صفحه 8 از 359 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 3587

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2014 (از الگوی پست اول استفاده شود)

Banned
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering- University of Tehran

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2014

سلام دوستان

اگه یادتون باشه من رزومه خودم رو به همراه دانشگاه هایی که اپلای کرده بودم در اینجا براتون گزاشته بودم. بعد از بچه ها خواسته بودم شانس پذیرشم رو بگن. الان خودم شانس پذیرشم رو دقیق حساب کردم!

از دانشگاه های پایین تر صرف نظر می کنم و فقط شانس پذیرشم رو توی این 6 دانشگاه بررسی میکنم: برکلی، استنفورد، میشیگان، جورجیاتک، ایلینویز و کلمبیا. اینها دانشگاه های بسیار عالی هستن و در هر کدوم که پذیرش بگیرم خیلی راضی کننده هست. حالا شروع میکنم و توضیح میدم که احتمال دقیق پذیرش من توی این دانشگاه ها چنده ! این میتونه یک مساله امتحانی برای درس آمار و احتمالات باشه ! جدی گفتم.

برای شروع دانشگاه استنفورد رو در نظر می گیریم. با مراجعه به سایت thegradcafe.com میشه به یک دیتابیس بزرگ از قبولی های دکترای سال 2012 دست پیدا کرد. رشته من صنایع هست ولی برای اینکه جامعه آماری بزرگتر بشه 4 رشته عمران، برق، مکانیک و صنایع رو با هم در نظر می گیرم و فرض میکنم که شانس قبولی در تمام اونها مساوی باشه (که البته برای من که صنایع هستم این یک فرض بدبینانه است).

متاسفانه همه بچه ها نمراتشون رو ثبت نکردن پس فقط افرادی رو که رزومشون رو نوشتن درنظر می گیریم تا بشه شانس قبولی رو مشخص کنیم.

نکته مهم اینجاس که در تحلیل نمره GRE از نظر دانشگاه ها بین متقاضی امریکایی و بین المللی فرق هست و به متقاضیان بین المللی یک مقدار آسان تر می گیرن چون زبان مادری شون انگلیسی نیست و گاهاً برای قضاوت نمره تافل رو هم نگاه میکنن تا مثلاً اگه وربال یا رایتینگ GRE شما پایین شده مقداری با تافل جبران بشه. پس من در محاسبه شانس پذیرش فقط دانشجویان internatinal رو لحاظ میکنم تا خطای محاسبه کم بشه.

حالا تعداد کل متقاضیان بین المللی رو که در سال 2012 و در استنفورد یکی از 4 رشته عمران، برق، مکانیک و صنایع رو قبول شده باشن از توی سایت thegradcafe.com در میاریم میشه 47 نفر. حالا از بین این 47نفر 5 نفر هستن که رزومشون در حد من یا ضعیف تر از من هست. طبق اصل محاسبه احتمال، شانس پذیرش من میشه 5 تقسیم بر 47 یعنی حدود 10 درصد. با تکرار فرایند فوق شانس قبولی من در تمام دانشگاه های مذکور بدست میاد :

1. شانس قبولی در استنفورد = 10 درصد
    2. شانس قبولی در برکلی = 15 درصد
    3. شانس قبولی در میشیگان= 10 درصد
    4. شانس قبولی در کلمبیا = 15 درصد
    5. شانس قبولی در ایلینویز= 20 درصد
    6. شانس قبولی در جورجیاتک = 20 درصد

حالا می خواهیم تعیین کنیم چقدر شانس وجود داره تا من حداقل در یکی از 6 دانشگاه فوق قبول بشم. برای این محاسبه فرض میکنم که احتمال قبولی در هر دانشگاه مستقل از دیگری هست.

