صفحه 58 از 58 نخستنخست ... 84849505152535455565758
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 574 , از مجموع 574

موضوع: باکو - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2013

پیش فرض پاسخ : باکو - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemeh007 نمایش پست ها
    نمی دونم دقیق اما فکر کنم 15 دقیقه بیشتر نشد، قبلش فقط موقع اثر انگشت گرفتن سیستمشون انگار هنگ کرده بود یه مدت طول کشید تا درستش کنن.
    من یه چیزی رو یادم رفت بگم
    مدارکی که آفیسر نگه داشت:
    1. ریز نمرات (همون غیر رسمی ها) 2. اصل GRE و تافل 3. اصل I-20 هر دو ترم پاییز و بهار 4. SOP و رزومه 5. Sevis و DS-160 و 6. نامه آفر دانشگاه رو برای ترم بهار

حالا این مدارکو همه رو برمیگردونن وقتی نتیجه معلوم میشه؟
    فاطمه جون. طبق تحقیقاتی که توی همین فروم کردم مدارکی رو که ازتون گرفتن روز پیک آپ ویزا تحویل میدن
    don't forget to smile

سلا. من هم 14 نوامبر رفتم مصاحبه. یه مشکلی که بهش برخورده بودم این بود که آی 20 من هنوز نرسیده بود و من هم مجبور شدم با کپی اون برم مصاحبه. اونها هم سوالی از من در این مورد نکردن. یه 10 دقیقه شاید یه کم بیشتر مصاحبه کرد. آفیسره هم همون سیاهپوسته بود. ولی خیلی مهربون و جدی بود. آخره هم گفت که 6-8 هفته دیگه جواب کلیرنست میاد. نمیدونم به نظرم خیلی دیره. اگر دیر برسه شاید نرسم به ترم. خدا کنه زود بیاد. بچه ها بگن چقدر طور کشیده کلیرهاشون
    don't forget to smile

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT

من در تاریخ 7 نوامبر در باکو برای مصاحبه ویزا نوبت داشتم
    در مورد سفر محل مصاحبه ویزا (باکو):
    همانطور که دوستم فاطمه هم گفتند، مردم باکو آذری زبان هستند و در باکو به ندرت کسی را می تونیم پیدا کنیم که انگلیسی بدونه، من آذری نمی دونستم ولی بر خلاف پیش فرض ذهنی ام و این که دوستان گفته بودند کسانی که آذری نمی دونند برای سفر به مشکل ممکنه بر بخورند، با این که آذری نمی دونستم به هیچ مشکلی بر نخوردم. و بسیار سفر خوبی داشتم و خیلی به من و دوستم در این سفر خوش گذشت. ما دوشنبه 4 نوامبر با پرواز ایران ایر به باکو رفتیم. قبل از شروع سفر از طریق ایمیل از هتل آوند یک اتاق رزرو کردیم (آدرس سایت هتل آوند: http://en.avandhotel.az/ ) با استفاده از سایت هتل هم میتونید اتاق رزرو کنید. رزرو هتل از طریق خود هتل برای ما 12 دلار کمتر از گرفتن هتل از طریق سایت booking.com شد. همینطور غیر از رزرو هتل، با خانم الهه (کارمند هتل که انگلیسی میدونه) برای ترانسفر از فرودگاه هماهنگ کردیم. هتل ترانسفر از فرودگاه رایگان داره و وقتی رسیدیم یه 10 دقیقه ای طول کشید که راننده هتل رو پیدا کنیم. راننده کاغذی که اسم ما رو روش نوشته بود را دستش گرفته بود. یک پسر جوان کوتاه قد و بسیار خوش برخورد بود.
    هتل آوند جای بسیار خوبی در شهر واقع شده و به اکثر نقاط دیدنی شهر نزدیکه از کوچه هتل به سمت چپ که حرکت کنیم تا به خیابان Azadliq برسیم، اگر کمی به سمت راست خیابان بریم به سفارت آمریکا میرسیم، و اگر به سمت چپ خیابان Azadliq حدود نیم ساعت پیاده روی کنیم به دریا میرسیم. در ساحل دریا رو هم اگه به سمت راست ادامه بدیم، به جایی میرسیم که کشتی های تفریحی برای گشتن در دریا هست (نیم ساعت 3 منات)، اگه باز هم در این جهت ادامه بدیم به شهر قدیم میرسیم اگه بیشتر ادامه بدیم به اون تپه ای میرسیم که به صورت مجانی با اتوبوس میشه تپه را بالا بریم و دیدنی های بالای اونو ببینیم. خلاصه دیدنی های شهر خیلی هاش به ما نزدیکه ختی خیابان نظامی (میدان فواره و خیابان قشنگ نظامی) و خیابان نریمانی (برای pick up ویزا)، به ما نزدیکه. اگه موبایلتون gps دارین که راحت میشه پیدا کنین و هیچ نیازی به آدرس پرسی نیست. اینترنت هتل سرعت خوبی داره و خیلی راحت می تونید با گوگل ارس هرجا رو خواستین پیدا کنین. ما تقریبا آدرسی از کسی نپرسیدیم (جز 2 بار).
    مردم آذربایجان بسیار بسیار خوش برخورد با مسافران بودند. مثلا واسه سوار کشتی شدن که دیدن منظور ما رو نمیفهمند، 10 نفر رو انجا جمع کردند که بالاخره یکی تونست منظور ما رو بفهمه. یا مثلا آدرس قصر شیروانشاه که خیلی پر پیچ و خم داخل شهر قدیم بود و ما از 2 نفر آدرس پرسیدیم و اونا دیدند نمی تونند منظورشونو به ما بفهمونن، خودشون دنبال ما تا مقصد اومدند. هر کاری میکردند که کمکت کنند. بگردند کسی را پیدا کنند انگلیسی بلد باشه یا یه جوری کارتو راه بندازند. البته زبان پانتومیم هم خیلی به کار ما اومد در کل سفر فوق العاده خوبی بود.
    کارمندهای هتل هم بسیار خوش برخورد بودند همشون.
    یک بار هم مجبور شدیم عکس هایی که از یک ساختمون دولتی گرفته بودیم را پاک کنیم.

