صفحه 45 از 56 نخستنخست ... 353637383940414243444546474849505152535455 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 559

موضوع: عشق آباد - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2013

ApplyAbroad Hero Sadra آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

پیش فرض پاسخ : ترکمنستان - نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد در سال 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط soren89 نمایش پست ها
    سلام دوستان..
    اینکه میگید بانک استیتمنت خیلی بیشتر از آنچه در آی.۲۰ ذکر شده نشون ندید، این فقط برای زمان مصاحبه است دیگه؟
    یعنی اگر کسی بانک استیتمنت مبلغ بالا نشون بده و اپروو بشه و بره برای کلییرنس، دیگه این زیاد بودن مبلغ مهم نیست که؟ واسه مدت زمان کلییرنس منظورمه..

مرسی
    بله برای مصاحبه مهمه
    نگران نباشید عشق آباد تا حالا کسی رو تو کلیرنس ریجکت نکرده
    سفرنامه عشق آباد
    تصویر خانم Aleta Kovensky آفیسر عشق آباد
    سلام بچه ها! من الان امریکا هستم اگه کسی کردیت کارت خواست بهم بگه

رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

پیش فرض پاسخ : ترکمنستان - نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد در سال 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriar277 نمایش پست ها
    با سلام ... لطفا همه در پاسخگویی شرکت کنند.. چون مشکل خیلی هاست... و جدی است

دوستان عزیز، من 16 جولای عشق آباد مصاحبه دارم(دکترا مکانیک بدون فاند)... بچه های 25 جون رو خیلی اذیت کردند... یعنی از 9 نفر 4 نفر درجا ریجکت... که بیشتر مکانیک و عمرانی بودن.. و این حرکت از عشق آباد خیلی بعید بوده...

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1240506

یکی از دوستان با تجربه در جواب یکی از ریجکتی ها نوشته بود
    با قاطعیت که صد در صد مشکل بانک استیتمنت بوده که زیاد بوده (بنک استیتمنت ها که 3 ورقه جدا بودن: 48 میلیون، 39 میلیون، 30 میلیون
    ) که عددش با دلار 2500 میخونده ولی دوست با تجربه گفته باید دلارو 1250 حساب میکرده...

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1242091

و این در حالیه که افسر ارمنستان به یکی گفته 3700 حساب میکنه اینم لینکش:

http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1240762

خلاصه چه کار کنیم؟ حرف کی درسته ؟ با تجربه ها یا افسر ارمنستان؟ آیا واقعا اینقدر یه کم زیاد بودن بانک استیتمنت مهمه؟؟؟ من باید 42000 تا نشون بدم که BS من 178 میلیونه.. که به خیال خودم گفتم اگه دلار شد 4000 تومن هم کم نیارم... اگه این واقعا زیاده دوستان بفرمایند چکارکنم تا وقت دارم...آیا دیگر دوستان با تجربه هم اینقدر روی بانک استیمنت تاکید دارند؟؟ و خلاصه توصیه شون چیه؟؟ لطفا همه پاسخ بدید این مشکل خیلی هاست... با تشکر از همه..
    سلام
    ملاک نرخ ارز اون چیزی هست که توی بانک استیتمنت نوشته چون نامه رسمی از بانک هست (این دوستمون هم که شما اشاره کردید بانک استیتمنت 1226 گرفته بودن اما نگفتن که آفیسر با 2500 حساب کرده! ایشون گفتن یکی دیگه از بچه های اون روز بانک استیمنت 2500 آورده بود)
    اگه I20 شما 42000 تا هست بانک استیتمنت 45000 تا خوبه حالا اگه بانک 1226 حساب میکنه میشه 55 میلیون و اگه 2500 حساب میکنه میشه 110 میلیون اما بیشتر از اون نبرید و بهتره تو حساب خودتون هم نباشه چون احتمال داره آفیسر ازتون بپرسه این پول رو از کجا آوردید!
    شما ببینید اکثر بانک های ایران 1226 میدن یا 2500 و بچه ها بیشتر کدوم رو میگیرن شما هم با همون نرخ بگیرید
    موفق باشید
    سفرنامه عشق آباد

Senior Member smehdie آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra نمایش پست ها
    بله برای مصاحبه مهمه
    نگران نباشید عشق آباد تا حالا کسی رو تو کلیرنس ریجکت نکرده
    واقعا کسی تو کلیرنس ریجکت نشده؟
    من یه بار ریجکت شدم و بار دوم رفتم عشق آباد والان یه ماهی از کلیرنس میگذره

Member apollo11 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    B.Sc. in EE - Electronicts

Lightbulb پاسخ : ترکمنستان - نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد در سال 2013

با سلام به همه دوستای عزیز،من از گروه 27 جون هستم،همسفرهای خوبمون نتیجه مصاحبه ها رو براتون نوشتن،من سعی میکنم مواردی که بود رو کمی بیشتر توضیح بدم تا استرس بوجود اومده در اثر برخورد با بچه های 25 جون کمی برطرف بشه.