این فرض تا حدی معقولانه هست چون رزومه من تقریبا سر مرز هست و از طرفی افراد زیادی رو دیدم که در سایت thegradcafe.com مثلاً برکلی ریجکت شده بودن ولی استنفورد قبول شده بودن حتی بعضی ها مثلاً ایلینویز ریجکت شده بودن ولی استنفورد قبول شده بودن. پس فرض استقلال ، قابل قبول هست. برای محاسبه احتمال مربوطه به شکل زیر عمل میکنم :

شانس ریجکت شدن از تمام 6 دانشگاه = (شانس ریجکت شدن از استنفورد)*(شانس ریجکت شدن از برکلی)*(شانس ریجکت شدن از میشیگان)*(شانس ریجکت شدن از جورجیا)*(شانس ریجکت شدن از کلمبیا)*(شانس ریجکت شدن از ایلینویز)

به عبارت دیگر داریم:

شانس ریجکت شدن از تمام 6 دانشگاه = 0.9 * 0.9 * 0.85 * 0.85 * 0.8* 0.8

به بیان دیگر داریم:

شانس ریجکت شدن از تمام 6 دانشگاه = 0.374

حال می دانیم که شانس قبولی در حداقل یکی از 6 دانشگاه برابر است با مکمل احتمال فوق، حال داریم :

شانس پذیرش گرفتن از حداقل یکی از 6 دانشگاه = 0.374 - 1 = 0.625

بنابراین به احتمال 62.5 درصد من حداقل از یکی از 6 دانشگاه خیلی خوبی که اپلای کردم پذیرش میگیرم.

قبول کنید که خیلی IQ زدم و خیلی هم براتون تایپ کردم. حالا نوبت شماست که دعا کنید مبادا اون 37.4 درصد عملی بشه و من از همشون ریجکت بشم !

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10123 نمایش پست ها
    سلام دوستان

اگه یادتون باشه من رزومه خودم رو به همراه دانشگاه هایی که اپلای کرده بودم در اینجا براتون گزاشته بودم. بعد از بچه ها خواسته بودم شانس پذیرشم رو بگن. الان خودم شانس پذیرشم رو دقیق حساب کردم!

از دانشگاه های پایین تر صرف نظر می کنم و فقط شانس پذیرشم رو توی این 6 دانشگاه بررسی میکنم: برکلی، استنفورد، میشیگان، جورجیاتک، ایلینویز و کلمبیا. اینها دانشگاه های بسیار عالی هستن و در هر کدوم که پذیرش بگیرم خیلی راضی کننده هست. حالا شروع میکنم و توضیح میدم که احتمال دقیق پذیرش من توی این دانشگاه ها چنده ! این میتونه یک مساله امتحانی برای درس آمار و احتمالات باشه ! جدی گفتم.

برای شروع دانشگاه استنفورد رو در نظر می گیریم. با مراجعه به سایت thegradcafe.com میشه به یک دیتابیس بزرگ از قبولی های دکترای سال 2012 دست پیدا کرد. رشته من صنایع هست ولی برای اینکه جامعه آماری بزرگتر بشه 4 رشته عمران، برق، مکانیک و صنایع رو با هم در نظر می گیرم و فرض میکنم که شانس قبولی در تمام اونها مساوی باشه (که البته برای من که صنایع هستم این یک فرض بدبینانه است).

متاسفانه همه بچه ها نمراتشون رو ثبت نکردن پس فقط افرادی رو که رزومشون رو نوشتن درنظر می گیریم تا بشه شانس قبولی رو مشخص کنیم.

نکته مهم اینجاس که در تحلیل نمره GRE از نظر دانشگاه ها بین متقاضی امریکایی و بین المللی فرق هست و به متقاضیان بین المللی یک مقدار آسان تر می گیرن چون زبان مادری شون انگلیسی نیست و گاهاً برای قضاوت نمره تافل رو هم نگاه میکنن تا مثلاً اگه وربال یا رایتینگ GRE شما پایین شده مقداری با تافل جبران بشه. پس من در محاسبه شانس پذیرش فقط دانشجویان internatinal رو لحاظ میکنم تا خطای محاسبه کم بشه.

حالا تعداد کل متقاضیان بین المللی رو که در سال 2012 و در استنفورد یکی از 4 رشته عمران، برق، مکانیک و صنایع رو قبول شده باشن از توی سایت thegradcafe.com در میاریم میشه 47 نفر. حالا از بین این 47نفر 5 نفر هستن که رزومشون در حد من یا ضعیف تر از من هست. طبق اصل محاسبه احتمال، شانس پذیرش من میشه 5 تقسیم بر 47 یعنی حدود 10 درصد. با تکرار فرایند فوق شانس قبولی من در تمام دانشگاه های مذکور بدست میاد :

1. شانس قبولی در استنفورد = 10 درصد
    2. شانس قبولی در برکلی = 15 درصد
    3. شانس قبولی در میشیگان= 10 درصد
    4. شانس قبولی در کلمبیا = 15 درصد
    5. شانس قبولی در ایلینویز= 20 درصد
    6. شانس قبولی در جورجیاتک = 20 درصد

حالا می خواهیم تعیین کنیم چقدر شانس وجود داره تا من حداقل در یکی از 6 دانشگاه فوق قبول بشم. برای این محاسبه فرض میکنم که احتمال قبولی در هر دانشگاه مستقل از دیگری هست.

