صفحه 7 از 359 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 3587

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2014 (از الگوی پست اول استفاده شود)

Member BEHNAM1986 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Energy Systems Engineering

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2014

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_sh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    بله ممکن هستش. و به رزومه و مقالات شما بستگی داره!
    اما یادتون باشه باید شرایط اولیه اپلای رو داشته باشید. مثلا حداقل نمره زبان و معدل مورد نیاز دانشگاه!
    به نظر اکثریت دوستان آمریکا زیاد روی مینیمم تعیین شده برای معدل حساس نیست و فقط به خاطر معدل ریجکت نمی کنه و یه نظر کلی در مورد کل پرونده می ده ولی روی نمرات زبان حساس هستش
    Tomorrow Never Dies

نقل قول نوشته اصلی توسط BEHNAM1986 نمایش پست ها
    به نظر اکثریت دوستان آمریکا زیاد روی مینیمم تعیین شده برای معدل حساس نیست و فقط به خاطر معدل ریجکت نمی کنه و یه نظر کلی در مورد کل پرونده می ده ولی روی نمرات زبان حساس هستش
    شما باید حداقل معدل را داشته باشید تا بتوانید Apply کنید.
    "To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all."Oscar Wilde
    "Be generous with your kindness"

Banned
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering- University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط BEHNAM1986 نمایش پست ها
    منظورتون از نمره زبان TOEFL یا IELTS هست؟ برای این پرسیدم چون GRE نمره زبان نیست !

GRE آزمونه سنجشه ظرفیت های آکادمیک هست که از تمام افراد آمریکایی و غیر آمریکایی گرفته میشه تا میزان آمادگی اونها برای تحصیالت تکمیلی محک بخوره. بصورت ساده GRE کنکور آمریکایی میشه !

حالا دوست عزیز به نظر شما برای GRE هم دانشگاه ها روی حداقل هاشون حساسیت دارن؟ یا منظورتون حساسیت روی حداقل های TOEFL یا IELTS بوده ؟

Banned

آقا این GPA دقیقا چطوری حساب میشه؟ من دیدم توی دانشگاه یوتا زده حداقل GPA 3.0
    من الان ترم آخر لیسانسم و درسم تا قبل ارسال مدارک تمون نمیشه(یعنی نمره هارو نمیدن)

پس باید مال ترم های پیش رو حساب کنم .... من توی 4 ترم گذشته هر ترم 20 واحد برداشتم ، یعنی مجموعا 80 واحد
    معدل 4 ترم پیشمو حساب کردم شد 14.95 !!!!
    به نظرتون چه کار کنم؟ شرایط معدلو دارم یا نه؟

اگر 3 ترم گذشته رو حساب کنم (60 واحد) میشه معدلش 14.70 ... یعنی سر چند صدم سخت گیری میکنن و رد میکنند؟

همچنین دیدم یه دانشگاه دیگه زده GPA B میخواد ... یعنی 15 تا 17 اگر درست بگم؟

من به خاطر این چند صدم معدل از همه اینها محروم میشه؟

بچه ها میدونیددانشگاه هایی که مینی موم نمره GRE دارن در مورد کسی که نمره وربال پایینتر از حد نصاب داره چقدر سختگیری میکنن؟ اینجا کسی خودش یا دوستانش تجربه اپلای با چنین شرایطی رو داشته؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط transformer نمایش پست ها
    آقا این GPA دقیقا چطوری حساب میشه؟ من دیدم توی دانشگاه یوتا زده حداقل GPA 3.0
    من الان ترم آخر لیسانسم و درسم تا قبل ارسال مدارک تمون نمیشه(یعنی نمره هارو نمیدن)

پس باید مال ترم های پیش رو حساب کنم .... من توی 4 ترم گذشته هر ترم 20 واحد برداشتم ، یعنی مجموعا 80 واحد
    معدل 4 ترم پیشمو حساب کردم شد 14.95 !!!!
    به نظرتون چه کار کنم؟ شرایط معدلو دارم یا نه؟

اگر 3 ترم گذشته رو حساب کنم (60 واحد) میشه معدلش 14.70 ... یعنی سر چند صدم سخت گیری میکنن و رد میکنند؟