در این پست من فقط موارد مربوط به مصاحبه رو مینویسم و سفرنامه گروه ما رو اینجا میتونید بخونید.

اولین چیزی که لازم میدونم گفته بشه این هست که روز ما از نظر زمان بندی سفارت یه روز خاص بود و خیلی طول کشید به طوری که آفیسر (که خانوم آلتا نبود و آفیسر خانم جوانتری بود) از تمام بچه ها عذر خواهی کرد،به طور خلاصه بعیده روز مصاحبه شما هم اینقدر مصاحبه طول بکشه ولی اگر هم شد جای هیچ نگرانی نیست.

ورود به سفارت :

ساعت 1:30 به همراه همه همسفرهای عزیز به باجه ورودی سفارت مراجعه کردیم و مامور به ما تذکر داد که همگی عقب رفته و یک به یک مراجعه کنیم،با توجه به اینکه ترتیب ورود همان ترتیب مصاحبه خواهد بود مذاکرات مربوطه بین دوستان انجام شد و بچه ها طبق توافق به ترتیب به سمت باجه رفتند.
    در این مرحله نکات قابل ذکر اینها بودند :
    - همونجوری که بچه ها قبلا گفته بودند حق ندارید بسته یا پاکت در بسته با خودتون ببرید،در صورتی که داشته باشید شمارو از باجه ورودی بیرون میارن و در پیاده رو خودتون باید بسته رو باز کنید!
    - بردن آب معدنی یا هر نوشیدنی به داخل نیز مجاز نیست،اگر داشته باشید باید جلوی اونها تا تهش رو بخورید!
    - وقتی نوبت من شد تا از بازرسی عبور کنم پاسپورتم رو تحویل دادم تا اسمم با لیست مراجعین اون روز تطبیق داده بشه،اسم هر نفری که وارد شده بود رو با ماژیک های لایت میکردن و با توجه به اینکه من نفر آخر بودم متوجه شدم که 5 یا 6 نفر از کسایی که نوبت داشتند مراجعه نکردند.
    - در کل برخوردشون واقعا محترمانه بود و دو مورد اول رو برای اطلاع نوشتم.
    - بعد از بازرسی یک تگ به لباسمون زدند و یک شماره هم بهمون دادند که مطابق اون صدامون میکردند.

تحویل مدارک :

وقتی همگی از بازرسی رد شدیم و با راهنمایی مامور خانم خشن و جذاب آمریکایی () وارد اتاق انتظار شدیم، متوجه شدیم که یکی از دوستان مصاحبه مجدد قبل از ما داخل شدن،طبق شماره ها بچه ها رو صدا کردن و مدارک رو تحویل گرفتن.
    مدارکی که من تحویل دادم :

- Passport
    - DS160 Confirmation
    - SEVIS Fee Confirmation
    - Original I20 + one copy
    - Bank Statement (I20 amount + 2000 $) 1$ : 25003 IRR
    - Admission Letter
    - SOP
    - CV

بعد از این به اتاق انتظار برگشتیم و منتظر شدیم تا شماره هارو صدا بزنند.
    این زمان با توجه به اینکه نفر اول و دوم re-interview بودند کمی طولانی تر از حد انتظار بود،به دوستای عزیزی که روزهای بعد ممکنه توی گروهشون re-interview داشته باشن پیشنهاد میدم که اشتباه گروه مارو تکرار نکنند و مصاحبه مجدد ها دست آخر برای مصاحبه تشریف ببرند. به غیر از زمان طولانی انتظار و بارون وحشتناکی که تو اون مدت اومد نکته خاصی نیست،فقط نفراتی که زودتر مصاحبه میشن و از جلوی درب اتاق انتظار رد میشن میتونن با دادن هرگونه علامت دست،سر،پا و ... کمی به دوستان در حال انتظار آرامش بدن که در گروه ما تا مصاحبه چهارم منتظر این علامت موندیم. ساعت 5:38 بالاخره شماره من رو صدا زدند.

