صفحه 51 از 359 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 3587

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2014 (از الگوی پست اول استفاده شود)

Banned

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2014

حیدر بزرگوار. آقا من قبلاً از شما در مورد شانس پذیرش نظر خواهی کرده بودم. من 4 جا بیزینس و 6 جا برق اپلای کردم. الان از الکترونیک هیچ خبری نیست ولی تمام نتایج کسب و کار اومده. من اینا رو برای Business اپلای کرده بودم:

University of Southern California
    Texas A&M
    University of California--Irvine
    University of Maryland--College Park

نتایجم رو هم توی این قسمت از فوروم گذاشتم. البته میتونی دوباره رزومم و باقی اطلاعات تکمیلی رو هم از این لینک دوباره ببینی.

حالا من 6 جا هم برای برق فرستادم که از نظر رنک دانشگاه در همین حد و اندازه ای هستش که برای Business اقدام کرده بودم. من شما رو از بقیه دوستان صاحب نظر تر میدونم. خواهشن یه فیدبک به من بده و بگو که اگه قراره از بقیه هم ریجکت بشم از همین الان بدونم. (من پارسال فقط بیزینس فرستادم و همه رو ریجکت شدم).

پیشاپیش از جوابت ممنونم و خدا دوستانی مثل شما رو برای این فوروم نگه داره.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    دکتر جان این معدل که میفرمایید مثل نمره IELTS همون حداقلی کفایت میکنه یا اینکه مثل GRE میره توی فاز رقابت و ....؟
    تنها چیزی که اختیارش با دپارتمانه همین دو نمرست که شما باید حداقلشون رو بگیرید تا از این خان بگذرید ، اگر نمرتون از حداقل بیشتر باشه دیگه دپارتمان نمی تونه کاری انجام بده و اختیار دست استاد میاد
    البته بالا بودن هر دو می تونه یه سری فاندهای ویژه براتون داشته باشه که بصورت اوارد هستند و معمولاً هر کدام حدود 700-800 دلار میشه ؛ البته فاند معدل معمولاً با تشخیص دپارتمانه و به معدل های 4 داده میشه ...
    ولی در کل رقابت در معدل خیلی کمتر از نمره زبانه ، توجه اساتید بیشتر به سابقه تحقیقاتی دانشجو (من در مورد رشته های غیر فنی اصلاً آگاهی ندارم ، سوء تفاهم نشه)

نقل قول نوشته اصلی توسط applytousa نمایش پست ها
    حیدر بزرگوار. آقا من قبلاً از شما در مورد شانس پذیرش نظر خواهی کرده بودم. من 4 جا بیزینس و 6 جا برق اپلای کردم. الان از الکترونیک هیچ خبری نیست ولی تمام نتایج کسب و کار اومده. من اینا رو برای Business اپلای کرده بودم:

Texas A&M

نتایجم رو هم توی این قسمت از فوروم گذاشتم. البته میتونی دوباره رزومم و باقی اطلاعات تکمیلی رو هم از این لینک دوباره ببینی.

حالا من 6 جا هم برای برق فرستادم که از نظر رنک دانشگاه در همین حد و اندازه ای هستش که برای Business اقدام کرده بودم. من شما رو از بقیه دوستان صاحب نظر تر میدونم. خواهشن یه فیدبک به من بده و بگو که اگه قراره از بقیه هم ریجکت بشم از همین الان بدونم. (من پارسال فقط بیزینس فرستادم و همه رو ریجکت شدم).

سلام
    واقعا رزومه خوبی دارید! اما متاسفانه معدل لیسانس 12.08 از شما خیلی بعید هستش!
    من جای شما خیلی ناراحت شدم! چون میدونم برای تک تک رزومه چه زحمت هایی کشیدین اما متاسفانه زمان لیسانس به این روزها فکر نمی کردید.
    دوست عزیز به نظر من تو SOP باید از این موضوع خودتون هم احساس پشیمونی می کردید شاید هم کردید و قبل از اپلای با استاد ارتباط بر قرار می کردید.
    من به نظرم حق شما هستش که پذیرش بگیرید اما باید بگردید یه استاد پیدا کنید که از دوره لیسانس چشم پوشی کنه!
    ایشا الله چند روز دیگه خبر پذیرش رو به بچه ها بدید که همه خوشحال بشیم.
    Good Luck
    "To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all."Oscar Wilde
    "Be generous with your kindness"

