نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 360 از 460 نخستنخست ... 260310350351352353354355356357358359360361362363364365366367368369370410 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,591 تا 3,600 , از مجموع 4597

موضوع: با شرایط من، کدام سفارت را برای انجام مصاحبه مناسب‌تر می دانید؟

پیش فرض پاسخ : با شرایط من، کدام سفارت را برای انجام مصاحبه مناسب‌تر می دانید؟

آقای هایزنبرگ سلام

لطفا در مورد من هم نظرتون رو بگید. من مهندسی مکانیک خوندم و برای ارشد پذیرش دارم از جرجیا تک. فاند ندارم اما قولش و دادن ولی هنوز خبری نیست. چون ترمم آگوست شروع میشه نمیتونم منتظر نامه فاند بمونم. میخوام با BS برم سفارت و زودتر اگر قراره کلیر بخورم دوره اش طی شه.
    از مطالب شما و این سایت زیاد ساتفاده کردم اما خودم خیلی چیزی برای گفتن نداشتم و الان شدید محتاج کمکتونم. فامیل ندارم پدرم ندارم. Bs مبلغش اندازه I20 هست و به اسم مادرمه. سربازی معاف کفالت بودم. برای تای مادر پیرم هست که نمیدونم چقدر قبوله.RP بهم ندادن اما دانشگاه یهنامه داده که پذیرش شدم و توش زمینه کاریم و زده. سابقه کار ندارم نمره زبانام بالاست و میتونم بگم این یه سال داشتم زبان میخوندم. کجا برم به نظرتون که بهم زود ویزا بدن. نگرانم که کلیر طولانی شه دانشگاه و از دست بدم. چند جا اپلای کردم که جواباش نیومده از میزوری هم رد شدم. این استاده گفته اگر وضعیتم و ببینه خوبه میفرستنم دکتری مستقیم. الان RP ندارم چیکارکنم.خودم بنویسم؟ راست به نظرت باکو شانس دارم مالتی بگیرم. مادرم تنهاست دوست دارم بیام بهش سر بزنم. خیلی آقایی که راهنمایی میکنی. خودت کجا رو پیشنهاد میدی.لطفا زود بهم راهنمایی بده چون زمانم داره برای وقت گرفتن از دست میره.

قربونت
    creativity is the residue of time wasted

Junior Member

سلام بچه ها
    میخواستم بدونم سفارت کانبرا دراسترالیا پاسخگوی دانشجویان ایرانی هست برای ویزای دانشجویی؟

Junior Member

من شرایطم تقریبا مثل شماست. سفارت امریکا تو کانبرا جوابگوی ایرانیا هست بنظرتون؟

نقل قول نوشته اصلی توسط arash78 نمایش پست ها
    سلام
    من الان آلمان دانشجوی دکتری هستم و خانومم از آمریکا برای دکتری پذیرش گرفته و من الان قصد رها کردن دکتری و رفتن به آمریکا رو دارم
    دوستانی که تجربه دارند بفرمایند موقع مصاحبه ویزا چی بگم که کسی ایراد نگیره؟ چون اگه بفهمند که من برای دکتری آلمان بودم که ممکنه اذیت کنند. اگه بخوام از سفارت امریکا در آلمان برای ویزای امریکا اقدام کنم سفارت خواهد پرسید که الان آلمان چه کار میکنم . در اینصورت چی بگم که بران مشکلی به وجود نیاد؟ ضمن اینکه قبلا ویزای آلمان تو پاسم حورده و در ویزا قید شده که کدوم دانشگاه مقصدم هست
    ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان
    به نظرتون برای فرصت مطالعاتی 6ماه تا 1سال در صورتی که وزات علوم فقط 3ماه رو حمایت مالی میکنه و ما با BS برای ویزای j اقدام کنیم، کدام سفارت بهتره؟؟
    کسی میدونه در سال گذشته سفارت دبی چطور بوده؟؟ ( از نظر BS و زمان هم برامون خیلی مهمه!! )
    همسرم دانشجودکترای رشته مکانیک در دانشگاه تهرانه و دعوتنامه از آزمایشگاه دانشگاه MIT (رنکینگ 1تا3 دنیاس) داره!