این فرض تا حدی معقولانه هست چون رزومه من تقریبا سر مرز هست و از طرفی افراد زیادی رو دیدم که در سایت thegradcafe.com مثلاً برکلی ریجکت شده بودن ولی استنفورد قبول شده بودن حتی بعضی ها مثلاً ایلینویز ریجکت شده بودن ولی استنفورد قبول شده بودن. پس فرض استقلال ، قابل قبول هست. برای محاسبه احتمال مربوطه به شکل زیر عمل میکنم :

شانس ریجکت شدن از تمام 6 دانشگاه = (شانس ریجکت شدن از استنفورد)*(شانس ریجکت شدن از برکلی)*(شانس ریجکت شدن از میشیگان)*(شانس ریجکت شدن از جورجیا)*(شانس ریجکت شدن از کلمبیا)*(شانس ریجکت شدن از ایلینویز)

به عبارت دیگر داریم:

شانس ریجکت شدن از تمام 6 دانشگاه = 0.9 * 0.9 * 0.85 * 0.85 * 0.8* 0.8

به بیان دیگر داریم:

شانس ریجکت شدن از تمام 6 دانشگاه = 0.374

حال می دانیم که شانس قبولی در حداقل یکی از 6 دانشگاه برابر است با مکمل احتمال فوق، حال داریم :

شانس پذیرش گرفتن از حداقل یکی از 6 دانشگاه = 0.374 - 1 = 0.625

بنابراین به احتمال 62.5 درصد من حداقل از یکی از 6 دانشگاه خیلی خوبی که اپلای کردم پذیرش میگیرم.

قبول کنید که خیلی IQ زدم و خیلی هم براتون تایپ کردم. حالا نوبت شماست که دعا کنید مبادا اون 37.4 درصد عملی بشه و من از همشون ریجکت بشم !
    سلام دوست عزیز
    خوب شد شما ریاضی دان نشدید!!
    مهندس شما وقتی می گوید 5 تا از 47 نفر میشه 10 درصد این برای زمانی هستش که شما بخواهید احتمال تصادفی را در نظر بگیرید.
    برای مثال یه گردونه دارید و 47تا توپ دارید و بطور تصادفی 5 عدد را بیرون می کشید این احتمال میشه 10 درصد! نه برای Apply که براساس رزومه افراد شانس پذیرش تعیین می کنند.
    دوست عزیز رزومه خیلی خوبی دارید و احتمال پذیرش شما به نظر من بالا هستش اما ببخشید محاسبات شما جواب نمی ده!!
    فردا که پذیرش گرفتید رو حساب محاسباتتون نذارید رزومه تون خوب بوده.
    Good Luck
    "To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all."Oscar Wilde
    "Be generous with your kindness"

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_sh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    مهندس شما وقتی می گوید 5 تا از 47 نفر میشه 10 درصد این برای زمانی هستش که شما بخواهید احتمال تصادفی را در نظر بگیرید.
    برای مثال یه گردونه دارید و 47تا توپ دارید و بطور تصادفی 5 عدد را بیرون می کشید این احتمال میشه 10 درصد! نه برای Apply که براساس رزومه افراد شانس پذیرش تعیین می کنند.
    دوست عزیز رزومه خیلی خوبی دارید و احتمال پذیرش شما به نظر من بالا هستش اما ببخشید محاسبات شما جواب نمی ده!!
    Good Luck
    آقا اینا فشارهای انتظار هست که آدم رو به اینجور جاها می رسونه ! خواستم هم اطلاعاتم رو به دوستان بدم ، هم یه شوخی با بچه ها کرده باشم.

