صفحه 1 از 59 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 586

موضوع: کمک هزینه ISU - مدارک مورد نیاز و سوالات مربوطه

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management Engineering - Polimi

پیش فرض کمک هزینه ISU - مدارک مورد نیاز و سوالات مربوطه

کاربران در این موضوع میتوانند مدارک مورد نیاز برای اقدام در این بورس را بررسی کرده و در مورد جزئیات آن به تبادل نظر بپردازند.

مدارک مورد نیاز به شرح زیر می باشند:

- ترجمه رسمی ایتالیایی شناسنامه پدر
    - ترجمه رسمی ایتالیایی فیش حقوقی پدر (اگر پدر شغل آزاد دارد، مراجعه به صنف مربوطه و گرفتن گواهی حقوقی -
    فیش حقوقی باید برای سال گذشته میلادی تنظیم شود مثلا برای سال جاری که سال تحصیلی 2010/2011 می باشد، باید با در دست داشتن فیش حقوقی آذر 88 که معادل دسامبر 2009 می باشد اقدام به تهیه گواهی یورویی سال 2009 گردد.
    - ترجمه رسمی ایتالیایی گواهی یورویی مربوط به فیش حقوقی (بانک مرکزی شعبه میردادماد تشریف ببرید. از باجه ورودی تقاضای گواهی حقوقی کنید. یک برگه ساده به شما داده خواده شد تا مبلغ حقوق پدر را درج کنید. فردای آن روز با مراجعه به همان مکان، گواهی یورویی را تحویل بگیرید)

نکته: بعضا دیده شده دانشجویان بدون ترجمه فیش حقوقی و فقط با ارائه ترجمه گواهی یورویی صادر شده توسط بانک مرکزی هم بدون هیچ مشکلی بورس را دریافت کرده اند. چرا که در این گواهی مبلغ حقوق پدر و معادل ارزی آن درج میشود و به دلیل معتبر بودن این گواهی سازمان بورس به آن اعتماد کافی دارد. اما شما برای احتیاط بیشتر می توانید فیش خقوقی را نیز ترجمه کنید.

- ترجمه ایتالیایی اجاره نامه (اگر مستاجر هستید)

* منظور از رسمی آن است که مدارک باید به تایید وزارت امور خارجه نیز برسد که معمولا دارالترجمه ها این کار را انجام می دهند. برای اجاره نامه نیازی به این تایید نیست.

دارالترجمه های معتبر برای ترجمه که بنده میشناسم و مورد تایید سفارت ایتالیا نیز می باشند (لیست دارالترجمه های معتبر سفارت بر روی بورد کنسولگری ایتالیا در خیابان آفریقا، مهیار موجود می باشد):

PARHAM Golam Hossein &
    GHORBANI HUIEH Mehran

88316627 - 88301995
    Ferdowsi square, Sepahbod Gharani Street Carpet Abbasi Building, apt.6^ .n.7

KHAKPOUR Fariba

88828440 - 88823341
    Karimkhan Zand n.94

سوالات در این موضوع تنها باید در مورد این مدارک باشد، در غیر اینصورت حذف خواهند شد.

ویرایش توسط daniyal_arj : July 14th, 2013 در ساعت 11:31 PM
    در این درگه که گه گه که که که که شود ناگه **** مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه

پیش فرض پاسخ : کمک هزینه ISU - مدارک مورد نیاز و سوالات مربوطه

نقل قول نوشته اصلی توسط daniyal_arj نمایش پست ها

مدارک مورد نیاز به شرح زیر می باشند:

- ترجمه رسمی ایتالیایی شناسنامه پدر
    - ترجمه رسمی ایتالیایی فیش حقوقی پدر
    - ترجمه رسمی ایتالیایی گواهی یورویی مربوط به فیش حقوقی (بانک مرکزی شعبه میردادماد تشریف ببرید. از باجه ورودی تقاضای گواهی حقوقی کنید. یک برگه ساده به شما داده خواده شد تا مبلغ حقوق پدر را درج کنید. فردای آن روز با مراجعه به همان مکان، گواهی یورویی را تحویل بگیرید)
    - ترجمه ایتالیایی اجاره نامه (اگر مستاجر هستید)

* منظور از رسمی آن است که مدارک باید به تایید وزارت امور خارجه نیز برسد که معمولا دارالترجمه ها این کار را انجام می دهند. برای اجاره نامه نیازی به این تایید نیست.

در مورد اجاره نامه مطمئن هستید که نیاز به تائید امور خارجه ندارد؟

من هم از دفترخانه و هم از دارالترجمه پرسیدم اگر بخواهیم اجاره نامه ترجمه رسمی شود باید حتما سند دفترخانه باشد
    و اجاره نامه هلوگرام دار املاک قابل ترجمه رسمی (مهر امور خارجه) نیست

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_babaee نمایش پست ها
    در مورد اجاره نامه مطمئن هستید که نیاز به تائید امور خارجه ندارد؟

من هم از دفترخانه و هم از دارالترجمه پرسیدم اگر بخواهیم اجاره نامه ترجمه رسمی شود باید حتما سند دفترخانه باشد
    و اجاره نامه هلوگرام دار املاک قابل ترجمه رسمی (مهر امور خارجه) نیست
    به همین دلیل که فرمودید نیازی به تایید نداره. من خودم بدون تایید دادم، بورس رو هم گرفتم و مشکلی نبوده.
    در این درگه که گه گه که که که که شود ناگه **** مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه

به همین دلیل که فرمودید نیازی به تایید نداره. من خودم بدون تایید دادم، بورس رو هم گرفتم و مشکلی نبوده.

