.
    این کسورات همه اش مالیات نیست بلکه بیمه بیکاری و بیمه بازنشستگی و بیمه سلامت رو هم شامل میشه(اگر با کارفرما قرارداد داشته باشید و متعهد به بیمه کردن شما باشه).مثلا اگر شما قرارداد داشته باشید و کارفرما شما رو بیمه کنه اصولا نصف بیمه سلامت شما رو میده و حدود 100 یورو بیمه بازنشستگی حدود 20 یورو بیمه بیکاری و نصف بیمه سلامت از شما کسر میشه و فقط حدود ده یورو مالیات به اون معنی که ما میشناسیم کسر میشه.مثلا 1000 یورو اگر کارکنید حدود 800 تا خالص میگیرید البته به شرطی که قرارداد اینطوری باشه که گفتم.اصولا الان این امکان رو ندارید چون جایی کار نخواهید کرد که طرف بیمه سلامت شما رو تقبل کنه و اصولا اینگونه قراردادها برای زمانی هست که شما یه تعهد ثابت کاری دارید.البته مثلا موارد دیگه ای هم هست مثل kirschensteuer و solZ یا Solidaritätszuschlag که الان مربوط به شما نمیشه.
    هر کس یه کلاس مالیالتی داره.مجردها اصولا از بیشترین مالیاتها رو میدن.اگر متاهل باشید بدون بچه وضع بهتره.اگر بچه داشته باشید بهتر.اگر مادر تنها و سرپرست بچه باشه بهتر...خلاصه بسته به وضعیت فرد داره.
    طبق کلاس مالیاتی که دارید مشخص هست که طی یک سال تا چه حد میتونید کار کنید جمعا و همونطور که دوستان گفتند اگر درامدهاتون بیش از اون 450 باشه اظهار نامه پر میکنید و اگر مبلغ اضافی کم شده باشه عودت میدهند.وضعیت و شماره مالیاتی رو هم با مراجعه به اداره مالیات شهرتون و پر کردن فرم و ارایه دادن مدارک مورد نیاز تو برگه بتونن اعلام میکنند.قدیمها پست میشد به ادرس.قرار بود بعدا درخواستش آنلاین بشه الان اطلاع ندارم به چه صورت شده.در کل با شرایطی که دارید و درگیر کلاس و درس و اینها هستید خیلی نباید رو این حساب باز کنید که بیش از 450 یورو در ماه بتونید کار کنید بخصوص چند ماه یا یکی دو ترم اول مگر اینکه محل سکونتتون به نحوی باشه که موقعیتهای کاری زیاد و متنوع باشه و به برنامه شما بخوره.
    بعد از چند سال دوباره سلام...امیدوارم با توجه به کمبود وقتی که دارم بتونم برخی از دانسته ها و تجربیات خودم رو به دوستان انتقال بدم.شاید کمکی هرچند کوچک باشه.اگر سوالی بی پاسخ ماند لطفا لینک تاپیک رو توسط پیغام خصوصی ارسال کنید.قبلا از تاخیر احتمالی در پاسخ به دوستان عذرخواهی میکنم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    geomathics and geodesy engineering -university of Tehran

با سلام
    دوستان من دانشجویی ترم آخر مهندسی نقشه برداری دانشگاه تهرانم و قصد دارم با خرج خودم برای مقطع ارشد اپلای کنم.
    2 تا گزینه اصلی دارم که هانوفر و اشتوتگارت ا
    خواستم ببینم شانس کار پیدا کردن در کدوم بیشتره و هزینه های زندگی در کدوم کمتره.
    برلین چطور؟
    ممنون

Senior Member VividNed آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shahab_ha_vf نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان من دانشجویی ترم آخر مهندسی نقشه برداری دانشگاه تهرانم و قصد دارم با خرج خودم برای مقطع ارشد اپلای کنم.
    برلین چطور؟
    ممنون
    وقتی آلمانی بلد باشد شانس کار پیدا کردنتون کلا بیشتره همه جا
    اشتوتگارت از هانوفر گرونتره ولی سطح درآمدش هم بالاتره خوب (اگه میخواید از ایران پول بیارید خوب هانوفر ارزونتره واستون )
    برلین رو نمیدونم ولی شهر ارزونی نیست
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_aria آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik - Automatisierungstechnik