نقل قول نوشته اصلی توسط AlbertEinstein نمایش پست ها
    آقای هایزنبرگ سلام

لطفا در مورد من هم نظرتون رو بگید. من مهندسی مکانیک خوندم و برای ارشد پذیرش دارم از جرجیا تک. فاند ندارم اما قولش و دادن ولی هنوز خبری نیست. چون ترمم آگوست شروع میشه نمیتونم منتظر نامه فاند بمونم. میخوام با BS برم سفارت و زودتر اگر قراره کلیر بخورم دوره اش طی شه.
    از مطالب شما و این سایت زیاد ساتفاده کردم اما خودم خیلی چیزی برای گفتن نداشتم و الان شدید محتاج کمکتونم. فامیل ندارم پدرم ندارم. Bs مبلغش اندازه I20 هست و به اسم مادرمه. سربازی معاف کفالت بودم. برای تای مادر پیرم هست که نمیدونم چقدر قبوله.RP بهم ندادن اما دانشگاه یهنامه داده که پذیرش شدم و توش زمینه کاریم و زده. سابقه کار ندارم نمره زبانام بالاست و میتونم بگم این یه سال داشتم زبان میخوندم. کجا برم به نظرتون که بهم زود ویزا بدن. نگرانم که کلیر طولانی شه دانشگاه و از دست بدم. چند جا اپلای کردم که جواباش نیومده از میزوری هم رد شدم. این استاده گفته اگر وضعیتم و ببینه خوبه میفرستنم دکتری مستقیم. الان RP ندارم چیکارکنم.خودم بنویسم؟ راست به نظرت باکو شانس دارم مالتی بگیرم. مادرم تنهاست دوست دارم بیام بهش سر بزنم. خیلی آقایی که راهنمایی میکنی. خودت کجا رو پیشنهاد میدی.لطفا زود بهم راهنمایی بده چون زمانم داره برای وقت گرفتن از دست میره.

قربونت
    آقای هایزنبرگ رو اگه دیدی سلام ما رو هم برسون بهشون. باکو که وقت نداره مگر اینکه ایمیل بزنید وقت بگیرید. سفارتهای دیگه رو هم جدولهای پارسال رو دانلود کنید و افرادی که از نظر شرایط مثل شما بودن یعنی مکانیک، مستر، بدون فاند رو نگاه کنید ببینید وضعیت ویزاشون چطوری بوده.
    جدول روادید سالهای گذشته

Junior Member Elaherab آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng/UMD

سلام دوستان
    من در حال حاضر آمریکا هستم ولی واسه تابستون میخوام بیام ایران و دوباره ویزا بگیرم! ممنون میشم نظرتون رو درمورد شرایط من بدید:

سال سوم University of Maryland, PhD
    Reliability Engineering
    ویزای قبلیم رو سال 2012 از لبنان گرفتم، مالتیپل 2 ساله.

دیتابیس ویزا رو هم نگاه کردم ولی کسی با شرایط خودم پیدا نکردم که بخواد وسط تحصیل برگرده و دوباره ویزا بگیره. اگر جای دیگه ای رو باید بخونم لطفا بهم بگید!
    ممنووووون

Junior Member

سلام
    من اطلاعلاتم در پست 3593 (mjaf313) شرح دادم . لطفا دوستانی که تو این زمینه اطلاعات کافی دارن راهنمایی کنن که شانس گرفتن ویزا بین آنکارا و دبی و ایروان برای من در کدام شهر بیشتر هست.
    سپاسگزارم

سلام بچه ها. هر کی میتونه لطفا به من کمک کنه. یکی دو روز دیگه I- 20 میرسه دستم. بایدوقت بگیرم.لطفا توضیح بدید چیکار کنم که شانس مولتیپلم بالا بره.(خیلی برام مهمه)

رشته، گرایش و مقطع تحصیلی بعدی: عمران-سازه-دکترا

زمینه تحقیقاتی آینده: Finite element simulation-bridge engineering- concrete materials- wind loading

رشته و مقاطع قبلی: عمران-لیسانس

نام دانشگاه‌های پیشین: دانشگاه تهران

زمینه کاری در لیسانس:

Finite element simulation- Vibration- Static and dynamic analysis

زمینه کاری در فوق لیسانس: ---

علایق تحقیقاتی عنوان شده در سفارت و رزومه؟

(دقیق متوجه منظور سوال نشدم ولی برا CV ای که برا این دانشگاه فرستادم اینا رو نوشتم)
    Structural Mechanics, Finite Element Analysis, Analytical and Numerical Modeling, Fracture Mechanics, Composite

Material
    Structural Health Monitoring (SHM), Condition Assessment of Structures, Non-Destructive Testing of Structures,

Repair and Rehabilitation of Structures, System Identification, Smart Sensors

سال فارغ التحصیلی: 1394(خواهم شد)

زمینه تحقیق شما در ایران تئورتیکال بوده یا اکسپریمنتال؟زمینه تحقیق شما در آمریکا تئورتیکال می باشد یا اکسپریمنتال؟ در ایران تئورتیکال و در امریکا هم اون جوری که استادم بم گفته قرار نیست اکسپریمنتال fاشه.

آیا فاند دارید؟ بله

نوع فاند؟ (TA, RA, Scholarship, Full or Partial)

فاند RA دارم- Full

در صورت داشتن فاند TA آیا نوع آن مشخص شده است؟

فاند سال اول شما به چه صورت است؟ 1800$ ماهیانه+100% tuition+بیمه رایگان

اگر فاند ندارید چه کسی هزینه شما رو میده؟! اگر به غیر از مادر پدر کسی هست نسبت رو مشخص کنید و بگید کجا زندگی می کنند!

آیا استاد شما مشخص شده است؟ به صورت دائم یا موقت؟ بله-دائم

اصلیت استاد شما مربوط به کدام کشور است؟ دو تا استاد دارم کنم- یه ایرانی یه امریکایی- ولی اصلیه ایرانیه

منبع فاند شما از کجا تامین شده است؟ از موسسه تحقیقاتی پُل در دانشگاه (به گفته ی استاد ایرانی)

نوع سازمان؟ نمیدونم

فاندهای استاد شما معمولاً از کجا تامین می شود؟ نمیدونم والا

آیا تحقیقات استاد شما حساس می‌باشد؟ والا به نظر خودم نه

تعداد کل مقالات ژورنالی به زبان انگلیسی: 2 تا سابمیت کردم (که البته جفتش ریجکت شد)

تعداد کل مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی:0

تعداد کل مقالات ژورنالی به زبان فارسی:0

تعداد کل مقالات کنفرانسی به زبان فارسی:0

آیا مقالات شما به نوع به لیست تحقیقات حساس مرتبط می‌شود؟ لطفاً مشخص نمایید

زمینه کاری مقالات شما به چه موضوعی مربوط می‌باشد؟ Finite element method- Structural elements(beams)- Functionally Graded Materials

آیا مقالاتی مرتبط با شکست، نانو، پلیمر، کامپوزیت یا مواد دیگر داشتید... آیا کارتون مرتبط با سازه هست!؟؟ لطفاً توضیح دهید. یکی از مقالات مربوط به FG materials هست.

آیا مقالاتی مرتبط با توربوماشین ها داشتید؟ لطفاً توضیح دهید. خیر

آیا مقالاتی مرتبط با FEM یا CFD داشتید؟ لطفاً توضیح بدهید؟ روش تحلیل و کار FEM بود.

آیا مقالاتی در مورد دینامیک، ارتعاشات و کنترل داشتید؟ لطفاً توضیح دهید بله- ارتعاش آزاد تیر ها (free vibration)- تحلیل دینامیکی

آیا مقالاتی در مورد انرژی، نفت و گاز دارید؟ لطفاً توضیح دهید. خیر

در صورت داشتن F2 ای که به سوالات بالا مرتبط می‌شود خلاصه توضیح دهید.

آیا در مقالات خود همکارانی که دارای سابقه تحقیقات حساس یا مربوط به سوالات بالا بوده باشند؟ لطفاً توضیح دهید. نه حساس نبوده- مربوط به سازه بوده است.

آیا امکان تهیه Research Plan دارید!؟ نمیدونم چی هست اصن.

سابقه کار دولتی؟ زمینه کار یا محل کار؟ مدت؟ نه.

سابقه کار خصوصی؟ زمینه کار یا محل کار؟ مدت؟ نه.

آیا سابقه کار مرتبط با نفت، گاز، پتروشیمی، هسته‌ای یا انرژی داشته اید؟ نه.