در مورد مصاحبه:
    من ساعت 9 صبح مصاحبه داشتم، ساعت 8:40 از هتل خارج شدم. اونجا تعدادی ایستاده بودند یک سری ایرانی بودند که واسه دیدن بچه ها میرفتند یکی دو دانشجوی دیگه هم بودند. خیلی نوبت مطرح نبود. زودتر بری، زودتر وارد سفارت میشی ولی تضمینی نیست که زودتر مصاحبه بشی
    خیلیا زودتر من اومده بودند ولی 2 یا 3 نفر که رفتند داخل، نگهبان ازم پرسید خیلی وقته منتظری، گفتم آره، گفت برو داخل؛ زود رفتم داخل سفارت ولی مصاحبم زود انجام نشد. وارد سفارت که میشی یه کم جلو بری باید بری دست راستت و از پله بری بالا، سمت چپ دری هست که اگه بسته باشه زنگ میزنی باز میکنند. داخل یک سری صندلی انتظار هست و 3 بادجه کنار هم. در اولین بادجه مدارکمو تحویل دادم و نشستم تا صدام کنند. بادجه دوم و سوم مال مصاحبه بود. اول اثر انگشت میگرفتند و بعد مصاحبه. روز مصاحبه ماه هر کسی به بادجه 3 فرا خوانده میشد. با یکی 2 سوال ساده کارش راه می افتاد و بهش می گفتند شنبه بیا ویزاتو بگیر. مصاحبه در بادجه 3 به عهده یک خانم خوش اخلاق بود (تا من اونجا بودم ندیدم هیچ ایرانی به بادجه 3 بره)، بادجه 2 ولی کسانی که می رفتند با سوال جواب زیاد مواجه می شدند. من ندیدم کسی ریجکت بشه از این بادجه و ندیدم هم که کسی از این بادجه درجا بگیره. مصاحبه در بادجه 2 به عهده یک آقای سفیدپوست خیلی کنجکاو بود
    من به بادجه 2 فرا خوانده شدم با همین آقا مصاحبه داشتم سوالاتی که پرسید:

1. واسه چی میخوای بری اونجا؟
    2. میخوای بمونی یا برگردی؟
    3. استاد ایرانت (job offer ام از اون بود)، اسمش چیه؟ اسپل کن اسمشو. آدرس ایمیلشو بده.
    4. چطور دانشگاه رو پیدا کردی. آیا استاد ایرانت استاد آمریکاتو میشناسه.
    5. چرا به این پروژه علاقمند شدی (پروژه من به افراد نابینا در حل مشکلات امنیتی وب کمک میکنه). گفت آیا تو فامیلتون کور هست کسی؟ آیا دوست نابینا داری؟
    6. عنوان پروژه ات چیه. آیا آمریکا میخوای کار امنیتی کنی
    7. خانوادت کی هستن کجا زندگی می کنند
    8. راجع به جزیات کار برادرم پرسید

در آخر گفت نیاز به checking داره و several months طول میکشه. بعد گفت تاریخ I20 چندمه گفتم 6 ژانویه. گفت ما زود پروندتو واسه بررسی میفرستیم به احتمال زیاد به موقع به دستت میرسه ولی من قولی نمیدم.

ساعت 11:50 برگشتم هتل. اتاق را تحویل دادیم. وسایلمونو گذاشتیم داخل هتل، یک pick up ویزا واسه دو تا از دوستان انجام دادیم بعدشم تا ساعت 5 عصر در شهر گردش کردیم. 15 مناتمونو نگه داشتیم (واسه رفتن به فرودگاه) بقیه اشو صرافی نزدیک هتل دلار کردیم. رفتیم هتل و با همون پسر راننده هتل که اومده بودیم، رفتیم فرودگاه.

اگه کسی سوالی داره بپرسه.

ApplyAbroad Guardian
    zebarjadi آواتار ها

پیش فرض بسته شدن موضوع

دوستان و همراهان گرامی،

با توجه به پایان یافتن سال ٢٠١٣ میلادی، این موضوع بسته می‌شود. لطفاً برای بیان تجربیات مصاحبه خود در سفارت ایالات متحده در باکو در سال ٢٠١٤، به این موضوع مراجعه کنید.

با تشکر از همکاری و همراهی شما،

خواهشمندم سوال خود را در موضوع مرتبط مطرح کنید. از پاسخ به سوالهای مطرح شده در پیام خصوصی معذورم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)