صفحه 5 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 90

موضوع: خرید لوازم الکتریکی در آلمان

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : خرید لوازم الکتریکی در آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط sayeee نمایش پست ها
    سلام دوستان ،من يه سؤال دارم لطف ميكنيد باسخ بدين،اينجا اكه كسي بخواي كوشي أرزون بخره،كجا بايد بخره؟الآن ايفون ٤sتو سايت Appel ,400يورو هست،اما مغازه ها داخل شهر همه ٥٠٠ بهً بالا ميدن،بعد اكه من بخوام اينو ببرم ايران واسه كسي ميتونم تو فرودكاه taxًبس بكيرم،با توجه به اينكه من اينجا دانشجوم نه توريست،وسؤال دومم،جرا اينجا ايبدو با يه اينترنت بايه قسطي كه ميكيري بعد از ٢سال،جمع قسط ها كمي بيشتر از قيمت ايبد ،اكه بخواي الآن بدون اينترنت، مستقيم،بدون قسط، بكيري؟أخه ايران اكه ميخواستي يه جيزو قسطي بكيري خيلي قيمتش بالاتر بود!
    1- اینترنتی معمولا چیزای ارزون تری میشه پیدا کرد.
    2- شما با ویزای دانشجویی نمی تونین مالیات یه کالا رو پس بگیرین.
    3- اینجا قیمت قسطی با نقدی خیلی فرقی نداره و عجیب هم نیست، ولی گاهی وقتا قانون دارن که کسی می تونه قسطی بگیره که حقوق ثابت داره و مالیات میده (یعنی عملا برای دانشجوها نیست).

Junior Member FDR آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical engineering

قیمت‌ها رو از سایت آمازون آلمان با سایت‌های ایران (سایت دی‌جی‌کالا و غیره) مقایسه می‌کردم اتفاقا تو آلمان گرونتر میفته
    مزیت آلمان لب‌تاب خریدن فکر کنم تنوع بیشتر برندها و اطمینان از کیفیت اصلشه و اگر نه قیمتی خیلی تفاوتی ندارن (آلمان یکم گرونترم میفته!) که فکر کنم به خاطر مالیات آلمان باشه. آمریکا قیمت یک دستگاه 400 دلاره همون دستگاه تو آلمان 400 یوروِ ............ تو ایران هم که واسطه‌گری و نمایندگی قیمتو بالا میبره ... مخصوصا برای محصولات اپل
    شکست، نردبان پیروزی است.

Member
    رشته و دانشگاه
    Communications and Multimedia Engineering - University of Erlangen-Nuremberg

یه پیشنهاد واسه دوستان عزیز دارم: معمولا توی همه شهرها یه سری فروشگاه کالاهای دیجیتال هست(مثلا زاتورن). توی این فروشگاهها نمایندگیهای شرکتهای اپراتور موبایل و اینترنت هم باجه دارن. اگه از این باجه ها خرید کنید بهتون کارت خرید میدن و با اون کارت خرید میتونین توی اون فروشگاه خرید کنید تا یه سقف خاصی. واسه من خیلی به درد خورد این کارت خرید. موفق باشید
    من از پشت شبهای بی خاطره/ من از پشت زندان غم آمدم
    من از آرزوهای دور و دراز/ من از خواب چشمان نم آمدم...

سلام
    اپراتورهای آلمان نسل چهارم رو هم ساپورت میکنن؟ میخوام گوشی بخرم و میخام بدونم که آیا لازمه به این قضیه توجه کنم؟ مرسی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    1- اینترنتی معمولا چیزای ارزون تری میشه پیدا کرد.
    2- شما با ویزای دانشجویی نمی تونین مالیات یه کالا رو پس بگیرین.
    3- اینجا قیمت قسطی با نقدی خیلی فرقی نداره و عجیب هم نیست، ولی گاهی وقتا قانون دارن که کسی می تونه قسطی بگیره که حقوق ثابت داره و مالیات میده (یعنی عملا برای دانشجوها نیست).
    شما 100% مطمئن هستید که با ویزای دانشجویی نمیشه از تکس-فیری رفاند استفاده کرد؟ تا اونجایی که من می دونم ربطی به نوع ویزا نداره! وقتی کالایی رو از آلمان به منظور استفاده در خارج از آلمان، خارج کنید و فرم تایید شده ی تکس-فیری رو داشته باشید، می تونید از استیشن های تکس-فیری پرمیوم توی آخرین فرودگاهی که اتحادیه ی اروپا خارج می شید 19% VAT رو ریفاند کنید. اگه کسی تجربه ای متناقض با عرض های بنده داره، لطفا بگه که بقیه مطلع بشن. لطفا فقط از روی تجربه باشه. با تشکر.

