صفحه 2 از 379 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 3787

موضوع: تجربه ها و نتایج دریافت روادید دانشجویی کانادا (سال 2013 - ویزا آفیس آنکارا)

Senior Member

پیش فرض پاسخ : تجربه ها و نتایج دریافت روادید دانشجویی کانادا (سال 2013 - ویزا آفیس آنکارا)

دوستان میشه موقع تحویل گرفتن ویزا اگر ازمون نامه دیفر خواست نامه یک دانشگاه دیگه که معتبر است (برای ترم بعد) رو ببریم و بگیم اصلا من نظرم عوض شده و می خوام این دانشگاه رو برم؟

ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تجربه ها و نتایج دریافت روادید دانشجویی کانادا (سال 2013 - ویزا آفیس آنکارا)

چرا خبری از ویزاها نمی شه........ فکر کنم آنکارا از 2 زانویه شروع به کار می کنه...

Junior Member

من امروز از آنکارا پاس رکوئست شدم. ابوظبی جمعه و شنبه تعطیلن و آنکارا شنبه و یکشنبه، علت اینکه دیروز ابوظبی جلو افتاد این بود فکر کنم. وگرنه کار که تو اتاوا انجام میشه.

Junior Member

سلام
    من 11 می مدارکم رو برا فرصت مطالعاتی فرستادم و امروز ازم سوال شده تازه !!!!!! ساعت 9.25
    خوب بازم جای شکر داره دیگه چی میشه کرد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pedrammet نمایش پست ها
    من امروز از آنکارا پاس رکوئست شدم. ابوظبی جمعه و شنبه تعطیلن و آنکارا شنبه و یکشنبه، علت اینکه دیروز ابوظبی جلو افتاد این بود فکر کنم. وگرنه کار که تو اتاوا انجام میشه.
    اطلاعاتم توی جدول نبود.
    ارشد مکانیک شریف بودم و واسه phd مکانیک میرم آلبرتا. 10 oct مدارک ارسال کردم و 3 Dec سوالا رو ازم پرسیدن. 81 روز منتظر بودم.
    در ضمن دوشنبه 7 Jna میرم آنکارا واسه پیک آپ و 5 شنبه بر میگردم. اگر کسی خواست واسه پیک آپ و ... در خدمتم. پیام بدین

نقل قول نوشته اصلی توسط PianoMan نمایش پست ها
    دوستان منم حسابی در صدد تصمیم گیری هستم که از کجا و چه جوری اپلیکیشنمو سابمیت کنم. به جز آنکارا و ابوظبی، شاید بد نباشه به کشور های دیگه هم فکر کرد.توی وبسایت CIC یه جدول زمانبندی هست که توش نوشته سفارت توی هند (دهلی نو) 2 هفته ای ویزا میده که خیلی وسوسه کننده هست! توی سایت خود سفارت هند هم نوشته 2 تا 3 هفته پروسه طول می کشه. کانادا توی هند دو تا سفارت داره که هر دوشون 2 هفته ای هستن. فقط هزینه رفت و برگشت هست که واسه هند تقریباً دو برابر ابوظبی میشه (واسه هر بار رفتن). من به سفارت دهلی نو هم ایمیل زدم، جواب دادن که مدارک رو با پست قبول نمی کنن (مثل ابوظبی)؛ ولی میشه یه نفر دیگه (نماینده) به جای خود اپلیکنت مدارک رو ببره.
    توی وبسایت دهلی نو نوشته: We provide these services to citizens of or persons legally admitted to India, Nepal, and Bhutan. (منبع)
    گفتم این اطلاعات رو بدم که این گزینه رو هم به بحث بذارم. ممکنه بعضی ها حاضر باشن اقدام کنن.
    البته نا گفته نماند که برای هر ویزا آفیسی باید چک لیست خودشو در نظر گرفت و مدارکی که خود اون دفتر می خواد رو آماده کرد. توی فرم های دهلی نو دیدم که چند تا فرم اضافه تر و کامل تر داشت که بعضی از سؤال هایی که از بچه های آنکارا و ابوظبی از طریق ایمیل پرسیده میشه رو در بر می گرفت. یعنی به جای اینکه ایمیل بزنن و سؤال بپرسن، سؤال ها رو در قالب یه سری فرم همون اول می پرسن.
    اگه شما پاسپورت هندی دارین یا متولد ایران نیستین حتماً اینکارو انجام بدین. چون پروندتون میره قاطی پرونده ی ما ایرانیا میشه و ممکنه کارتون طول بکشه. در غیر اینصورت با کنار گذاشتن آنکارا که تبدیل به یک سیاهچاله شده برای خیلیا، فرقی نمیکنه از کجا اقدام کنین و بنظرم ابوظبی گزینه ی خوبیه. دلیل حرف قبلیم هم اینه که پارسال یکی از دوستام که فوق لیسانشو دانشگاه دهلی هند خونده بود برای پی اچ دی از تورنتو پذیرش گرفت و از همون جا هم برای ویزا اقدام کرد که بیشتر از 4 ماه طول کشید تا ویزاش بیاد. پس بنظر میرسه ما از هر جا اقدام کنیم ایرانی هستیم و اگه بدشانسی نیاریم (مث خیلی از ماها که از آنکارا اقدام کردیم)، خیلی فرقی نمیکنه از کجا اقدام کنیم. البته این یه تجربس و با یه گلم بهار نمیشه. باید موارد دیگه ای رو هم بررسی کنین و بعدش نظر بدین. اینم یه اصله که ویزا گرفتن ینی یه متغیر کاملاً تصادفی.
    "هر چی باعث ناراحتیمون بشه لزوماً بد نیست و هر چی باعث خوشحالیمون بشه لزوماً خوب نیست". نیچه

