صفحه 5 از 218 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 2172

موضوع: دبی - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2013

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دبی - نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی ویزای آمریکا در سال 2013

سلام
    ممنونم. اون روز که من رفتم کلا 90 درصد ایرانیا توریستی یا برای کنفرانس بودن، اکثرا هم زوج بود، هم جوون هم میانسال و هم حتی بسیار سن و سال دار! همه اونهایی که من دیدم مدارکشون گویا اوکی بود و خدا رو شکر همه اون هایی که من دیدم ویزا گرفتن. تعدادیشون حتی بدون Clearance .

این Empost پست ملی امارات متحده هستش، من چند سال پیش هم به دلایلی کارم گیرش افتاده بود. نکته این هستش که سفارت آمریکا توی دبی پاسپورت ها رو نه به صورت مستقیم تحویل می گیره، نه به صورت مستقیم تحویل می ده! عملا Empost طرف قرارداد سفارت هست برای انجام این امور. طوری که خانم مصاحبه کننده وقتی بهش گفتم اگه بخوام پاسپورت رو امروز بدم باز بهتون چه کنم، گفتش که پاس رو اگه ببری الان دیگه ما تحویل نمی گیریم، این شماره Case ID تو هستش و می ری Empost و اونا خودشون ردیف کی کنن کارو و پاس رو به ما می دن! شما Empost مرکزی که تو Um Ramul هست رو انتخاب بکنین بهتره، چون مسیرش خیلی سر راسته، اگه خودتون هم بخاین Pick up بکنین بعدا پاس رو اطس، می تونین راحت برین ایستگاه متروی Emirates بعد از ایستگاه متروی Terinal 3 پیاده شین و به آفیس مرکزی این پست برین و تحویل بگیرین پاس رو! اگه هم آزانس ها بخوان Pick up کنن همه می رن از Empost می گیرن! پس بهتره همون مرکزی رو انتخاب کنین که همه بهتر میشناسنش.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ProspectiveStu نمایش پست ها
    خیلی ممنون که تجربیاتتون را با ما به اشتراک می ذارید ولی اگه همین چند صفحه ی قبل را نگاه کنید می بینید کسایی هستند که الان بیش تر از 7-6 ماه هست که منتظر هستند Clear بشن و همین باعث شده که دید کلی نسبت به این سفارت بد بشه. از کجا معلوم که این بلا سر چند نفر دیگه ای که رفتن برای Clear شدن نیاد؟
    البته این و بگم که من خودم بر این باورم که دیگه اینقدر Clear ها طولانی نخواهد شد ولی تجربه ی بسیار تلخ بچه ها هنوز از ذهن دیگران پاک نشده امیدوارم امسال کاری کنند که این تجربه از ذهن ما پاک بشه.
    راستی، شما از کجا مطمئنید که سفارت تغییرات زیادی داشته؟ مگه قبلا رفته بودید اونجا؟
    خب دوست عزیز من صرفا در مورد الان گفتم به خاطر چیزهایی که دیدم و در این مدت از سایر دوستان که رفتند شنیدم! من با اینکه شرایطم اضطراری بود ولی سعی کردم شرایط همه سفارت ها رو بررسی کنم! الان ترکیه داره اذیت می کنه و وقتاش هم پره! از طرفی دبی ساختمان جدیدش هم باز شده، کارها خیلی حساب شده تر از قبله، قدیم به خاطر محدود بودن فضا محدودیت نیرو هم بوده . از طرفی صف مصاحبه شونده ها از همون اول جدا شده، کیس های ایرانی ها خیلی مشخص پیگیری میشه، حتی رنج شماره هایی هم که به ایرانیها می دن دیگه متفاوته با سایر ملیت ها. به نظرم اینا همش نظم تازه ای در اونجا رو خبر می ده!

