نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: سرشماری دانشجویان در شهر های مختلف آلمان

رأی دهندگان
30. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • Hamburg

4 13.33%
  • Rostock

0 0%
  • Greifswald

1 3.33%
  • Hanover

6 20.00%
  • Bremen

1 3.33%
  • Berlin

4 13.33%
  • Frankfurt

2 6.67%
  • Stuttgart

3 10.00%
  • Munich

3 10.00%
  • Freiburg

1 3.33%
  • Dusseldorf

0 0%
  • Essen

1 3.33%
  • Strasbourg

0 0%
  • Nuremberg

2 6.67%
  • Chemnitz

2 6.67%
صفحه 73 از 88 نخستنخست ... 23636465666768697071727374757677787980818283 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 721 تا 730 , از مجموع 876

موضوع: کار در حین تحصیل (کار دانشجویی)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کار در حین تحصیل (کار دانشجویی)

دوستان من به 4 زبان مسلطم شامل فارسی انگلیسی آلمانی و ... اگر بخوام در آلمان تحصیل کنم به یک کار پاره وقت نیاز دارم که حداقل ماهی 500 یورو بشه درآمدش. میتونم چنین چیزی پیدا کنم؟ چه شهری پیشنهاد میکنید که شانسم بالاتر باشه؟ و اینکه برای مقطع لیسانس 10 ساعت در هفته ست یا 20؟
    ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش
    بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش

Member
    رشته و دانشگاه
    Leibniz Universität

نقل قول نوشته اصلی توسط azam000 نمایش پست ها
    دوستان من به 4 زبان مسلطم شامل فارسی انگلیسی آلمانی و ... اگر بخوام در آلمان تحصیل کنم به یک کار پاره وقت نیاز دارم که حداقل ماهی 500 یورو بشه درآمدش. میتونم چنین چیزی پیدا کنم؟ چه شهری پیشنهاد میکنید که شانسم بالاتر باشه؟ و اینکه برای مقطع لیسانس 10 ساعت در هفته ست یا 20؟
    کلا هرچقدر شهرتون بزرگتر باشه شانس پیدا کردن کارتون بیشتره و اگه شهرتون کوچیک باشه مثل کلاوستهال تقریبا بعیده بتونید کاری پیدا کنید و کلا اقامت دانشجویی که داشته باشید،120 روز تمام وقت(8ساعت هر روز) و یا 240 روز نیمه وقت(4 ساعت در روز) در سال اجازه کار دارید و اینکه هفته ای 20 ساعت یا بیشتر بسته به نوع قرارداد هستش و اگر شما بخواید قراردادتون werkstudent باشه طبق این قرارداد در طول ترم هفته ای 20 ساعت اجازه کار دارید و در تعطیلات میتونید هرچقدر که خواستید در هفته کار کنید اما کل ساعت هاتون در کل سال نباید بیشتر از اون مقداری که گفتم بشه.
    با توجه به حداقل حقوق که الان فکر کنم ساعتی حدود 9 یورو هستش شما اگه ماهی 60 ساعت کار کنید ماهی 540 یورو درمیارید که با قرارداد werkstudent مالیات خاصی هم پرداخت نمیشه و همون حدود رو دریافت میکنید.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط civil_boy نمایش پست ها
    کلا هرچقدر شهرتون بزرگتر باشه شانس پیدا کردن کارتون بیشتره و اگه شهرتون کوچیک باشه مثل کلاوستهال تقریبا بعیده بتونید کاری پیدا کنید و کلا اقامت دانشجویی که داشته باشید،120 روز تمام وقت(8ساعت هر روز) و یا 240 روز نیمه وقت(4 ساعت در روز) در سال اجازه کار دارید و اینکه هفته ای 20 ساعت یا بیشتر بسته به نوع قرارداد هستش و اگر شما بخواید قراردادتون werkstudent باشه طبق این قرارداد در طول ترم هفته ای 20 ساعت اجازه کار دارید و در تعطیلات میتونید هرچقدر که خواستید در هفته کار کنید اما کل ساعت هاتون در کل سال نباید بیشتر از اون مقداری که گفتم بشه.
    با توجه به حداقل حقوق که الان فکر کنم ساعتی حدود 9 یورو هستش شما اگه ماهی 60 ساعت کار کنید ماهی 540 یورو درمیارید که با قرارداد werkstudent مالیات خاصی هم پرداخت نمیشه و همون حدود رو دریافت میکنید.
    برای دانشجوهای ارشد که اگه بالای 400 یورو دریافت کنن (فکر کنم الان شده 450 یورو)، باید مالیات هم پرداخت کنن. برای لیسانس ها نمی دونم این سقف حقوق بدون مالیات چقدره.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

