صفحه 108 از 218 نخستنخست ... 8589899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118158208 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,071 تا 1,080 , از مجموع 2172

موضوع: دبی - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2013

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : دبی - نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی ویزای آمریکا در سال 2013

سلام
    خيلي ممنون از تلاش شما براي كم كردن استرس بقيه. منم هميشه ميگم، الانم باز به بچه هاي سفارت دبي ميگم كه: آقا يا خانم عزيز: اگه چيز خيلي عجيب غريبي توي رزومه تحصيلي ويا علميت نيست اصلا اصلا نگران نباش. چرا كه اگه رشتت هنر، علوم انساني و تمام رشته هاي ديگه كه كاملا بي خطر هستن باشه درجا ويزا ميگيري، وگرنه اگه رشتت مثل ما مهندسي ، علوپايه و علوم زيستي يا رشته هايي كه شايد شايد شايد بشه كاربردهاي ديگه گرفت ازش باشه، برگ زرد رو (كلير) خواهي گرفت. اين دو دسته (ويزاي درجا و ويزاي با كلير) تقريبا و بر اساس تجربه خودم از سفارت دبي هيچ ربطي به مصاحبه نداره و همانطور كه دوست عزيزم فرمود انقدر كه اين مصاحبه راحته و جو آرومو راحته كه آدم خيال ميكنه مصاحبش كاملا فرماليته و الكيه. حتي يكي از بچه ها شوخي ميكرد كه آفيسر ي بسته برگه زرد دستش بود هر كي ميومد در اون روز، يكي يه دوه از اونها را بهشون ميداد
    بنابراين با خيال راحت و فارغ از هر چيزي بفكر خوشي و لذت سفرتون باشيد.
    شاد باشين همه و به اميد موفقيت همه شما

نقل قول نوشته اصلی توسط omidk_aut نمایش پست ها
    سلام به همگی دوستان
    من 12 june وقت داشتم. رشتم مهندسی عمرانه برای ارشد با فاند کامل میرم Texas A&M. توی سفارت 6 نفر دیگه از عمرانی ها رو دیدم با گرایش های مختلف؛ دانشگاه های مختلف؛ خانم و آقا؛ با فاند و بی فاند؛ به همگی گفتن ویزا single و برگه زرد گرفتیم (رفتیم واسه کلیرنس). و همین طور که انتظار داشتیم کاملا از پیش تایین شده بود که تکلیف ویزامون چی میشه و مصاحبه کاملا فرمالیته بود. در این حد که یکی از دوستان از آفیسر پرسید که چرا سینگله؟ اونم جواب داده که "چون اینجا(رو مونیتورش) نوشته". I-20, Research plan, CV, SOP , Appointment letter, SEVIS confirmation letter ، یه قطعه عکس و اگه فاند ندارین bank statement تنها مدارکی بود که ازمون خواستن. ما همگی کیس هامون خیلی روتین بود (یعنی رشته ی حساسی نمی خونن و سربازی نرفتن و جای مشکوکی کار نکردن) و عملا سوال خاصی ازمون نپرسیدن که ممکن بود جوابمون تاثیرگذار باشه. از اون طرف یه خانومی بود که رشتش هنر بود و از برکلی پذیرش داشت و درجا multiple دادن بهش.
    دوستان تو پروسه ی اپلای یه اتفاقاتی می افتاد که می تونستیم عوضش کنیم، و همگی تمامی تلاشمونو میکردیم واسش. ولی این آخر کاری، برای ویزا تلاشاتون بی فایدست. بهترین کاری که میتونین بکنین اینه که حرص سفارت رو نخورین و به جاش دنبال یه همسفر خوب باشین و جاهایی که تو این 3-4 روزه تو دبی میرین رو از قبل انتخاب کنین؛ پست منو تو قسمت اطلاعات کلی سفر بخونین (راجع به بار و دیسکو و ساحل)، باحاله!
    لطفا کس دیگه ای هم راجه به انگشت نگاری و از این ساختمان به اوی ساختمون رفتن تو سفارت و شماره خوندن پست نزاره که فقط استرس زاست و بی فایده. بچه ی 2 ساله هم به جاتون بره تو سفارت از پسش بر میاد. فقط 8 اونجا باشین، همین!
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member

سلام
    بخشی رو پیدا نکردم که دقیقا مرتبط باشه به مشکلم و دیدم اینجا در مورد پیک أپ می‌نویسن خلاصه اگه نامربوطه عذر می‌خوام.
    من بدون کلیرنس تایید شد ویزام. الان دو هفته س که پاسم رو با آژانس فرستادم و هنوز ایمیلی از سفارت بهم نزدن که پاسم تحویل ایمپست شده. آژانس میگه سفارت سرشون شلوغه دیر انجام میدن ولی به نظر من خیلی طول کشیده. کسی تجربه مشابه داشته؟ باید نگران باشم؟ آیا وقتی پاس رو آژانس تحویل ایمپوست میده تغییری در وضعیت حساب کاربری سفارتم ایجاد میشه؟ که مثلا بنویسه فلان پروسه در حال انجامه؟
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط aeiut نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

برای SOP میتونید همون SOP که واسه دانشگاه فرستادید رو با اندکی تغییر برای سفارت هم ارائه بدید.

