صفحه 2 از 359 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 3587

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2014 (از الگوی پست اول استفاده شود)

Banned

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2014

نقل قول نوشته اصلی توسط applytousa نمایش پست ها
    سلام

من رزومه خودم رو توی تاپیک قبلی هم گذاشته بودم که الان بسته شده ولی دلم میخاد دوستانی که تجربه کیس من رو عملا دیدن، محبت کنن و به من کمک بدن. ممنون میشم. ثواب داره. . . (بازم بگم !)

آقا این رزومه من هست که رشتم برق الکترونیک هستش:

معدل کارشناسی 12.08 دانشگاه تهران- معدل ارشد 19.67 دانشگاه تهران- معدل دکترا 20 دانشگاه تهران سال 4 بدون پایان نامه
    نمره تافل 118 نمره کوانت 170 - وربال 160 و رایتینگ 4.5 مجموع 1400
    4 مقاله در مجلات الزویر با ایمپکت بالای 1.5 که در تمامش نویسنده اول بودم
    3 سال سابفه تدریس به عنوان مدرس اصلی درس در دانشگاه تهران

من سال گذشته 10 جا برای Business اپلای کردم که عین 10 تاش رو ریجکت شدم. پارسال فقط یک مقاله کمتر داشتم و وربال GRE رو 150 شده بودم.
    امسال هم 5 جا برای Business اقدام کردم و میخام 5 تا هم برای برق بفرستم چون میدونم که رقابت در کسب و کار fierce هست و چشمم ترسیده. دانشگاه هایی که رنکشون از 100 ضعیف تر باشه اصلا نمیخام برم. اگه ایران باشم ترجیح میدم ولی فقط رنک بهتر از 100 میخام و فقط امریکا.

حالا 2 تا سوال:

1) اگه کسی در یک مقطع تحصیلی به هر دلیلی عملکرد خوبی نداشته باشه دیگه هر کاری که بکنه بی فایدس و مثلا اگه یه وزنه بردار 10 سال پیش نتونسته باشه یه وزنه رو بزنه و امروز بتونه رکورد جهانی رو جابه جا کنه بش میگن که نه شما چون 10 سال پیش یه مشکلی داشتی دیگه الان هم مدال نمیگیری؟

2) برای الکترونیک چه پیشنهاداتی دارید؟

آقا من واقعا از اساتید امریکا و فرایند اپلای نا امید هستم. من بجز معدل لیسانس رزومه قوی و بالایی دارم ولی به خاطر همین یک ضعف اصلا تحویلم نمیگیرن. حتی توی ایمیل ها ! مثلا یه استادی از مقالاتم خیلی خوشش اومد و به من گفت که شما دانشجوی سال آینده من هستی ولی وقتی معدل رو گفتم دیگه به ایمیلم جوابی نداد !

در ضمن من توی اپلای اصلا نمیگم که دارم دکتری میخونم چون اینم یه نقطه ضعفه.

اگه به نظر بزرگان این فوروم من نباید امیدی به اپلای داشته باشم لطفا بم بگید.

چرا نداشته باشید همه چی به غیر از معدل کارشناسیتون خیلی خوبه! کار درستی می کنی که دکترا رو نمیگی یعنی نباید اصلا بگی, می تونی بگی پذیرفته شدم ولی تمایلی ندارم برم. و اینکه باید یه SOP خوب بنویسی و یه یا چند تا دلیل منطقی بیاری که چرا معدل کارشناسیت کمه و چی شد به درس خوندن علاقه پیدا کردید و پیشرفتاتون بگید. ضمنا سعی کنید به نحوی رو استاد تاثیر بذارید با معرفی خودتون که با شنیدن معدل نپاشه.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط transformer نمایش پست ها
    یعنی اینقدر روی معدل حساسند که به خاطر مثلا 0.5 نمره معدل کمتر رد کتند درخواست رو؟!
    0.5 مقدار خیلی زیاده! ببنید یه سری از دانشگاههای امریکا استاد محوره بعضی نه! اگه استاد محور نباشه که باید همه مینمم را رسونده باشید و در غیر این صورت اگه استاد خیلی طلبه باشه می تونه یه کارایی بکنه.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط transformer نمایش پست ها
    من معدلم حدود 14 تا 14.5 میشه ، لیسانس مهندسی کامپیوتر (سخت افزار)

میخوام همراه پذیرش دانشگاه ، پذیرش زبان هم بگیرم که کار رو یکسره کنم (چون مدرک زباتم ندارم)

