صفحه 2 از 274 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 2740

موضوع: ک.ارشد - فرایند پذیرش، دانشگاه پلی تکنیک تورین (مدارک لازم، ددلاینها، ارسال مدارک..)

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

Smile پاسخ : دانشگاه پلی تکنیک تورینو

نقل قول نوشته اصلی توسط music نمایش پست ها
    In order to be admitted into the second level Specializing Master program, applicants must possess a 5-year (10 semesters) university degree. Applications from students who possess a 4-year (8 semesters) university degree may be possibly evaluated by the selection commission.
    ميشه يکی کمک کنه - من درست فهميدم - 4 - 5 ساله فوق ليسانس.
    اميدوارم اشتباه فهميده باشم
    نه بابا، بنده خدا داره میگه که برای پذیرش باید مدرک لیسانس داشته باشید (لیسانس در دوره 5ساله) اگرم دورش 4ساله بود بازم ارزیابی میکنیم.
    نکتش اینجاست که من یه همچین متنی برای میلان دیده بودم که اونجا گفته بود اگه دوره قبل از دانشگاهتون 10 ساله بوده، لیسانستون باید 5ساله باشه.
    ما ایرانیا که قبل از دانشگاه دوره 12 ساله داشتیم.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

Smile پاسخ : دانشگاه پلی تکنیک تورینو

نقل قول نوشته اصلی توسط saman_rocket نمایش پست ها
    توی سایت Politecnico di Torino آورده که باید مدارکی رو ارائه بدیم که ما تو دانشگاه کشور مون قبول شدیم:

a certificate which states that you have passed in your Country the qualifying examination for the admission to University (in those Countries where this procedure is compulsory to be admitted to University)

من تو ایران یه کاردانی دارم و چیز دیگه ای ندارم ، به نظر شما این مدرک رو براشون رو بکنم یا نه ؟

سبز باشید
    دانشگاه های آلمان (میدونم اینجا ایتالیاست ) یه همچین مدرکی میخوان "a certificate which states that you have passed in your Country the qualifying examination" اونجا بهش میگن کارنامه سبز، که همون کارنامه دوم کنکور سراسری میشه، همونی که نوشته فلانی تو فلان رشته قبول شده. این مدرک رو حتی برای پذیرش دکترا هم بعضیاشون میخوان. من به ذهنم رسید که این مطلب رو بگم که یه موقه اگه منظور این ایتالیای ها همین بوده کسی اشتباه نکنه، حالا من توصیه میکنم یه ایمیل بزنین و از این بابت مطمئن بشید.

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

پیش فرض پاسخ : دانشگاه پلی تکنیک تورینو

سلام دوستان من یه سری اطلاعات دارم شاید به دردتون خورد..
    یک اینکه پلی تکنیک میلان رنکینگ کلیش خیلی بالاتر از تورینه و رنکینگ مهندسیشم تا حدودی بالاتره.. (رشته های مهندسی میلان زیر 60 و تورین زیر 120 تقریبا).. که البته رنکینگ مهندسی هر دوشون خوبه..
    دو اینکه اگه از لحاظ مالی خیلی در سطح خوبی نیستین (مثه من :دی) در انتخاب تورین شک نکنین.. چون تو میلان هزینه ها خیلی بالاس، خصوصا اگه خوابگاه و بورس تعلق نگیره بهتون که مجبور میشین سخت کار کنین (تازه اگه بتونین کار پیدا کنین) و این باعث میشه تو درساتون افت کنین..
    من استاد زبانم تورین درس خونده و میگه شهر خیلی قشنگیه و مردم خوبی داره..
    از لحاظ مالیم مثه اینکه در شرایط خیلی خوبی قرار داره چون به اکثر تقاضاهای بورسیه (اگه مشکلی نداشته باشن) پاسخ مثبت داده میشه..
    شهر آروم و کم سروصدا تریم هست و دانشجوی ایرانیم زیاد داره و در نهایت اینکه رئیسشم مثه اینکه چند باری اومده ایران و به دانشگاه های ایران سر زده و یه رابطه هایی داره به هرحال..
    با آرزوی موفقیت واسه همتون..

