صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 35

موضوع: master of engineering & master of science

پیش فرض پاسخ : master of engineering & master of science

نقل قول نوشته اصلی توسط iBT
    سلام به همه دوستان
    در سایت دانشگاه ها دو نوع program هست . master of engineering & master of since . مثلا در رشته الکترونیک آنیده کاری کدوم بهتره ؟ فاند به کدوم بیشتر میدن ؟ فرقشون تو چیه ؟
    تو سایت بعضی دانشگاه ها مثل انگلستان نوشته master of taught یا (Taught Degree ) ، این همون master of engineering هست ؟
    --- تو انجمن قبلا درباره این موضوع بحث شده بود ولی هرچی گشتم پیداش نکردم ، از مدیر بخش خواهش میکنم این مطلب را به پست مربوطه انتقال دهند ----
    MSc رو كسائي ثبت نام مي كنن كه بيشتر به كاراي تحقيقاتي علاقمندن تا پروژه هاي عملي به قول دانشگاه ها by research هستن. يعني حدود نصف كورس هايي كه MEng ها ميگذرون رو بهشون ارائه ميكنن و ما بقي research هست. اينها فاند هم دارن البته اگه بتونيد بگيريد يعني شما به ازاي پژوهشي كه انجام ميديد فاند دريافت مي كنيد ...
    MEng رو كساني ثبت نام مي كنن كه بيشتر به كاراي عملي علاقمندن تا تئوري و by couse هستن . يعني كليه كورسها در كلاس ارائه ميشن مثل مقطع كارشناسي خودمون به همين دليل اينها فاند ندارن و دانشجويان اين نوع رشته ها بايد هزينه هاي تحصيل رو خودشون متقبل بشن ...

فكر مي كنم در مورد دانشگاه انگلستان همون طور هست كه شما گفتيد ...
    دوستان عزیز برای DVD منابع TOEFL، IELTS، GRE به من پیغام خصوصی بزنند.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

نقل قول نوشته اصلی توسط danialmdt
    MSc رو كسائي ثبت نام مي كنن كه بيشتر به كاراي تحقيقاتي علاقمندن تا پروژه هاي عملي به قول دانشگاه ها by research هستن. يعني حدود نصف كورس هايي كه MEng ها ميگذرون رو بهشون ارائه ميكنن و ما بقي research هست. اينها فاند هم دارن البته اگه بتونيد بگيريد يعني شما به ازاي پژوهشي كه انجام ميديد فاند دريافت مي كنيد ...
    MEng رو كساني ثبت نام مي كنن كه بيشتر به كاراي عملي علاقمندن تا تئوري و by couse هستن . يعني كليه كورسها در كلاس ارائه ميشن مثل مقطع كارشناسي خودمون به همين دليل اينها فاند ندارن و دانشجويان اين نوع رشته ها بايد هزينه هاي تحصيل رو خودشون متقبل بشن ...

فكر مي كنم در مورد دانشگاه انگلستان همون طور هست كه شما گفتيد ...
    از نظر تعداد واحد هایی که باید پاس بشه ، تفاوتی هم هست ؟ آیا رشته هایی که برای MEng هست برای MSc هم هست ؟ (تو همون دانشگاه)

تو سایت دانشگاه کونکوردیا اعلام نکرده دیپارتمان برق این رشته هایی که ارائه داده MEng هست یا MSc . منظور کدومه ؟
    http://www.ece.concordia.ca/prospectivestudents/
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

Junior Member

کشور تا کشور فرق میکنه. تا جایی که من میدونم MEng برای رشته های خیلی زیادی نیست. برای ادامه تحصیل تا PhD به درد نمی خوره. اصولا پایان نامه نداره و صرفا یک پروژه پایانی داره. فاند هم که گفتن بهش تعلق نمیگیره.

Member alibme-1362 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BME

اونجور که من برداشت کردم MEng چیزی بین لیسانس و فوق لیسانس به حساب میاد یعنی یه جور Pre Master. با این حساب احتمالا اعتبار فوق لیسانس رو برای ادامه دادن در مقطع PhD نداره و همونجور که دوستمون گفت برای هر رشته ای هم ارائه نمیشه. اینها نظرات شخصیه منه، دوستان اگه ایرادی هست تصحیح کنن، ممنون
    آینده از آن کسانی است که به استقبالش می روند . . .

