صفحه 96 از 359 نخستنخست ... 468687888990919293949596979899100101102103104105106146196 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 951 تا 960 , از مجموع 3587

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2014 (از الگوی پست اول استفاده شود)

Banned
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering- University of Tehran

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2014

نقل قول نوشته اصلی توسط Iverson نمایش پست ها
    من از شما عذرخواهی می کنم

بهنام جان در همین سایت خواندم که برای کشورهایی که SAT برگذار نمی شود، نیازی به مدرک اس ای تی نیست!

یک پرسش دیگر: دانشگاه مورد علاقه من در مقطع لیسانس Amherst است که بهترین بورسیه تحصیلی ممکن را می دهد.
    اگر اقدام کنم فقط نمرات پایانی مقطع کاردانی و نمرات امتحانات TOFEL و SAT اهمیت دارد؟
    دانشگاه برای کمک هزینه تحصیلی که می دهد (Need-Blind) نیازی به روزمه عالی ندارد؟
    سپاس
    سلام

من فکر نکنم SAT رو نخوان!

یه زمان برای یه بنده خدایی رفتم دانشگاه کازشناسی پیدا کنم و مدارک لازم رو بهش بگم یادم هست که در تمام موارد برای دانشگاه های خوب (نه حتی تاپ) آمریکا ذکر شده بود که آزمون SAT جزو الزامات اپلای هست.

چون شما کاردانی داری من اطلاعی ندارم. اون موردی که گفتم از دیپلم به کارشناسی بود. درضمن من تا حالا نشنیدم که برای کارشناسی فاند بدن. برای ارشد هم که فاند خیلی سخته و حتی من الان پذیرش دکتری دارم بدون فاند. البته لغو شهریه داریم که فکر کنم بین متقاضی ها حسابی سرش دعوا باشه و اون هم بعد از حضور در دانشگاه و بر اساس شاگرد اولی اعطا میشه . . .

به هر حال شاید بقیه دوستان بهتر اطلاع داشته باشن. چیزی که گفتم اطلاعات محدود خودم بود در زمینه کارشناسی.

Member Iverson آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Film Editing - Elmi Karbordi University

نقل قول نوشته اصلی توسط Nastarann نمایش پست ها
    ممنون ولی مطمئنید من نمره GRE و مقاله و رزومه کاری برای کارشناسی زبان انگلیسی لازم دارم؟
    من دارم دوباره برای کارشناسی اقدام میکنم چون فکرمیکنم شانس پذیرش در این مقطع بالاتره برای رشته ای مثل زبان انگلیسی.
    نقل قول نوشته اصلی توسط behnam101234 نمایش پست ها
    سلام

من فکر نکنم SAT رو نخوان!

یه زمان برای یه بنده خدایی رفتم دانشگاه کازشناسی پیدا کنم و مدارک لازم رو بهش بگم یادم هست که در تمام موارد برای دانشگاه های خوب (نه حتی تاپ) آمریکا ذکر شده بود که آزمون SAT جزو الزامات اپلای هست.

چون شما کاردانی داری من اطلاعی ندارم. اون موردی که گفتم از دیپلم به کارشناسی بود. درضمن من تا حالا نشنیدم که برای کارشناسی فاند بدن. برای ارشد هم که فاند خیلی سخته و حتی من الان پذیرش دکتری دارم بدون فاند. البته لغو شهریه داریم که فکر کنم بین متقاضی ها حسابی سرش دعوا باشه و اون هم بعد از حضور در دانشگاه و بر اساس شاگرد اولی اعطا میشه . . .

به هر حال شاید بقیه دوستان بهتر اطلاع داشته باشن. چیزی که گفتم اطلاعات محدود خودم بود در زمینه کارشناسی.
    بهنام جان لینک زیر را ببین!
    https://www.amherst.edu/admission/apply/international

مثل اینکه آمهرست خیلی دانشگاه ثروتمندی است، از نگاه سایت US-NEWS بهترین کمک هزینه تحصیلی را این دانشگاه ارائه می کند.
    http://www.usnews.com/education/best...financial-need

ببین نوشته تا 100 درصد کمک هزینه مالی ارائه می کنند. این دانشگاه جز شش دانشگاه need-blind است.

Financial Aid Guidelines

As of the 2008-2009 admission cycle, Amherst College extended its need-blind admission policy to international students. This means Amherst will admit international students without regard to their level of financial need or request for financial aid. In addition, Amherst meets 100% of demonstrated financial need for all international students who are admitted to the college and apply for need-based financial aid. To review the requirements necessary for international students to apply for financial aid, visit the Office of Financial Aid's web pages for international applicants

Member Iverson آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    برای مقطع کارشناسی در امریکا معمولا بجای GRE نمره SAT را میخواهند.
    والا دانشگاه آمهرست فقط یکی از سه مدرک زبان MELAB , TOFEL , IELTS را نیاز دارد.
    در موادری هم اصلا نیازی به مدرک زبان ندارد:
    اگر تحصیلات دبیرستان را در یک مدرسه با زبان انگلیسی فارغ التحصیل شده باشیم.
    اگر در آزمون SAT در بخش Critical Reading section نمره بالای 700 گرفته باشیم.
    اگر در آزمون ACE در بخش Reading نمره بالای 32 را گرفته باشیم.

