صفحه 101 از 359 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111151201 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 3587

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2014 (از الگوی پست اول استفاده شود)

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2014

نقل قول نوشته اصلی توسط transformer نمایش پست ها
    ممنونم ولی من هرچی فکر میکنم با عقل من جور درنمیاد! چون به قول یکی از دوستان که قبلا همینجا نوشته بود : مقاله رو میشه خرید یا معدل معلوم نیست مال کجاست و چطور داده شده(حتی از دانشگاه خوبم میشه به روشهایی نمره گرفت!!) اما تنها چیزی که ثابت میکنه این توانایی ۱۰۰٪ مال شماست مثلا امتحان GRE است (مگر اینکه اونجا هم بشه تقلب کرد!!)

اما منطق میگه یک امتحان بین المللی مثل المپیاد (یکجور GRE خیلی خیلی خیلی تخصصی تر و با ارزشتر) و یا ثبت اختراع و یا شرکت در مسابقات اختراعات و کسب مقام (به نظرم میشه بهش مقاله ی بروز یافته و تحقق یافته ISI گفت) خیلی با ارزشتر باشه حتی برای مقاطع بالاتر ! چون ما (رشته مهندسی) برای چی داریم درس میخونیم؟ که یکچیزی ازش بسازیم دیگه! اصلا معنی مهندس یعنی همین دیگه؟!

مگر اینکه دانشگاه های اونجا این منطق رو قبول نداشته باشند (که واقعا واسم سواله چرا؟!!! ) و اینقدر سطحی نگر باشند که روی نمره امتحانات زبان (GRE هم زبان محسوب میشه دیگه!! یه ریاضی در حد مدرسه داره !) تعیین تکلیف کنند!

****البته هیچکدوم این حرفا مهم نیست و مهم اینه که اونها چطور رفتار میکنند و من تقاضا دارم اگر چیزی که فرمودین مستدل و مستند هست و یا از روی منبع معتبری گفتین بگید تا شاید روی خیلی چیزها تجدید نظر کنم!
    بنده صرفا نظر خودم را اینجا صریحا عرض کنم چون در این مورد قبلا با هم بحث طولانی داشته ایم و شاید بنده نتونسته ام موضوع را خوب روشن کنم:

اول اینکه درست است که تحصیل مهندسی با هدف طراحی و ساختن و حل مسائل فنی است ولی مثل همه رشته های دیگر درمقطع ارشد و دکترا هدف کارپژوهشی علمی و در رده های بالاتر بیشتر تئوریک و آموزش میشود. شغل و هدف یک دکترای مهندسی کار مهندسی نیست بلکه آموزش مهندسی و پژوهش های تئوریک تر در زمینه مهندسی است. اگر شما هدف تان کار مهندسی و طراحی است تحصیل دکترا چیزی به توانمندی مهندسی شما اضافه نمیکند و قرار هم نیست بکند. بهمین دلیل است که برای پذیرش مقطع دکترا قدرت پژوهش و توانایی علمی مهمتر از توانایی فنی است.

بنده قبول دارم که المپیادهای جهانی در مقطع دبیرستان بسیار نفس گیرتر از GRE هستند و دانشگاهها هم روی این المپیادها بخصوص برای مقطع لیسانس حساب ویژه ای باز میکنند. منتهی برای مقطع فوق لیسانس و دکترا چهار پنج سال از نتیجه المپیادتان گذشته است و اگر معدل و نمره GRE متقاضی خراب باشد نشان میدهد که از زمان المپیاد تا الان افت شدیدی کرده است. مزیت GRE اینست که یک ارزیابی uptodate از وضعیت فعلی متقاضی میدهد.