بعد هم دوست عزیز، سفارت آمریکا یه قانونی داره، اگه مدارکت کامل باشه و تناقض نداشته باشی خیلی راحت ویزا می گیری، هم تو دبی هم هر جای دیگه! حالا Clearance دیگه بحث رشته و موارد خاصیه که بررسی می کنن! قطعا کسی که 6 ماه تاخیر داشته مشکلی اون وسط بوده که باید پیگیری کنه! چیزی هم که رای خود من اتفاق افتاد، سفارت دبی واقعا تو جواب دادن به ایمیل ها هم از همه سفارت ها سریعتر بود! من به 3،4 تا سفارت ایمیل زدم چون شرایطم خاص بود، دبی واقعا بعد از چند دقیقه همیشه جواب داد ایمیل هامو! من به مجموعه این رفتار ها می گم نظم که خب راضیم الان از اینکه دبی رو انتخاب کردم و باز هم می گم که مطمئنم اگه کسی مدارکش و دانشگاه مقصدش معقول باشه ، ویزا رو میدن! جامعه آماری ای که من در موردش صحبت می کنم بسیار بزرگه و تو دانشگاه سابق من اکثر دوستانم اپلای کردن! به نظرم بچه ها به جای استرس داشتن و نگرانی های الکی، بهتره همون مدارکی که تو سایت بهشون گفته شده رو بدون هیچ کمو کاستی ببرن و با اعتماد به نفس کامل به سوالات جواب بدن! من قسم می خورم به مشکلی بر نمی خورید.

ایشالا همممممممممه موفق باشن و زود ویزاشونو بگیرن

نقل قول نوشته اصلی توسط aliesifar نمایش پست ها
    سلام

من صرفا برای اینکه تجربه خودم در سفارت دبی در امسال رو به اطلاعتون برسونم در این سایت اومدم چرا که واقعا دیدم هیچ کسی برای امسال نظری در مورد دبی نذاشته و خب از طرفی یکم جو نا امید کننده ای توی پست های پارسال در مورد دبی بود که امیدوارم بتونم با توضیحاتم کمکی به شما بکنم.

من دانشجوی لیسانس مهندسی کامپیوتر بودم و 3 سال بعد از تحصیل کار کردم در زمینه دیزاین. پذیرش فوق لیسانس بدون فاند دارم برای دیزاین. 5 شنبه 25 آوریل 2013 رفتم دم سفارت دبی. ساعت 6 صبح اونجا بودم! اصلا خبری نبود، 3،4 نفر بودن که جلوی ما (من و یکی دیگه از دوستان) بودند. صف ایرانی ها از سایرین جدا بود که خب جالب بود واقعا! ساعت 7 دونه دونه فرستادنمون توی سالن، تحویل مدارک و بعد انگشتنگاری! بسیار برخورد خوبشون به چشم می اومد. من با اینکه شمارم نفر 5 ام ایرانی ها بود ولی قشنگ یه 20، 25 نفر و خانواده رو صدا کرد و بعد به من رسید. رفتم اونجا و یه خانم بسیار خوش برخورد بود که ابتدا پرسید چرا دارم می رمو از این سوال های روتین! البته اصلا ازم نپرسید که برنامم بعد از فارغ التحصیلی چیه! بعد هم کلی تحویل گرفت که چه جالب که درای تغییر رشته می دی. ازم پرسید که چه کسی ساپورتت می کنه، منم از اونجایی که توی فرم دی اس اسم مادرم رو نوشته بودم همون رو گفتم و یه استیمنت از حساب مشترک خودم و مادرم دادم بهش که واقعا نگاهش هم نکرد.
    شاید 1، 2 دقیقه بیشتر نشد مصاحبه، بعد هم گفت ویزای شما Approve شده و می تونین همین الان پاسپورتتونو بذارین و تا 3 شنبه 4 شنبه حفته بعد تحویل بگیرین که من به دلیل مسائل خوانوادگی گفتم بعدا می فرستم براتون! همین!
    اون روز من 2، 3 تا دانشجوی دیگه دیدم که یکی شیمی دکترا بود و Clear خورد، یه شهرسازی هم مثل من شد شرایطش و یه مهندسی سازه برای فوق بود که اون هم Clear باید بشه، ولی در کل همممممه اونایی که من دیدم ویزا گرفتم و از همینجا به همه اعلام می کنن که این جو بد در مورد دبی رو فراموش کنین! سفارت امسال تغییرات زیادی داشته و ساماندهی بهتری دارن اینجوری که من قبل رفتنمم شنیدم. از طرفی واقعا دبی جایی هستش که بعدش می تونین با خیال راحت پاسپورتتون رو بفرستین برای پیک آپ. نکته بهتر اینه که دانشگاه های ایرانی رو خیلی خوب می شناسن و مثلا خود من رو به خاطر دانشگاه لیسانس ام کلی مثلا تحسین کرد که خب من حس کردم بی تاثیر نبوده واقعا! چون اونا باید مطمئن بشن که این دانشجو واقعا می خواد بره آمریکا درس بخونه! همه آفیسر ها هم عالی و واقعا اونروز همه ایرانیا خوشحال و خندان از سفارت می اومدن بیرون. تو همون روز مقیم های خود امارات و جاهای دیگه رو هم میدیدم که ریجکت می شدن ولی جدا ایرانی ای ندیدم که ریجکت بشه!

