صفحه 75 از 76 نخستنخست ... 25656667686970717273747576 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 741 تا 750 , از مجموع 760

موضوع: آنکارا - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2013

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آنکارا - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط Iran-dokht نمایش پست ها
    سلام
    می تونم بپرسم چرا 2 ساعت و نیم برای مصاحبه معطل شدید؟ من ساعت 1:15 مصاحبه دارم، کی برم؟ (اسمایلی استرس )
    شما كافيه 30 دقيقه قبلش اونجا باشي. موفق باشيد.

Member
    رشته و دانشگاه
    Applied Mathematic, Ifahan University of technology

نقل قول نوشته اصلی توسط rtb_sea نمایش پست ها
    وقتي ميگن 3 - 5 روز كاري معنيش اينه كه پاستو همونجا تو سفارت ميگيرن و بايد بعد از اين مدت بري همون آدرس پستي كه انتخاب كردي پاستو تحويل بگيري
    یعنی هیچ ایمیلی قبلش دریافت نمکی؟ اینجوری که هر روز باید بری اداره پست.
    ویرایش توسط zebarjadi : November 28th, 2013 در ساعت 12:35 AM دلیل: اصلاح عنوان

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dhaji نمایش پست ها
    یعنی هیچ ایمیلی قبلش دریافت نمکی؟ اینجوری که هر روز باید بری اداره پست.
    براتون ایمیل میاد مبنی بر اینکه مدارک تحویل پست شده از طرف سفارت.
    ویرایش توسط zebarjadi : November 28th, 2013 در ساعت 12:34 AM دلیل: اصلاح عنوان

Junior Member

سلام چرا کسی اطلاع رسانی نمیکنه؟ یعنی کسی نرفته سفارت؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط Adiehs نمایش پست ها
    من امروز مصاخبه داشتم. وقتم ساعت 1 بود که حدود ساعت 3:30 مصاحبه شدم. یه خانم بود که اولش شروع کرد فارسی سلام کردن و گفت قبل از اینکه شروع کنیم به مصاحبه... که یهو گفت آهان مصاحبه به انگلیسیه. بعد ازم پرسید برا چی اومدی؟رشتت چیه؟بعدش ازم رزومه و sop خواست و همشم ریز به ریز خوند. بعدش پرسید فقط همین یه جا کار کردی؟چیکار میکردی تو این شرکت؟بعد گفت Bank Statementرو بده که کلا نگاه نکرد. دوباره پرسید شرکتتون در چه رابطه ای فعالیت میکنه؟ بعدش تبریک گفت و اینکه پاسپورتمو نگه داشت. فقط اینکه من انقدر شوکه شدم نپرسیدم مولتی یا سینگل و اینکه احتمالا نباید به من ورقه ای میداد که من باهاش پاسپورت و ویزامو بگیرم؟
    سلام . تبریک میگم . کسی که همون روز مصاحبه کلیر میشه ویزاش مالتیپل هست (برای من هم همینطور بود) نیازی هم به کاغذ ندارید . فکر کنم 4-5 روز کاری ویزاتون صادر میشه و می تونید پاسپورت رو تحویل بگیرید .
    چون سرآمد دولت شب های وصل ...بگذرد ایام هجران نیز هم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SALOMEH نمایش پست ها
    سلام چرا کسی اطلاع رسانی نمیکنه؟ یعنی کسی نرفته سفارت؟
    من رفتم و به زودی یه متن اینجا می ذارم. روز نسبتاً خوبی برای دانشجو ها بود ولی نه برای ویزای توریستی.

Junior Member

Post پاسخ : آنکارا - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2013

سفارت‌نامهٔ ایراندخت

Ankara Nov ۲۰۱۳ J۱

روزی که مصاحبه دارید، ۱۵ دقیقه قبل از ساعت مصاحبه در جلو درب سفارت حاضر باشید.

۲ صف جلو در هستند، یکی‌ مخصوص مهاجرتی و دیگری مخصوص غیر مهاجرتی.

مدارکتان را داخل پوشه شفاف بگذارید تا وقتی‌ نگهبانی چک می‌کند و یه چیزی روی آن می‌کشد مشکلی‌ نداشته باشید. موبایل و کیف نبرید.فقط پول در جیبتان داشته باشید.