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط hatefrad نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه سری اطلاعات دارم شاید به دردتون خورد..
    یک اینکه پلی تکنیک میلان رنکینگ کلیش خیلی بالاتر از تورینه و رنکینگ مهندسیشم تا حدودی بالاتره.. (رشته های مهندسی میلان زیر 60 و تورین زیر 120 تقریبا).. که البته رنکینگ مهندسی هر دوشون خوبه..
    دو اینکه اگه از لحاظ مالی خیلی در سطح خوبی نیستین (مثه من :دی) در انتخاب تورین شک نکنین.. چون تو میلان هزینه ها خیلی بالاس، خصوصا اگه خوابگاه و بورس تعلق نگیره بهتون که مجبور میشین سخت کار کنین (تازه اگه بتونین کار پیدا کنین) و این باعث میشه تو درساتون افت کنین..
    من استاد زبانم تورین درس خونده و میگه شهر خیلی قشنگیه و مردم خوبی داره..
    از لحاظ مالیم مثه اینکه در شرایط خیلی خوبی قرار داره چون به اکثر تقاضاهای بورسیه (اگه مشکلی نداشته باشن) پاسخ مثبت داده میشه..
    شهر آروم و کم سروصدا تریم هست و دانشجوی ایرانیم زیاد داره و در نهایت اینکه رئیسشم مثه اینکه چند باری اومده ایران و به دانشگاه های ایران سر زده و یه رابطه هایی داره به هرحال..
    با آرزوی موفقیت واسه همتون..
    شهریه اش که میدونید چقدره ؟ (8000 Euro)
    با این وجود این شهریه ی وحشتناک چقدر کمک هزینه میدهند ؟ خبر دارید؟
    goodbye forever

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک جامدات - دانشگاه گیلان

ببخشید این شهریه سالی 8000 یورو هست یا واسه 2 سال؟؟؟؟بعد مثل میلان دانشگاه ممکنه بورس کنه که مجانی بیفته دیگه نه؟؟بعد یه چیز دیگه اینکه تو فرم اپلای یه قسمت مربوط به آزمون ورودی دانشگاه هست. اونجا حداقل نمره قبولی یا نمره خودمونو چی باید بزنیم؟؟ اگه تراز منظورشونه تراز حداقلی رو که نمی دونیم
    ویرایش توسط arta_irsma : January 10th, 2010 در ساعت 03:51 AM
    Arta

ApplyAbroad Senior Veteran
    hatefrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Politecnico di Torino graduate in Networks Engineering

شهریش براساس فیش حقوقی پدر دانشجو و کلا وضعیت خانوادگیش مشخص میشه که واسه دانشجوهای ایرانی با توجه به درآمد بسیار پایینتر نسبت به اروپایی ها تقریبا رایگان در میاد.. فقط فکنم واسه ثبت نام اولیه باید 300 هزار تومن بدین..

Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک جامدات - دانشگاه گیلان

You must enclose in the pre-enrolment application form:
    your Degree
    a certificate which states ALL the exams passed at university in your Country
    the program of each course
    any certificate which states the knowledge of the Italian language
    your passport
    2 photos

ALL the documents that you hand in MUST be translated into Italian.

بعد از فرم آنلاین باید این مدارک رو پست کنیم دیگه؟ بعد کسایی که پاسپورت ندارن جاش همون ID رو می دن دیگه؟ و آخر اینکه همه مدارک حتما باید به ایتالیایی باشه و مدرک زبان ایتالیایی هم باید با خودمون ببریم؟
    Arta

Junior Member

ولی یک جای گفته که ریزنمره میتونه به انگلیسی ترجمه شده باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط hatefrad نمایش پست ها
    شهریش براساس فیش حقوقی پدر دانشجو و کلا وضعیت خانوادگیش مشخص میشه که واسه دانشجوهای ایرانی با توجه به درآمد بسیار پایینتر نسبت به اروپایی ها تقریبا رایگان در میاد.. فقط فکنم واسه ثبت نام اولیه باید 300 هزار تومن بدین..
    میشه منظورتون رو دقیق تر بیان کنید؟ اینی که میگید شامل همه میشه؟ پس شهریه ای که تو سایتشون مینویسه(مثلا 3300euro) چی هستش؟

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط rabin4hood52 نمایش پست ها
    میشه منظورتون رو دقیق تر بیان کنید؟ اینی که میگید شامل همه میشه؟ پس شهریه ای که تو سایتشون مینویسه(مثلا 3300euro) چی هستش؟
    اون احتمالاً ماله غیر ایرانی هاست که درآمد بالاتری نسبت به ما ها دارند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)