مصاحبه :

خود مصاحبه خیلی راحت و خیلی خیلی خیلی راحت تر از اونی هست که فکر میکنید. من آلتا رو ندیدم ولی آفیسر جوان جدید خیلی خوشرو و خوش اخلاق بودند و با توجه به نتایج هم متوجه میشید که آفیسر خیلی خوبی هم هستند. وقتی وارد شدم سلام کردیم و کلی عذرخواهی کردن بابت تاخیر، سئوالهایی که پرسیده شد :

- میبینم که میخوای بری آمریکا،برنامت چیه و برای چی داری میری؟
    + میخوام دکتری کامپیوتر در دانشگاه ... بخونم.
    - چرا این دانشگاه ؟
    + من چند دانشگاه اپلای کردم و در نهایت با توجه به امکاناتشون و اساتید این دانشگاه رو انتخاب کردم.
    - چرا رشتتو عوض کردی؟ / اگر دوستش نداشتی چرا از اول خوندیش؟
    + برق زیاد هماهنگ با علایقم نیست و درسهای a و b منو به c علاقه مند کرد. / چون سیستم آموزشی متوسطه ما خیلی خوب نیست و من در دبیرستان فکر میکردم دوست داشته باشم ولی در عمل خوشم نیومد.
    - کی ساپورت مالیت میکنه؟ شغلش چیه؟
    پدرم. / ...
    در این مدت I20 + one copy + SEVIS confirmation + B.S رو بهم برگردوند و رزومه رو جلوش گذاشت و خط به خط روی رزومه جلو رفت و هر جایی که به نظرش چیز خاصی میدید سئوال می پرسید، پس دوستان عزیز ساده کردن رزومه یادتون باشه حتما.
    - پروژه لیسانس رو برام توضیه بده؟
    + .... x .... y .....
    - x رو توضیح بده. / Y رو توضیح بده.
    + ....
    - بسیار خوب، میتونم این مدارک رو نگه دارم؟
    + حتما.
    - اگه تا سه هفته دیگه از ما خبری نشد با این ایمیل تماس بگیر،باز هم معذرت خواهی...

نتایج کل مصاحبه :

1- آقا - مصاحبه مجدد - پذیرش دکتری مواد - بدون فاند - کلیرنس - 48 دقیقه
    2- آقا - مصاحبه مجدد - پذیرش دکتری مواد - ؟؟؟؟ فاند - کلیرنس - 42 دقیقه
    3- آقا - مصاحبه اول - پذیرش دکتری مکانیک - فول فاند - کلیرنس - 22 دقیقه
    4- خانم و همسر - مصاحبه اول - پذیرش دکتری علوم کامپیوتر - فول فاند - کلیرنس - 9 دقیقه
    5- آقا - مصاحبه اول - پذیرش دوره زبان - بدون فاند - کلیرنس - 16 دقیقه
    6- خانم - مصاحبه اول - پذیرش دکتری برق - فول فاند - کلیرنس - 14 دقیقه
    7- خانم - مصاحبه اول - پذیرش دکتری علوم کامپیوتر - بدون فاند - کلیرنس - 12 دقیقه
    8- بنده - مصاحبه اول - پذیرش دکتری مستقیم کامپیوتر - بدون فاند - کلیرنس - 15 دقیقه

برای روزی که دو تا مصاحبه مجدد داشت و یک مکانیک که موردشون واقعا حساس بود (سربازی بنیاد نخبگان و ...) و یک پذیرش زبان،به نظر من نتیجه و خروجی آفیسر جدید و جوان واقعا عالی بود.
    ویرایش توسط apollo11 : June 29th, 2013 در ساعت 04:26 PM
    آبی که برآسود زمينش بخورد زود ---------------------- دريا شود آن رود که پيوسته روان است
    First Interview: June 27 2013 - Ashgabat, Turkmenistan - Single Entry Visa - Clearance: 53 Days
    Returning Student: June 5 2014 -
    Baku, Azerbaijan - Multiple Entry Visa - Clearance 40 Days

رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

نقل قول نوشته اصلی توسط smehdie نمایش پست ها
    واقعا کسی تو کلیرنس ریجکت نشده؟
    من یه بار ریجکت شدم و بار دوم رفتم عشق آباد والان یه ماهی از کلیرنس میگذره
    احتمال اینکه عشق آباد کسی رو تو کلیرنس رد کنه خیلی خیلی کمه
    من شاید بیش از 100 نفر رو دیدم اما هیچ کس رو ندیدم که تو کلیرنس رد بشه بجز یه نفر که پارسال رد شد (که اونم احتمالا شرایطش خاص بوده) و گرنه درحالت کلی عشق آباد کسی رو تو کلیرنس ریجکت نمی کنه خیالتون راحت باشه اما سفارت های دیگه سابقه ریجکت دارن
    موفق باشید
    سفرنامه عشق آباد

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadra نمایش پست ها
    سلام
    ملاک نرخ ارز اون چیزی هست که توی بانک استیتمنت نوشته چون نامه رسمی از بانک هست (این دوستمون هم که شما اشاره کردید بانک استیتمنت 1226 گرفته بودن اما نگفتن که آفیسر با 2500 حساب کرده! ایشون گفتن یکی دیگه از بچه های اون روز بانک استیمنت 2500 آورده بود)
    اگه I20 شما 42000 تا هست بانک استیتمنت 45000 تا خوبه حالا اگه بانک 1226 حساب میکنه میشه 55 میلیون و اگه 2500 حساب میکنه میشه 110 میلیون اما بیشتر از اون نبرید و بهتره تو حساب خودتون هم نباشه چون احتمال داره آفیسر ازتون بپرسه این پول رو از کجا آوردید!
    شما ببینید اکثر بانک های ایران 1226 میدن یا 2500 و بچه ها بیشتر کدوم رو میگیرن شما هم با همون نرخ بگیرید
    موفق باشید
    با تشکر از جواب ها

یه مشکلی که دارم بانک دی اون نرخ دلار رو نمیزنه... ولی میدونم مثلا ملت با 2500 میزنه.. من چون تو بانک دی کردیت دارم (به هر حال میزنه که از کی حساب افتتاح شده) به همین دلیل نمیخوام پولمو جای دیگه ای ببرم که تابلو بشه یه حساب موقت و سوری بوده.

1) اصولا چه بانکی به نظرتون از همه بهتره برای اینکار...
    2) اینکه فرمودید به حساب خودم نباشه بهتره ، مثلا به حساب پدرم باشه ، آیا این شبهه براش پیش نمیاد که از کجا معلوم پدرم این پولو به من میده؟ به هرحال فکر کنم توی حساب خودم خیال افسر رو راحت تر کنه... چه فرقی میکنه.... یه مقدارش مال خودم بوده یه مقدار هم پدرم داده دیگه... حالا همش تو حسابمه..
    3) دوستان ممنون میشم اگه نظرات تکمیلی رو هم بفرمایند تا تصمیم کبری رو نهایی کنم...
    با تشکر

Senior Member smehdie آواتار ها

با تشکر از جواب ها

یه مشکلی که دارم بانک دی اون نرخ دلار رو نمیزنه... ولی میدونم مثلا ملت با 2500 میزنه.. من چون تو بانک دی کردیت دارم (به هر حال میزنه که از کی حساب افتتاح شده) به همین دلیل نمیخوام پولمو جای دیگه ای ببرم که تابلو بشه یه حساب موقت و سوری بوده.

2) اینکه فرمودید به حساب خودم نباشه بهتره ، مثلا به حساب پدرم باشه ، آیا این شبهه براش پیش نمیاد که از کجا معلوم پدرم این پولو به من میده؟ به هرحال فکر کنم توی حساب خودم خیال افسر رو راحت تر کنه... چه فرقی میکنه.... یه مقدارش مال خودم بوده یه مقدار هم پدرم داده دیگه... حالا همش تو حسابمه..
    3) دوستان ممنون میشم اگه نظرات تکمیلی رو هم بفرمایند تا تصمیم کبری رو نهایی کنم...
    با تشکر
    دوست عزیز به نظر من 2550 بگیرین و به اسم خودتون.
    البته بگم که من 1226 گرفتم به اسم خودم و آفیسر هم سوالی نکرد. خیلی بستگی به مود آفیسر داره. یهو گیر میده نمیده.
    ولی منطقیش از نظر من 2550 هست.
    اگر هم که نمیشه همون 1226 رو بگیرین.
    منتظر نظر دوستان خوبمون هم باشین
    موفق باشید