نکته بعدی اینکه صرف اختراع بخودی خود چیز مهمی نیست. هر مهندس دست دومی که در یک شرکت بزرگ کار کنه هم میتونه راحت patent پشت patent ثبت کنه. من خودم یکی دوتا به ثبت رسیده در امریکا دارم و دوستانی هم دارم که در پروسه کاری شان سالی یکی دو تا patent میدن. کاربرد اون اختراع است که مهمه یعنی اگر شما چیزی اختراع کردید که تونستید از بر اون اختراع میلیونها دلار فروش کنید و سود ببرید آن وقت ارزشمند میشه و در اون شرایط هم احتمالا شما دیگه احتیاج به ادامه تحصیل دکترا ندارید و میچسبید به کار! مسابقات اختراعات جهانی هم که من دیده ام بنظرم کم ارزش میرسند. کمتر دیده ام شرکتی اختراعات مهم خودش را در این قبیل مسابقات ارائه کند و بیشتر برای آماتور هاست.

مسلما اینکه شما ایده و اختراعی داشته باشید برای کار گرفتن بسیار مفیدتر از معدل بالاست چون برای کار به تجربه عملی شما اهمیت بسیار بیشتری میدهند. ولی برای ادامه تحصیل دکترا طبعا توانمندی تئوریک و علمی شما مهمتر میشود. اگر برای شما کار مهندسی و طراحی مهم است وقتتون را نباید تلف دکترا گرفتن بکنید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    رتبه دو رقمی برای گروه علوم تجربی که باهاش پزشکی یا دارو قبول بشند چقدر میتونه در روند پروسه پذیرش با فاند برای همون مقطع شروع برای یک دانش اموزش پیش دانشگاهی که امسال کنکور داره تاثیر داشته باشه؟ با این شرایط
    معدل کتبی دیپلم 19/54
    معدل ترم اول پیش دانشگاهی حدودا 19
    دروس اختصای و کتبی دیپلم که به صورت سراسری برگزار شدند هم به این صورت هست
    ریاضی 19
    فیزیک 19/75
    شیمی 19/25
    زیست شناسی (تغییر رشته از ریاضی به تجربی ) 18/75 میانگین
    بقیه دروس هم همینطوری هستند اما خب اینها به اصطلاح دروس اصلی هستند
    به نظرتون شانسی برای پذیرش یا پیش پذیرش(همون مقطع کالج و کورس های مقدماتی) برای آمریکا داره؟ یا چه مقدماتی رو باید فراهم کنه؟
    تاپیک پذیرش لیسانس در امریکا اطلاعات خیلی خوبی در این خصوص داره. به نظر من رتبه کنکور میتونه بعنوان یک عامل در رزومه مطرح بشه ولی عوامل مهمتر دیگر زیادند که باید روی اونها هم کار بشه.

ApplyAbroad Guru

ممنونم ولی من هرچی فکر میکنم با عقل من جور درنمیاد! چون به قول یکی از دوستان که قبلا همینجا نوشته بود : مقاله رو میشه خرید یا معدل معلوم نیست مال کجاست و چطور داده شده(حتی از دانشگاه خوبم میشه به روشهایی نمره گرفت!!) اما تنها چیزی که ثابت میکنه این توانایی ۱۰۰٪ مال شماست مثلا امتحان GRE است (مگر اینکه اونجا هم بشه تقلب کرد!!)

اما منطق میگه یک امتحان بین المللی مثل المپیاد (یکجور GRE خیلی خیلی خیلی تخصصی تر و با ارزشتر) و یا ثبت اختراع و یا شرکت در مسابقات اختراعات و کسب مقام (به نظرم میشه بهش مقاله ی بروز یافته و تحقق یافته ISI گفت) خیلی با ارزشتر باشه حتی برای مقاطع بالاتر ! چون ما (رشته مهندسی) برای چی داریم درس میخونیم؟ که یکچیزی ازش بسازیم دیگه! اصلا معنی مهندس یعنی همین دیگه؟!

مگر اینکه دانشگاه های اونجا این منطق رو قبول نداشته باشند (که واقعا واسم سواله چرا؟!!! ) و اینقدر سطحی نگر باشند که روی نمره امتحانات زبان (GRE هم زبان محسوب میشه دیگه!! یه ریاضی در حد مدرسه داره !) تعیین تکلیف کنند!

