صفحه 3 از 24 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 239

موضوع: دانشجویان متاهل، تمدید اقامت همسر، کار، تحصیل و سایر نکات مربوط به همسر

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : همه سوالات درباره ویزای همراه (همسر و ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara88 نمایش پست ها
    دوستان کسی خبر داره برای انجام کارای اقامت و تمدید ویزا در اداره مهجرت آلمان آیا باز هم باید ترجمه با تایید سفارت از عقدنامه داشته باشیم؟ منظورم علاوه بر اونی هستش که به سفارت ارائه دادیم.
    برای تمدید ویزا نمی دونم، ولی برای بیمه ی همسرتون صد درصد مدرکی لازم دارین که نشون بده ایشون همسر شما هستن. همین طور اگه دانشجوی دکترایی هستین که قرارداتون کاری هست، اونجا هم باید مدرکی نشون بدین که این شخص همسر شماست. من دقیق یادم نیست، اما فک می کنم یکی از این مدارکی که دادم تایید سفارت نداشت، فقط ترجمه ی رسمی بود با تمام مهرهاش (نمی دونم دقیقا اون مهرا چی بودن، ولی همون دادگستری و وزارت و فلان و فلان که خود دارالترجمه از شما می پرسه می خواین یا نه و شما میگین همه ی مهرا رو می خوام!).

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه سوالات درباره ویزای همراه (همسر و ...)

دوستان آیا در آلمان می توان ویزای همراه را به دانشجویی تبدیل کرد
    بابام همیشه می گه: تو زندگی هیچی نمیشی، فکر کنم بابام راست می گه
    اگر میلیمتری ناامید بشی، کیلومتری به فنا رفتی!(بزرگان فروم)

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

پیش فرض پاسخ : دانشجویان متاهل، تمدید اقامت همسر، کار، تحصیل و سایر نکات مربوط به همسر

دوستان یه سؤال دارم ولی نمیدونم توی کدوم موضوع باید مطرح کنم.
    من تا چند روز دیگه میرم آلمان و قراره همسرم هم بعد از چند ماه بهم ملحق بشه. سؤالم اینه که اگه ما در حین تحصیل توی آلمان بچه دار بشیم، آیا به بچه مون شناسنامه میدن یا مجبورمون میکنن برگردیم ایران شناسنامه بگیریم، و اینکه آیا ازمون میخوان برای بچه مون هم دوباره 8 هزار یورو بگذاریم یا نه. سؤال دیگه اینکه اگه بچه مون اونجا دنیا بیاد در صورتی که من کار پیدا کنم میتونیم همونجا بمونیم یا نه. ممنون میشم اگه کسی اطلاعی داره بگه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تبدیل ویزای دانشجویی 3 ماهه به اقامت یک ساله در آلمان، مدارک و شرایط موردنیاز

سلام دوستان
    براى تمديد ويزا سه ماهه به يك ساله در آلمان مدارك لازم براى همسر چى هست؟ ايا لازم هست در تهران ترجمه عقدنامه رو ببريم سفارت تاييد بگيريم؟ شناسنامه ها چطور؟
    ممنونم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دانشجویان متاهل، تمدید اقامت همسر، کار، تحصیل و سایر نکات مربوط به همسر

نقل قول نوشته اصلی توسط keinman نمایش پست ها
    من تا چند روز دیگه میرم آلمان و قراره همسرم هم بعد از چند ماه بهم ملحق بشه. سؤالم اینه که اگه ما در حین تحصیل توی آلمان بچه دار بشیم، آیا به بچه مون شناسنامه میدن یا مجبورمون میکنن برگردیم ایران شناسنامه بگیریم، و اینکه آیا ازمون میخوان برای بچه مون هم دوباره 8 هزار یورو بگذاریم یا نه. سؤال دیگه اینکه اگه بچه مون اونجا دنیا بیاد در صورتی که من کار پیدا کنم میتونیم همونجا بمونیم یا نه. ممنون میشم اگه کسی اطلاعی داره بگه.
    در مورد شناسنامه ميدونم كه سفارت ايران، حوزه كنسولى صادر ميكنه و نياز به ايران اومدن نيست. اما تا اونجايى كه ميدونم، تولد فرزند شما تاثيرى در روند اقامتتون نداره و حتى من ميشناسم افرادى كه متولد المان هستن ولى پاسپورت و حتى اقامت اونجا رو ندارن.
    ولى در مورد ٨٠٠٠ يورو روزى كه من براى مصاحبه رفتم سفارت نفر قبل از من همسرشون باردار بودن و افيسر بهشون گفت كه براى بچه هم بايد تمكن مالى نشون بدن و در واقع سه نفر محسوب ميشن.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط keinman نمایش پست ها
    دوستمون جواب دادن بهتون، کاملا درسته. میتونین تو همین آلمان شناسنامه بگیرین براش. اما چیزی که من می خواستم بگم اینه که یادتون نره حتما اجازه ی خروج اون بچه رو هم براش بگیرین. وگرنه اون بچه بدون اجازه ی پدر اجازه ی خروج از ایرانو نداره (همون طور که زن بدون اجازه ی همسرش حق خروج از کشورو نداره). تو این حالت اگه بچتون به دنیا بیاد، خانومتون تنها با بچه برگرده ایران، موقعی که بخواد از ایران خارج بشه، بچه اجازه ی خروج نداره!!! اون وقت کلی دردسره که شما از آلمان وکالت بدین به یکی و وکالت نامه بفرستین ایران و این حرفا که براتون اجازه ی خروج بچتونو بگیره!!!
    اگر هم کار پیدا کنین، همون طوری که دوستمون گفتن مستقل از بچه داشتن یا نداشتن، می تونین بمونین.