مرسي از پاسخت

اجاره بايد همان سال باشه ديگه
    مثلا من تا يك ماه ديگه اجاره خانه جديد تهيه مي كنم. همون را ترجمه كنم. سالهاي قبل كه لازم نيست؟
    همونو بدم به دارالترجمه كه به ايتاليايي ترجمه كنه بدون تائيد امور خارجه. آيا دادگستري هم تائيد ميكنه؟
    سوال ديگه اينكه مدارك DSU را وقتي ميديم به دارالترجمه از اصلشون هم بايد كپي برابر اصل دفترخانه اي بگيريم
    و اينكه اينهارو بايد بعدا كنسولگري ايران تو ميلان تائيد كنه قبل از دادن به caaf‌يا نه؟

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_babaee نمایش پست ها
    مرسي از پاسخت

اجاره بايد همان سال باشه ديگه
    مثلا من تا يك ماه ديگه اجاره خانه جديد تهيه مي كنم. همون را ترجمه كنم. سالهاي قبل كه لازم نيست؟
    همونو بدم به دارالترجمه كه به ايتاليايي ترجمه كنه بدون تائيد امور خارجه. آيا دادگستري هم تائيد ميكنه؟
    سوال ديگه اينكه مدارك DSU را وقتي ميديم به دارالترجمه از اصلشون هم بايد كپي برابر اصل دفترخانه اي بگيريم
    و اينكه اينهارو بايد بعدا كنسولگري ايران تو ميلان تائيد كنه قبل از دادن به caaf‌يا نه؟
    اجاره نامه باید حداقل به مدت 1 سال از زمانی که ارائه میکنید به DSU اعتبار داشته باشه (این قانون نیست ولی معمولا رعایت میکنند که به مشکل بر نخوره)
    همونو بدید دارالترجمه، نیاز به تایید هیچ جا نداره! فقط باید بنگاهی باشه یعنی تو سربرگ رسمی یک بنگاه نوشته شده باشه.
    از همه مدارک باید کپی برابر اصل ببرید دارالترجمه، منتها مثلا دارالترجمه پرهام که من بالا آدرسشو نوشتم خودش بهتون میگه که چطور عمل کنید
    نیاز به تایید کنسولگری ایران در میلان، یا ایتالیا در تهران به هیچ وجه نیست. (این روال مال قدیم بوده، جدیدا حتی بهتر هستش که سفارت ایتالیا ندونه که دارید برای DSU اقدام میکنید تا شانس گرفتن ویزا کم نشه)

Member mnotron آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    برق الکترونیک

نکته مهم اینکه بچه ها این بورس شهر به شهر و دانشگاه به دانشگاه فرق میکنه، برا پلی تکنیک میلان خیلی ساده تر از چیزیه که فکر میکنید، تایید هیچ جا نمیخواد! به ما هم میگفتند، گوش ندادیم الکی مته به خشخاش گذاشتیم و کلی پول ترجمه و تایید دادیم! یه مهر مترجم کافیه!

وقتی اجاره نامه تایید نمیخواد و قبول میکنند، مصلمه که مهر وزارت خارجه و اینا اصلا براشون مهم نیست! حالا برا هر مدرکی!
    دوم اینکه دارالترجمه مورد تایید سفارت وقتی معنی پیدا میکنه که سفارت بخواد تایید کنه، وقتی قرار نیست سفارت چیزی تایید کنه لازم نیست از این دارالترجمه ها باشه!
    سوم اینکه پرهام خیلی جیب میبره! اصلا نرین پیشش! خاکپور خوبه و شکرچی، این دو تا من رفتم راضی بودم .... پرهام هر الکی میگه فلان مدرک میخواد، اون یگی هم جدا میخواد و ... که پول ترجمه بگیره! در صورتی که خاکپور برعکس، چند تا مدرک منو میگفت نیاز نیست ترجمه و درست هم میگفت!

بازم میگم اینا برا پلی تکنیکه! همین استاتاله میلان خیلی گیر داده بود که مدارک تایید سفارت هم بشه، که سفارت هم تایید نمیکنه و اگر کنه کلی پول میگیره! ولی پلی تکنیک گیر نیست و اصلا اینترنتی همه کاراشو میشه انجام داد از ایران!
    پرواز كن آنگونه كه مي‌خواهي
    و گرنه پروازت مي دهند آنگونه كه مي‌خواهند

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mnotron نمایش پست ها
    نکته مهم اینکه بچه ها این بورس شهر به شهر و دانشگاه به دانشگاه فرق میکنه، برا پلی تکنیک میلان خیلی ساده تر از چیزیه که فکر میکنید، تایید هیچ جا نمیخواد! به ما هم میگفتند، گوش ندادیم الکی مته به خشخاش گذاشتیم و کلی پول ترجمه و تایید دادیم! یه مهر مترجم کافیه!

