صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 54

موضوع: پذیرش فوق لیسانس از کانادا با داشتن فوق لیسانس مشابه در ایران

Junior Member

پیش فرض پذیرش فوق لیسانس از کانادا با داشتن فوق لیسانس مشابه در ایران

سلام دوستان
    کسی خبر داره که اگه باداشتن فوق لیسانس دوباره برای همون رشته و همون مقطع اپلای کنیم مزیت خاصی داره یا مشکلی پیش میاد ؟ هم برای گرفتن پذیرش از دانشگاه و هم برای گرفتن ویزا !
    آیا بهتره فوق لیسانس مشابه رو اصلا برای دانشگاه و اخذ ویزا ارائه ندیم ، و فقط با لیسانسمون اپلای کنیم ، یا نه ؟ نشون دادن اینکه من این فوق لیسانس رو خوندم تاثیر مثبتی روی پذیرش از دانشگاه می زاره ؟
    ...
    ممنون میشم اگه کسی تجربه ی مشابهی داره راهنماییم کنه .

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسي عمران - شريف

پیش فرض پاسخ : پذیرش فوق لیسانس از کانادا با داشتن فوق لیسانس مشابه در ایران

سلام رفيق
    تا جايي كه من مي دونم، سفارت خونه بيشتر اذيت مي كنه تا دانشگاه. مي دوني يه جوري بايد سفارت خونه رو توجيه كني كه چرا مي خواي دوباره بخوني. يكي از دوستان من با گرفتن يه گواهي كار و اينكه شركت بهش نياز داره تا با مدرك جديد بگيره و ... كارش درست شد. خود دانشگاه بعيد مي دونم مشكلي داشته باشه.

Junior Member

ممنون از جوابتون . خودم هم همین فکر رو می کنم که احتمالا فقط برای اخذ ویزا مشکل ساز باشه ... باز اگه بقیه دوستان تجربه ای در این زمینه دارن ممنون میشم من رو هم مطلع کنن .

ApplyAbroad Senior Veteran
    artemis_743 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط coral984 نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون . خودم هم همین فکر رو می کنم که احتمالا فقط برای اخذ ویزا مشکل ساز باشه ... باز اگه بقیه دوستان تجربه ای در این زمینه دارن ممنون میشم من رو هم مطلع کنن .
    منم شرایطم مثل شماست و شاید برای پذیرش امتیاز محسوب بشه اما برای ویزا دردسرساز میشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng, former AUT, now USC

من به دانشگاه و استاد گفتم که ارشد دارم، و به نظرم تاثیر مثبت داشت. استاد خیلی پیگیر کار من بود فقط پرسید که مستر داری، مشکل نداری دوباره بخونی؟ منم گفتم نه! همین. ترنسکریپت مستر رو هم حتی فرستادم به دانشگاه، کلا از اپلای تا ادمیشن کمتر از یه ماه طول کشید، از 22 دسامبر تا 14 ژانویه.
    منتها الان نگران این هستم که برای ویزای مشکلی پیش میاد یا نه ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sasiii نمایش پست ها
    من به دانشگاه و استاد گفتم که ارشد دارم، و به نظرم تاثیر مثبت داشت. استاد خیلی پیگیر کار من بود فقط پرسید که مستر داری، مشکل نداری دوباره بخونی؟ منم گفتم نه! همین. ترنسکریپت مستر رو هم حتی فرستادم به دانشگاه، کلا از اپلای تا ادمیشن کمتر از یه ماه طول کشید، از 22 دسامبر تا 14 ژانویه.
    منتها الان نگران این هستم که برای ویزای مشکلی پیش میاد یا نه ...
    ببخشید شاید سوال من بچه گانه هست ولی سفارت از کجا میفهمه شما ارشد دارید؟ شما که پذیرشتون برای ارشد هست مگه تو نامه پذیرش مینویسن اینجا چه مدرکی گرفتید؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط heminu نمایش پست ها
    ببخشید شاید سوال من بچه گانه هست ولی سفارت از کجا میفهمه شما ارشد دارید؟ شما که پذیرشتون برای ارشد هست مگه تو نامه پذیرش مینویسن اینجا چه مدرکی گرفتید؟
    تو نامه پذیرش چیزی در مورد مدرک قبلی نمینویسن. اما شما تصور کنید که مدرک فوقتون رو از سفارت پنهان کنید (فوقتون چیزی حدود 2-3 سال طول کشیده + اقدام برای مدرک زبان و اپلای و گرفتن پذیرش درکل میشه چیزی حدود 4-5 سال. اگر کسی یکی دوسالی هم بعد فوقش کار کرده باشه میشه 6-7 سال). اونوقت سفارت نمیگه شما این 6-7 سال بعد از گرفتن لیسانس کجا بودید و چیکار میکردید که اینهمه وقفه بین تحصیلتون افتاده. برای این GAP طولانی هم باید یه دلیل قانع کننده ارائه داد. به علاوه اینکه خیلی از بچه ها معدل خوب ارشدشون، معدل پائین کارشناسی رو پوشش میده و خیلی از مقالاتشون مربوط به اون دورانه. اگر بخواین یه دروغ برای پنهان کردن مدرک فوقتون بگید مجبورید بعدش کلی دروغ دیگه هم بگید که اصلا کار جالبی به نظر نمیاد. به جای این همه وقت گذاشتن، اگر یه study pan خوب و قانع کننده بنویسم منطقی تر و درست تره.