رشته مورد نظرم مهندسی رباتیک یا هوش مصنوعی یا همین کامپیوتر هستش

واسم مهمه که یه دانشگاهی باشه که واقعا ارزش اینهمه هزینه رو داشته باشه (میخوام ترم اول بدون فاند پذیرش بگیرم و نرم های بعد تلاش کنم فاند بگیرم)

همچنین شنیدم که بعضی دوره های ارشد ، حرفه ای حساب میشه و تحقیق نداره و یکساله هست ... اگر بتونم از اینها بگیرم که خیلی غالی میشه و فاند هم اصلا نمیخوام

دوستان با تجربه لطفا راهنماییم کنن با توجه به شرایطی که نوشتم
    معدل کارشناسیتون زیاد خوب نیست و اینکه بدونه زبان نمی تونید پذیرش بگیرید. شاید بدون GRE بشه ولی اونم واسه دانشگاههای خیلی پایین. بله یه سری مستر است بهش می گن M.Eng. ولی واسه اینم حتما زبان می خوان و دانشگاههای خوب حتما GRE.

Junior Member

با سلام
    دوستان برادر من امسال به خاطر مریضی نتونست اپلای کنه و لی میخواد برای 2014 الای کنه اینم رزومش خواهش میکنم نظراتتون رو بگین و ما رو راهنمایی کنید
    معدل لیسانس 19 از دانشگاه تهران
    دارای 2 مقاله isi و 1 مقاله داخلی که همشون اکسپت شده (همشونم در دوره لیسانس بوده )
    3 سال سابقه کار مرتبط
    gre: 1200
    تافل 100
    میخواد برای دکترای مستقیم اپلای کنه شانسی برای 20 تا دانشگاه اول داره البته فول فاند
    بازم از همه دوستان تشکر میکنم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering-Amirkabir university

نقل قول نوشته اصلی توسط mestaya نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان برادر من امسال به خاطر مریضی نتونست اپلای کنه و لی میخواد برای 2014 الای کنه اینم رزومش خواهش میکنم نظراتتون رو بگین و ما رو راهنمایی کنید
    معدل لیسانس 19 از دانشگاه تهران
    دارای 2 مقاله isi و 1 مقاله داخلی که همشون اکسپت شده (همشونم در دوره لیسانس بوده )
    3 سال سابقه کار مرتبط
    gre: 1200
    تافل 100
    میخواد برای دکترای مستقیم اپلای کنه شانسی برای 20 تا دانشگاه اول داره البته فول فاند
    بازم از همه دوستان تشکر میکنم
    دوست عزیز سلام
    اولا تبریک بخاطر رزومه خوبشون. بله ایشون شانس خوبی دارند ولی باید به این نکته توجه کنند که برای تحصیل در آمریکا شما باید علاوه بر رزومه روی اساتید هم کار کنید چون اونها خیلی میتونن تاثیرگذار باشن خصوصا برای گرفتن فاند. انشالله اگر به صورت مستمر با اساتید در تماس باشن حتما میتونن موفق شن. پیروز باشید

سلام

من رزومه خودم رو توی تاپیک قبلی هم گذاشته بودم که الان بسته شده ولی دلم میخاد دوستانی که تجربه کیس من رو عملا دیدن، محبت کنن و به من کمک بدن. ممنون میشم. ثواب داره. . . (بازم بگم !)

آقا این رزومه من هست که رشتم برق الکترونیک هستش:

معدل کارشناسی 12.08 دانشگاه تهران- معدل ارشد 19.67 دانشگاه تهران- معدل دکترا 20 دانشگاه تهران سال 4 بدون پایان نامه
    نمره تافل 118 نمره کوانت 170 - وربال 160 و رایتینگ 4.5 مجموع 1400
    4 مقاله در مجلات الزویر با ایمپکت بالای 1.5 که در تمامش نویسنده اول بودم
    3 سال سابفه تدریس به عنوان مدرس اصلی درس در دانشگاه تهران

من سال گذشته 10 جا برای Business اپلای کردم که عین 10 تاش رو ریجکت شدم. پارسال فقط یک مقاله کمتر داشتم و وربال GRE رو 150 شده بودم.
    امسال هم 5 جا برای Business اقدام کردم و میخام 5 تا هم برای برق بفرستم چون میدونم که رقابت در کسب و کار fierce هست و چشمم ترسیده. دانشگاه هایی که رنکشون از 100 ضعیف تر باشه اصلا نمیخام برم. اگه ایران باشم ترجیح میدم ولی فقط رنک بهتر از 100 میخام و فقط امریکا.