Junior Member

با سلام من همون کاوه معروف هستم که تو فروم دنبال من میگشتنااا.
    با توجه به اینکه مورد من یکم خاص بود شاید مصاحبه من واستون جالب باشه...
    من ارشد عمران دارم تو گرایش مدیریت ساخت از دانشکاه امیرکبیر و برنامه اپلایم هم واسه ساله بعد بود که یهو یکی از دوستام واسم از آمریکا یه پذیرش زبان فرستاد و تشویقم کرد تا امسال هم شانسم رو امتحان کنم...
    به این ترتیب ما شدیم یکی از مسافران 27 جون سفارت آمریکا در عشق آباد.(شایان ذکر هست که بودند کسایی که گفتند نرو چون حتما همونجا ریجکتت میکنن و امکان نداره بری واسه کلیرنس،فعلا که اونجوری نشد و منم مثله بقیه گروه رفتیم واسه مرحله کلیرنس)
    سوال اول بعد خوش و بش علت رفتن و دلیل زبان خوندنم بود که منم حول شده بودم گفتم فکر میکنم زبان دروازه ورود به جهان هست و قبل هر کاری من باید زبانم رو بهبود بدم که یهو آفیسره مهربون و جذاب قصه ما گفت ولی تو الان داری بهتر از من انگلیسی حرف میزنی..از اون به بعد من به خودم اومدم و شروع کردم مثل همیشه پر غلط حرف زدن..
    سواله بعدی راجع به آینده بود که گفتم میخوام دکترای رشته خودم رو بخونم.. یا تو ایران یا هرجای دیگه..سوالای بعدم راجع به رزومه شغلی بود و این حرفا...
    نتیجه گیری:در کل فکر میکنم مورد من از جهاتی خاص بود چون امیدی بهم نبود و میتونم آغاز کننده راه جدیدی واسه گرفتن ویزای راحت واسه بچه های روم باشم.(لازم به توضیح هست که من واسه ارشد زبان اپلای نکردم صرفا یه دوره زبان 16 ماه هست با هزینه 5000$ در هر ترم...)

Member apollo11 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    B.Sc. in EE - Electronicts

با تشکر از جواب ها

با تشکر
    دوست عزیز، پیشنهاد من انتقال مبلغی به اندازه I20 + 2000$ در نرخ 2500 تومان به حسابی است که به نام کسی باشه که در I20 اسمش به عنوان اسپانسر اومده،این موضوع از مبلغ و نرخ تبدیل و ... بسیار مهم تر هست.
    سلامت و شاد و موفق باشید.

از مدراتور محترم خواهش میکنم این مباحث رو به تاپیک مربوط منتقل و این پست رو هم ویرایش کنند.
    آبی که برآسود زمينش بخورد زود ---------------------- دريا شود آن رود که پيوسته روان است
    First Interview: June 27 2013 - Ashgabat, Turkmenistan - Single Entry Visa - Clearance: 53 Days
    Returning Student: June 5 2014 -
    Baku, Azerbaijan - Multiple Entry Visa - Clearance 40 Days

رشته و دانشگاه
    EE Alabama Huntsville

نقل قول نوشته اصلی توسط apollo11 نمایش پست ها
    دوست عزیز، پیشنهاد من انتقال مبلغی به اندازه I20 + 2000$ در نرخ 2500 تومان به حسابی است که به نام کسی باشه که در I20 اسمش به عنوان اسپانسر اومده،این موضوع از مبلغ و نرخ تبدیل و ... بسیار مهم تر هست.
    سلامت و شاد و موفق باشید.

از مدراتور محترم خواهش میکنم این مباحث رو به تاپیک مربوط منتقل و این پست رو هم ویرایش کنند.
    بله بانک استیتمنت باید به نام کسی باشه که اسمش توی I20 اومده و 2000 تا بیشتر از I20 هم باشه خوبه
    نرخ ارز 1226 یا 2500 رو من نظر قطعی نمیدم بهتره از بچه هایی که بدون فاند بودن و عشق آّباد رفتن بپرسید ببینید بیشتر با کدوم نرخ ارز بردن شما هم با همون نرخ ببرید البته عشق آباد چون کلا خیلی کم ریجکت میکنه شاید زیاد فرقی نکنه و مسلم قبلا بچه ها با هر دو نرخ بردن اما اون چیزی که خیلی مهمه اینه که بانک استیتمنت زیاد نبرید
    موفق باشید
    سفرنامه عشق آباد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)