نکته مهم: اگر آقای نگهبانی شروع کرد به یکی‌ یکی‌ فرستادن افراد به داخل و شما را هم (حتا قبل از وقتتان) فرستاد داخل، اشکالی‌ ندارد، احتمالا شما را با شهروندان ترکیه اشتباه گرفته است. چون به هرحال اول به کارهای آنان رسیدگی میشود. گذشته از این شماره‌ که در داخل سفارت به شما داده میشود ملاک جدید وقت مصاحبه خواهد بود نه ساعت واقعی‌ مصاحبه.

قبل از اینکه وارد بشید، میگن که پاسپورت، فرم I۲۰ یا DS۲۰۱۹ و فرم DS۱۶۰ تون رو نشون بدید (یه نفر هست که فارسی/ترکی/نگلیسی میدونه) و چک می‌کنه که مدارکتون درست باشه.

دقت کنید که فرم DS۱۶۰ را درست پرینت گرفته باشید با بارکد خوانا، در غیر این صورت هم مشکلی‌ نیست، یه دکه هست جلو سفارت که در صف می‌‌ایستید و ۵ لیر میدین با بارکد DS۱۶۰ تون و اسم و فامیل و جواب به سوال امینیتیتون (security question) و برای شما پرینت می‌گیرن و بدون اینکه دوباره در صف به ایستید میرید داخل.

در که براتون باز شد، یه بازرسی میشید توسط دستگاه، لازم هست که کتتون رو در بیارید. خوش برخورد و مودب هستند.

بعد میرید بیرون از ساختمون داخل یه صف کوتاه که مدارک رو ازتون بگیرند و می‌‌پرسند که درخواست مصاحبه به چه زبانی داشتید. در این قسمت فقط مدارکی که ضروری بوده رو از شما میگیرند و یک شماره به شما میدهند. این شماره یا ۱xx است (turkish inerview) یا ۳xx (english inteview) و یا ۵xx (persian interview). مثلا شماره ۵۲۴ یعنی‌ نفر ۲۴ در مصاحبه به زبان فارسی.

داخل سالن انتظار که میشوید و مینشینید، تابلو‌هایی‌ در مقابل شما هست که شماره باجه (۱-۸) روی آنها نوشته شده. اولین بار که شمارهٔ شما اعلام میشود، برای انگشت نگاری است، اول ۴ انگشت دست چپ، بعد ۴ انگشت دست راست و بعد ۲ شصت. محکم فشار بدهید تا اثر کند، نه خیلی‌ محکم!

بعد دوباره مینشینید و منتظر اعلام شماره تان جهت مصاحبه میشوید که ممکن است تا ۲ ساعت و نیم طول بکشد. در این فرصت میتوانید چند کار انجام دهید، مثلا مدارکتان را مرور کنید که جواب به سوال‌ها در توک زبان شما قرار بگیرند. یک نکتهٔ خلاف تصور من این بود که مصاحبه به صورت سر پایی‌ (!!) مقابل همان باجه‌ها انجام میشود و نه به صورت خصوصی در یک اتاق.بنابر این اگر در صندلی‌‌های عقب‌تر بنشینید میتوانید مصاحبهٔ بقیه را بشنوید! ( کار خوبی‌ نیست ولی‌ چاره‌ای ندارید تازه وقتی‌ نوبت ایرانیها میشود سالن اینقدر خلوت است که همه مصاحبهٔ هم را میشنوند!) یک کار اخلاقی‌ تر این است که با ایرانیان آنجا صحبت کنید و مخصوصا به مسن‌تر‌ها روحیه بدهید تا استرس نداشته باشد. یک نکتهٔ دیگر این است که همین قدر که شما به آفیسر‌ها نزدیکید آنها هم به شما نزدیکند! پس لطفا شوخی‌‌هایی‌ که نمیخواهید آنها بشنوند را برای بعد بگذارید.

و اما مصاحبه. برای سوالات مصاحبه و غیره اینجا بحث زیاد شده است، حرف جدیدی نیست، الا اینکه استرس نداشته باشید و یادتان باشد که مدارک و سوالاتتان را در پایان مصاحبه فراموش نکنید چون اگر از سالن خارج شوید دیگر نمیتوانید وارد شوید.