البته خودم تا حدی به این محاسبات اعتقاد دارم. این محاسبات بصورت Roughly درست هستن. درسته که اپلای هست و هزار و یک فاکتور ولی این میتونه یه تخمین نصفه نیمه باشه. البته همونطور که گفتم هدف عوض شدن فضای رفقا بود و شما هم درست فرمودی.

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_sh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    Good Luck
    نه ولی جدا میشه از طریق آمار به یه جایی رسوند این اعداد و ارقام رو ، اما نه از طریق ضرب احتمال به قول معروف باید رفت تو کار Six Sigma و Adavanced Response Surface

چون ما میخوایم روی یک Population از طریق Sample ای که توی سایت هست نظر بدیم . قبل از هر چیز باید چک کنیم این Sample به اصطلاح Normal Distribution داره.

بعد میشه یک Chi Distribution تابع تعریف کرد براش و ...

کلا میشه رو این متد یدونه Paper در آورد

( اینا همه از Side Effect های درس داشتن با Douglas Montgomery ـه )) )
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فوق لیسانس کامپیوتر

سلام دوستان در مورد شانس پذیرش من اگه نظری دارند بگند ممنون میشم
    کارشناسی مهندسی کامپیوتر دانشگاه یزد با معدل کل 16
    ارشد علوم کامپیوتر امیرکبیر معدل کل 17.64
    مقاله ندارم
    در زمینه وب سکیوریتی کار کردم و تزم خیلی جدید و به روز بود
    4 سال سابقه تدریس در دانشگاه آزاد که مدت 7 ترمش هیات علمی هستم
    آیلتس 6.5
    جی آر ای هم تازه برای 9 فوریه ثبت نام کردم: ندارم
    سه تا ریکام
    برای UCSB و Umass اقدام کردم استاد پیدا کردم که گفتند اپلای کن ولی در مورد جی آر ای تضمین نمیدند
    کلا زیاد امید ندارم به نظرتون چقد شانس دارم برای این دو تا دانشگاه؟
    امسال نشد سال بعد با چه رنکی آمریکا را پبشنهاد میدید؟
    ضمنا برادرم هم امریکاس و شاید همین باعث بشه بهم ویزا ندند
    کانادا چطوره؟ بهتر نیس؟
    یه استاد تو UBC البته computer eng بود جواب داد ولی بعد که دوباره فیلدش را چک کردم دیدم زیاد خوشم نمیاد و اپلای نکردم به نظرتون اشتباه بود؟

زير 50 درصد يعني چي؟ من كوآنت 160 شدم وربال شدم 135 ، الان خيلي پشيمونم.. چون "همه ي" سوالاي وربالو شانسي زدم
    تافلمم خيلي بالا نشدم كه بگم وربالمو جبران ميكنه ( 90 شدم فيكس )
    به نظر شما ورباله خيلي تو چشمه؟!!
    نقل قول نوشته اصلی توسط mestaya نمایش پست ها
    با سلام
    این قضیه دانشگاه با دانشگاه تفاوت داره بعضی ها دنبال وربال و بعضی ها دنبال کوانت هستن ولی اساسا نباید وربال زیر 50 درصد باشد این اطلاعاتی بود که من بدست آوردم
    موفق باشید

Banned
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    نه ولی جدا میشه از طریق آمار به یه جایی رسوند این اعداد و ارقام رو ، اما نه از طریق ضرب احتمال به قول معروف باید رفت تو کار Six Sigma و Adavanced Response Surface

چون ما میخوایم روی یک Population از طریق Sample ای که توی سایت هست نظر بدیم . قبل از هر چیز باید چک کنیم این Sample به اصطلاح Normal Distribution داره.

بعد میشه یک Chi Distribution تابع تعریف کرد براش و ...

کلا میشه رو این متد یدونه Paper در آورد

( اینا همه از Side Effect های درس داشتن با Douglas Montgomery ـه )) )
    سلام

آقا مانتگامری دانشگاه Arizona State University هست؟ ایشون از به نام ترین چهره های آمار و احتمالات در چند دهه اخیر هستن !

در مورد شانس پذیرش هم به نظر من باید بشه از یک سری آمار ، استنتاج های منطقی کرد. البته در مورد روش و برای افزایش دقت به قول شما باید رفت تو کار یه paper .