سلام به همگی.
    فقط برای اینکه کمی به همه روحیه بدم یه کم تجربه خودم رو میگم:
    1- من (خانم) دانشجویی اقدام کردم و همسرم به عنوان ویزیتور همراه
    2- ما پرونده مهاجرت برای کبک داشتیم (feb 2011)
    3- من حدود 3 سال از فارغ التحصیلیم میگذره و همسرم 8 سال
    اطلاعاتم رو توی جدول میتونین کامل ببینین
    خوب با این پرونده سنگین فکر میکنین چی شد؟ در کمال ناباوری بهمون ویزا دادن . چهار ماه طول کشید (که البته کمتر از خیلی هاست) ولی شد.
    میخوام بگم، نا امید نباشین که از اول روی نشد حساب کنین. در مورد پرونده هم به نظر کامل بودنش خیلی خیلی مهمه.
    اونایی که منتظرین! امیدوارم خیلی زود پاس ریکویست بشین.

Senior Member atabey آواتار ها

کاش می شد تخمین زد چه خاکی بر سر اون آفیسر نامرد یا هر مسئول بی مسئولیت دیگه تو اون بازه افتاده که پرونده های ما اینجوری شده!!!! اون از سارا 1 می و من 7 می و شما 11 می و علیرضا 16 می ....

ظاهرا یه جورائی سرنوشت ما به هم گره خورده. از منم روز 221 سوالات پرسیده شد. تا اون زمون من حتی شماره پرونده هم نمی دونستم! دو روز بعدشم از مالزی چک شدم (آکادمیا). من واقعا نمی دونم آیا کل زندگی من 8 ماه محتوا برای ارائه داره که این اسکلها دارن دنبالش می گردن؟ به خدا اگر 2 هفته من رو بازجوئی می کردند هم خیال خودشون راحت می شد هم من سر کار نمی رفتم. کل زندگیم شده شوخی فامیل و دوست و آشنا!!!!

نمی دونم چه فحشی بدم به پیر و پیغمبر ... چنان راحت می گن Rest assured انگار دارم واسه تفریح میرم!!!! خیلی نفهم هستن ... فقط همین!!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط hhs نمایش پست ها
    سلام
    من 11 می مدارکم رو برا فرصت مطالعاتی فرستادم و امروز ازم سوال شده تازه !!!!!! ساعت 9.25
    خوب بازم جای شکر داره دیگه چی میشه کرد
    یک روز ما ایرانی ها هم باید یاد بگیریم که هم رو دوست داشته باشیم و به هم کمک کنیم. حتی اگر قسمتی از منافع مون مثل وقت، هزینه اینترنت، اعصاب، شخصیت و ... مون مورد تهدید قرار بگیره. من هنوز امیدوارم ... باور کن دوست گلم!

Senior Member atabey آواتار ها

خیلی ممنون از لطفتون. خوشحالم که شما از این سد بی مسئولیتی و ... (واقعا نمی دونم اسم این کار رو چی بگذارم!) عبور کردید. نکات برجسته پرونده شما یکی گپ تحصیلیتون هست که به خوبی توجیه شده و دوستانی که شرایط مانند شما دارند باید از تجربه تون استفاده کنند. یکی اینکه وقتی با هم برای ویزا اپلای می کنید خیلی راحت تر ویزا می گیرید ... یکی اینکه پرونده مهاجرت می تونه باعث ریجکت نشه (گیرم که 2 هفته پیش یکی به خاطر اقدام برای PR توسط همسرش تو کانادا ریجکت شد اگر اشتباه نکنم).