Member
    رشته و دانشگاه

با نظرات دوستان موافقم که بدرد نمیخوره . فقط تو سایت دانشگاه ها (نمونش کونکوردیا) نوشته نشده چه نوع هست و فقط رشته ها رو نوشته . بنظر شما جز کدوم ها میشه ؟

رشته و دانشگاه
    BME

با نظرات دوستان موافقم که بدرد نمیخوره . فقط تو سایت دانشگاه ها (نمونش کونکوردیا) نوشته نشده چه نوع هست و فقط رشته ها رو نوشته . بنظر شما جز کدوم ها میشه ؟
    دانشگاه کونکوردیا رو دقیقا نمی دونم، میتونی با ایمیل بپرسی ازشون ولی من دانشگاه McGill رو چک کردم که تو همون ایالت Quebec هست، تو بعضی رشته ها MEng ارائه میده. اگه بتونی تو ایمیلت از خودشون هم بپرسی فرق این دو چیه فکر کنم بد نباشه. حدس من اینه که میتونه کشور تا کشور و حتی ایالت تا ایالت هم این title ها متفاوت باشه، به عنوان مثال تو انگلیس اصلا title ها با همه جای دیگه دنیا فرق می کنه و سیستم خودشونو دارن، از لغتی به نام taught استفاده می کنن که جاهای دیگه اصلا استفاده نمی کنن. ممکنه دانشگاه های ایالت Quebec هم به طور خاص برای همون MSc از این title استفاده کنن. اگه به نتیجه ای رسیدی خوشحال میشیم ما رو هم در جریان بذاری، ممنون

Senior Member emperial آواتار ها

در این مورد تو تاپیک "مزایا و معایب گذراندن دوره مستر ..." هم بحث شد. اطلاعاتی که danialmdt داده درسته. شما هر کدوم رو که انتخاب کنید میتونید برای phd ادامه بدید. ولی MSc چون کار تحقیقاتی هم داره به مراتب برای ورود به phd بهتره. در ضمن اونطور که من فهمیدم Master by taught در انگلیس مترادف Meng هست چون هیچ کدوم پایان نامه نداره.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط alibme-1362
    دانشگاه کونکوردیا رو دقیقا نمی دونم، میتونی با ایمیل بپرسی ازشون ولی من دانشگاه McGill رو چک کردم که تو همون ایالت Quebec هست، تو بعضی رشته ها MEng ارائه میده. اگه بتونی تو ایمیلت از خودشون هم بپرسی فرق این دو چیه فکر کنم بد نباشه. حدس من اینه که میتونه کشور تا کشور و حتی ایالت تا ایالت هم این title ها متفاوت باشه، به عنوان مثال تو انگلیس اصلا title ها با همه جای دیگه دنیا فرق می کنه و سیستم خودشونو دارن، از لغتی به نام taught استفاده می کنن که جاهای دیگه اصلا استفاده نمی کنن. ممکنه دانشگاه های ایالت Quebec هم به طور خاص برای همون MSc از این title استفاده کنن. اگه به نتیجه ای رسیدی خوشحال میشیم ما رو هم در جریان بذاری، ممنون
    ایمیل زدم الان . دانشگاه McGill نوشته Areas of concentration include all the specialties in the research areas ، یعنی MEng شامل تمام واحد ها MSc میشه ولی به اسم MEng هست .
    دروس تحقیقاتیش هم نوشته بود تو سایت . همون MEng هم دو تا option داره . THESIS OPTION (تا حدودی غیر تحقیقاتی ) و NON-THESIS OPTION (تحقیقاتی )

رشته و دانشگاه
    BME

ایمیل زدم الان . دانشگاه McGill نوشته Areas of concentration include all the specialties in the research areas ، یعنی MEng شامل تمام واحد ها MSc میشه ولی به اسم MEng هست .
    دروس تحقیقاتیش هم نوشته بود تو سایت . همون MEng هم دو تا option داره . THESIS OPTION (تا حدودی غیر تحقیقاتی ) و NON-THESIS OPTION (تحقیقاتی )
    ممنون، پس اونجا MEng همون MSc هست. به احتمال خیلی زیاد کنکوردیا هم همینجوره

ApplyAbroad Guardian
    میلاد آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alibme-1362 نمایش پست ها
    ممنون، پس اونجا MEng همون MSc هست. به احتمال خیلی زیاد کنکوردیا هم همینجوره
    در انگلستان Msc by Taught، یک Dissertation داره.که برای مثال برای دانشگاه southampton، از jun 15 تا Sep. 30 مهلت داره. اگر کسی برای مقطع PG Diploma بخونه دیگه نیازی به تحویل دادن Dissertation نداره. در کل به نظرم، PG Diploma در انگلستان شبیه به MEng هست، نه Msc by Taught

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)