صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 54

موضوع: پذیرش فوق لیسانس از کانادا با داشتن فوق لیسانس مشابه در ایران

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پذیرش فوق لیسانس از کانادا با داشتن فوق لیسانس مشابه در ایران

سلام دوستان
    کسی خبر داره که اگه باداشتن فوق لیسانس دوباره برای همون رشته و همون مقطع اپلای کنیم مزیت خاصی داره یا مشکلی پیش میاد ؟ هم برای گرفتن پذیرش از دانشگاه و هم برای گرفتن ویزا !
    آیا بهتره فوق لیسانس مشابه رو اصلا برای دانشگاه و اخذ ویزا ارائه ندیم ، و فقط با لیسانسمون اپلای کنیم ، یا نه ؟ نشون دادن اینکه من این فوق لیسانس رو خوندم تاثیر مثبتی روی پذیرش از دانشگاه می زاره ؟
    ...
    ممنون میشم اگه کسی تجربه ی مشابهی داره راهنماییم کنه .

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسي عمران - شريف

پیش فرض پاسخ : پذیرش فوق لیسانس از کانادا با داشتن فوق لیسانس مشابه در ایران

سلام رفيق
    تا جايي كه من مي دونم، سفارت خونه بيشتر اذيت مي كنه تا دانشگاه. مي دوني يه جوري بايد سفارت خونه رو توجيه كني كه چرا مي خواي دوباره بخوني. يكي از دوستان من با گرفتن يه گواهي كار و اينكه شركت بهش نياز داره تا با مدرك جديد بگيره و ... كارش درست شد. خود دانشگاه بعيد مي دونم مشكلي داشته باشه.

Junior Member

ممنون از جوابتون . خودم هم همین فکر رو می کنم که احتمالا فقط برای اخذ ویزا مشکل ساز باشه ... باز اگه بقیه دوستان تجربه ای در این زمینه دارن ممنون میشم من رو هم مطلع کنن .

ApplyAbroad Senior Veteran
    artemis_743 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط coral984 نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون . خودم هم همین فکر رو می کنم که احتمالا فقط برای اخذ ویزا مشکل ساز باشه ... باز اگه بقیه دوستان تجربه ای در این زمینه دارن ممنون میشم من رو هم مطلع کنن .
    منم شرایطم مثل شماست و شاید برای پذیرش امتیاز محسوب بشه اما برای ویزا دردسرساز میشه.

Member sanaz83 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Environment & Sustainability, Western University

نقل قول نوشته اصلی توسط coral984 نمایش پست ها
    دوست عزیز برای پذیرش نکته مثبت محسوب میشه اما برای سفارت یکم شک برانگیزه!!!
    من خودم مستر دومی بودم و تونستم ویزا بگیرم که همه چی رو هم مدیون Study Plan هستم! تنها چیزی که واقعاً میتونه قانعشون کنه یه استادی پلن خوبه که توجیهشون کنی چرا میخوای دوباره مستر بخونی و هدفت اینه که برگردی به کشورت!
    البته من شانسی که داشتم این بود که مسترام تا حدودی با هم فرق دارن، و من براشون توضیح دادم که مستر دومی که میخوام بخونم به شغلم بیشتر مربوط میشه و من میتونم با گرفتن اون برگردم به کشورم و با یه سمت بالاتر و حقوق بهتر در ایران کار کنم. فکر کنم این جمله کلیدی بود برای گرفتن ویزا!
    Good things happen when you don't give up!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sanaz83 نمایش پست ها
    من خودم مستر دومی بودم و تونستم ویزا بگیرم که همه چی رو هم مدیون Study Plan هستم! تنها چیزی که واقعاً میتونه قانعشون کنه یه استادی پلن خوبه که توجیهشون کنی چرا میخوای دوباره مستر بخونی و هدفت اینه که برگردی به کشورت!
    البته من شانسی که داشتم این بود که مسترام تا حدودی با هم فرق دارن، و من براشون توضیح دادم که مستر دومی که میخوام بخونم به شغلم بیشتر مربوط میشه و من میتونم با گرفتن اون برگردم به کشورم و با یه سمت بالاتر و حقوق بهتر در ایران کار کنم. فکر کنم این جمله کلیدی بود برای گرفتن ویزا!
    داداش میشه منظورتو از study plan بگی ؟ یکم اگه موردی تر بگی ممنون میشم؟ اگه اون چیزایی که اونجا گفتی یا نشونشون داد خوب اینجا هم بگو

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MIT in Shahid Behehti University

نقل قول نوشته اصلی توسط sanaz83 نمایش پست ها

سلام. میشه لطفا منو راهنمایی کنید. اگر درست متوجه شده باشم منظورتون از استادی پلن ی دلیل موجه برای اینه که چرا دوباره میخوام فوق رو بخونم. به نظرتون این دلیل موجهی میتونه باشه که سه سال از گرفتن مدرکم میگذره و من اون دوره درگیر کارهای عروسیم بودم و به اندازه کافی نتونستم از اطلاعات علمی بهره ببرم، بعدش هم بچه دار شدم و حالا میخوام تو ی دانشگاه خوب دوباره اطلاعات رشته مورد علاقم رو کامل کنم و برگردم به کشور و ی شغل خوب با حقوق مناسب تر پیدا کنم؟؟ (موجهه به نظرتون)

با سلام
    من هم همین مشکلو دارم و سفارت بهم گیر داده که تو یک فوق لیسانس داری چرا میخوای ذوباره فوق بگیری. حالا این گواهی کارو چطور و از کجا باید گرفت؟ از یک شرکت در کاناذا یا ایران؟ جایی پیدا میشه مگه بگه من این آقارو واسه مثلا 2 سال دیگه میخوام؟.
    مرسی

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng, former AUT, now USC

من به دانشگاه و استاد گفتم که ارشد دارم، و به نظرم تاثیر مثبت داشت. استاد خیلی پیگیر کار من بود فقط پرسید که مستر داری، مشکل نداری دوباره بخونی؟ منم گفتم نه! همین. ترنسکریپت مستر رو هم حتی فرستادم به دانشگاه، کلا از اپلای تا ادمیشن کمتر از یه ماه طول کشید، از 22 دسامبر تا 14 ژانویه.
    منتها الان نگران این هستم که برای ویزای مشکلی پیش میاد یا نه ...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sasiii نمایش پست ها
    من به دانشگاه و استاد گفتم که ارشد دارم، و به نظرم تاثیر مثبت داشت. استاد خیلی پیگیر کار من بود فقط پرسید که مستر داری، مشکل نداری دوباره بخونی؟ منم گفتم نه! همین. ترنسکریپت مستر رو هم حتی فرستادم به دانشگاه، کلا از اپلای تا ادمیشن کمتر از یه ماه طول کشید، از 22 دسامبر تا 14 ژانویه.
    منتها الان نگران این هستم که برای ویزای مشکلی پیش میاد یا نه ...
    ببخشید شاید سوال من بچه گانه هست ولی سفارت از کجا میفهمه شما ارشد دارید؟ شما که پذیرشتون برای ارشد هست مگه تو نامه پذیرش مینویسن اینجا چه مدرکی گرفتید؟

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)