****البته هیچکدوم این حرفا مهم نیست و مهم اینه که اونها چطور رفتار میکنند و من تقاضا دارم اگر چیزی که فرمودین مستدل و مستند هست و یا از روی منبع معتبری گفتین بگید تا شاید روی خیلی چیزها تجدید نظر کنم!
    دوست عزیز یک قاعده در بحث پذیرش هست، که هر چیزی که شما در اون قابل قیاس با سایرین (رقیب هاتون) نباشید ارزش زیادی در نهایت نخواهد داشت.

ثبت اختراع، المپیاد، مدارک حرفه ای، پروژه های جانبی چاپ نشده، سابقه کار و هر چیز مشابهی مهم نخواهد بود چون شما با هیچ کس دیگه در اون ها مقایسه نمی شید یعنی اون شخصی که با شما رقابت می کنه مشخص نیست اگه المپیاد شرکت می کرده چه می شده، اگه دنبال ثبت اختراع بوده چه می شده، اگه دنبال فلان مدرک حرفه ای رفته بوده چه می شده، اینکه اگه شما این کارها رو کرده باشید و موفق شده باشید معنیش این نیست که سایرین هم تلاش کردند و نتونستند، این کارها اصلا روال فعالیت عمومی یک دانشجو نیست. ولی اگه شما GRE یا معدل بالا داشته باشید مشخصه که شما کاری کردید که رقیب هاتون تلاش کردند و نتونستند، و این نکته مثبت برای شماست.

یادتون نره دانشگاه (و دوره دکترا) جای افراد ایده پرداز و خلاق و نابغه نیست که قرار باشه یک شبه اون زمینه کاری خودشون رو متحول کنند. هدف فقط و فقط آماده کردن شما رو برای رسیرچ آکادمیک و مستقل هست.

-
    پی نوشت: امتحان GRE نمره زبان نیست، امتحان ای است برای سنجیدن قدرت استدلال و تفکر شما که بخشی از اون هم به دایره لغات شما برمی گرده (که برای Native ها فوق العاده آسونه)، بخشی ازش به قدرت شما در تجزیه و تحلیل ریاضی (که برای بچه های مهندسی آسونه) و بخش دیگه به قدرت شما در استدلال های فکری و Critical Thinking (که برای هیچ کسی خود به خود آسون نیست).

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

البته من هم دیدم و هم شنیدم کسی مقاله خود را فروش بگذارد ولی در مورد اینکه مقاله رو می شه خرید، کسانی که مقاله می فروشند نه علم آنها و نه مقاله آنها ارزشی نداشته که تصمیم به فروش آن گرفته اند!! کسی که مقاله در ژورنالهای معتبری مثل ژورنالهای IEEE و ACS و RSC چاپ کرده باشد متوجه میزان زمانی است که باید برای چاپ در چنین ژورنالهایی نیازهست و واقعاباید تاسف خورد اگر این اندازه احمق باشند که مقاله خود را اگر در چنین سطح کیفی باشد بفروش بگذارند! اگر فروش مقاله در این سطح رواج دارد، این همه از اساتید ایرانی چرا دنبال خرید مقاله نیستند تا ژورنالهایی که مقالات آنها را چاپ می کند چیزی به اندازه کیهان بچه ها در برابر ژورنالهای معتبر جهان نباشند؟
    ویرایش توسط shahrouz : February 24th, 2013 در ساعت 12:59 AM
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Banned

در مورد المپیاد من منظورم المپیادهای دانشجویی بود.

در مورد مقاله هم والا من نه تا حالا مقاله دادم و نه رفتم که بخرم اما توی تلوزیون و یا اخبار و یا سایر برنامه های مرتبط دیدم که بحث هایی در همین زمینه فروش مقاله و پایان نامه و ... صورت میگیره! و میبینیم افراد ۳۰آسی معمولا جزو کسایی هستند که با اینطور چیزا مدارک الکی میگیرند و بعضا گندش هم درمیاد (حتی در کشورهای صنعتی مثل آلمان!)