نقل قول نوشته اصلی توسط shahab_ha_vf نمایش پست ها
    با سلام
    برلین چطور؟
    ممنون
    درود
    هر دو شهرهای نسبتا بزرگی هست و هم از لحاظ جمعیت تقریبا برابرن...
    اشتوتگارت یکم گرونتره.. ولی اگه خوابگاه بهتون بدن خرجها فرق چندانی نمیکنن. البته من منظورم زندگی دانشجویی هست... وگرنه مطمئنا تفریح توی یه سری شهرها خیلی گرونتر درمیاد...برلین در حد هانوفره.
    کار توی هر دو زیاده...هاتوفر بعلت وجود نمایشگاههای زیادش کار دانشجویی داره...و خب بعضا کارای راحتی هم نیستن... اشتوتگارت هم چندین نفر رو میشناسم همه کار پیدا کردن
    ولی فکر کنم کیفیت یونی اشتوتگارت توی رشته شما از هانوفر بهتر باشه.
    Wo ein Wille ist , gibt es einen Weg
    لطفا به قوانین احترام بگذارید - سوالها رو در جای مربوط مطرح کنید - برای تشکر ازدادن امتیاز استفاده کنید نه پست جدید یا پیام خصوصی!
    از جواب دادن به سوالات تکراری و پیامهای خصوصی قابل طرح در فروم جدا معذورم.

با عرض سلام.
    اقا یه سوال لطفا کسانی که اطلاع دارن جواب بدن ممنون.
    اقا فکر کنین من هفته ای 10 ساعت کار رو دارم میکنم.
    اگه بخوام بیشتر کار کنم میتونم مجوزی بگیرم؟
    یا اگه بخوام بدون مجوز بیشتر کارکنم میشه؟جوری که کارش جایی ثبت نشه مثلا دو رو اضافی برم رستوران ظرف بشورم.حالا فکر کنین به درسم لطمه نزنه فقط از این جهت که من اگه بیشتر از اون حد مجاز بدون مجوز کار کنم چه مشکلاتی ممکنه برام پیش بیاد؟

Member

قانونا شما نمی تونی بیشتر کار کنی و مجوزی به شما نمیدن. اما کار بدون مجوز (کار سیاه) می تونید تا دلتون بخواد انجام بدید. منظورم خلاف نیست! کار سیاه یعنی اینکه شما قراردادی نمی بندید و همه چیز بین شما و کارفرماست. بنابراین دولت هم مطلع نمیشه و نیازی به مالیات و ... هم نیست. اما بدیش هم اینه که اگر کارفرما پولت رو نداد یا به هر شکل ازت سوء استفاده کرد دستت به جایی بند نیست!
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_6974 نمایش پست ها
    با عرض سلام.
    اقا یه سوال لطفا کسانی که اطلاع دارن جواب بدن ممنون.
    اقا فکر کنین من هفته ای 10 ساعت کار رو دارم میکنم.
    اگه بخوام بیشتر کار کنم میتونم مجوزی بگیرم؟
    یا اگه بخوام بدون مجوز بیشتر کارکنم میشه؟جوری که کارش جایی ثبت نشه مثلا دو رو اضافی برم رستوران ظرف بشورم.حالا فکر کنین به درسم لطمه نزنه فقط از این جهت که من اگه بیشتر از اون حد مجاز بدون مجوز کار کنم چه مشکلاتی ممکنه برام پیش بیاد؟

مرسی دوست عزیز از پاسخ دادن سریعت.
    سوال دیگه در همین رابطه.میدونم که واسه اقامت کردن باید 5 سال تو المان کار کنی و مالیات بدی.ای این 5 سال کار صرفا برای کاریه که بعد از تموم شدن تحصیلمون میتونی انجام بدیم.
    یا اینکه تو همین زمانی که دانشجوییم مالیات هم بدیم قبوله؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)