صفحه 1 از 379 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 3787

موضوع: تجربه ها و نتایج دریافت روادید دانشجویی کانادا (سال 2013 - ویزا آفیس آنکارا)

Banned

پیش فرض تجربه ها و نتایج دریافت روادید دانشجویی کانادا (سال 2013 - ویزا آفیس آنکارا)

دوستان گرامی

لطفا در این تالار، تجربه ها و نتایج مصاحبه خود در سال 2013 را به ارایه نمایید. همچنین برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در زمینه روادید دانشجویی کانادا در سالهای گذشته می توانید به تالارهای زیر مراجعه نمایید:

تجربیات و نتایج دریافت روادید دانشجویی کانادا در سال 2012

تجربیات و نتایج دریافت روادید دانشجویی کانادا در سال 2011

تجربیات و نتایج دریافت روادید دانشجویی کانادا در سال 2010

موفق باشید

Senior Member atabey آواتار ها

پیش فرض پاسخ : تجربه ها و نتایج دریافت روادید دانشجویی کانادا (سال 2013 - ویزا آفیس آنکارا)

دوستای گلم (فسیلها، منتظران واقعی و جدیدالوصولها):
    به سلامتی تاپیک سال 2012 بسته شد! یه نگاه به تعداد پستها و تعداد صفحات که متاسفانه به 1000 نرسید () و مقایسه اون با سال 2011، شدت فجایع اتفاق افتاده در سال 2012 رو می رسونه. این حقیر، ضمن اعلام اصغریت در پیشگاه شما دوستان گرام (یعنی کوچیک همتونم)، تجربیات و نتایج شخصی ماهها حضور فعالم رو در فروم از روزهای خوش 6 هفته ای در تهران تا 16 هفته و تعطیلی و بعدشم آنکارا، برای شما نقل و قول می کنم.

1. سیاست وزارت ویزادهی کانادا به هیچ عنوان تکرارپذیر و خطی نیست. بنابراین توصیه کلی بر اینه که اگر در حال اپلای هستید، 30% نیروتون رو کانادا و باقی برای آمریکا باشه (و جاهای دیگه) تا دستتون مثل من و امسال من تو پوست گردو نمونه. حالا اگر خیلی کشته مرده کانا بودید، بعد از گرفتن ویزا می تونین تغییر تصمیم بدید. اما اکیدا توصیه می کنم همه تخم مرغها رو ...

2. هیچ قانونی تا حالا فاقد نقض نبوده. پس همه حرفها و نتیجه گیریها (شامل موارد زیر هم میشه) تنها از لحاظ آماری هستند که بهتر جواب دادند و قانون کلی نیستند.

3. برای تسکین قلب، حتما جدول نتایج سپتامبر و ژانویه رو ببینید. زمان انتظار بالای 6 ماه و نپرسیده شدن سوال، دیر پرسیده شدن سوال، هلد شدن ویزا بعد از ایمیل پاس ریکوئستی، ریجکت با حساب 500 ملیونی به دلیل مالی و ... همه طبیعی هستند. بد نیست ابوظبی و آنکارا رو هم مقایسه بکنید ...

4. پیگیری قبل از 6 ماه از نظر من بی معنیه و کلا بر من اثبات نشد که پیگری باعث پیشرفت کاره. البته ظاهرا پیگیری معقول میتونه تاثیر مثبت داشته باشه (ظاهرا یه flag در کنار اسمتون می گذارند) و پیگیری نامعقول هم بلک لیست شدن ایمیلتون رو به همراه داره.

5. برای کسانی که برنامه می ریزند برای ازدواج بعد از رفتن به کانادا: کانادا چیزی به نام ویزای همراه مثل آمریکا نداره. اساسا به دلایل مشخص (اگر خواستید پیغام خصوصی بدید تا بیشتر توضیح بدم)، امکان انتقال همسر به کانادا خیلی پائین اومده مگر با هم برای ویزا اپلای کنید. این رو هم باید بدونین که صرف زن و شوهری برای اونها دلیل ویزیت محسوب نمیشه. توصیه من اینه که در صورت امکان با هم اپلای کنید یا اگر عقد نکردید، همسرتون هم به صورت مجردی برای استادی پرمیت اپلای کنه و بعد بیاین ایران و عقد کنید.

6. فروم جائی برای روحیه دادنه و تسهیم تجربه برای جلوگیری از تکرار اشتباهات. فضای فروم در روزهای بعد از 180 خیلی رو اعصابه. با کوچکترین تلنگری 2-3 روز آدم رو Down می کنه. حتما سیاست روحیه دهی در فروم رو داشته باشید و سعی کنید از فروم برای تخلیه شخصی استفاده نکنید.