سلام
    من دانشجوی داروسازی هستم.
    معدلم 16.5 است.
    تافل = 112
    آیلتس = 8
    دو تا مدرک زبان دارم.
    مقاله = 1 isi
    همایش = 2 تا بین المللی و 1 داخلی
    توصیه نامه = از اساتیدی که خودشون آمریکا تحصیل کردن و هنوز هم در رفت و آمد به آمریکا هستن.
    من سه تا سوال دارم :

1. من هنوز GRE ندادم و می خوام پائیز امتحان بدم. آیا به خاطر این نمره به نظر شما نمی رسم تا ددلاین ها مدارکم را بفرستم ؟
    2. راستش من برای PHD می خوام اقدام کنم . نو سایت خیلی از دانشگاه ها نوشته مدارک را برای ما بفرستید ولی ننوشته قبلا باید با اساتید دانشگاه مکاتبه کنیم. این که شما در اکثر نوشته تاکید می کنید با اساتید مکاتبه داشته باشیم تجربه شخصی است یا اینکه در اون دانشگاه هایی که شما می گید در سایتشون نوشته مکاتبه کنید ؟
    3. اگر باید با استاد مکاتبه کنم از کی شروع کنم ؟ قبل از شروع زمان فرستادن مدارک (مثلا از فروردین 92) ؟

Senior Member

Texas A&M

سلام
    شما به بنده لطف دارید ، ولی ...
    ببینید ، بحث بیزینس ، فلسفه و حقوق خیلی فرق می کنه با رشته ای که ما می خونیم
    شرایط شما از نظر نام مجله خیلی خوبه نمره تافلتون هم فوق العادست ، نمره GRE شما هم تقریباً غیر قابل رقابته ، معدل مسترتون هم خیلی خوبه (هرچند از 4 نمی دونم چنده ولی بعید می دونم زیر 3.7 باشه)
    می مونه اینکه استاد مناسب با سابقه پژوهشی شما در این دانشگاه ها بوده (استاد رو خوب انتخاب کردید) ؟
    به نظر من در صورتی که استاد هم کار برای شما وجود داشته باشه و توصیه نامه خوبی هم داشته باشید ، هیچ گونه توجیه علمی برای رد کردن شما وجود نداره ...
    دانشگاه هایی که اسم بردید ، با خیلی پایین تر از این حرفا فول فاند دانشجو میگیرن (البته یه مقدار وضعیت کالیفرنیای جنوبی فرق داره)
    اگر به A&M درخواست دادید می تونم بهتون تبریک بگم از الان ...

Texas A&M

شما اگر معدل لیسانس رو به 4 تبدیل کنید فکر کنم 1 یا زیر یک بشه که این حتی شرایط اولیه اپلای رو هم فراهم نمی کنه!
    تا حالا این کار رو کردید؟ً؟ً بر اساس WES ببینید چه معدلی دارید!؟!؟!
    "To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all."Oscar Wilde

سلام
    لطفا من رو در مورد زیر راهنمایی بفرمایید.
    من خیلی دوست دارم که برای پذیرش از UIC در رشته برق درخواست بدهم ولی مشکلی که دارم اینه که امتحان GRE من 9 فوریه است و ددلاین 15 فوریه و با توجه به اینکه امتحان رو به صورت کاغذی ودر ایران می‌دهم نمره‌اش طبق سایت ETS در تاریخ 11 مارچ به صورت اینترنتی اعلام میشه و زمان تقریبی پست نتایج هم 22 مارچ هست. من به grad-info@ece.uic.edu ایمیل زدم و شرایطم رو گفتم ولی جوابی ندادن! حالا به نظر شما چه کار کنم؟؟؟

در واقع سوال اصلی من همین سوال بالایی بود که گفتم.

(همچنین به نظر شما با توجه به شرایط من که به صورت زیر هست :

رشته : مهندسی برق-الکترونیک از دانشگاه شهید رجایی (دولتی - شهر تهران)
    معدل : 16 (یه مقدار بالاتر) و معادل 3 (یه مقدار بالاتر یعنی حدود 3.1) (تاپایان ترم 7-هنوز یه ترم دیگه مونده)
    تافل : 99
    GRE : ندادم ولی حدودی وربال بین 140 تا 150 و کوانت بین 160 تا 170 و رایتینگ بین 3 تا 4 میشم.
    مقاله هم ندارم.