به هر حال درصد بسیار پائینی مانند ماها داریم زجرکش می شیم و زندگیمون رو هواس! بقیه یه جوری سرهم کردند و رفتند. آیندگان باید بدونن تقریبا وضعشون بدتر از ما نمیشه. ما هم که فعلا نمردیم! پس وضع اونقدرها هم بد نیست ....

به هر حال ممنون از اینکه بازم میاین و میرین. شاد باشین و موفق.
    نقل قول نوشته اصلی توسط negarali نمایش پست ها
    سلام به همگی.
    فقط برای اینکه کمی به همه روحیه بدم یه کم تجربه خودم رو میگم:
    1- من (خانم) دانشجویی اقدام کردم و همسرم به عنوان ویزیتور همراه
    2- ما پرونده مهاجرت برای کبک داشتیم (feb 2011)
    3- من حدود 3 سال از فارغ التحصیلیم میگذره و همسرم 8 سال
    اطلاعاتم رو توی جدول میتونین کامل ببینین
    خوب با این پرونده سنگین فکر میکنین چی شد؟ در کمال ناباوری بهمون ویزا دادن . چهار ماه طول کشید (که البته کمتر از خیلی هاست) ولی شد.
    میخوام بگم، نا امید نباشین که از اول روی نشد حساب کنین. در مورد پرونده هم به نظر کامل بودنش خیلی خیلی مهمه.
    اونایی که منتظرین! امیدوارم خیلی زود پاس ریکویست بشین.
    یک روز ما ایرانی ها هم باید یاد بگیریم که هم رو دوست داشته باشیم و به هم کمک کنیم. حتی اگر قسمتی از منافع مون مثل وقت، هزینه اینترنت، اعصاب، شخصیت و ... مون مورد تهدید قرار بگیره. من هنوز امیدوارم ... باور کن دوست گلم!

نقل قول نوشته اصلی توسط atabey نمایش پست ها
    خیلی ممنون از لطفتون. خوشحالم که شما از این سد بی مسئولیتی و ... (واقعا نمی دونم اسم این کار رو چی بگذارم!) عبور کردید. نکات برجسته پرونده شما یکی گپ تحصیلیتون هست که به خوبی توجیه شده و دوستانی که شرایط مانند شما دارند باید از تجربه تون استفاده کنند. یکی اینکه وقتی با هم برای ویزا اپلای می کنید خیلی راحت تر ویزا می گیرید ... یکی اینکه پرونده مهاجرت می تونه باعث ریجکت نشه (گیرم که 2 هفته پیش یکی به خاطر اقدام برای PR توسط همسرش تو کانادا ریجکت شد اگر اشتباه نکنم).

به هر حال درصد بسیار پائینی مانند ماها داریم زجرکش می شیم و زندگیمون رو هواس! بقیه یه جوری سرهم کردند و رفتند. آیندگان باید بدونن تقریبا وضعشون بدتر از ما نمیشه. ما هم که فعلا نمردیم! پس وضع اونقدرها هم بد نیست ....

به هر حال ممنون از اینکه بازم میاین و میرین. شاد باشین و موفق.
    محمد جان من قبول دارم كه اين كانادايي ها بي مسئوليت هستن ولي اينو مدنظر داشته باش كه من و شما واقعاً بدشانسيم. كانادا ميخواست به 10% ويزا نده از بدروزگار قرعه به نام منو شما افتاد. طبق آمار جدول الان 90% از بچه هاي سپتامبر ويزا گرفتن و رفتن دنبال زندگيشون. تنها سختي كه كشيدن يه بار ديفر كردن بود !!! ( آخ آخ آخ ... حتماً كلي هم استرس كشيدن كه يه وقت به ترم نرسن ! ). تعداد افرادي كه كل زندگيشون مثل من و تو رفته رو هوا انگشت شماره.
    2 ماه ديگه اپليكنت هاي سپتامبر 2013 ميان اينجا كامنت ميزارن و ابراز نگراني ميكنن ولي من و تو هنوز منتظريم و بايد بهشون روحيه بديم !!!
    آقا قسمت ما نيست ! شانس ما نيست. بايد با اين مسئله كنار بيام و كلاً بي خيال بشيم.
    والسلام

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)