صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 54 , از مجموع 54

موضوع: پذیرش فوق لیسانس از کانادا با داشتن فوق لیسانس مشابه در ایران

پیش فرض پاسخ : پذیرش فوق لیسانس از کانادا با داشتن فوق لیسانس مشابه در ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط NNXIO1198 نمایش پست ها
    تغییر رشته در کانادا معمولا مشکل هست و فکر می کنم رشته‌هایی مثل روانشناسی احتمالا جزو پیش نیازهای پذیرششون گذروندن درس‌های خاصی هم باشه. بهترین کار پرس و جو از دپارتمان مربوطه در دانشگاه مورد نظرتون هست ولی به نظر شخصی من با توجه به مواردی که گفتم، شانستون شاید زیاد نباشه.
    باز هم تاکید می کنم بررسی پیش نیازهای حداقلی برای پذیرش که در وبسایت دانشگاه ها هست و تماس گرفتن با دپارتمان روانشناسی در دانشگاه های مورد نظرتون از هر چیزی مفیدتر خواهد بود. به خصوص با توجه به این که ارشدتون مرتبط هست.

موفق باشید.

ممنون از راهنمایی تون.
    به نظر شما، نمره زبان و سایر شرایط مثل موضوع پایان نامه و فعالیت هایی که داشتم، در نظر دانشگاه تاثیر گذار است و بهتره موقعی که می خوام ازشون سوال کنم در مورد کارشناسی غیر مرتبط ، نمره زبان هم داشته باشم و این موارد را هم ذکر کنم، یا نه نیازی نیست و صرفا در مورد کارشناسی غیر مرتبط باید بپرسم؟
    چون از طرفی بعضی ها می گویند اول باید با استاد گفتگو کنی و در مورد خودت بیشتر توضیح بدی و نظر او را جلب کنی و اگر او موافقت کرد، دانشگاه هم موافقت می کنه.
    در واقع آیا قوانینی که دانشگاه برای پذیرش داره، یه ساختار ثابت و ریجید داره یا در صورت مکاتبه با استاد قابل انعطاف هستن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mahboobe_ghed نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی تون.
    به نظر شما، نمره زبان و سایر شرایط مثل موضوع پایان نامه و فعالیت هایی که داشتم، در نظر دانشگاه تاثیر گذار است و بهتره موقعی که می خوام ازشون سوال کنم در مورد کارشناسی غیر مرتبط ، نمره زبان هم داشته باشم و این موارد را هم ذکر کنم، یا نه نیازی نیست و صرفا در مورد کارشناسی غیر مرتبط باید بپرسم؟
    چون از طرفی بعضی ها می گویند اول باید با استاد گفتگو کنی و در مورد خودت بیشتر توضیح بدی و نظر او را جلب کنی و اگر او موافقت کرد، دانشگاه هم موافقت می کنه.
    در واقع آیا قوانینی که دانشگاه برای پذیرش داره، یه ساختار ثابت و ریجید داره یا در صورت مکاتبه با استاد قابل انعطاف هستن؟
    خواهش می کنم. بله حتما روی سوابق پژوهشی، فوق لیسانستون و هر نکته برجسته دیگه ای که رزومتون داره تاکید کنید.
    در صورتی که تایید کردن شما حداقل های بررسی پرونده رو دارید، برای مکاتبه با اساتید اقدام می کنید که در این مرحله رزومه کامل و موضوع تحقیق مدنظرتون رو ارائه می دید. قطعا توصیه استادی که بپذیرن سوپروایزر شما بشن می تونه باعث قائل شدن استثنائاتی در مورد نمره زبان یا حداقل معدل بشه. ولی بکگراند مرتبط مساله ای هست که شاید تمایل استاد نسبت به همکاری با شما هم نتونه باعث تغییر نظر کمیته پذیرش در موردش بشه.
    من نمی خوام بگم شانس ندارید. فقط هدفم این هست که بگم بنابر تجربه شخصی خودم بکگراند مرتبط مساله مهمی هست در دانشگاه های کانادا. بنابراین برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه بهترین کار مشورت با مسئول پذیرش همان دپارتمان هست که ممکن هست کیس های مشابه شما رو قبلا باهاش مواجه بوده اند و می تونن بهتر راهنماییتون کنن. حتی همین مساله که آیا داشتن سوپروایزر در اون دپارتمان در قائل شدن استثنا در مورد شما تاثیرگذار خواهد بود یا نه رو هم می تونید بپرسید.

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان. خوشحالم که این تاپیک رو پیدا کردم.
    من کارشناسی مترجمی زبان با معدل 3 و کارشناسی ارشد آموزش زبان با معدل 4 دارم بعلاوه 3 مقاله کنفرانسی بین المللی و یه مقاله ISI تو این مقطع.
    بنظرتون میتونم از دانشگاههای کانادا برای مستر مجدد و یه زیر شاخه کمی متفاوت فاند بگیرم؟ پروسه زمانبری هستش؟

در مورد کالج هم خواستم اقدام کنم برای پذیرش چون بنظر راحتتر میشه وارد بازار کار شد با دوره های دوساله و co-op، به من گفتن چون مستر داری احتمال ریجکتی برای کالج بیشتره. بنظرتون اینطوره؟

Junior Member

سلام دوستان
    برای ارشد مهندسی مدیریت ساخت در کانادا (نمیخوام دکتری بخونم )
    با :
    لیسانس عمران 13.90 و نمرات تخصصی پایین
    ارشد مهندسی سازه 19.80 و نمرات همه 20 به جز یه 18.5 !
    تافل 95 ( میتونم دوباره بدم و ببرم بالای 100 )
    دوتا موضوع مقاله دارم کار میکنم ولی تموم نشده هنوز .

آیا با توجه به وضعیت دو سال آخر تحصیلم که میشه همون ارشد ، شانسی برای گرفتن پذیرش دارم ؟
    فاند چطور ؟ ( شهریه رو حدف کنن هم کافیه واسم )

صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)