نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: سرشماری دانشجویان در شهر های مختلف آلمان

رأی دهندگان
30. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • Hamburg

4 13.33%
  • Rostock

0 0%
  • Greifswald

1 3.33%
  • Hanover

6 20.00%
  • Bremen

1 3.33%
  • Berlin

4 13.33%
  • Frankfurt

2 6.67%
  • Stuttgart

3 10.00%
  • Munich

3 10.00%
  • Freiburg

1 3.33%
  • Dusseldorf

0 0%
  • Essen

1 3.33%
  • Strasbourg

0 0%
  • Nuremberg

2 6.67%
  • Chemnitz

2 6.67%
صفحه 63 از 88 نخستنخست ... 13535455565758596061626364656667686970717273 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 621 تا 630 , از مجموع 876

موضوع: کار در حین تحصیل (کار دانشجویی)

Senior Member VividNed آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کار در حین تحصیل (کار دانشجویی)

نقل قول نوشته اصلی توسط masi_physics نمایش پست ها
    دانشجوهای دکترا چند ساعت اجازه کار دارن در هفته؟ و با زبان انگلیسی امکان کار هست؟
    اصلا وقتی میمونه براشون؟ منظورم از نظر حجم کارهای تحقیقاتی هست.
    اگر دوستان تجربه ای دارن ممنون میشم پاسخ بدن.
    اصولا دانشجوهای دکترا یا Scholarship دارند یا اینکه با دانشگاه قرارداد کاری میبندند و یه پولی بابت کاری که میکنند میگیرند. در غیر این صورت فقط میشه آخر هفته ها کار کرد , چون حجم کاری دوره دکترا اصولا زیاده. اگه ویزا دانشجویی بگیرید که فقط میشه ماهی ۸۰ ساعت کار کرد.
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    اون 400 یورو، الان شده 450 یورو. اما مقدار ساعت کاری شما همون 960 ساعت در سال هست. یعنی به عبارتی اون چیزی که مهمه که رعایت بشه، فقط ساعت کاری شماست. درآمد هرچی دلتون خواست داشته باشین. شما اگه کاری پیدا کردین که ساعتی 20 یورو بهتون میداد، خب چه بهتر. حتما اون کارو انجام بدین. فقط هرچی بالای ماهی 450 یورو در ماه بشه، باید مالیات بدین. که البته نگران اون هم لازم نیست خیلی باشین. چون آخر سال می تونین اظهارنامه ی مالیاتی پر کنین و اگه درآمدتون در سال کمتر از یه مبلغی باشه (که با کار دانشجویی همیشه کمتر از اون مبلغ تعیین شده است)، می تونین کل مالیاتی که دادین رو (منظور Lohnsteuer هست) پس بگیرین. البته اون موقع هم باز باید برای خودتون حساب و کتاب کنین دیگه. این فرم ها رو بالقوه خودتون می تونین پر کنین. اما خیلی ها برای اینکه بتونن خوب پول پس بگیرن، میدن مشاورهای مالیات براشون پر کنن که اونا هم مثلا 100 یورو می گیرن و این کارو می کنن. حالا باید ببینین تو فیش های حقوقیتون اصلا چقدر مالیات دادین. آیا می ارزه که 100 یورو بدین، یکی فرما ها رو براتون پر کنه و پولتونو پس بگیرین یا در نهایت باز یر به یر میشه.
    در مورد تعطیلات، بهتره از ایالت خودتون بپرسین. این طور که من تو همین فروم دیدم، تو بعضی ایالت ها اون زمان تعطیلات تابستون رو جدا می کنن و جدای از اون 120 روز می دونن، اما بعضی جاها اون 120 روز مال کل ساله.
    سلام جناب من احساس کردم تجربه شما تو کار حین تحصیل در المان خوب باشه. میشه بگید که این دارامد ها که از400 تا680 هست کفاف زندگی دانشجویی ساده رو که میده؟
    اون 8000 تا که سفارت میخواد رو حتما باید در حساب توی المان گذاشت؟ یا نه فقط یه پرینت حساب باشه کافیه ؟چون من این مبلغ رو ندارم گفتم اگه با کار دانشجویی میتونم زندگی رو بگذرونم، بیشتر از این تو ایران نمونم همون مقداری که پس انداز کردم(حدودا10-15میلیون) بیام المان نهایت بعد از3 ماه کار گیرم بیاد، ایا میشه؟