برای Research Plan یا همون RP هم باید به استادتون ایمیل بزنید و ازشون بخواید تا براتون آماده کنن. معمولا خود اساتید و دانشکده با RP آشنا هستن و اگه ایمیل بزنید سریعا واستون میفرستن

با آروزی موفقیت برای شما. ایشالا که موفق باشید
    ممنونم از پاسختون
    اما من اصلا نمي دونم SOP‌ چي هست و كلا من چيزي به اين نام براي دانشگاه نفرستادم
    ممكن هست در مورد SOP‌ بيشتر توضيح بديد

Junior Member

سلام بچه ها! من 16june وقت مصاحبه داشتم. رشته م مهندسی پلاسما از شهید بهشتی هست که یه رشته ی حساسیه! خواهرم هم یک ماه پیش greencard گرفت رفت usa. از یه طرف یه دایی هم دارم که 40 ساله usa زندگی میکنه. خلاصه به خاطر رشته و فامیلام خیلی نگران بودم. فاندم هم خیلی کمه پذیرشم هم رشته optic مقطع دکترا هست. ولی مصاحبه خیلی خوب بود اصلا جای هیچ نگرانی نیست. حتی خودشون میدونن که پذیرش بدون فاند rp نمیخواد . یعنی به من گفت rp هم که نداری ولی من ازون جا که یه نامه از یونی داشتم که میگفت دسترسی به sensitive part ندارم بهش گفتم من rp ندارم ولی یه همچین نامه ای رو به من دادن اون افسرم با خنده نامه رو ازم گرفت. راجع به فامیلام هم هیچی نپرسید. cv رو هم ازم گرفت گفت publication نداری ؟ منم گفتم نه publication دارم نه patent. از رشتم خیلی سوال پرسید. گفت optic چیه ؟ گفتم راجع به نور وآیینه و ایناست. بعد یه نگاه تمسخر آمیز به من کرد و گفت یعنی تلسکوپ؟ منم دو زاریم افتاد که طرف میدونه optic یه رشته با کاربرد های حساس و بسیار مهمه برا همین خیلی کامل و دقیق در مورد رشتم توضیح دادم اونم در آخر حرفامو تایید کرد. راجع به انتخاباتم باهام حرف زد گفت حتما خوشحالی که روحانی رییس جمهور شده؟گفتم آره بعد گفت ما هم خوشحالیم چون رفسنجانی پشتشه!
    خلاصه داشت casenumberamo رو برگه زرد مینوشت ازش سوال کردم single یا multi ؟ گفت single گفت دست من نیست. دوباره ازش پرسیدم clearance چقدر طول میکشه چون من باید 7 august اونجا باشم clearance دبی هم خیلی طول میکشه گفت نگران نباش دانشجوها رو میرسونیم به ترمشون. clearancam واشنگتن انجام میشه که یه سری مهربازی و کاغذبازیه الانم چون highseasone طولانی میشه. هیچی هم نخواست email کنم. راستی officeram هم اون مرد جوونه بود. فقط اینو بگم که به نظر من تصمیم قبل از interview گرفته میشه ولی interview رو جدی بگیرید چون میتونه یه case approve شده رو به reject تبدیل کنه. دروغ نگید منطقی باشید سوالاشونو جدی بگیرید. relax هم باشید!

Junior Member

سلام به همگی
    دوستان پشت برگه زرد من اسم یه سری مدارک چاپ شده و گفته لطفا اطلاعات درخواست شده زیر را تحویل دهید، پس از دریافت اطلاعات مشخص شده در ذیل ما به روند پردازش پرونده شما ادامه خواهیم داد.
    مدارکشم ایناست:
    فرم جدید درخواست ویزا DS 160
    گذرنامه جدید
    عکس جدید
    فرم‌های I20, DS2019,I-129S or I797
    رسید SEVIS FEE
    رزومه، طرح پژوهش، بیانیه هدف از پژوهش مورد نظر، فهرست نشریات و مشاوره‌ها با ذکر جزئیات
    قراردادکاری برای خدمتکار محلی
    سابقه پزشکی به همراه تشخیص بیماری با ذکر جزئیات
    سایر