7. حرف آخر: روحیه و امید داشته باشید. خیلی ها به راحتی ویزا گرفتند و بعضی ها مثل من خیلی اذیت شدند (و میشن). آمار ریجکت خیلی بالا نیست و مخصوصا اگر ازتون سوال بشه خیلی احتمال ریجکت کمه (اگر روند کارشون عوض نشه). اگر در حال تحقیق برای انتخاب کانادا به عنوان مقصد هستید حتما جدول رو آنالیز کنید.

سبزشیم ...
    یک روز ما ایرانی ها هم باید یاد بگیریم که هم رو دوست داشته باشیم و به هم کمک کنیم. حتی اگر قسمتی از منافع مون مثل وقت، هزینه اینترنت، اعصاب، شخصیت و ... مون مورد تهدید قرار بگیره. من هنوز امیدوارم ... باور کن دوست گلم!

پیش فرض پاسخ : تجربه ها و نتایج دریافت روادید دانشجویی کانادا (سال 2013 - ویزا آفیس آنکارا)

با درود فراوان خدمت همه دوستان و نخبگان آماده فرار

به عنوان يك مافوق فسيل كه از 16 مي منتظر هستم، خواستم در ابتداي امر چند نكته رو بهتون بگم. نذر كرده بودم كه اگه صفحات فروم به 1000 برسه يه شام تپل به همه بدم و متاسفانه رو 973 بسته شد

1- در ابتدا بسيار خوشحال هستم كه دوست عزيزم Atabey باز هم به جمعمون برگشت و دوباره مسئوليت ستاد روحيه دهي رو به عهده گرفت. اينو جدي ميگم در خيلي از لحظات كه كلاً نا اميدي تمام وجودمو در بر ميگيرفت، صحبت ها و توصيه هاي Atabey دوباره سرشار از انرژيم ميكرد. اميدوارم تو همين روزها ويزاش بياد و اين انتظار طولاني به پايان برسه و هر چه زودتر به وصال يار برسه

2- درسته كه امسال كانادا بسيار بد و سخت و طولاني ويزا داد ولي بايد اينو قبول كرد كه به خيلي ها هم ويزا داد. ما فسيل شدگان جزء حدود 15% هستيم كه از بد روزگار اينجوري هلد شديم هنوز. خيلي ها زير 2 ماه هم ويزا گرفتن و خيلي ها هم 6 ماهه ولي به هر حال ويزا رو گرفتن و رفتن. . پس نااميد نباشيد اصلاً. ايشالله شما مثله ماها نخواهيد بود و فوقش با يه بار ديفر كردن ويزا مياد.

3- توصيه اكيد به متاهل ها : همان طور كه دوستم محمد در بالا توضيح داد، كلاً كانادا زن و شوهر ها را اذيت ميكنه. نمونه هم تا دلتون بخواد زنده دارم. از خودم گرفته تا همسايه زيريمون تا Atabey و ... . پس خواهش ميكنم كه تكليف خودتونو قبل از ارسال درخواست ويزا با هم ديگه روشن كنيد. ببينيد الان خانوم من از شهريور رفت و الان اومده تهران. يك ترم رفت و اومد ولي ويزاي من نيومده هنوز ! كلي سختي كشيده و واقعاً شرايط تنهايي و قربت براي يك خانوم سخت و دشوار هست. تنها چيزي كه ميتونم بهتون بگم اينه كه من تو اين حدود 8 ماه بدترين و ذليلانه ترين دوره عمرمو گذرونم. حتي از سربازي تو عجب شير هم بدتر بود!!!
    الان هم داره برميگرده كانادا تا وسايلشو جمع كنه و برگرده ايران. ما به اين نتيجه رسيديم كه پيش هم بودن و با هم بودن خيلي ارزشمند تر از كانادا هست. پس خودتونو براي گرفتن تصميم هاي سخت آماده كنيد.

4- برنامه زندگيتونو فقط رو كانادا نگذاريد. اگر حتماً قصد خارج رفتنو داريد، جاهاي ديگه رو حتماً پيگيري كنيد. درسته كه ممكنه مجبور شيد پوا بيشتري خرج كنيد و يا وقت و انرژي بيشتري صرف كنيد. ولي مطمئن باشيد ارزششو داره و بعداً غصشو نميخوريد.