قبل از پیگیری کار در رستوران برین از gesundheitsamt گواهی infektionsschutzbelehrung بگیرید چون 2-3 هفته طول میکشه از زمانی که تلفنی termin میگیرین
    ادرس و تماس این اداره هم google کن
    زنده باد

Junior Member

Question پاسخ : کار در حین تحصیل (کار دانشجویی)

سلام دوستان
    راستش من با توجه به پستهای این انجمن برای آلمان به این نتیجه رسیدم که اون دسته از بچه هایی که از ایران میرن آلمان معمولا اگر وضع مالی بسیار خوبی نداشته باشن هر هفته حدود 15 ساعت کار میکنن تا بتونن خرج زندگیشون رو فراهم بکنن.
    حالا این سوال برای من پیش اومده که آیا این عزیزان وقت میکنن که درس بخونن و از همه مهمتر مقاله بدن تا رزومه خودشون رو قوی بکنن برای مقاطع بالا تر؟
    مثلا من خودم الان دانشجوی کارشناسی هستم توی ایران و اگر بخوام برای ارشد بیام آلمان باید عمده ای از وقتم رو صرف کار کردن توی حوزه های غیر مرتبط بارشتم که مهندسی مکانیک هست بکنم.و ازاین طریق فکر نمیکنم که بتونم روی تز ارشدم وقت کافی رو بزارم تا اینکه رزومم رو برای دانشگاهای آمریکا و کانادا با فاند آماده بکنم.
    شما دوستان نظرتون چی هست.به نظرتون دانشجوهای ایرانی که کار هم میکنن توی آلمان وقت برای درس خوندن دارن؟
    ویرایش توسط tortz : April 7th, 2017 در ساعت 08:20 AM

Senior Member VividNed آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط tortz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    راستش من با توجه به پستهای این انجمن برای آلمان به این نتیجه رسیدم که اون دسته از بچه هایی که از ایران میرن آلمان معمولا اگر وضع مالی بسیار خوبی نداشته باشن هر هفته حدود 15 ساعت کار میکنن تا بتونن خرج زندگیشون رو فراهم بکنن.
    حالا این سوال برای من پیش اومده که آیا این عزیزان وقت میکنن که درس بخونن و از همه مهمتر مقاله بدن تا رزومه خودشون رو قوی بکنن برای مقاطع بالا تر؟
    مثلا من خودم الان دانشجوی کارشناسی هستم توی ایران و اگر بخوام برای ارشد بیام آلمان باید عمده ای از وقتم رو صرف کار کردن توی حوزه های غیر مرتبط بارشتم که مهندسی مکانیک هست بکنم.و ازاین طریق فکر نمیکنم که بتونم روی تز ارشدم وقت کافی رو بزارم تا اینکه رزومم رو برای دانشگاهای آمریکا و کانادا با فاند آماده بکنم.
    شما دوستان نظرتون چی هست.به نظرتون دانشجوهای ایرانی که کار هم میکنن توی آلمان وقت برای درس خوندن دارن؟
    هفته ای ۱۵ یا ۲۰ ساعت لطمه ای به جایی نمیزنه. درضمن شما میتونید آخر هفته ها کار کنید یا اینکه یه کار دانشجویی در دانشگاه پیدا کنید که مرتبط با درستون هم هست.
    البته ناگفته نماند که درس خوندن به زبان آلمانی خودش یه داستانیه. اگه زبانتون خوب نباشه ترم اول شاید نتونید کار کنید و فقط باید رو درستون تمرکز کنید
    ... Stay Hungry ... Stay Foolish

Banned

سلام دوستان
    شما ممکن هست اصلا کار پیدا نکنین. اگر پیدا کردین هم مشخص نیست که 15 ساعت باشه یا کمتر.
    به هر حال هر کی پول نداره باید کار کنه دیگه. حالا چه لطمه بزنه چه نزنه. فرد مجبوره در واقع که کار کنه.

