صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 41

موضوع: گواهینامه رانندگی

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

پیش فرض گواهینامه رانندگی

سلام،

میتونیم مسائلی که مربوط به گواهینامه ( کلیه وسائل نقلیه) رو در این تاپیک مطرح کنیم.

برای شروع، میتونید فایل راهنمای علائم راهنمایی و رانندگی رو در پیوست دانلود کنید.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط میلاد : December 30th, 2012 در ساعت 08:05 PM
    ناگهان خوابی مرا خواهد ربود ...

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

پیش فرض پاسخ : گواهینامه رانندگی

در مرحله اول باید برای گواهینامه موقت یا همون Provisional درخواست بدید که کلیه کارها از طریق پست و بعد از ثبت نام آنلاین انجام میشه. به این صورت که بعد از ثبت نام آنلاین و پرداخت 50 پوند، یک فرم درخواست دریافت میکنید که باید تکمیلش کنید و به ادرس مشخصی ارسال کنید. به غیر از فرم اصل یک مدرک معتبر هم از شما خواسته میشه که باید به پیوست ارسال کنید. این مدارک ممکنه تا دو هفته بعد به شما بازگشت داده بشه. البته به جای اصل مدارک میتونید کپی برابر اصل رو هم ارسال کنید. بعد از دریافت فرم خام 28 روز مهلت دارید که فرم رو تکمیل و به همراه مدارکتون ارسال کنید در غیر اینصورت تقاضای شما لغو میشه و پول به حساب شما برگشت داده میشه.

برای شرکت در کلاس های آموزشی و دادن امتحان باید این گواهینامه موقت رو داشته باشید. همچنین در صورتی که خودتون ماشین دارید یا میتونید جزء بیمه شخص دیگری هستید میتونید با نصب برچسب Learner در حضور شخصی که حداقل سه سال گواهینامه UK داره رانندگی کنید. (نه در بزرگراه ها)

سوالی که برای من پیش اومده و ممنون میشم از دوستان اگه جواب بدن اینه که من چطوری میتونم مدارک خودم (مثل گذرنامه) رو برابر اصل کنم. من نمیتونم گذرنامه رو بفرستم چون برای کارهای ویزا لازمش دارم.

سوال دوم من اینه که اگه نتونم در این مهلت 28 روزه مدارک رو بفرستم و تقاضام لغو بشه، آیا محدودیتی برای ثبت نام مجدد من ایجاد میشه یا نه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط میلاد نمایش پست ها
    در مرحله اول باید برای گواهینامه موقت یا همون Provisional درخواست بدید که کلیه کارها از طریق پست و بعد از ثبت نام آنلاین انجام میشه. به این صورت که بعد از ثبت نام آنلاین و پرداخت 50 پوند، یک فرم درخواست دریافت میکنید که باید تکمیلش کنید و به ادرس مشخصی ارسال کنید. به غیر از فرم اصل یک مدرک معتبر هم از شما خواسته میشه که باید به پیوست ارسال کنید. این مدارک ممکنه تا دو هفته بعد به شما بازگشت داده بشه. البته به جای اصل مدارک میتونید کپی برابر اصل رو هم ارسال کنید. بعد از دریافت فرم خام 28 روز مهلت دارید که فرم رو تکمیل و به همراه مدارکتون ارسال کنید در غیر اینصورت تقاضای شما لغو میشه و پول به حساب شما برگشت داده میشه.

برای شرکت در کلاس های آموزشی و دادن امتحان باید این گواهینامه موقت رو داشته باشید. همچنین در صورتی که خودتون ماشین دارید یا میتونید جزء بیمه شخص دیگری هستید میتونید با نصب برچسب Learner در حضور شخصی که حداقل سه سال گواهینامه UK داره رانندگی کنید. (نه در بزرگراه ها)

سوالی که برای من پیش اومده و ممنون میشم از دوستان اگه جواب بدن اینه که من چطوری میتونم مدارک خودم (مثل گذرنامه) رو برابر اصل کنم. من نمیتونم گذرنامه رو بفرستم چون برای کارهای ویزا لازمش دارم.

سوال دوم من اینه که اگه نتونم در این مهلت 28 روزه مدارک رو بفرستم و تقاضام لغو بشه، آیا محدودیتی برای ثبت نام مجدد من ایجاد میشه یا نه؟
    مساله اول اینکه من شک دارم شما بتونید کپی برابر اصل پاسپورت رو ارایه کنید و حتما باید اصل پاسپورت ارسال بشه. کپی برابر اصل فقط از پاسپورتهای انگلیسی قابل قبوله. من که خودم پاسپورت اصلی رو ارسال کردم. بهترین کار هم اینه که وقتی ارسال میکنید حتما Speical Delivery ارسال کنید و یه پاکت speical delivery دیگه هم بگیرید بذارید توش که درواقع پاسپورت رو با اون برگردونند و خیالتون راحت باشه.

https://www.gov.uk/driving-licence-a...tity-documents

به هر حال اگر قبول کردند که کپی برابر اصل رو ارسال کنید شما این کار رو باید در notary office یا notary public که همون محضر خودمون میشه انجام میده.

اتفاق خاصی نمیوفته اگر دیرتر بفرستید.

