نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: سرشماری دانشجویان در شهر های مختلف آلمان

رأی دهندگان
30. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • Hamburg

4 13.33%
  • Rostock

0 0%
  • Greifswald

1 3.33%
  • Hanover

6 20.00%
  • Bremen

1 3.33%
  • Berlin

4 13.33%
  • Frankfurt

2 6.67%
  • Stuttgart

3 10.00%
  • Munich

3 10.00%
  • Freiburg

1 3.33%
  • Dusseldorf

0 0%
  • Essen

1 3.33%
  • Strasbourg

0 0%
  • Nuremberg

2 6.67%
  • Chemnitz

2 6.67%
صفحه 87 از 88 نخستنخست ... 37777879808182838485868788 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 861 تا 870 , از مجموع 876

موضوع: کار در حین تحصیل (کار دانشجویی)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronic technology engineering

پیش فرض پاسخ : کار در حین تحصیل (کار دانشجویی)

سلام دوستان یه سوالی داشتم : یه فرد میتونه فقط با هزینه یکسال خودش (8640 که ماهیانه 720 یورو) به اونجا بیاد و برای سال های بعد کار کنه و تمکن سال بعد رو خودش اونجا به دست بیاره (مثلا برای ارشد بیاد .2سال. و فقط هزینه سال اول رو داشته باشه ) ؟؟؟ و به نظر شما بهترین شهر برای دانشجو کدام است ؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط aligh20 نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوالی داشتم : یه فرد میتونه فقط با هزینه یکسال خودش (8640 که ماهیانه 720 یورو) به اونجا بیاد و برای سال های بعد کار کنه و تمکن سال بعد رو خودش اونجا به دست بیاره (مثلا برای ارشد بیاد .2سال. و فقط هزینه سال اول رو داشته باشه ) ؟؟؟ و به نظر شما بهترین شهر برای دانشجو کدام است ؟
    سلام
    بله، مشروط به اینکه برای سال دوم باید قرارداد کاری نشون بدین که مبلغ حقوقش به اندازه ی کافی باشه.
    بهترین شهر برای دانشجو یه جای خاص نیست که کسی بهتونه بهتون بگه. همون طور که تو ایران نمی تونین بگین بهترین شهرش کجاست. بعضی شهرها گرونن مثل مونیخ ولی خب کار هم توشون زیاده. بعضی شهرها هم مثل شهرهای شرقی ارزون ترن ولی خب کار هم توشون کمتره.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronic technology engineering

سلام دوستان یه سوالی داشتم : 1-میخواستم بدونم آیا به راحتی میشه در مدت 18 ماه فرصت پس از اتمام تحصیل کار مناسب و خوبی پیدا کرد یا نه (مثلا بعد از ارشد رشته برق/الکترونیک ) ؟ یا اینکه بهتره به جای ادامه تحصیل در المان . فقط برای ویزا کار اقدام کنن ؟ یعنی درس خوندن در خود کشورش در پیدا کردن شغل تاثیر مستقیم داره؟
    2- بعضی ایالت ها نباز به بلوک کردن پول برای سال دوم نداره(بدون داشتن قرارداد ) ... کسی میشناسه ؟
    3- آیا فرد زمان کافی برای کار دانشویی حین تحصیل داره (هفته ای 20ساعت) ؟ معمولا و حدودا کلاس ها تا چه ساعتی در روز و چند روز در هفته هستند ؟
    با تشکر .

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط aligh20 نمایش پست ها
    سلام دوستان یه سوالی داشتم : 1-میخواستم بدونم آیا به راحتی میشه در مدت 18 ماه فرصت پس از اتمام تحصیل کار مناسب و خوبی پیدا کرد یا نه (مثلا بعد از ارشد رشته برق/الکترونیک ) ؟ یا اینکه بهتره به جای ادامه تحصیل در المان . فقط برای ویزا کار اقدام کنن ؟ یعنی درس خوندن در خود کشورش در پیدا کردن شغل تاثیر مستقیم داره؟
    2- بعضی ایالت ها نباز به بلوک کردن پول برای سال دوم نداره(بدون داشتن قرارداد ) ... کسی میشناسه ؟
    3- آیا فرد زمان کافی برای کار دانشویی حین تحصیل داره (هفته ای 20ساعت) ؟ معمولا و حدودا کلاس ها تا چه ساعتی در روز و چند روز در هفته هستند ؟
    با تشکر .
    سلام
    ۱- به راحتی خیر. اگر می تونین برای ویزای کار اقدام کنین و واقعا بهتون ویزا میدن، یعنی در این حد سابقه و توانایی دارین که بدون مصاحبه ی حضوری بهتو کار بدن، حتما این کارو بکنین. صرف درس خوندن تو آلمان نیست که باعث کار پیدا کردن میشه.
    ۲- بشتر از اینکه ایالتی باشه، موردیه. تو یه شهر برای یه نفر بلوکه می کنن، برای یه نفر نه.
    ۳- بستگی داره خودتون چند درسو بخواین تو یه ترم تموم کنین. معمولا ارشد رو دو ساله تموم نمی کنن. اگر بخواین دو ساله تموم کنین، سخت تر میشه هم کار کردن و هم درس خوندن. زمان کلاسا هم کاملا متفاوته. مثلا بعضی ها بلوک سمیناره. یعنی دو روز یا سه روز صبح تا عصر کلاسه و تمام. برای کل ترم همونه. آخر سه روز هم امتحانشونو می گیرن. بعضی ها هم عادین و بستگی به تعداد واحدشون یکی دو بار تو هفته هستن.

