سلام دوستان
می خوام تو این پست و چند پست بعدی تجربه خودم در زمینه یادگیری زبان آلمانی بطور مفصل خدمتتون عرض کنم. البته از یه شیرازی خیلی بعیده که حال چنین کاری را داشته باشه (سندشم پنجاه و خورده ای پست تویه شش سال عضویت توی فروم) ولی چون در زمینه این زبان اطلاعات کمی تو فروم است و بچه ها معمولا بعد از اینکه امتحانشون میدن یه خورده ای کم لطفی می کنن و نمیان تجربیاتشون با جزئیات بگن گفتم رشادتی نموده و در این زمینه دست به قلمی برده شاید چراغ راه آیندگان شود. به نظرم بزرگترین مانع برای یادگیری این زمان اینه که برخلاف زبان انگلیسی ما هیچ پیش زمینه ای از اون نداریم و همین باعث ایجاد سردرگمی و انجام یکسری کارهایی میشه که اصلا لازم نبوده و جز اتلاف وقت نتیجه ای نداره و همین تلاش بی نتیجه باعث یاس و اضطراب بیشتر میشه. بطور کلی اگه ما در یادگیری هر زبانی توی انتخاب منابع و شیوه مطالعه درست عمل کنیم می تونیم زمان رسیدن به موفقیت را تا نصف هم کاهش بدیم. البته مهمتر از منابع و شیوه مطالعه اینه که باور داشته باشیم که می تونیم یاد بگیریم همانطور که پیر نصیحتگوی سالخورده فرموده اند: « موفقیت همیشه با ذهنیت های مثبت ایجاد می گردد.» نکته ای مهم دیگری که باید در یادگیری هر زبانی باید بدانید که پیشرفت در اون بصورت تدریجی است و در این مسیر ممکن است بارها خسته شوید، بنابراین باید اراده لازم برای مقاومت و پافشاری در مقابل شکست ها، موانع یا اضطراب های کوتاه مدتی را که ممکن در مسیر یادگیری تجربه کنید، داشته باشید. تجربه یادگیری دو زبان انگلیسی و زبان آلمانی( فعلا در حد ب 1) به من یاد داده که به حرفهای منفی توی فروم توجه نکنم ( البته نه اینکه کلا شاد باشم) چون معمولا افراد زمانیکه توی یادگیری به مشکل خورده اند میان و یه درددلی توی فروم می کنن و همین باعت ایجاد دلهره در دیگران می شود. کلا هممون اغلب به جنبه های منفی توجه می کنیم تا مثبت. راستی یه نکته بگم تمام پیشنهاد هایی که من میدم برای قبولی در امتحان ب 1 گوته است نه یادگیری زبان آلمانی در حد ضربات سر علی دایی، بنایراین خواهشا دوستان منتقدکه معمولا مثل فنر جمع شده آماده رها شدن هستند دست به کیبورد نبرده و نسبت به سرزنش و ملامت این حقیر اقدام ننموده که: « ای مفسد بالاخره افراد می خوان زبان آلمانی یاد بگیرن و این روشها ممکن است باعث شود افراد زبان آلمانی را بصورت کامل یاد نگیرند.» . صرفا جهت تنویر افکار عمومی باید بگم اولا من کلا انتقاد قبول نمی کنم حتی از شما دوست عزیز، ثانیا با توجه به اینکه اغلب بچه ها می خوان سریع این امتحان را قبول بشن و از سد سفارت بگذرنند فکر کنم این روش ها بدردشون بخورن. علاوه براین نمرات این سراپا تقصیر، فکر کنم با درنظر گرفتن زمانیکه گذاشتم اونقدر خوب باشه که نشون بده یه چیز هایی هم یاد گرفتم. در پایان این پست به این جمله توجه کنید: «اگر کسی موفقیت را بطلبد اما خود را برای شکست آماده کند، به آنچه برایش تدارک دیده است می رسد. »