نکته مهم: من صرفاً تجربیات و حسّ خودم رو نوشتم و ابدا به کسی‌ توصیه نمیکنم که حتما این کارها رو انجام بده. چون از صحبتهای بچه‌های اینجا خیلی‌ استفاده کردم، اینها رو اینجا نوشتم شاید به درد کسی‌ بخوره. اگر دوستان اشتباهی‌ می‌بینند یا تذکری دارند عنوان کنند تا مایهٔ دردسر نشه.

موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineer

پیش فرض پاسخ : آنکارا - نتایج و تجربیات مصاحبه‌ی خود در سفارت آمریکا در سال 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط zebarjadi نمایش پست ها
    سلام
    من امروز مصاحبه داشتم. یه نکته ای که به نظرم مهم بود اینه که حتمن از فرم تایید DS-160 پرینت سیاه و سفید لیزری در حالت عمودی (portrait) بگیرید. من و دو تا دیگه از دوستان پرینت رنگی در حالت افقی (landscape) گرفته بودیم که مجبور شدیم بیرون از سفارت یه بار دیگه از یه دکه ای پرینت بگیریم و دوباره بریم ته صف وایسیم و کلی وقتمون هدر رفت! (واسه یه پرینت خشک و خالی هم ده هزار تومن ازم گرفتن) در مورد نتایج مصاحبه هم امروز فقط یه خانومی از ایرانیا رو دیدم که بهش درجا ویزا دادن که ایشون هم ویزاشون توریستی بود. من از آخرین نفراتی بودم که باهاشون مصاحبه شد و تقریبن همه ایرانیا رو که بعد از ظهر وقت داشتن دیدم که برگه زرد یا صورتی دستشون بود.
    سلام
    چرا ميگيد پرينت سياه و سفيد؟ پرينت رنگي قبول نميكنند؟ يا اينكه شما landscape گرفته بوديد قبول نكردند؟
    ممنونم

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineer

پیش فرض پاسخ : آنکارا - نتایج و تجربیات مصاحبه‌ در سفارت آمریکا در سال 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    اگه به اين دليل ريجكت نمي كنن، دليل اين "بهتره" دقيقا چيه؟ از F1 انتظار دارن كه بتونه انگليسي معمولي حرف بزنه. تازه براي همون هم مگه كسي زبانش كلا تعطيل باشه كه ردش كنن. براي F2 هم فرقي نمي كنه كه انگليسي بلد باشه يا نه چون انتظاري ازش نيست. F2 به هر زبوني كه دلش خواست حرف ميزنه.
    من انگليسيم خيلي عالي نيست ولي بد هم نيست. حالا در زمان مصاحبه ويزاي F2 ، مصاحبه فارسي رو انتخاب كنم يا انگليسي؟ ميشه انگليسي انتخاب كنم بعد اگر جايي گير كردم فارسي بگم؟
    اصلا اصولا براي f2 ها مصاحبه به چه زباني ارجحيت داره؟
    راستي من تنهام يعني خانمم با من در زمان مصاحبه نيست

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آنکارا - نتایج و تجربیات مصاحبه‌ در سفارت آمریکا در سال 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط xamir نمایش پست ها
    من انگليسيم خيلي عالي نيست ولي بد هم نيست. حالا در زمان مصاحبه ويزاي F2 ، مصاحبه فارسي رو انتخاب كنم يا انگليسي؟ ميشه انگليسي انتخاب كنم بعد اگر جايي گير كردم فارسي بگم؟
    اصلا اصولا براي f2 ها مصاحبه به چه زباني ارجحيت داره؟
    راستي من تنهام يعني خانمم با من در زمان مصاحبه نيست
    حتماً اینگلیسی.... تو سفارت ترکیه روز مصاحبه ما حداقل دو نفر بودن که فارسی انتخاب کردن
    اولی افتاد به خانمه و رد شد بخاطر فارسی... دومی افتاد به آفیسر مرد موبور و اون هم اتوماتیک باهاش اینگلیسی صحبت کرد

حالا شما که f2 هستی حساسیت کمتره روت ولی بازم اینگلیسی حرف بزن. شما یادمه عشق آباد رو هم داشتی بررسی می کردی که بری... اونجا فقط اینگلیسیه!! دقت کن!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)