صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 41

موضوع: گواهینامه رانندگی

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

پیش فرض پاسخ : گواهینامه رانندگی

دوستان ممنون میشم کسی که این راهو رفته یه راهنمایی بکنه که باید از کجا شروع کنیم و اینکه بعد از چه مدت از اقامتمون میتونیم اقدام کنیم برای گواهینامه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rtech نمایش پست ها
    دوستان ممنون میشم کسی که این راهو رفته یه راهنمایی بکنه که باید از کجا شروع کنیم و اینکه بعد از چه مدت از اقامتمون میتونیم اقدام کنیم برای گواهینامه.
    نیازی به صبر کردن نیست، همین که BRP خودتون رو گرفته باشید کافی است.

https://www.gov.uk/apply-first-provi...riving-licence

ابتدا گواهینامه Provisional رو میگیرید و بعد میتونید باهاش کلاس برید یا امتحان بدید. بعد از پاس کردن امتحان تئوری و عملی گواهینامه به آدرستون ارسال میشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

من سعی کردم ثبت نام کنم برای Provisional ولی از مرحله آدرس نتونستم جلوتر برم چون ازم میخواد ادرسی ارائه کنم که حداقل سه سال اونجا زندگی کردم به خاطر همین سوال کردم که چه مدت باید گذشته باشه

Please tell us where you have lived over the last three years.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

من سعی کردم مدت اقامت رو سه سال بزنم ولی تو مرحله بعد متوجه شدم که شما باید حداقل 185 روز اینجا اقامت داشته باشین تا به عنوان یه شهروند عادی بتونین گواهینامه بگیرین:

Apply for a provisional licence

Are you eligible?

Residency and Disqualifications

You can only get a GB driving licence if you are normally resident in Great Britain. To be normally resident you must usually live in Great Britain for 185 days in each calendar year.
    Applicants who are not UK citizens or nationals of another EU or EEA country will not be considered normally resident if they:

• do not have leave to remain in the UK, or
    • are in the country on a temporary basis without leave to remain either while awaiting a decision to stay in the UK or following a decision refusing such an application.

اینجور که من متوجه شدم باید حداقل شش ماه از زمان حضورتون گذشته باشه و اینکه سه سال اینجا زندگی کرده باشین، البته من هر جا هم میرم و میخوام چیزی بگیرم اینو بهم میگن که باید سه سال اینجا بوده باشم!! مثل فروشگاه اپل یا سامسونگ و ...

ApplyAbroad Guru

من سعی کردم مدت اقامت رو سه سال بزنم ولی تو مرحله بعد متوجه شدم که شما باید حداقل 185 روز اینجا اقامت داشته باشین تا به عنوان یه شهروند عادی بتونین گواهینامه بگیرین:

Apply for a provisional licence

Are you eligible?

Residency and Disqualifications

You can only get a GB driving licence if you are normally resident in Great Britain. To be normally resident you must usually live in Great Britain for 185 days in each calendar year.
    Applicants who are not UK citizens or nationals of another EU or EEA country will not be considered normally resident if they:

• do not have leave to remain in the UK, or
    • are in the country on a temporary basis without leave to remain either while awaiting a decision to stay in the UK or following a decision refusing such an application.

اینجور که من متوجه شدم باید حداقل شش ماه از زمان حضورتون گذشته باشه و اینکه سه سال اینجا زندگی کرده باشین، البته من هر جا هم میرم و میخوام چیزی بگیرم اینو بهم میگن که باید سه سال اینجا بوده باشم!! مثل فروشگاه اپل یا سامسونگ و ...
    اشتباه متوجه شدید. گفته باید 185 روز از سال رو در انگلیس زندگی کنید تا بطور قانونی Resident محسوب بشید، همینکه قرار هست این کار رو بکنید کافی است و اون BRP هم که دارید برای اثباتش کافی است. اگه نمیتونید آنلاین بدون آدرس سه سال پیش برید،‌ بصورت کاغذی در Post Office اقدام کنید. برای گواهینامه رانندگی هم از فروشگاه اپل یا سامسونگ مشورت نگیرید!

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    اشتباه متوجه شدید. گفته باید 185 روز از سال رو در انگلیس زندگی کنید تا بطور قانونی Resident محسوب بشید، همینکه قرار هست این کار رو بکنید کافی است و اون BRP هم که دارید برای اثباتش کافی است. اگه نمیتونید آنلاین بدون آدرس سه سال پیش برید،‌ بصورت کاغذی در Post Office اقدام کنید. برای گواهینامه رانندگی هم از فروشگاه اپل یا سامسونگ مشورت نگیرید!
    منظور منو اشتباه متوجه شدید دوست عزیز انقدر دیگه شعورم میرسه که از فروشگاه اپل و سامسونگ واسه گواهینامه مشورت نگیرم، گفتم هرجا که میرم برای خرید مثل خرید گوشی به صورت اعتباری یا ماهیانه میگن باید سه سال اینجا بوده باشی (نه همشون مثل carphone warehouse یا اپراتورها)

ApplyAbroad Guru

منظور منو اشتباه متوجه شدید دوست عزیز انقدر دیگه شعورم میرسه که از فروشگاه اپل و سامسونگ واسه گواهینامه مشورت نگیرم، گفتم هرجا که میرم برای خرید مثل خرید گوشی به صورت اعتباری یا ماهیانه میگن باید سه سال اینجا بوده باشی (نه همشون مثل carphone warehouse یا اپراتورها)
    ببخشید اشتباه متوجه شده بودم. اون سه سال برای سابقه کردیت شماست چون دارن به شما اعتبار میدن. مسئله گواهینامه با اون متفاوت هست. بعد از یکی دو سال شما معمولا مشکلی با سابقه کردیت برای قراردادهای موبایل و ... نخواهید داشت. با آرزوی موفقت.

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

اگر گواهینامه ای از اتحادیه اروپا داشته باشیم، آیا نیاز هست که مجددا امتحان بدیم یا فقط گواهینامه اتحادیه اروپا را باید تعویض کنیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    اگر گواهینامه ای از اتحادیه اروپا داشته باشیم، آیا نیاز هست که مجددا امتحان بدیم یا فقط گواهینامه اتحادیه اروپا را باید تعویض کنیم؟
    گواهینامه فکر نکنم ربطی به اتحادیه اروپا داشته باشه (شایدم داره نمیدونم) از کدوم کشور گرفتی؟
    من از آلمان داشتم، نیاز به تعویض هم حتی نیست (بخوای می تونی ولی اجبار نیست).
    تاپیک اعلام نتیجه ی ویزای دکتری

اگر برای دکتری اقدام کردید و ویزاتون اومده (شکرخدا) لطفا در تاپیک فوق اعلام کنید. باشد که رستگار شوید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    نه نیازی به تعویض است و نه امتحان مجدد. با همون گواهینامه بدون محدودیت میتونید رانندگی کنید.

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)