در مورد سطح مقاله ها هم با حرف شما موافقم ولی وقتی ببینی کسانی حاضرند چند ده میلیون پول بابت مقاله های شما بدهند و شاید یک مقاله رو به چندین نفر بفروشی و ...! شاید مقاله های خیلی خوب هم به فروش برسند (چون من توی تبلیغات هاش دیدم که مینویسند مقاله ISI و .... !‌)

به هرحال فقط حرف دوستمون رو نقل قول کردم و خیلی هم بی منطق به نظر نمیرسه ! (مثلا من ۲۰ میلیون مقاله معتبر شمارو میخرم و باهاش پذیرش یا فاند میگیرم از اونطرف هم شما مقاله رو بعدا با اندکی تغییر دوباره اراده میدید! من از این ک\ی کاری ها زیاد دیدم )

ApplyAbroad Guru

در مورد المپیاد من منظورم المپیادهای دانشجویی بود.

در مورد مقاله هم والا من نه تا حالا مقاله دادم و نه رفتم که بخرم اما توی تلوزیون و یا اخبار و یا سایر برنامه های مرتبط دیدم که بحث هایی در همین زمینه فروش مقاله و پایان نامه و ... صورت میگیره! و میبینیم افراد ۳۰آسی معمولا جزو کسایی هستند که با اینطور چیزا مدارک الکی میگیرند و بعضا گندش هم درمیاد (حتی در کشورهای صنعتی مثل آلمان!)

در مورد سطح مقاله ها هم با حرف شما موافقم ولی وقتی ببینی کسانی حاضرند چند ده میلیون پول بابت مقاله های شما بدهند و شاید یک مقاله رو به چندین نفر بفروشی و ...! شاید مقاله های خیلی خوب هم به فروش برسند (چون من توی تبلیغات هاش دیدم که مینویسند مقاله ISI و .... !‌)

به هرحال فقط حرف دوستمون رو نقل قول کردم و خیلی هم بی منطق به نظر نمیرسه ! (مثلا من ۲۰ میلیون مقاله معتبر شمارو میخرم و باهاش پذیرش یا فاند میگیرم از اونطرف هم شما مقاله رو بعدا با اندکی تغییر دوباره اراده میدید! من از این ک\ی کاری ها زیاد دیدم )
    برای پذیرش یا فاند به مجموعه اپلیکیشن شما توجه میشود و نه فقط یکدونه مقاله. فرض کنید یک مقاله عالی دارید ولی معدل و GRE پایین بدون هیچ علامت درخشش دیگری. این اتفاقا باعث سوء ظن میشود و شانس شما را پایین هم میاورد.مطمئن باشید استادها اینقدر بی تجربه نیستند که با یک مقاله خریداری شده پذیرش و فاند بدهند بخصوص الان که هر کسی را میبینید چند تا مقاله دارد.

اختراع داشتن بدون ارزش نیست ولی در نهایت بقول خودتان مثل یک مقاله خواهد بود و نه بیشتر (آنهم بشرط اینکه کار حسابی و تایید شده باشد).

المپیادهای دانشجویی هم همانطور که دوستمان S03 فرمودند چون بیشتر دانشجویان اعم از قوی و ضعیف در این نوع مسابقات شرکت نمیکنند معیار مقایسه ای نیست و اهمیت آن در پذیرش ناجیز و نهایتا در حد extracurricular activity است.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    برای پذیرش یا فاند به مجموعه اپلیکیشن شما توجه میشود و نه فقط یکدونه مقاله. فرض کنید یک مقاله عالی دارید ولی معدل و GRE پایین بدون هیچ علامت درخشش دیگری. این اتفاقا باعث سوء ظن میشود و شانس شما را پایین هم میاورد.مطمئن باشید استادها اینقدر بی تجربه نیستند که با یک مقاله خریداری شده پذیرش و فاند بدهند بخصوص الان که هر کسی را میبینید چند تا مقاله دارد.