خلاصه نگران نباشین و به نظر من حتما برین دبی!
    خدانگهدار

خیلی تبریک می گم بهتون دوست عزیز امیدوارم در بقیه راه هم موفق و پیروز باشید.
    می شه بفرمایید آیا شما قبلا هم به آمریکا زفته بودید یا خیر که Clearance به شما نخورد؟

Junior Member

سلام دوستان؛ من قبلا برای تماس با سفارت امریکا تو دبی، با dubaivisastudent@state.gov تماس می گرفتم؛ اما گویا این ایمیل دیگه فعال نیست؛ با چه ایمیلی مکاتبه باید کرد؛در مورد ویزای دانشجویی؟
    مرسی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ndehghan نمایش پست ها
    سلام دوستان؛ من قبلا برای تماس با سفارت امریکا تو دبی، با dubaivisastudent@state.gov تماس می گرفتم؛ اما گویا این ایمیل دیگه فعال نیست؛ با چه ایمیلی مکاتبه باید کرد؛در مورد ویزای دانشجویی؟
    مرسی
    dubaivisa@state.gov

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Milash نمایش پست ها
    خیلی تبریک می گم بهتون دوست عزیز امیدوارم در بقیه راه هم موفق و پیروز باشید.
    می شه بفرمایید آیا شما قبلا هم به آمریکا زفته بودید یا خیر که Clearance به شما نخورد؟
    سلام و ممنون

Clearance تا اونجا که من می دونم به سفر قبلی ربطی نداره، چند نفر رو می شناسم که تو سفر دوم دچار مشکل شدن حتی! Clearance بیشتر به رشته شما مربوطه، یعنی اصلا همونجا هم آفیسر می گه بهتون که رشتتون نیاز به Administrative Check داره یا نه و اصلا موضوع رندمی هم نیست، کاملا همون اول مشخص می شه.

Junior Member

سلام
    دوست عزیز ولی تو این وقت دهی اینترنتی می نویسه لازم نیست بیشتر از یک ربع فبل از ساعت مصاحبه اینجا باشین شما ساعت مصاحبتون چند بود که 6 صبح اونجا بودین ؟ اون ساعت مصاحبه الکیه ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط aliesifar نمایش پست ها
    سلام

من صرفا برای اینکه تجربه خودم در سفارت دبی در امسال رو به اطلاعتون برسونم در این سایت اومدم چرا که واقعا دیدم هیچ کسی برای امسال نظری در مورد دبی نذاشته و خب از طرفی یکم جو نا امید کننده ای توی پست های پارسال در مورد دبی بود که امیدوارم بتونم با توضیحاتم کمکی به شما بکنم.