نقل قول نوشته اصلی توسط transformer نمایش پست ها
    دوستان یکی لطف کنه بگه من که ترم آخر لیسانسم ، باید ریز نمرات ترم های قبل رو بفرستم؟
    مدرک که ندارم ، یعنی لازم نیست بفرستم؟ همین ریز نمرات کافیه؟

این ریز نمرات چی هستش اصلا؟ شبیه همین کارنامه هایی که توی مدرسه بهمون میدادند؟ اینو از دانشگاه بگیرم بعد بدم دارالترجمه بعدش بدم وزارت علوم مهر کنه؟ نیاز به تایید ترجمه توسط دانشگاه که نیست؟

آقا این سوالو یه جوونمرد ج بده

بله شما باید ریز نمرات فعلیتو بفرستی که طبعا غیر رسمی هست... مدرک رو باید به محض فارغ التحصیلی و اصولا قبل از شروع ترمتون( در صورتی که پذیرش گرفتید) به اونا بدید
    اصولا بیشتر دانشگاها با این قضیه کنار میان و کی پذیرن که اپلیکنت در موقع ترسال درخواست هنوز دانشجو اه ولی تا پیش از زمان شروع ترم تحصیلی در اونجا درسش تموم میشه
    ریز نمراتو میرید آموزش درخواست میدید میدن بهتون... آزه شبیه اوناس تقزیبا
    بعد که گرفتید میبرید دارالترجمه ... اونا ترجمه میکنن اما مهر دادگستری نمی زنن چون هنوز فارغ التحصیل نشدید... دیگه عمونو باید بفرستین

Banned

1-پس من فقط یه ربز نمرات میگیرم از آموزش دانشگاه
    2-چندتا توصیه نامه از استایدم میگیرم (حتما باید از استاد باشه یا از کارفرما هم میشه؟ کدوم بهتره؟)
    3- یه رزومه هم مینویسم
    4- یه چیزیم مینویسم که بگم چرا من قراره برم آمریکا و اینها
    5-مدرک زبانم که فعلا ندارم و میخواستم پذیرش بدون زبان بگیرم

همه مدارکی که باید بفرستم همین 5 مورد هست؟ چیزی رو از قلم ننداختم؟

پس من گواهی لیسانس رو تا زمانی که دانشجو هستم لازم نیست بفرستم؟ هیچ چیز دیگه به جاش نمیخوان؟(مثلا اشتغال به تحصیل!)

****یکی از دوستان گفتن بدون مدرک زبان توی ویزا گرفتن به مکل میخورم ... چرا؟
    یعنی سفارت آمریکا ویزا نمیده و گیر میده یا ایران نمیذاره کسی واسه آموزش زبان خارج شه؟(با توجه به اینکه سربازیم نرفتم)
    برای کانادا یا استرالیا یا اروپا هم پذیرش مشروط به زبان بگیرم بازم این مشکل ویزا رو دارم یا فقط آمریکا گیر میده؟

Junior Member

سلام میشه لطفا یه کمکی به من بکنین

من فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران - عمران دانشگاه علم و صنعت سال 84 هستم. با معدل 12.56
    از قبل از سال 84 تا امروز هم در یک شرکت مهندسین مشاور با زمینه آب به عنوان مسئول دفتر فنی مشغول به کار هستم

حالا می خوام برای مستر اقدام کنم برای آمریکا. دانشگاه آمهرست و تگزاس هم اپلای کردم.

سوالم اینه که من که می خوام با شهریه برم چقدر شانس گرفتن پذیرش دارم؟ البته من تو اپلیکیشن درخواست فاند می دم که نمی دونم درست اصلا یا نه؟ چون شانس گرفتن فاند فکر نکنم داشته باشم.

به نظر شما برای چه دانشگاهی اقدام کنم؟؟؟ میشه لطفا اسم چند تا دانشگاه مناسب رو بدید

یه سوال دیگه هم دارم که شاید بی ربط باشه . من 2 تا گزینه دیگه پیش روم هست یکی ویزای pr استرالیا که شرایطش برام فراهم و یکی هم تحصیل در انگلیس چون دوست خیلی صمیمیم اونجاست . هدفم هم فقط رفتن از اینجاست و گرفتن اقامت و تحصیل در مرحله بعد . اگر کسی نظری داره که کمک بکنه خیلی خیلی ممنون می شممممممممممممممم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)