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara88 نمایش پست ها
    در مورد شناسنامه ميدونم كه سفارت ايران، حوزه كنسولى صادر ميكنه و نياز به ايران اومدن نيست. اما تا اونجايى كه ميدونم، تولد فرزند شما تاثيرى در روند اقامتتون نداره و حتى من ميشناسم افرادى كه متولد المان هستن ولى پاسپورت و حتى اقامت اونجا رو ندارن.
    ولى در مورد ٨٠٠٠ يورو روزى كه من براى مصاحبه رفتم سفارت نفر قبل از من همسرشون باردار بودن و افيسر بهشون گفت كه براى بچه هم بايد تمكن مالى نشون بدن و در واقع سه نفر محسوب ميشن.
    نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    دوستمون جواب دادن بهتون، کاملا درسته. میتونین تو همین آلمان شناسنامه بگیرین براش. اما چیزی که من می خواستم بگم اینه که یادتون نره حتما اجازه ی خروج اون بچه رو هم براش بگیرین. وگرنه اون بچه بدون اجازه ی پدر اجازه ی خروج از ایرانو نداره (همون طور که زن بدون اجازه ی همسرش حق خروج از کشورو نداره). تو این حالت اگه بچتون به دنیا بیاد، خانومتون تنها با بچه برگرده ایران، موقعی که بخواد از ایران خارج بشه، بچه اجازه ی خروج نداره!!! اون وقت کلی دردسره که شما از آلمان وکالت بدین به یکی و وکالت نامه بفرستین ایران و این حرفا که براتون اجازه ی خروج بچتونو بگیره!!!
    اگر هم کار پیدا کنین، همون طوری که دوستمون گفتن مستقل از بچه داشتن یا نداشتن، می تونین بمونین.
    خیلی ممنون از پاسختون. در مورد خانمی که باردار باشه خب میتونن اون اول بگن برای بچه هم باید پول بگذارید ولی اگر متوجه باردار بودن خانم نشن (ماه های اول بارداری باشه) یا اینکه مثلاً سال دوم اقامت توی آلمان خانم باردار بشه در اون صورت تکلیف چیه؟ به محض دنیا اومدن بچه باید براش 8 هزار تا رو بگذاریم؟ یا اینکه دیگه کاری به کارمون ندارن؟ یا اینکه موقع تمدید ویزای برای سال دوم به مشکل بر میخوریم؟
    من شنیدم دولت آلمان برای بچه ها امکانات زیادی رو در نظر میگیره (تحصیل رایگان و حمایت مالی و این چیزها). حالا اگر ما بچه دار بشیم آیا این امکانات رو برای بچه ما هم (که متولد آلمانه ولی پدر و مادرش هنوز اقامت آلمان رو ندارن) در نظر میگیرن؟ یا اینکه فقط این امکانات مختص شهروندای خود آلمان یا افرادیه که اقامت دارن؟
    در مورد اجازه خروج هم اولاً ممنون از این نکته ای که یادآوری کردین. البته من به خانمم وکالت محضری در مورد حق خروج از کشور رو دادم. به پدرم هم وکالت دارم برای اینکه احیاناً اگر توی مدتی که من نیستم مشکلی پیش بیاد ایشون بتونن کارهای من رو انجام بدن. فکر میکنم با همین وکالت هم بشه مشکل اجازه خروج فرزند رو حل کرد. اگر اشتباه میگم دوستان لطف کنن تصحیح کنن.

دوستان من یه سوالی داشتم. من بعد از مصاحبه عقد کردم و هنوز هم ویزام نیومده. ویزام اگه بیاد به موقع و برم، با توجه به اینکه الان متاهلم ولی موقع اقدام برای ویزا مجرد بودم، آیا لازمه عقدنامه با خودم ببرم؟ باید کارایی که بقیه متاهلا انجام می دن رو انجام بدم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه اقدامات لازم بعد از رسيدن به آلمان تا وارد روال عادي زندگي شدن

بچه ها کسی هست که بدونه، کسایی که به شکل همراه میرن اجازه کار دارن بعد از تمدید ویزای 3ماهه در اداره خارجیا؟
    مهمه خیلی ولی کسی نگفته جایی.

Junior Member

دوستان سلام
    همسرم تصمیم به ادامه تحصیل در المان داره
    ایا به من به عنوان همسر ویزای همراه میدن یا خیر؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)