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_aria آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik - Automatisierungstechnik

سلام دوستان
    کلا چه المان و چه کشور دیگه شما یا تمکن مالی مناسب دارید یا نه، که در مورد دوم باید کار کنید.
    خیلی ها نمیتونئن واقعا قوی درس بخونند با وجود کار زیاد، من خودم یک ترم مرخصی گرفتم و کار کردم البته مجبور بودم.
    یکی از بهترین آپشنها برای شما کار توی دانشگاهه. شما اگر از لحاظ علمی و البته زبانی واقعا قوی باشید مطمئنا توی خود دانشگاه کار پیدا میکنید و این اگر در راستای رشته و شخه تحصیلیتون باشه همین زمینه علمی شما رو قویتر میکنه. (لازم به ذکر نیست که دانشگاه باید خودش در رشته مربوطه حرفی برای گفتن داشته باشه و اساتید و انستیتوهاش در حدی باشن، تا بتونن کارهای دانشجویی ارائه بدن)

البته میدونید که این قبیل کارها طرفدارای زیادی دارن و شما 100% نمیتونید روی اون حساب کنید.
    Wo ein Wille ist , gibt es einen Weg
    لطفا به قوانین احترام بگذارید - سوالها رو در جای مربوط مطرح کنید - برای تشکر ازدادن امتیاز استفاده کنید نه پست جدید یا پیام خصوصی!
    از جواب دادن به سوالات تکراری و پیامهای خصوصی قابل طرح در فروم جدا معذورم.

ApplyAbroad Superstar

سلام دوستان
    سلام
    دوستان نظرای خیلی خوبی دادن و همه درسته به نظر من.
    من بهتون پیشنهاد می کنم اگر قصد دارین کنار تحصیلتون کار کنین:
    1- هر ترم واحد کمتر بردارین. دیرتر تموم کردن، اما با رزومه ی قوی خیلی خیلی بهتر از زود تموم کردن با نمرات معمولی و متوسطه.
    2- حتما حتما حداقل یک و چه بهتر که دو یا حتی سه تا کارآموزی برین در حین تحصیلتون. بعضی از کارآموزی ها خوب پول نمیدن، اما بعضی شرکت های معروف مثل بوش و اینا هم یه وقت هایی پوزیشن های فول تایم با حقوق خیلی خوبی می زنن برای کارآموزی. اگه بتونین از اینا گیر بیارین، خب قطعا خیلی بهتون کمک می کنه در زمینه ی درآمدتون. اما خب صد البته که پیدا کردن همچین کارآموزی هایی هم آسون نیست. اما به عنوان یه گزینه حتما مد نظر داشته باشین.
    3- تو آلمان خیلی مرسوم نیست که ارشدها مقاله بدن. انتظار نداشته باشین تو پایان تحصیلتون سه چهار تا مقاله داشته باشین و نگرانش هم نباشین. معدلتون و داشتن یه ایده ی خوب و گرفتن ریکامندهای خوب از استادا برای دکترا تو آلمان خیلی خیلی مهم تره، علی الخصوص اولی. ریکامند هم خیلی مهمه که از استادای پایان نامه تون بتونین بگیرین.
    4- خود پایان نامه رو هم میشه تو شرکت ها یا دانشگاهای دیگه بردارین. حتما حتما این کارو بکنین. برای آلمانی ها خیلی مهمه که تمام تحصیل یا کارتون یه جا نبوده باشه. مضاف بر اینکه اگر تو شرکت های خوب پایان نامه بگیرین، حقوق خوبی هم داره. یعنی در واقع اگه خوب کار کنین، می تونین سه ترم رو با کار دانشجویی بگذرونین و حداقل تزتون رو جایی بردارین که هزینه ی زندگیتونو خوب تامین کنه. البته که مجددا صدالبته متقاضی این جور کارا خیلی زیاده و بهتره از یکی دو ترم قبل تر دنبال شرکت ها بگردین و در واقع پیدا کنین شرکت های مربوط به رشته تونو و حتی به صورت unsolicited اپلای هم بکنین گاهی، ببینین چه فیدبک هایی می گیرین. این جوری نباشه که یه ماه به ترم تزتون تازه به فکر بیفتین حالا کجا تز بردارم. برای کارآموزی هم همین طور. از قبل شرکت ها رو دربیارین.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    دوستان نظرای خیلی خوبی دادن و همه درسته به نظر من.
    من بهتون پیشنهاد می کنم اگر قصد دارین کنار تحصیلتون کار کنین:
    1- هر ترم واحد کمتر بردارین. دیرتر تموم کردن، اما با رزومه ی قوی خیلی خیلی بهتر از زود تموم کردن با نمرات معمولی و متوسطه.
    درود

شما از برداشت واحد ها مطمئنین ؟ چون من شنیده بودم در آلمان و اتریش اگه واحد ها از یک مقداری کمتر باشه یا پاس نشه برای سال بعد ویزا رو تمدید نمی کنند.

برای کار دانشجویی هم چندین جا خونده بودم درآمد بالاتر از 450 یورو شامل مالیات میشه و عملا پول بیشتری دست آدم نمیمونه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)