آیا سابقه کار پژوهشگاهی داشتید؟ زمینه؟ محل؟ همون پیپرها.

آیا سابقه کار مهندسی در زمینه‌هایی که تا حدودی حساس هستند داشته‌اید؟ نه.

سابقه تدریس در دانشگاه به عنوان استاد؟ اگر بله فقط تدریس؟ یا همراه با تحقیق؟سابقه دستیار آموزشی یا پژوهشی؟ یا هردو؟ TA و RA بودم

آیا در آمریکا فامیل دارید؟ چند نفر؟!نسبتشون با شما چیه! تقریبا نه. ( پسر دختر خاله ی مامانِ مامانم--- در این حد :| )

آیا به ایالتی میرید که فامیلتون اونجا هستند؟! نه.

از نظر فاصله... نزدیک ترین فامیل به شما در محل زندگی چقدر فاصله دارند؟! خیلی دور هستند.

وضعیت نظام وظیفه تون چیه؟! اگر معافید نوع معافی رو مشخص کنید! معاف نیستم--(سربازی نرفتم)

سال گرفتن کارت پایان خدمت ، معافیت یا کفالت!؟ نگرفتم.

کجا خدمت کردید؟! ----

کارت قدیم دارید یا جدید! -----

کسری خدمت دارید!؟ -----

آمورشی کجا بودید؟! -----

ویرایش توسط SaeedHo3eini : May 5th, 2015 در ساعت 02:16 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط azk84 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز.
    اگه امکانش باشه منو راهنمایی کنید کجا برام بهتره ممنونتون میشم:

رشته، گرایش و مقطع تحصیلی بعدی: ارشد رباتیک در دانشگاه رنک 1 رشته
    زمینه تحقیقاتی آینده: هنوز دقیق نمیدونم
    رشته و مقاطع قبلی: دو رشته ای مهندسی الکترونیک و مهندسی نرم افزار هر دو در شهید بهشتی
    زمینه های تحقیقاتی سابق و مقالات: ربات های خانگی، ربات متحرک خودگردان، RFID، پردازش تصویر (OCR) و الکترونیک صنعتی. بیشتر شبیه سازی و کامپیوتری بوده.
    سال فارغ التحصیلی: 91
    آیا فاند دارید؟ خیر. کلا نوشتن تو قانون دانشگاهه که به ترم 1 مستر فاند نمیدن، ولی بعدش میشه گرفت.
    آیا استاد شما مشخص شده است؟ خیر
    فاندهای دانشکده شما معمولاً از کجا تامین می شود؟ NSF، NASA و متأسفانه DARPA
    تعداد کل مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی: 4
    تعداد کل مقالات کنفرانسی به زبان فارسی: 1
    زمینه کاری مقالات شما به چه موضوعی مربوط می‌باشد؟ RFID، پردازش تصویر (OCR) و الکترونیک صنعتی
    آیا امکان تهیه Research Plan دارید!؟ از استاد خیر. ولی خودم می تونم تو زمینه های غیر حساس تر به صورت پیشنهادی تهیه کنم. باید حتما از استاد باشه یا پیشنهاد خودمونم تا حدی قبوله؟
    سابقه کار خصوصی؟ زمینه کار یا محل کار؟ مدت؟ ریسرچ اسیستنت تو شریف در زمینه رباتیک + تدریس
    آیا در آمریکا فامیل دارید؟ خیر
    وضعیت نظام وظیفه تون چیه؟! اگر معافید نوع معافی رو مشخص کنید! معافیت کفالت