Senior Member VividNed آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط arshameh نمایش پست ها
    سلام جناب من احساس کردم تجربه شما تو کار حین تحصیل در المان خوب باشه. میشه بگید که این دارامد ها که از400 تا680 هست کفاف زندگی دانشجویی ساده رو که میده؟
    اون 8000 تا که سفارت میخواد رو حتما باید در حساب توی المان گذاشت؟ یا نه فقط یه پرینت حساب باشه کافیه ؟چون من این مبلغ رو ندارم گفتم اگه با کار دانشجویی میتونم زندگی رو بگذرونم، بیشتر از این تو ایران نمونم همون مقداری که پس انداز کردم(حدودا10-15میلیون) بیام المان نهایت بعد از3 ماه کار گیرم بیاد، ایا میشه؟
    با ۴۰۰ یورو که نمیشه هیچ جای آلمان زندگی کرد ولی اگه یه کاری گیر بیارید که ۷۰۰ یا ۸۰۰ یورو بهتون بدن با این پول میشه با صرفه جویی ی زندگی دانشجویی داشت. در مورد اون ۸۰۰۰ یورو هم بستگی به ایالات داره. بعضی جاها پولتون رو بلوکه میکنند و شما اجازه دارید مقدار محدودی ماهیانه از اون پول برداشت کنید. تو این جور جاها شما باید اون ۸۰۰۰ یورو رو داشته باشید تا بهتون اقامت ۱ ساله بدن. ولی اگه مثلا ۴۰۰۰ یورو داشته باشید اقامتتون رو ۶ ماهه تمدید میکنند. تو بعضی شهرها هم فقط موجودی حساب میخوان ازتون واسه تمدید ویزا و پولتون بلوکه نمیشه.
    واسه کار پیدا کردن هم باید زبانتون خوب باشه. البته واسه کارهای دانشجویی شاید زبان آلمانی ازتون نخوان.
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    منظورتون کار دانشجوییه دیگه؟ اگه سوادشو داشته باشین و سابقه ی برنامه نویسی خوبی داشته باشین، پیدا می کنین.
    تو خیلی از آگهی های کار من دیدم که می نویسن مثلا مدرک دانشگاهی لیسانس یا ارشد تو فلان رشته یا سابقه ی کافی تو این زمینه.
    رشته ی کامپیوتر هم کلا از اون رشته هایی هست که شانس کار پیدا کردن به انگلیسی توش بیشتر از خیلی از رشته هاست. ان شاءالله که پیدا می کنین.
    فقط باید برنامه نویسی بلد بود یا واسه تخصص های دیگه کامپیوتر هم احتمال کار نیمه وقت وجود داره؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط kolocheh نمایش پست ها
    فقط باید برنامه نویسی بلد بود یا واسه تخصص های دیگه کامپیوتر هم احتمال کار نیمه وقت وجود داره؟
    من فقط آگهی ها رو برای برنامه نویس ها دیدم تو کارهای پاره وقت.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

سلام،
    با کار 20 ساعت دز هفته در آلمان، آیا می شه کل هزینه زندگی اونجا رو پوشش داد و از خانواده کمکی دریافت نکرد؟
    متشکرم.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط HeidiAllen نمایش پست ها
    سلام،
    با کار 20 ساعت دز هفته در آلمان، آیا می شه کل هزینه زندگی اونجا رو پوشش داد و از خانواده کمکی دریافت نکرد؟
    متشکرم.
    حداقل حقوق الان شده ساعتی 8.80 یورو. شما حتما اینطوری حساب کردین ؟!
    (20*8.8)*4 = 704 !
    اینجوری یه کم بعیده که درآمد داشته باشید. چون اکثرا همون تا سقف 450 تا حقوق میخوان بدن تا مالیات ندن. اصلا ممکنه بگن ماهی 20 ساعت کار میدیم بهتون. یعنی 20*8.8 = 176 یورو !
    ولی برا سال اول باید حتما پول بیارید حتما. بعدا میان شرایط رو خودتون میبینی که میشه چه قدر درآمد داشت.

نقل قول نوشته اصلی توسط bahar_03 نمایش پست ها
    حداقل حقوق الان شده ساعتی 8.80 یورو. شما حتما اینطوری حساب کردین ؟!
    (20*8.8)*4 = 704 !
    اینجوری یه کم بعیده که درآمد داشته باشید. چون اکثرا همون تا سقف 450 تا حقوق میخوان بدن تا مالیات ندن. اصلا ممکنه بگن ماهی 20 ساعت کار میدیم بهتون. یعنی 20*8.8 = 176 یورو !
    ولی برا سال اول باید حتما پول بیارید حتما. بعدا میان شرایط رو خودتون میبینی که میشه چه قدر درآمد داشت.
    حداقل حقوق از ژانویه میشه 8.80 ؟
    به سوالاتی که پاسخ آنها در فروم وجود دارد ، پاسخ داده نمی شود
    قبل از اینکه پیام خصوصی بدین ، صندوق پیام خصوصی خودتون رو خالی کنید !!!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط abadanastro نمایش پست ها
    حداقل حقوق از ژانویه میشه 8.80 ؟
    8.84 در واقع.

سلام دوستان
    می خواستم ببینم با زبان انگلیسی که شانس پیدا کردن کارکمه گویا
    اگه کلاس های آلمانی دانشگاه رو بریم تو چه مدت به سطح b2 میرسیم؟ برای کسی که سطحش الان a1 هست و پشتکار نشون بده

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)