سلام
    زمانی که فرد در آلمان دوره زبان میگذروه اجازه کار نداره
    میخواستم بدونم اجازه کار مثل کار تو رستوران داره ؟ یا این مدل کار ها هم اجازه نداریم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط negar_riazi نمایش پست ها
    سلام
    زمانی که فرد در آلمان دوره زبان میگذروه اجازه کار نداره
    میخواستم بدونم اجازه کار مثل کار تو رستوران داره ؟ یا این مدل کار ها هم اجازه نداریم؟
    اجازه ندارین. شانسی بعضیا میگیرن اجازه کارو ولی در کل ندارین. کلا هم اگه یه سال بیشتر بمونین و دانشجو نشده باشین و همچنان دانشجو زبان باشین میتونین برین اجازه کار بگیرین.

Junior Member

وقت بخیر
    من تا اینجای فروم رو خوندم و کمی گیج شدم
    بعضی دوستان گفتن همراه اجازه کار تمام وقت داره
    جایی گفته شده نیمه وقت
    بعضیا گفتن اصلا نداره
    چند نفر هم گفتن بستگی به ایالت داره!
    (برای ایالت برمن شهر اولندبرگ)
    حالا کدومش صحت داره؟
    اگر کسی اطلاع خاصی داره ممنون میشم راهنمایی کنه.
    ویرایش توسط hhaniehh : April 19th, 2019 در ساعت 12:31 PM

ApplyAbroad Veteran
    Fnsn آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materialwissenschaften

نقل قول نوشته اصلی توسط hhaniehh نمایش پست ها
    وقت بخیر
    جایی گفته شده نیمه وقت
    بعضیا گفتن اصلا نداره
    حالا کدومش صحت داره؟
    همراه اجازه کار تمام وقت داره

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط hhaniehh نمایش پست ها
    وقت بخیر
    جایی گفته شده نیمه وقت
    بعضیا گفتن اصلا نداره
    حالا کدومش صحت داره؟
    یه چیزی که هست اینه که این تاپیک از سال ۲۰۱۲ شروع شده و مطمئنا یه سری از چیزایی که شما خوندین مال سال های قبل بوده ان. بهتره وقتی سوالی دارین، به تاریخ جواب هایی که می خونین هم دقت کنین . قبلاها این طوری بود که همراه اجازه ی کارش بستگی به فرد اصلی داشت و هرچی فرد اصلی اجازه داشت، اونم اجازه داشت. اما الان دیگه مدت هاست این قانون عوض شده و همراه اجازه ی کار تمام وقت داره. خیالتون راحت باشه .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    حالا باز اینا یه چیزی
    شان و شخصیت فردی که انجام بده حفظ میشه. یعنی چی آدم بره جای دهن آلمانی ها رو بشوره که ی چی؟ مثلا دلش خوش باشه تو المان تحصیل میکنه. فکر کردن بهشم دشوار ه. و فکر نمیکنم بعد از یکی دو ماه بشقاب شویی چیزی از اون شخصیت قبلی آدم باقی مونده باشه.
    خب آدم عرضه داشته باشه همین ایران تو دانشگاه خوب رزومه درست و حسابی پر کنه در جاهای با حیثیتی مثل شریف و امثالهم بعدم مثل یک انسان درست و حسابی بره امریکا و آلمان و هر کشور دیگری دوره دکتراشو با شرایط خوب و با کار مرتبط با تحصیلش بخونه.
    طرف نمیتونه رشته درست و حسابی توی همین کشور خودش قبول بشه پا میشه با یه قبولی الکی از دانشگاه پشت رودخانه علی آباد کتول میره تو یه شهری تو آلمان یا هرجای دیگه بدون پول کافی که مثلا کار کنه و تحصیل کنه!بعد باید بشینه زمین طی بکشه. یه خورده به شخصیت خودشم احترام نمیگذاره.
    دوست عزیز
    هرچقدر کار و تحصیل توی المان سخت باشه به اندازه سختیه تمام اخباری ک هروز ب گوشت میرسه و مثل یه پاره اجر میکوبه تو سرت نیست
    من و شاید خیلیای دیگ اگر ایران بمونن باید با مدرک لیسانس کامپیو تر و معماری و مهندسی برق توی خونه زیر کولر بشینن و اخبار رو نگاه کنن و نرخ دلار رو ک هروز پایین بالا میشه ک چک کنن شما اگر عرضه داشته باشی میری اونجا هم تحصیلت رو میکنی و هم یه کاری در خور شخصیتت پیدا میکنی ک خدایی نکرده بهت بر نخوره
    من یکی از دوستانم در المان اهل بریتانیا بود و وضع مالی نسبتا خوبی داشتن اما اومده بود در شهر برلین زندگی و تحصیل میکرد و شاید باور نکنین ک گارسون یه رستوران بود و هیچ وقت شخصیت کار کردنش رو زیر سوال نبرد
    شاید هم فرهنگ شما با فرهنگ اروپا فرق میکنه ک اینو میگی و البته شاید ک ن حتما!
    چون توی المان هیچکس شمارو بخاطر کار کردن مسخره نمیکنه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)