حالا 2 تا سوال:

1) اگه کسی در یک مقطع تحصیلی به هر دلیلی عملکرد خوبی نداشته باشه دیگه هر کاری که بکنه بی فایدس و مثلا اگه یه وزنه بردار 10 سال پیش نتونسته باشه یه وزنه رو بزنه و امروز بتونه رکورد جهانی رو جابه جا کنه بش میگن که نه شما چون 10 سال پیش یه مشکلی داشتی دیگه الان هم مدال نمیگیری؟

2) برای الکترونیک چه پیشنهاداتی دارید؟

آقا من واقعا از اساتید امریکا و فرایند اپلای نا امید هستم. من بجز معدل لیسانس رزومه قوی و بالایی دارم ولی به خاطر همین یک ضعف اصلا تحویلم نمیگیرن. حتی توی ایمیل ها ! مثلا یه استادی از مقالاتم خیلی خوشش اومد و به من گفت که شما دانشجوی سال آینده من هستی ولی وقتی معدل رو گفتم دیگه به ایمیلم جوابی نداد !

در ضمن من توی اپلای اصلا نمیگم که دارم دکتری میخونم چون اینم یه نقطه ضعفه.

اگه به نظر بزرگان این فوروم من نباید امیدی به اپلای داشته باشم لطفا بم بگید.
    سلام
    برای چه مقطعی می خواهید اپلای کنید؟!؟!
    برای دکترا 100% به مشکل بر می خورید چون اگه پذیرش بگیرید باز برای ویزا مشکل دارید. در ضمن من فکر کنم سن شما بالای 32 باشه که فکر کنم برای بعضی دانشگاه ها و یا بورس ها فاقد شرایط باشید.
    اگر برای فرصت مطالعاتی یا Post-doc می خواهید اپلای کنید فکر کنم شرایط خیلی خوبی دارید. اما Post-doc خیلی سخت هستش و در ضمن به نظر من این رزومه برای Post-doc ضعیف هستش.
    Good Luck
    "To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all."Oscar Wilde
    "Be generous with your kindness"

ولی من که هیچ کجا نگفتم و نمیگم که دکترا هستم ! حالا چطور؟
    خوب این چند سال دکترا را چجوری می خواهید پوشش بدید؟!؟! سابقه کار دارید؟!؟!
    یا می خواهید بگید که 4 سال کار تحقیقاتی کردید و 4 تا مقاله دارید؟!!؟
    اولا این انکار شما از نظر اخلاقی درست نیست. دوما این گپ تو رزومه خیلی فاحش هستش.
    به قول دوست عزیزمون برای مهاجرت اقدام کنید که بهتره!
    Good Luck
    "To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all."Oscar Wilde

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_sh نمایش پست ها
    خوب این چند سال دکترا را چجوری می خواهید پوشش بدید؟!؟! سابقه کار دارید؟!؟!
    یا می خواهید بگید که 4 سال کار تحقیقاتی کردید و 4 تا مقاله دارید؟!!؟
    اولا این انکار شما از نظر اخلاقی درست نیست. دوما این گپ تو رزومه خیلی فاحش هستش.
    به قول دوست عزیزمون برای مهاجرت اقدام کنید که بهتره!
    Good Luck
    از همه دوستانی که جواب دادن تشکر میکنم بویژه soheil_sh .

من توی SOP گفتم که این 4 سال رو در یک شرکت مشاوره ای کار کردم که دروغ نیست و از مدیرعامل هم یک ریکام گرفتم چون گفته بودن اگه سابقه کار دارید علاوه بر اساتید دانشگاه از محل کار هم ریکام بگیرید. از روی مقالات هم نمیشه فهمید که من دانشجوی دکتری هستم چون دقیقا توی همون زمینه شغلی من بودن. رفقا من که چیزی رو انکار نکردم فقط نگفتم که دارم دکتری میخونم ! حالا اگه غیر اخلاقی هم هست لطفا فعلاً راهنماییم کنین !

بعلاوه من حتما میخام تحصیل در مقطع دکترا داشته باشم و در یک دانشگاه خوب امریکا. پس محبت کنید و فقط در این زمینه من رو راهنمایی کنید. من الان 30 سالمه.

آیا از نظر پذیرش یا بورس 30 سال یک محدودیته؟ توی آمار دانشکده های برق میبینم که خیلی دانشگاه های تاپ تا 34 و حتی 39 سال هم دانشجوی PhD دارن. اصلا خود امریکایی ها اعتقاد خاصی به تحصیل به صورت یک ضرب ندارن و اکثرشون بعد از لیسانس یا فوق یه چند سالی کار میکنن. نمونش پسر خاله خودم که متولد واشنگتن هست و آمریکایی. اون بعد از لیسانس در دانشگاه تگزاس در آستین یک سال کار کرد و بعد رفت فوق دانشگاه کارنگی ملون که توی رشته اون دانشگاه اول جهان هست (Computer Science). بعد از فوق هم سه سال کار کرد و الان هم تازه میخاد بره اپلای کنه واسه دکتری. تازه میگه خیلی از امریکایی ها همین کار رو میکنن و اگر کسی نسبت به مطالعاتش Sense عملی در شغلی نداشته باشه خیلی بده که بره دکتری. ظاهرا اینکه سابقه کاری مرتبط داشته باشید برای اپلای هم خیلی مفیده و توی اپلیکیشن هم سابقه کار فول تایم رو میپرسه و اساتید اینجور دانشجو رو که عملگرا شده باشه خیلی بیشتر می پسندن.