به نظر شما با این شرایط میشه به پذیرش در مستر برق امید داشت؟ اگر میشه به نظر شما امکان دریافت توشن ویور برای من چقدر هست؟ به طور کلی به فرض دریافت نکردن توشن ویور بعد از شروع تحصیلات و بعد از یکی دو ترم چطور؟؟؟)

با تشکر فراوان.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_sh نمایش پست ها
    شما اگر معدل لیسانس رو به 4 تبدیل کنید فکر کنم 1 یا زیر یک بشه که این حتی شرایط اولیه اپلای رو هم فراهم نمی کنه!
    تا حالا این کار رو کردید؟ً؟ً بر اساس WES ببینید چه معدلی دارید!؟!؟!
    معدل زیر 1 ؟؟؟؟؟
    وقتی شما درسیو حداقل با 10 پاس می کنید چجوری معدل زیر 10 میشه ؟ همه هم 10 باشن میشه 1 ...
    معدل زیر یک برای چینیا ، هندیا ، ویتنامیا و ... است ، این کشورا با هر نمره ای که دانشجو بگیره بهش پاسی می دن (چیزی به اسم افتادن معنا نداره براشون)
    در ضمن این به دانشگاه بر می گرده که چه معدلی رو می خوان لیسانس یا آخرین معدل ...

نقل قول نوشته اصلی توسط haydar نمایش پست ها
    معدل زیر 1 ؟؟؟؟؟
    وقتی شما درسیو حداقل با 10 پاس می کنید چجوری معدل زیر 10 میشه ؟ همه هم 10 باشن میشه 1 ...
    معدل زیر یک برای چینیا ، هندیا ، ویتنامیا و ... است ، این کشورا با هر نمره ای که دانشجو بگیره بهش پاسی می دن (چیزی به اسم افتادن معنا نداره براشون)
    در ضمن این به دانشگاه بر می گرده که چه معدلی رو می خوان لیسانس یا آخرین معدل ...
    حیدر جان 10 تا 11.99 میشه 1 و زیر 9.99 میشه 0 !!!!!
    من که فکر می کنم واحد افتاده هم داشته باشند. که این ها همه با هم جمع بشن و میانگین معدل رو تشکیل میدن!
    شما فرض کن که 10 واحد افتاده باشند یعنی 4 تا درس که در طول 4 سال میشه سالی 1 درس در حالت خوش بینانه!
    در آخر 10 واحد اضافی میشه به کل تقسیم اما هیچ مضربی نداره! مثلا 145 واحد پاس کردن اما 155 واحد معدل گرفتن! چون 10 واحد 0 هستش!؟!
    did you get it??
    Good Luck

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_sh نمایش پست ها
    حیدر جان 10 تا 11.99 میشه 1 و زیر 9.99 میشه 0 !!!!!
    من که فکر می کنم واحد افتاده هم داشته باشند. که این ها همه با هم جمع بشن و میانگین معدل رو تشکیل میدن!
    شما فرض کن که 10 واحد افتاده باشند یعنی 4 تا درس که در طول 4 سال میشه سالی 1 درس در حالت خوش بینانه!
    در آخر 10 واحد اضافی میشه به کل تقسیم اما هیچ مضربی نداره! مثلا 145 واحد پاس کردن اما 155 واحد معدل گرفتن! چون 10 واحد 0 هستش!؟!
    did you get it??
    Good Luck
    دانشگاه های گروهی ، مثل UC ها ، UT ها و ...
    دانشگاه های ایالتی State ها و بسیاری از دانشگاه های خصوصی درس افتاده رو در معدل گیری به حساب نمیارن ، معدل شما میشه معدل 144 واحد پاس شده ...
    در ضمن گفتم که 0 فقط در کارنامه یه دانشجوی هندی و چینی و ویتنامی و بنگلادشی و ... دیده میشه ، کشور هایی که افتاده ندارن ...
    هر درس یک بار در معدل حساب میشه ، اون هم بیشترین نمرست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)