حالا من می‌خوام ببینم اینا رو باید الان بفرستم یا موقع گرفتن ویزا باید ببرم با خودم؟ آخه توی ایمیلی که برای من فرستاده بودن فقط ازم CV خواسته بود و بعد از اینکه من فرستادم کانفرم کردن و الان هم وضعیت ویزام توی سایت به صورت processing هست.
    لطفا اگه ممکنه راهنماییم کنید.
    ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط mania_bahal نمایش پست ها
    سلام
    من یه مقدار گیج شدم ، مگه sop and RP برای دانشجوهای دکترا نیست؟ آخه برای مستر دانشگاه اینا رو نمیخواست از من(3 جا هم پذیرش دارم9
    نقل قول نوشته اصلی توسط xamir نمایش پست ها
    ممنونم از پاسختون
    اما من اصلا نمي دونم SOP‌ چي هست و كلا من چيزي به اين نام براي دانشگاه نفرستادم
    ممكن هست در مورد SOP‌ بيشتر توضيح بديد

در جواب این دو دوست عزیز ....
    فکر کنم غیر از این مرزوبوم بقیه جاها همشون SOP یا یه چیزی شبیه این با هر اسم دیگری میخوان.
    یحتمل شما هم مثل اون دوستی که آژانس هواپیمایی براش DS پر کرده بود یا به دام موسسات بی مصرف افتادید که اطلاعی ازین مباحث ندارید یا خدای نکرده بازم میگم خدای نکرده قصد دست انداختن دیگران و گرفتن وقتشون رو دارید.
    شمارو به این تاپیک ها هدایت میکنم تا هم بجواب برسید و هم نظم تاپیک بیش از این برهم نریزه.

نقل قول نوشته اصلی توسط mania_bahal نمایش پست ها
    سلام
    من یه مقدار گیج شدم ، مگه sop and RP برای دانشجوهای دکترا نیست؟ آخه برای مستر دانشگاه اینا رو نمیخواست از من(3 جا هم پذیرش دارم9
    نقل قول نوشته اصلی توسط vd11230 نمایش پست ها
    سلام به همگی
    دوستان پشت برگه زرد من اسم یه سری مدارک چاپ شده و گفته لطفا اطلاعات درخواست شده زیر را تحویل دهید، پس از دریافت اطلاعات مشخص شده در ذیل ما به روند پردازش پرونده شما ادامه خواهیم داد.
    مدارکشم ایناست:
    گذرنامه جدید
    عکس جدید
    رسید SEVIS FEE
    رزومه، طرح پژوهش، بیانیه هدف از پژوهش مورد نظر، فهرست نشریات و مشاوره‌ها با ذکر جزئیات
    سایر

حالا من می‌خوام ببینم اینا رو باید الان بفرستم یا موقع گرفتن ویزا باید ببرم با خودم؟ آخه توی ایمیلی که برای من فرستاده بودن فقط ازم CV خواسته بود و بعد از اینکه من فرستادم کانفرم کردن و الان هم وضعیت ویزام توی سایت به صورت processing هست.
    ممنون.
    اونا برای نقص مدرکه که اگر زمان مصاحبه خدای نکرده همراهت نبود یا مشکلی بود اونجا ذکر بشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    CE - UT Austin

سلام به همگی
    مدارکشم ایناست:
    گذرنامه جدید
    عکس جدید
    رسید SEVIS FEE
    سایر

ممنون.
    دوست عزیز،

دو روی برگه زرد مربوط به دو حالت خاص هست. اگر شما نقص مدارک داشته باشی آفیسر کیس نامبرت رو در اون صفحه مینویسه و نقصیا رو برات تیک میزنه... و اگر مدارکت کامل باشه و احتیاج به کلیرنس داشته بشی، مثل شما، کیس نامبر رو در صفحه مربوط به administrative processing مینویسه و نهایتا شما باید CV (و پاره ای موارد RP) رو بفرستی...

شاد باشی

Junior Member

خیلی ممنون بابت راهنماییتون. خیالم راحت شد! پس الان که صفحه دوم برگ زرد من هیچ چیزی رو تیک نزدن نیازی نیست کاری بکنم و باید منتظر بشم که کلیر بشم دیگه، همین!
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohclev نمایش پست ها
    دوست عزیز،

دو روی برگه زرد مربوط به دو حالت خاص هست. اگر شما نقص مدارک داشته باشی آفیسر کیس نامبرت رو در اون صفحه مینویسه و نقصیا رو برات تیک میزنه... و اگر مدارکت کامل باشه و احتیاج به کلیرنس داشته بشی، مثل شما، کیس نامبر رو در صفحه مربوط به administrative processing مینویسه و نهایتا شما باید CV (و پاره ای موارد RP) رو بفرستی...

شاد باشی

خیلی ممنون بابت راهنماییتون. خیالم راحت شد! پس الان که صفحه دوم برگ زرد من هیچ چیزی رو تیک نزدن نیازی نیست کاری بکنم و باید منتظر بشم که کلیر بشم دیگه، همین!
    بله ایشالا که زود کلیر شید. اگرم دوست داشتید جدولی که بچه ها زحمت کشیدن رو میتونید پر کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)