به طور کلی پروسه گواهینامه گرفتن اینجا خیلی طولانی و پرهزینه است و باید صبر و حوصله داشته باشید. مهارتهای رانندگیتون در ایران تقریبا ارزشی اینجا نداره چون اصلا به چیزهایی گیر میدند که تو ایران مهم نیست و برعکس. شانس هم اثر زیادی داره گه زود بتونید بگیرید.

ApplyAbroad Guru

کپی برابر اصل رو می تونید در پست آفیس ها هم انجام بدید که هزینه اش برای کپی برابر اصل کردن سه مدرک‌ (یکسان یا متفاوت) 7 پونده. در بعضی بانک ها هم براتون به رایگان انجام می دن. در دفاتر پلیس هم انجام میدن (همونجا که رجیستر کردید) که اونجا برای هر نسخه 7 پونده.

میلاد جان اگه 28 روز شما تموم بشه مبلغ رو برمی گردونند (یه چک میاد در خونه) و باید دوباره اقدام کنید. هیچ چیز خاصی هم نیست.

یادتون نره هزینه کلاس های رانندگی اینجا خیلی بالاتر از ایرانه.

ApplyAbroad Guru

ولی من هنوز شک دارم که بتونید کپی برابر اصل پاسپورت رو بفرستید. زمانی که من اقدام کردم که تقریبا 1.5 ساله پیش بود فقط پاسپورت انگلیسی رو لازم نبود بفرستید و در بقیه موارد باید اصل پاسپورت رو میفرستادید.

Junior Member

سلام دوستان، خوشحال شدم که این تاپیک رو دیدم، چند وقت بود در این مورد سوال داشتم. من گواهینامه ایرانی خودم رو از ایران بین المللی کردم . سوال اولم اینه که با این گواهینامه می تونم در لندن رانندگی کنم یا نه؟ و سوال دوم: من حدود 3 ماهه که با ویزایSpouse اینجا اومدم ، از چه زمانی می تونم برای گواهینامه اقدام کنم؟ ممنون

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahtab1234 نمایش پست ها
    سلام دوستان، خوشحال شدم که این تاپیک رو دیدم، چند وقت بود در این مورد سوال داشتم. من گواهینامه ایرانی خودم رو از ایران بین المللی کردم . سوال اولم اینه که با این گواهینامه می تونم در لندن رانندگی کنم یا نه؟ و سوال دوم: من حدود 3 ماهه که با ویزایSpouse اینجا اومدم ، از چه زمانی می تونم برای گواهینامه اقدام کنم؟ ممنون
    بله، میتونید با اتومبیل هایی که وزنشون کمتر از 3.5 تن هست و حداکثر 8 نفر گنجایش دارن رانندگی کنید. اما نباید بیشتر از 12 ماه از تاریخ ورودتون گذشته باشه. تا اونجا که من میدونم همین الان هم میتونید برای گواهینامه اپلای کنید.

دو فایل که در پیوست هست توضیحات کاملتری دارن.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    • نوع فایل: pdf INF38.pdf (628.4 کیلوبایت, 152 views)
    • نوع فایل: pdf INF95.pdf (878.3 کیلوبایت, 128 views)

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    ولی من هنوز شک دارم که بتونید کپی برابر اصل پاسپورت رو بفرستید. زمانی که من اقدام کردم که تقریبا 1.5 ساله پیش بود فقط پاسپورت انگلیسی رو لازم نبود بفرستید و در بقیه موارد باید اصل پاسپورت رو میفرستادید.
    امروز رفتم پست و پرسیدم. میشه کپی برابر اصل فرستاد، اما باید همون نهادی که اصل مدرک رو صادر کرده، اصالت کپی رو هم تایید کنه. یعنی مثلا کپی رو باید اداره گذرنامه ایران تایید کنه. در نتیجه حرف شما درسته که در عمل نمیشه کپی برابر اصل فرستاد. ممنونم.

Junior Member

سلام کسی می دونه که با گواهی نامه بین المللی که از ایران می گیرید میشه یک ون اجاره کرد ؟ من بارهام رو به صورت فرت قرار بیارم و فکر کردم هزینه بردن وسائل از فرودگاه به خونه ممکنه زیاد بشه برای همین می خواهم ون اجاره کنم ... با این گواهی نامه می تونم ون اجاره کنم ؟ .... راستی کسی در مورد هزینه گرفتن یک وانت و بردن وسائل چیزی می دونه ؟ ....

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط meys57 نمایش پست ها
    سلام کسی می دونه که با گواهی نامه بین المللی که از ایران می گیرید میشه یک ون اجاره کرد ؟ من بارهام رو به صورت فرت قرار بیارم و فکر کردم هزینه بردن وسائل از فرودگاه به خونه ممکنه زیاد بشه برای همین می خواهم ون اجاره کنم ... با این گواهی نامه می تونم ون اجاره کنم ؟ .... راستی کسی در مورد هزینه گرفتن یک وانت و بردن وسائل چیزی می دونه ؟ ....
    بله می تونید. هزینه کرایه ماشین هم بستگی به سوابق رانندگی شما در اون کشور و سن شما و به طور کلی و نوع ماشین و میزان بیمه و ... داره. به طور متوسط از روزی 30 پوند تا حدود 100 پوند.

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)