همچنین دیدم یه دانشگاه دیگه زده GPA B میخواد ... یعنی 15 تا 17 اگر درست بگم؟

من به خاطر این چند صدم معدل از همه اینها محروم میشه؟
    با سلام
    بیشتر دانشگاه ها gpa:3 یا همون 15 رو میخوان تا تازه پروندت بررسی بشه ولی پذیرش به خیلی عوامل دیگه مثل نمرات زبان و مقاله بستگی داره و در برخی دانشگه ها نظرات اساتید مهم است
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mamali66 نمایش پست ها
    بچه ها میدونیددانشگاه هایی که مینی موم نمره GRE دارن در مورد کسی که نمره وربال پایینتر از حد نصاب داره چقدر سختگیری میکنن؟ اینجا کسی خودش یا دوستانش تجربه اپلای با چنین شرایطی رو داشته؟
    با سلام
    این قضیه دانشگاه با دانشگاه تفاوت داره بعضی ها دنبال وربال و بعضی ها دنبال کوانت هستن ولی اساسا نباید وربال زیر 50 درصد باشد این اطلاعاتی بود که من بدست آوردم
    موفق باشید

سلام، 2 تا سوال داشتم کسی در این زمینه اطلاعاتی داره.
    1- برای ارزیابی معدل دوره لیسانس، بعضی بچه ها میگن فقط معدل 4 ترم آخر بیشتر مد نظرشون هست!!!! کسی هست که تو این زمینه اطلاعاتی داشته باشه؟ (دانشگاه های امریکا و کانادا)
    برای مثال من معدل کل 8 ترمم 15.08 هستش ولی معدل 4 ترم آخر که اکثرا هم دروس تخصصی بودش بین 16.5 تا 17 بوده. به نظرم اگه این طور باشه خیلی برای من عالی میشه!!!!!
    2- من دوره ارشدم متاسفانه به دلیل سخت بودن پروژه و کارم 6 ترم طول کشید. این موضوع ام چقدر تو اپلای کردن تاثیر منفی میذاره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط naziof نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی ترم یک ارشدم معدل کارشناسیم 15 بوده الان دارم می خونم که ارشدم بالا بشه دانشگاه ازاد تهران مهندسی شیمی هستم.از الان می خوام رو زبان کار کنم که اگر بشه بتونم بورس کامل بشم.می خوام بدونم چند درصد احتمال هست با این اوضاع سیاسی و .... اگر احتمال پذیرش واسه دکترا کمه خودمو واسه ایلتس و جی ار ای اذیت نکنم.
    سلام
    من بر اساس تجربه دوستان این جواب را میدم. اولا یه پروژه به روز با اساتید قوی دانشگاه های دولتی بردارید و مقالات خوبی از پروژتون بیرون بیارید. دوما از الان به فکر نمرات زبان و جری باشید.
    در ضمن من شنیدم مثل اینکه سفارت به بچه های شیمی ام دیگه داره بد ویزا میده ولی به هرحال تلاشتونا بکنید حالا اگه نشد برای کشور های دیگه اقدام کنید!!!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط capitan84 نمایش پست ها
    سلام، 2 تا سوال داشتم کسی در این زمینه اطلاعاتی داره.
    1- برای ارزیابی معدل دوره لیسانس، بعضی بچه ها میگن فقط معدل 4 ترم آخر بیشتر مد نظرشون هست!!!! کسی هست که تو این زمینه اطلاعاتی داشته باشه؟ (دانشگاه های امریکا و کانادا)
    برای مثال من معدل کل 8 ترمم 15.08 هستش ولی معدل 4 ترم آخر که اکثرا هم دروس تخصصی بودش بین 16.5 تا 17 بوده. به نظرم اگه این طور باشه خیلی برای من عالی میشه!!!!!
    2- من دوره ارشدم متاسفانه به دلیل سخت بودن پروژه و کارم 6 ترم طول کشید. این موضوع ام چقدر تو اپلای کردن تاثیر منفی میذاره؟
    با سلام
    در آمریکا معدل کل لیسانس مهم هستش در 99 درصد دانشگاه ها و 4 ترم برای کانادا هستش ٰدر باره پروژه فکر نکنم مشکلی باشه
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)