نقل قول نوشته اصلی توسط Ezio.Auditore نمایش پست ها
    سلام. دو مورد در مورد لپتاپ از آلمان هست که بهش توجه کنید: 1. صفحه کلید که معمولا آلمانی هست و برای ما که با یو اس اینترنشنال عادت کردیم دشوار هست, خصوصن محل نمادهای اون. 2. مالیات 19 درصدی که باید داده بشه. از یک لپتاپ 1000 یورویی 150 یورو مالیات هست که مبلغ کمی نیست. من خودم لپتاپ رو از ایران آوردم, و الان سال سومی هست که دارمش و برام هم خوب کار کرده. مهم اینه که در ایران از کجا بگیرین, و از طرفی هم گمون کنم لپتاپها یک گارانتی یک ساله بین المللی دارن که میتونین از فروشنده راجع بهش پرسین و کمک بخواین.
    دوست عزیز اگر کیبورد انگلیسی بخوایم گرونتره؟ یا اصلا نیست؟

Junior Member frau_fruhling آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه صنعتی شریف

سلام

گوشی و لپ تاپ را تا ایران هستیم بخریم یا وقتی رفتیم از آلمان بخریم؟ کدوم بهتره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط frau_fruhling نمایش پست ها
    سلام

گوشی و لپ تاپ را تا ایران هستیم بخریم یا وقتی رفتیم از آلمان بخریم؟ کدوم بهتره؟
    اینجا قیمت گرونتره ( مثلا گوشی سونی Z ایران ۱ میلیون و ۲۰۰ اینجا ۴۰۰ یورو)

ولی بعضی وقت ها با قرارداد تلفن به شما یک گوشی یا کارت هدیه هم میدن که باید ببینید میصرفه یا نه.
    مثلا Zaturn واسه قراردادهای O2 به شما یک کارت هدیه ۱۰۰ یورو به بالا میده که میتونید خودتونم یک مقدار پول بذارید و از خودش یک گوشی بخرید( یا حتی لپ تاپ).
    لپ تاپ هم اگه گارانتی مهم نیست از همین ایران میشه خرید ولی اگه با گارانتی میخواید اینجا گرونتره و نمیدونم کیبرد انگلیسی پیدا میشه یا نه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan1366 نمایش پست ها
    اینجا قیمت گرونتره ( مثلا گوشی سونی Z ایران ۱ میلیون و ۲۰۰ اینجا ۴۰۰ یورو)

ولی بعضی وقت ها با قرارداد تلفن به شما یک گوشی یا کارت هدیه هم میدن که باید ببینید میصرفه یا نه.
    مثلا Zaturn واسه قراردادهای O2 به شما یک کارت هدیه ۱۰۰ یورو به بالا میده که میتونید خودتونم یک مقدار پول بذارید و از خودش یک گوشی بخرید( یا حتی لپ تاپ).
    لپ تاپ هم اگه گارانتی مهم نیست از همین ایران میشه خرید ولی اگه با گارانتی میخواید اینجا گرونتره و نمیدونم کیبرد انگلیسی پیدا میشه یا نه.
    یعنی اگه سیم کارتم بخریم کارت هدیه میده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط dichter نمایش پست ها
    یعنی اگه سیم کارتم بخریم کارت هدیه میده؟
    آره. من O2 گرفتم ماهی ۳۰ یور٬ اینترنت ۵۰ مگ پرسرعت و بعدش سرعت میاد پایین تا ماه بعد(میشه وایبر و فیس بوک و ایمیل و.. کار کرد) مسج و مکالمه به تمام خط ها رایگان٬ ۱۳۰ تا بهم کارت هدیه دادن و ۳ تا خط اعتباری ۱۰ یورویی
    یک طرح دیگه هم بود ماهی ۲۰ یورو که مکالمه ۹۰ دقیقه با خطای دیگه رایگان٬ و حجم اینترنت پرسرعتش بیشتر و اگر درست بگم ۱۶۰ یورو هم هدیه بود
    برای سایر اپراتورها هم یک همچین طرح های مشابهی بود

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)