من كه ديگه هيچ منتظر ويزا نيستم. ايشالله براي شما ها زودي بياد و خوشحال شيد

موفق و پيروز باشيد.

Junior Member metajoin آواتار ها

با سلام به همگی
    دیدم دو تا از دوستان اومدن ادعای فسیل و مافوق فسیل بودن داشتند، شرایط خودم رو که نگاه می کنم، می بینم که من حتماً کانی تشکیل دهنده اون فسیل ها هستم، چون از 18 آپریل منتظر هستم
    توصیه های دوستان فوق رو کاملا تایید می کنم و این توصیه ها رو هم من دارم، باشد که چراغ راه گردد:

1) دوستانی که هنوز پرونده نفرستادند: اولاً در چندین مورد این پدیده مشاهده شده است که پرونده کامل رو دیرتر فرستادن بهتر از اینه که پرونده ناقص (مثل CAQ، ریز نمرات، عدم سو پیشینه و ... ) رو زود بفرستید. پس تا پروندتون کامل کامل نشده به هیچ عنوان اقدام به ارسال نکنید به این امید که پرونده تو جریان میوفته بعد داک ریکویست میشیم! ثانیاً این استادی پلن رو جدی بگیرید، یه صفحه بنویسید و بدید. با اطلاع موثق میگم که جواب پرونده رو 3 ماه به تاخیر میندازه.

2) عزیزانی که تازگیها دم به تله داده اند : اولاً آگاه باشید که پروسه رسیدگی به پرونده ایرانیا بین 5 تا 8 ماه. در برخی موارد نادر دو ماه مشاهده شده و در برخی موارد شایع دیگر 9 ماه (مثل خودم ). پس قبل از 5 ماه هیچ استرسی به خودتون وارد نکنید، برید قشنگ زندگیتون رو بکنید. حالا اگر زودتر اومد که چه بهتر. ثانیاً پیگیری کردن هیچ نتیجه ای نداره، به خصوص پول الکی تو جیب این ترکیه نریزید، رسماً اعلام می کنم که رفتن به آنکارا برای پیگیری هیچ نتیجه ای به هیچ وجهی نداره. اگر کسی گرفته بیاد بگه (عمراً اگه کسی پیدا شه!!!).

3) دوستانی که دیگه فسیل شدند: که هیچی دیگه، ادامه بدید تا شما هم کانی بشید!

Senior Member pafj آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط r_reza نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    شاید سوال من مربوط به این قسمت نباشه ولی من یه مشکلی پیش اومده برام، هرکی سریعاً کمک کنه ممنون میشم،
    من به یکی از این آژانسهای هواپیمایی پول دادم که واسم فیش رو واریز کنن، ولی فیششش اصلاً شبیه فیشهای اصل بانک نیست، یه پرینت روی یه کاغذ سبز رنگه، من عکسشو آپلود کردم،
    از دوستان اگه کسی جدیداً اقدام کرده ممنون میشم بگن این فیش درسته؟ اگه بشه اسکن های مال خودتون رو برام بفرستین یا پیغام خصوصی کنین ممنون میشم
    فایل پیوست 16487
    سلام، یکی از بچه ها که آنکارا واریز کرده بود اسکن فیش رو اینجا گذاشته، مقایسه کنید
    Just find your dream and teach it how to fly

Senior Member atabey آواتار ها

آی جماعت! جک سال ...

امروز یکی از دوستان Djrezm از ابوظبی ویزا گرفت ... ظاهرا بین التعطیلین اونحا هم تعطیل نیست. چی می شد این آنکارای فلان فلان شده هم از اونها یاد میگرفت خدااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااااااااااا. فقط فردا رو فرصت داریم تا ویزای امسال رو همین سال بگیریم دعای سر سفره تحویل ژانویه ما رو فراموش نکنیدا به وقت!
    یک روز ما ایرانی ها هم باید یاد بگیریم که هم رو دوست داشته باشیم و به هم کمک کنیم. حتی اگر قسمتی از منافع مون مثل وقت، هزینه اینترنت، اعصاب، شخصیت و ... مون مورد تهدید قرار بگیره. من هنوز امیدوارم ... باور کن دوست گلم!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

بچه ها من الان جدولو دیدم یه دفعه جا خوردم
    چهار نفر از کسایی که از ابوظبی اقدام کرده بودند امروز پاس شدند.
    خدا را شکر حداقل ابوظبی کار میکنه

به نظر من که دوستانی که میخوان جدید اقدام کنند برند تو فکر ابوظبی که آنکارا آبه.
    با احتساب این دوستمون دیجی رضا میشن پنج نفر. ما فکر میکردیم ابوظبی بارون کم میاد ولی انگار یکی از اون بارون عربی های تند گرفته که در عرض چند دقیقه خیلی بارون میاد.