اختراع داشتن بدون ارزش نیست ولی در نهایت بقول خودتان مثل یک مقاله خواهد بود و نه بیشتر (آنهم بشرط اینکه کار حسابی و تایید شده باشد).

المپیادهای دانشجویی هم همانطور که دوستمان S03 فرمودند چون بیشتر دانشجویان اعم از قوی و ضعیف در این نوع مسابقات شرکت نمیکنند معیار مقایسه ای نیست و اهمیت آن در پذیرش ناجیز و نهایتا در حد extracurricular activity است.

در مورد بحث المپیاد هم باید در نظر گرفت که این شرایط در المپیاد های دانش آموزی هم وجود داره و ممکنه خیلی دانش آموزان شرکت نکنند! قرار هم نیست بین همه مقایسه بشه. قرار هست کسی که خودش فراتر از برنامه آموزشی دنبال کارهای علمی رفته و به نتیجه ای رسیده حمایت و هدایت بشه و از استعدادهاش استفاده کنند.

البته بازم میگم که همه اینها نظر من و شماست و حتی ممکنه دانشگاه با دانشگاه فرق کنه! مگر اینکه دانشگاه های اونحا همه به طور واحد از یک ضوابط واحد پیروی کنند(حداقل هارو نمیگم ، دارم راجع به شرایط ویژه ها حرف میزنم)
    ویرایش توسط M1KE : February 24th, 2013 در ساعت 12:57 PM

Banned

دوستان گرامی

بحث
    خرید مقاله و توجیه دلایل انجام آن در زمره تشویق به تقلب بوده و خلاف مقررات فروم است. برخی از نوشته هایی که به توجیه این پدیده پرداخته بودند حذف شدند. لطفا این مورد را پیگیری نفرمایید.

موفق باشید

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط M1KE نمایش پست ها
    دوستان گرامی

بحث
    خرید مقاله و توجیه دلایل انجام آن در زمره تشویق به تقلب بوده و خلاف مقررات فروم است. برخی از نوشته هایی که به توجیه این پدیده پرداخته بودند حذف شدند. لطفا این مورد را پیگیری نفرمایید.

موفق باشید
    ما چه بخواهیم و چه نخواهیم این اتفاق (حرید و فروش مقاله) توسط عده ای انجام میشه و بحث کردن درمورد آن شاید اتفاقا عده ای رو منصرف کند نه اینکه تبلیغی برای آن باشد!
    ویرایش توسط M1KE : February 24th, 2013 در ساعت 12:55 PM

Banned

ما چه بخواهیم و چه نخواهیم این اتفاق (حرید و فروش مقاله) توسط عده ای انجام میشه و بحث کردن درمورد آن شاید اتفاقا عده ای رو منصرف کند نه اینکه تبلیغی برای آن باشد!
    صحبت کردن درباره مواردی که تقلب آمیز هستند همواره یک شمشیر دو لبه است همانقدر که توضیحات عده ای از پیامدهای بد آن ممکن است دیگران را از انجام آنها برحذر دارد از سوی دیگر توجیه آن کار توسط عده ای دیگر می تواند جرقه انجام این کار را در ذهن دیگران بزند. به هر حال فرض مقررات بر این است که در مورد موارد تقلب آمیز صحبت نشود مگر آنکه پیامدهای بد آن به قدری روشن باشد و توضیحات دیگران هم کافی و قانع کننده که کسی به فکر انجام آنها نیافتد. در اینجا هم نوشته هایی که به پیامدهای بد این کار پرداخته بودند حذف نشدند.

موفق باشید.
    ویرایش توسط M1KE : February 24th, 2013 در ساعت 12:54 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)