حالا آیا واقعا برای پذیرش یا فاند من که ایرانی هستم به مشکلی میخورم؟ برای سفارت و ویزا چی؟ خواهشن اگه اطلاعات دارید دریغ نکنید. من خیلی از بچه های دکتری رو دیدم که ول کردن رفتن خارج. من خودم چیزی نمیدونم . دوستان باتجربه کمک بدن. تشکر از همه.

من توی SOP گفتم که این 4 سال رو در یک شرکت مشاوره ای کار کردم که دروغ نیست و از مدیرعامل هم یک ریکام گرفتم چون گفته بودن اگه سابقه کار دارید علاوه بر اساتید دانشگاه از محل کار هم ریکام بگیرید. از روی مقالات هم نمیشه فهمید که من دانشجوی دکتری هستم چون دقیقا توی همون زمینه شغلی من بودن. رفقا من که چیزی رو انکار نکردم فقط نگفتم که دارم دکتری میخونم ! حالا اگه غیر اخلاقی هم هست لطفا فعلاً راهنماییم کنین !

بعلاوه من حتما میخام تحصیل در مقطع دکترا داشته باشم و در یک دانشگاه خوب امریکا. پس محبت کنید و فقط در این زمینه من رو راهنمایی کنید. من الان 30 سالمه.

آیا از نظر پذیرش یا بورس 30 سال یک محدودیته؟ توی آمار دانشکده های برق میبینم که خیلی دانشگاه های تاپ تا 34 و حتی 39 سال هم دانشجوی PhD دارن. اصلا خود امریکایی ها اعتقاد خاصی به تحصیل به صورت یک ضرب ندارن و اکثرشون بعد از لیسانس یا فوق یه چند سالی کار میکنن. نمونش پسر خاله خودم که متولد واشنگتن هست و آمریکایی. اون بعد از لیسانس در دانشگاه تگزاس در آستین یک سال کار کرد و بعد رفت فوق دانشگاه کارنگی ملون که توی رشته اون دانشگاه اول جهان هست (Computer Science). بعد از فوق هم سه سال کار کرد و الان هم تازه میخاد بره اپلای کنه واسه دکتری. تازه میگه خیلی از امریکایی ها همین کار رو میکنن و اگر کسی نسبت به مطالعاتش Sense عملی در شغلی نداشته باشه خیلی بده که بره دکتری. ظاهرا اینکه سابقه کاری مرتبط داشته باشید برای اپلای هم خیلی مفیده و توی اپلیکیشن هم سابقه کار فول تایم رو میپرسه و اساتید اینجور دانشجو رو که عملگرا شده باشه خیلی بیشتر می پسندن.

حالا آیا واقعا برای پذیرش یا فاند من که ایرانی هستم به مشکلی میخورم؟ برای سفارت و ویزا چی؟ خواهشن اگه اطلاعات دارید دریغ نکنید. من خیلی از بچه های دکتری رو دیدم که ول کردن رفتن خارج. من خودم چیزی نمیدونم . دوستان باتجربه کمک بدن. تشکر از همه.
    اگر برای phd می خواهید اپلای کنید شما از نظر سن مشکل ندارید. همچنین فکر کنم تا اپلای کنید دکترای ایران هم تموم بشه.
    اما نظر شخصی من اینه که بگید دکترا دارید. و یه رشته دیگه دکترا بخونید.
    در ضمن چون سن شما پایین هستش کمتر شک می کنن که دکترا خونده باشید. فکر می کنم اپلای خوبی می تونید بکنید.
    Good Luck

Junior Member

با سلام
    من یکسری دانشگاه هارو که دیدم در مورد سن چیزی در قسمت ادمیشن ننوشته بودن و یه نکته اینکه توی 99 درصد رشته های دکترا همراه با پذیرش فاند داده مشود یعنی شرط فاند پذیرش هست پس شما باید فقط پذیرش بگیری این چیزی بود که من طی تحقیقاتم متوجه شدم البته منم دارم برای برادرم اطلاعات جمع میکنم
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)