ان شاالله همه ی کسایی که باید پاس بشند، هر چه زودتر پاس بشند.

ApplyAbroad Veteran
    vahid.chem آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط atabey نمایش پست ها
    آی جماعت! جک سال ...

امروز یکی از دوستان Djrezm از ابوظبی ویزا گرفت ... ظاهرا بین التعطیلین اونحا هم تعطیل نیست. چی می شد این آنکارای فلان فلان شده هم از اونها یاد میگرفت خدااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااااااااااا. فقط فردا رو فرصت داریم تا ویزای امسال رو همین سال بگیریم دعای سر سفره تحویل ژانویه ما رو فراموش نکنیدا به وقت!
    امروز چندین نفر (فکر کنم حدود 5-6 نفر) از ابوظبی ویزا گرفتن که تو جدول و تاپیک اقدام برای روادید دانشجویی کانادا از کشورهای به غیر از ترکیه میشه پیداشون کرد.

.Success is to get what you want,Luck is to keep what you get

Senior Member pafj آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadtomcat نمایش پست ها
    بچه ها من الان جدولو دیدم یه دفعه جا خوردم
    چهار نفر از کسایی که از ابوظبی اقدام کرده بودند امروز پاس شدند.
    خدا را شکر حداقل ابوظبی کار میکنه

به نظر من که دوستانی که میخوان جدید اقدام کنند برند تو فکر ابوظبی که آنکارا آبه.
    با احتساب این دوستمون دیجی رضا میشن پنج نفر. ما فکر میکردیم ابوظبی بارون کم میاد ولی انگار یکی از اون بارون عربی های تند گرفته که در عرض چند دقیقه خیلی بارون میاد.

ان شاالله همه ی کسایی که باید پاس بشند، هر چه زودتر پاس بشند.
    من شنیدم تا آخر این هفته ابوظبی قراره 15-16 نفر و پاس کنه... مگه کسایی که پاس می شن از اتاوا اول اوکی نمیشن؟ که بعدش میفرستن سفارت و بعد سفارت اطلاع میده که پاس ریکوئست شدین.... اتاوا یعنی اومده فقط تکلیف پرونده های اوبظبی رو مشخص کرده؟!!!
    Just find your dream and teach it how to fly

Member
    رشته و دانشگاه
    عمران (سازه) - دانشگاه شیراز

دوستان منم حسابی در صدد تصمیم گیری هستم که از کجا و چه جوری اپلیکیشنمو سابمیت کنم. به جز آنکارا و ابوظبی، شاید بد نباشه به کشور های دیگه هم فکر کرد.توی وبسایت CIC یه جدول زمانبندی هست که توش نوشته سفارت توی هند (دهلی نو) 2 هفته ای ویزا میده که خیلی وسوسه کننده هست! توی سایت خود سفارت هند هم نوشته 2 تا 3 هفته پروسه طول می کشه. کانادا توی هند دو تا سفارت داره که هر دوشون 2 هفته ای هستن. فقط هزینه رفت و برگشت هست که واسه هند تقریباً دو برابر ابوظبی میشه (واسه هر بار رفتن). من به سفارت دهلی نو هم ایمیل زدم، جواب دادن که مدارک رو با پست قبول نمی کنن (مثل ابوظبی)؛ ولی میشه یه نفر دیگه (نماینده) به جای خود اپلیکنت مدارک رو ببره.
    توی وبسایت دهلی نو نوشته: We provide these services to citizens of or persons legally admitted to India, Nepal, and Bhutan. (منبع)
    گفتم این اطلاعات رو بدم که این گزینه رو هم به بحث بذارم. ممکنه بعضی ها حاضر باشن اقدام کنن.
    البته نا گفته نماند که برای هر ویزا آفیسی باید چک لیست خودشو در نظر گرفت و مدارکی که خود اون دفتر می خواد رو آماده کرد. توی فرم های دهلی نو دیدم که چند تا فرم اضافه تر و کامل تر داشت که بعضی از سؤال هایی که از بچه های آنکارا و ابوظبی از طریق ایمیل پرسیده میشه رو در بر می گرفت. یعنی به جای اینکه ایمیل بزنن و سؤال بپرسن، سؤال ها رو در قالب یه سری فرم همون اول می پرسن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)