نکته:
    If you have been taught primarily in English for a period of less than four years, and you are unsure of whether you need to submit an English-proficiency exam, please contact the Office of Admission

Banned
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering- University of Tehran

بهنام جان لینک زیر را ببین!

مثل اینکه آمهرست خیلی دانشگاه ثروتمندی است، از نگاه سایت US-NEWS بهترین کمک هزینه تحصیلی را این دانشگاه ارائه می کند.
    http://www.usnews.com/education/best...financial-need

ببین نوشته تا 100 درصد کمک هزینه مالی ارائه می کنند. این دانشگاه جز شش دانشگاه need-blind است.

Financial Aid Guidelines

As of the 2008-2009 admission cycle, Amherst College extended its need-blind admission policy to international students. This means Amherst will admit international students without regard to their level of financial need or request for financial aid. In addition, Amherst meets 100% of demonstrated financial need for all international students who are admitted to the college and apply for need-based financial aid. To review the requirements necessary for international students to apply for financial aid, visit the Office of Financial Aid's web pages for international applicants
    دوست عزیز طبق لینکی که گذاشتی ، SAT برای این دانشگاه هم اجباری هست. در لینک اول نوشته :

The only additional application requirement for international student applicants (both first-year and transfer) is demonstration of English proficiency

پس علاوه بر تمام مدارکی که دانشجویان Domestic باید داشته باشن ، یک دانشجوی international باید مدرک زبان هم بیاره که خوب مشخص بود . . .

حالا اگه به مدارک لازم برای همون Domestic ها نگاه بفرمایی نوشته که SAT (یا ACT) الزامیه. پس شما که international هستید باید همه مدارک از جمله SAT رو بعلاوه مدرک زبان بفرستید . . .

ولی در مورد کمک هزینه مالی لینکی که گذاشتید جالب بود.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط samaneh412 نمایش پست ها
    ممنون که جوابم رو دادید.
    فقط چند تا سوال؟؟؟
    GRE یعنی چی ؟ یه مدرک زبانه ؟
    می شه به جای تافل آیلس گرفت ؟
    بعد توی آمریکا چه دانشگاه هایی هست که بورسیه کامل داشته باشه برای درخواست و آیا اسم این دانشگاه ها رو می دونید ؟
    ممنون می شم کمکم کنید.
    ویکی را بخوانید جواب این سوالات انجاست!

Senior Member

بجز یه سری مدارس خاص که هر دانشگاه برای خودش لیست کرده و استعداد یاب ها میرن اونجا و دعوت نامه می دن به تعدادی از دانش آموزا ؛ به یه سری از دبیرستان ها هم درصد می دن ، یعنی به 5 تا 15 درصد اول (از نظر معدل) اجازه ثبت نام در تعدادی از رشته ها رو میدن (معمولاً بیزینس و حقوق و فلسفه) ؛
    بقیه باید SAT رو داشته باشند و بدون SAT تقریباً هیچ جا ثبت نام نمی کنه چه خصوصی و چه ایالتی (نداشتن SAT مثل نداشتن GRE می مونه) ...
    در کل مدارک مورد نیاز به صورت معمول داشتن حد نساب تافل (یا آیلتس) ، حد نساب SAT و معدل دبیرستانه (برعکس گراجویت زیاد این نمره تاثیری نداره) در ضمن اگر المپیادی باشید یا افتخاری از این قبیل داشته باشید فاندهای خوبی رو می تونید دریافت کنید ولی در بقیه حالات لیسانس فاند نداره ...