من یه فوق لیانس تو دانشگاه تربیت مدرس، تو رشته ی معماری گرفتم. از دانشگاه کنکوردیا هم برای مستر (پاییز 2013) پذیرش با فاند گرفتم که منتها گرایشم یک مقدار متفاوت شد (حوزه انرژی) چرا که بیشتر از دانشجویان مکانیک سیالات می پذیرن. ادمیشنم که اومد حتی تو نامه نوشته بود که ثبت نام شما منوط به ارائه مدارک کارشناسی ارشدتون هست (چون تازه دفاع کردم و مدرکم و هنوز نگرفتم).
    فکر می کنم برای دانشگاهم که داشتن یک مستر امتیاز بوده ولی برای سفارت چون هنوز اقدام کردم نمی دونم.

Junior Member

با سلام دوست عزیز
    من تنها در شرایط فقط با فاند میتونم برم.و قصد دارم دکترام را دانشگاهی با رنک خوب یا عالی بخونم. می خواستم بدونم با این وضعیت که در زیر آمده،من برای Msc اپلای کنم میتونم از یه دانشگاه ( اصلا رنکش مهم نیست ) فاند بگیرم یا نه؟که بعدش یه دانشگاه خوب انتخاب کنم واسه دکترا؟با داشتن مدرک فوق ودوباره اپلای برای master از نظر سفارت مشکل نداره؟اگر برای مستر اقدام کنم کدام معدل را در نظر میگیرند 14.2 کارشناسیم یا 16.2 ارشدم؟یعنی بهم فاند میدن؟
    معدل کارشناسی: 14.2 شیمی
    معدل ارشد: 16.1 شیمی
    مقاله: 2 ISI
    IELTS: 6
    3 توصیه نامه خوب
    یا اینکه امسال را بیخیال بشم بشینم رزومم را با gre general و gre subject قوی و افزایش مقالات و.. سال بعد فقط واسه دکترا اقدام کنم؟
    اگه گزینه اول میشه حتما حتما میرم..
    پیشاپیش از لطفتون سپاسگزارم.........

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط omid93 نمایش پست ها
    با سلام دوست عزیز
    من تنها در شرایط فقط با فاند میتونم برم.و قصد دارم دکترام را دانشگاهی با رنک خوب یا عالی بخونم. می خواستم بدونم با این وضعیت که در زیر آمده،من برای Msc اپلای کنم میتونم از یه دانشگاه ( اصلا رنکش مهم نیست ) فاند بگیرم یا نه؟که بعدش یه دانشگاه خوب انتخاب کنم واسه دکترا؟با داشتن مدرک فوق ودوباره اپلای برای master از نظر سفارت مشکل نداره؟اگر برای مستر اقدام کنم کدام معدل را در نظر میگیرند 14.2 کارشناسیم یا 16.2 ارشدم؟یعنی بهم فاند میدن؟
    معدل کارشناسی: 14.2 شیمی
    معدل ارشد: 16.1 شیمی
    مقاله: 2 ISI
    IELTS: 6
    3 توصیه نامه خوب
    یا اینکه امسال را بیخیال بشم بشینم رزومم را با gre general و gre subject قوی و افزایش مقالات و.. سال بعد فقط واسه دکترا اقدام کنم؟
    اگه گزینه اول میشه حتما حتما میرم..
    پیشاپیش از لطفتون سپاسگزارم.........
    دوست خوبم از نظر من گزینه دوم یعنی تلاش برای دکترا به مراتب بهتره. تا حالا بیشتر دوستانی که مستر دوم بودن به دلیل Purpose of visit توسط سفارت ریجکت شدن. البته بودن دوستانی هم که موفق شدن ولی تعدادشون خیلی کم و انگشت شماره. اگر اهل ریسک کردن هستید میتونید اینکار و انجام بدید و اگر هم نیستید بهتره شرایطتتون و برای دکترا مهیا کنید.
    در ضمن سایت دانشگاه های کانادا رو ببینید شاید نیازی به GRE نداشته باشید چون تنها بعضی رشته ها هستن که GRE میخوان (در مورد رشته شیمی اطلاعی ندارم متاسفانه).

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)