من دانشجوی لیسانس مهندسی کامپیوتر بودم و 3 سال بعد از تحصیل کار کردم در زمینه دیزاین. پذیرش فوق لیسانس بدون فاند دارم برای دیزاین. 5 شنبه 25 آوریل 2013 رفتم دم سفارت دبی. ساعت 6 صبح اونجا بودم! اصلا خبری نبود، 3،4 نفر بودن که جلوی ما (من و یکی دیگه از دوستان) بودند. صف ایرانی ها از سایرین جدا بود که خب جالب بود واقعا! ساعت 7 دونه دونه فرستادنمون توی سالن، تحویل مدارک و بعد انگشتنگاری! بسیار برخورد خوبشون به چشم می اومد. من با اینکه شمارم نفر 5 ام ایرانی ها بود ولی قشنگ یه 20، 25 نفر و خانواده رو صدا کرد و بعد به من رسید. رفتم اونجا و یه خانم بسیار خوش برخورد بود که ابتدا پرسید چرا دارم می رمو از این سوال های روتین! البته اصلا ازم نپرسید که برنامم بعد از فارغ التحصیلی چیه! بعد هم کلی تحویل گرفت که چه جالب که درای تغییر رشته می دی. ازم پرسید که چه کسی ساپورتت می کنه، منم از اونجایی که توی فرم دی اس اسم مادرم رو نوشته بودم همون رو گفتم و یه استیمنت از حساب مشترک خودم و مادرم دادم بهش که واقعا نگاهش هم نکرد.
    شاید 1، 2 دقیقه بیشتر نشد مصاحبه، بعد هم گفت ویزای شما Approve شده و می تونین همین الان پاسپورتتونو بذارین و تا 3 شنبه 4 شنبه حفته بعد تحویل بگیرین که من به دلیل مسائل خوانوادگی گفتم بعدا می فرستم براتون! همین!
    اون روز من 2، 3 تا دانشجوی دیگه دیدم که یکی شیمی دکترا بود و Clear خورد، یه شهرسازی هم مثل من شد شرایطش و یه مهندسی سازه برای فوق بود که اون هم Clear باید بشه، ولی در کل همممممه اونایی که من دیدم ویزا گرفتم و از همینجا به همه اعلام می کنن که این جو بد در مورد دبی رو فراموش کنین! سفارت امسال تغییرات زیادی داشته و ساماندهی بهتری دارن اینجوری که من قبل رفتنمم شنیدم. از طرفی واقعا دبی جایی هستش که بعدش می تونین با خیال راحت پاسپورتتون رو بفرستین برای پیک آپ. نکته بهتر اینه که دانشگاه های ایرانی رو خیلی خوب می شناسن و مثلا خود من رو به خاطر دانشگاه لیسانس ام کلی مثلا تحسین کرد که خب من حس کردم بی تاثیر نبوده واقعا! چون اونا باید مطمئن بشن که این دانشجو واقعا می خواد بره آمریکا درس بخونه! همه آفیسر ها هم عالی و واقعا اونروز همه ایرانیا خوشحال و خندان از سفارت می اومدن بیرون. تو همون روز مقیم های خود امارات و جاهای دیگه رو هم میدیدم که ریجکت می شدن ولی جدا ایرانی ای ندیدم که ریجکت بشه!

خلاصه نگران نباشین و به نظر من حتما برین دبی!
    خدانگهدار

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_1221 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز ولی تو این وقت دهی اینترنتی می نویسه لازم نیست بیشتر از یک ربع فبل از ساعت مصاحبه اینجا باشین شما ساعت مصاحبتون چند بود که 6 صبح اونجا بودین ؟ اون ساعت مصاحبه الکیه ؟
    سلام
    من و همسرم هم تو دسامبر رفتیم دبی. واقعا این طوری هست که باید زودتر بری . ما حدود 6:30 جلو سفارت یودیم. 7 شروع به کار کردن و تا 8 همه رو فرستادن داخل سفارت.
    وقت مصاحیه ما ساعت 9 بود ولی عملا ساعت 10 مصاحیه انجام شد. همانطور که دوست دیگه ای نوشته بود برخورد ها خوب بود. اون روز یه خانم که ویزای توریستی می خواست ویزاش ok شد و گفتن دو سه روز دیگه آماده می شه. ویزای خانم من هم یک ماهه آماده شد. ولی من هنوز کلیر نشدم. و برخی از دوستان ما هم بعد از 5 ماه هنوز کلیر نشدن. ولی من خودم احساس می کنم این طولانی شدن به خاطره سربازی تو سپاهه. چون همون روز گفت کجا سربازی رفتی. من خواستم بپیچونم گفتم army. بعد افیسرفارسی گفت ارتش یا سپاه!!! بعد از کلیر شدن همسرم هم ایمیل زدن تاریخ دقیق سربازی رو خواستن!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Portalash نمایش پست ها
    سلام به همگی
    میخواهم مستر مکانیک بخونم، بدون فاند.
    دبی را انتخاب کنم یا خرج بیشتر کنم برم تاشکند؟
    ممنون
    سلام من هم دقیقا همین سوال رو داشتم
    الان که اوضاع وقت سفارت ها اینقدر خوشگل و زیبا و دوست داشتنی شده به نظر شما دوبی گزینه مناسبتری هست یا تاشکند؟ اوضاع امسال تاشکند چجوری هست؟ کسی خبر داره که الان دوبی متنبه شده از رفتار پارسالش یا این که داره کیف میکنه که تو این شلوغی کسی سراغش نمیره؟

Junior Member

aliesifar
    شما مالتیپل گرفتید یا سینگل؟ کلن اونطوری که دیدید یا شنیدید بیش تر مالتیپل بوده یا سینگل؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)