وقتی اجاره نامه تایید نمیخواد و قبول میکنند، مصلمه که مهر وزارت خارجه و اینا اصلا براشون مهم نیست! حالا برا هر مدرکی!
    دوم اینکه دارالترجمه مورد تایید سفارت وقتی معنی پیدا میکنه که سفارت بخواد تایید کنه، وقتی قرار نیست سفارت چیزی تایید کنه لازم نیست از این دارالترجمه ها باشه!
    سوم اینکه پرهام خیلی جیب میبره! اصلا نرین پیشش! خاکپور خوبه و شکرچی، این دو تا من رفتم راضی بودم .... پرهام هر الکی میگه فلان مدرک میخواد، اون یگی هم جدا میخواد و ... که پول ترجمه بگیره! در صورتی که خاکپور برعکس، چند تا مدرک منو میگفت نیاز نیست ترجمه و درست هم میگفت!

بازم میگم اینا برا پلی تکنیکه! همین استاتاله میلان خیلی گیر داده بود که مدارک تایید سفارت هم بشه، که سفارت هم تایید نمیکنه و اگر کنه کلی پول میگیره! ولی پلی تکنیک گیر نیست و اصلا اینترنتی همه کاراشو میشه انجام داد از ایران!
    موردی بوده که بدون تایید دادگستری فرستاده باشه و مشکلی نبوده باشه؟ من هر کی رو دیدم اینکارو کرده بود
    اجاره نامه به دلیل اینکه اگر بخواد تایید باشه باید محضری بشه و بحث های حقوقی پیدا میکنه نیاز به تایید نداره ولی در مورد باقی مدارک این موضوع صدق نمیکنه
    در فایل حاوی توضیحات ذکر نشده که دارالترجمه باید مورد تایید سفارت ایتالیا باشه، اما معمولا این کار برای محکم کاری بهتره که انجام بشه (هزینه ای هست که باید پرداخت بشه!)
    در مورد هزینه ها هم تجربه شخصی من چیز دیگه ای میگه، من از دو جا پرسیدم مبلغ رو سال قبل، خاکپور بیشتر بود بعد پرهام (شکر چی رو نپرسیدم) البته اختلاف چندانی نداشت. ولی خوب حتما قبل از دادن مدارک از قیمت مطلع بشید. اینجا فقط سر نخ ها به شما داده میشه، هوشیاری از شماست!

Member mnotron آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    برق الکترونیک

موردی بوده که بدون تایید دادگستری فرستاده باشه و مشکلی نبوده باشه؟ من هر کی رو دیدم اینکارو کرده بود
    اجاره نامه به دلیل اینکه اگر بخواد تایید باشه باید محضری بشه و بحث های حقوقی پیدا میکنه نیاز به تایید نداره ولی در مورد باقی مدارک این موضوع صدق نمیکنه
    در فایل حاوی توضیحات ذکر نشده که دارالترجمه باید مورد تایید سفارت ایتالیا باشه، اما معمولا این کار برای محکم کاری بهتره که انجام بشه (هزینه ای هست که باید پرداخت بشه!)
    در مورد هزینه ها هم تجربه شخصی من چیز دیگه ای میگه، من از دو جا پرسیدم مبلغ رو سال قبل، خاکپور بیشتر بود بعد پرهام (شکر چی رو نپرسیدم) البته اختلاف چندانی نداشت. ولی خوب حتما قبل از دادن مدارک از قیمت مطلع بشید. اینجا فقط سر نخ ها به شما داده میشه، هوشیاری از شماست!
    این دلیلش نیست که اجاره نامه نیاز به تایید نداره! بلکه چون سخته خیلی ها بی خیالش میشن و چون نمیتونند تاییدیه بگیرند، بدون تایید میفرستادند... و خیلی ها هم با تایید اجاره نامه رو فرستادند که فرقی هم نداشت.
    ولی جون بقیشو میشه تاییدشو گرفت برا محکم کاری تایید میکنند ... در هر صورت اگه نیاز به تایید باشه برا هر مدرکی صدق میکنه، فرقی نمیکنه!
    پرواز كن آنگونه كه مي‌خواهي
    و گرنه پروازت مي دهند آنگونه كه مي‌خواهند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    KNTU Mech

سلام، اگه فیش حقوقی مال پدر باشه، ولی اجاره نامه مربوط به خودم و چندتا از دوستام. مشکل به وجود نمیاد؟

ترجمه شناسنامه پدر باید همه صفحات باشه ؟
    هیچ وقت به پایان نیندیش، بگذار تا پایان مانند آغاز تو را غافلگیر کند. " دکتر علی شریعتی"

صفحه 1 از 59 123456789101151 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)