Member Iverson آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط haydar نمایش پست ها
    بجز یه سری مدارس خاص که هر دانشگاه برای خودش لیست کرده و استعداد یاب ها میرن اونجا و دعوت نامه می دن به تعدادی از دانش آموزا ؛ به یه سری از دبیرستان ها هم درصد می دن ، یعنی به 5 تا 15 درصد اول (از نظر معدل) اجازه ثبت نام در تعدادی از رشته ها رو میدن (معمولاً بیزینس و حقوق و فلسفه) ؛
    بقیه باید SAT رو داشته باشند و بدون SAT تقریباً هیچ جا ثبت نام نمی کنه چه خصوصی و چه ایالتی (نداشتن SAT مثل نداشتن GRE می مونه) ...
    در کل مدارک مورد نیاز به صورت معمول داشتن حد نساب تافل (یا آیلتس) ، حد نساب SAT و معدل دبیرستانه (برعکس گراجویت زیاد این نمره تاثیری نداره) در ضمن اگر المپیادی باشید یا افتخاری از این قبیل داشته باشید فاندهای خوبی رو می تونید دریافت کنید ولی در بقیه حالات لیسانس فاند نداره ...
    آخه اینطور که دانشگاه آمهرست نوشته میانگین 41 هزار دلار کمک هزینه مالی داده، و 61 درصد دانشجوها تا بحال این کمک هزینه را دریافت کردند.
    شما می فرمایید دریافت فاند 100 درصد در مقطع لیسانس با داشتن معدل خوب و SAT، چندان راحت نیست؟
    بعضی از دوستان گفتند در صورت پذیرش حتی فول فاند می شید، بخاطر NEED-BLIND بودن این دانشگاه.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Need-blind_admission

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    EE/University of South Florida

نقل قول نوشته اصلی توسط samaneh412 نمایش پست ها
    ممنون که جوابم رو دادید.
    فقط چند تا سوال؟؟؟
    GRE یعنی چی ؟ یه مدرک زبانه ؟
    می شه به جای تافل آیلس گرفت ؟
    بعد توی آمریکا چه دانشگاه هایی هست که بورسیه کامل داشته باشه برای درخواست و آیا اسم این دانشگاه ها رو می دونید ؟
    ممنون می شم کمکم کنید.
    سلام
    با توجه به اینکه دوست خوبم رهی گفت، جواب همه سوالات شما در ویکی هست. کافیه بگردید.
    حالا:‌GRE یعنی Graduate Record Exam که بیشتر برای آمریکا نیازه. در موردش به اینجا رجوع کن.
    میشه به جای تافل آیلتس داد دوست من.
    هیچ کس نمیتونه بگه کدوم دانشگاه بورس کامل داره. حتی خود استادا هم نمیتونن به طور قطع نظر بدن. اما هر چه رزومه بهتر باشه شانس برای فاند بیشتره دوست من.
    موفق باشی.
    “Sometimes people are beautiful.
    Not in looks.
    Not in what they say.
    Just in what they are.”

ApplyAbroad Guru

والا دانشگاه آمهرست فقط یکی از سه مدرک زبان MELAB , TOFEL , IELTS را نیاز دارد.
    در موادری هم اصلا نیازی به مدرک زبان ندارد:
    اگر تحصیلات دبیرستان را در یک مدرسه با زبان انگلیسی فارغ التحصیل شده باشیم.
    اگر در آزمون SAT در بخش Critical Reading section نمره بالای 700 گرفته باشیم.
    اگر در آزمون ACE در بخش Reading نمره بالای 32 را گرفته باشیم.

نکته:
    If you have been taught primarily in English for a period of less than four years, and you are unsure of whether you need to submit an English-proficiency exam, please contact the Office of Admission

SAT آزمون زبان نیست. خود امریکایی ها هم باید امتحان بدهند.

Banned

با تشکر از توضیح درست و بجای جناب دکتر حیدر(ببخشید دیگه این به اسم کوچیک صدا زدن و خطاب کردن به سبب ماهیت فضای مجاز ی و اسم کاربری هست )
    فکر میکنم اینکه بیزینش و حقوق فلسفه رو این استعداد یاب ها میرند انتخاب میکنند اینه که واقعا علوم فورمولی و ثابتی نیستند و تا اون بن مایه و استعداد واقعی برای اینطور رشته ها در وجود کسی نباشه نمیتونه درشون موفق بشه و طبعا بازدهی مورد نظر اون استعداد یاب ها رو داشته باشه.
    درسته که حقوق یک سری قانون ثابت داره اما باید دید در کجا استفاده میشه و در چه شرایطی
    یا فلسفه که صرفا یک سری اطلاعات خام در دسترس هست و باید اونها رو کاربردی کرد با توجه به بعد شدیدا فلسفی "زیست بوم امروز غرب و آمریکا به عنوان قبله الآمال لیبرالیسم" (ر.ک مصطفی ملکیان)
    و برای این کار نیاز به یک سری ماشین نیست که یک سری مطلب حفظ کنند و یک سری مطلب حفظ شده رو پیاده کنند بلکه در هنر. در صنعت(چرایی و ایجاد انگیزه و مفهوم بخشی) در سینما(که اساسا امروز جزو صنایع پیشتاز هست که خودش زیر مجموعه هایی هم داره که اینجا نمیشه نوشت) در آموزش و در گیم و .....) نیاز به همین استعداد های برتر هست و طبعا و منطقا این به معنی این نیست که هرکس وارد این رشته ها شد استعدادش رو هم داره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)