یک کم راستش به خاطر خود رشته رباتیک و نداشتن فاند نگرانم. بازم پیشاپیش از دوستان ممنونم.
    متاسفانه وضعیت شما هم بدون فاند هست و هم زمینه های مرتبط با انتقال تکنولوژی حساس. اگر فقط اولی بود من به شما دوبی را پیشنهاد می دادم که هم وقت بهتری را می توانستید در مقطع فعلی هماهنگ کنید و هم به نسبت به ویژه آنکارا در زمینه کیسهای بدون فاند این اواخر شرایط بهتری را داشته است. در مورد کیسهایی نظیر شما همانطور که سوال فرمودید نوشتن یک RP مناسب توسط استاد خیلی می تواند در ادامه شانس شما برای دریافت ویزا را افزایش دهد. اگر استاد دارید طبعا بهترین کار این بود که با این حساسیت استاد را قانع نمایید تا در RP مسایلی را منعکس نماید که کمترین مشکل را با این وجه از کار شما در سفارت ایجاد نماید. به هرحال باید برای انتخاب گزینه اقدام ویزای خود بین احتمال سخت گیری در مورد فاند یا حساسیت تحقیقات اولویت گذاری نمایید. به نظر من اگر شرایط مالی شما و مدارک مالی مناسبی می توانید تامین نمایید شاید همچنان آنکار بتواند گزینه مناسب تری برای شما باشد. ایروان را هم نتایج اخیر را چک کنید شاید بدین لحاظ قابل بررسی و تصمیم گیری باشد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mjaf313 نمایش پست ها
    با سلام .
    من برای فرصت مطالعاتی یک ساله در امریکا فرم DS2019 برام صادر شده و باید برای وقت سفارت اقدام کنم. اطلاعات بنده در زمینه انتخاب سفارت بسیار ناچیزه و از دوستان درخواست راهنمایی دارم.
    دانشجوی دکتری مهندسی مکانیک و مجرد هستم. دعوتنامم برای اکتبر هست و دانشگاهی هم که قراره برم جز10 تا برتر هست. یه سری جزئیات را در ادامه ذکر کردم.
    زمینه تحقیقاتی فعلی: انتقال حرارت و روش های بهبود آن (نانوسیال و...) (با توجه به آنکه انتقال حرارت سیالات دامنه وسیعی از کارکردها را شامل میشود آیا میتواند مشکل ساز شود؟)
    فاند در آمریکا: خیر. ( حمایت مالی وزارت علوم و BS شخصی).
    استاد شما مشخص شده است؟ بله (با اصالت ایرانی)
    تعداد کل مقالات به زبان انگلیسی:15
    آیا امکان تهیه Research Plan دارید؟ بله. موضوع تحقیق در آمریکا میکروارگانیسم در بستر سیالاتی (حساسیت خاصی ندارد) می باشد.
    سابقه کار خصوصی؟ کار رسمی نه صرفا تدریس دانشگاه ، بورسیه وزارت علوم هستم
    آیا در آمریکا فامیل دارید؟ خیر
    وضعیت نظام؟ معافیت تحصیلی
    با توجه به اینکه امکان تکرار فراینده فرصت مطالعاتی را ندارم دوست دارم جایی برم مصاحبه که شانس پذیرشم بالا باشه.
    سپاسگزارم
    متاسفانه فارغ از زمینه های متنوع، نانو به تنهایی دارای سابقه حساسیت ویژه ای در پرونده های بررسی شده ویزاهای دانشجویی و فرصت است. از طرفی حمایت مالی وزارت علوم ولی با BS شخصی(عدم محدودیت دوسال) برای فرصت مطالعاتی نیز هریک به جنبه خاصی از نکات منفی افزوده است(زمینه حساس+مالی+Tie) البته این صرفا از این جهت خدمتتان عرض شد که اگر دوستان مشابه حداقل بتوانند در یکی از جنبه ها این نکات را در زمان اقدام رعایت کنند شاید احتمال پراکندگی در تمرکز به فاکتورهای انتخاب سفارت کمتر شود. وگرنه دوستان بسیاری با شرایط شما یا شرایط دیگر موفق به این امر شده اند و طبعا شرایط ویزای فرصت با شرایط دانشجویی نیز قدری به لحاظ فاکتورها متفاوت در نظر گرفته می شود. پیشنهاد من به شما مشابه دوستان دیگر آنکاراست ولی به طور خاص برای ویزاهای فرصت مطالعاتی بهتر است دوستانی که از رشته شما در سفارتهای مختلف اخیرا مورد بررسی قرار گرفته اند را نیز مجددا مورد ارزیابی قرار دهید. شرایط سه ماهه اخیر عموما با نتایج پذیرش سالهای گذشته که در اینجا می توانید پیدا کنید ممکن است قدری متفاوت باشد با اینحال پیشنهاد آنکارا به عنوان گزینه اولیه قابل تامل می باشد.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)