صفحه 6 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 91

موضوع: گذرنامه، شناسنامه و مسائل مرتبط

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : گذرنامه، شناسنامه و مسائل مرتبط

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من حدود یکسال دیگه میخوام برای اپلای اقدام کنم و گذرنامم هم یکسال دیگه اعتبارش تمومه،از طرفی اون موقع من سربازی هستم. حالا سوالام ایناست:1) اصلا چه موقع نیاز به گذر نامه میشه و باید کجا ببریم ؟ 2) وقتی حین سربازی هستم نمیشه گذرنامه رو تمدید کرد؟؟؟ یا باید تا موعد پایان خدمت یا ترخیص از سربازی صبر کرد؟؟؟ خیلی ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Leibniz Universität

امضای گذرنامه حتماً باید انگلیسی باشه؟امضای من به فارسی هم اسمم تو امضا نوشته میشه،مشکلی داره که تو امضام فامیلیمو به فارسی مینویسم؟

سلام دوستان
    من اینجا دیدم که گفته شده بود امضای پاسپورت رو میتونیم خودمون بزنیم و نیاز به کار خاصی نیست ولی پلیس+10 به من گفت باید ببرید سفارت جلوی خودشون امضا کنید وگرنه گذرنامه ات باطل میشه. از طرفی برای وقت ویزا باید اسکن امضا شده رو براشون ایمیل کنیم. کسی در جریانه چه باید کرد؟
    در مورد اینکه امضا به فارسی باشه یا انگلیسی هم منم سوال دارم؟

Junior Member

سلام دوستان.
    تا بحال برای کسی این شرایط پیش اومده که بخواد در فاصله بین مصاحبه سفارت تا اومدن ویزا، پاسپورتش رو تمدید کنه؟ آیا سفارت در زمان دادن ویزا ایراد می گیره اگه شماره پاسپورت عوض شده باشه؟
    ممنون از کمکتون

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط ra121 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    تا بحال برای کسی این شرایط پیش اومده که بخواد در فاصله بین مصاحبه سفارت تا اومدن ویزا، پاسپورتش رو تمدید کنه؟ آیا سفارت در زمان دادن ویزا ایراد می گیره اگه شماره پاسپورت عوض شده باشه؟
    ممنون از کمکتون
    سلامت
    تا جایی که می دونم برای اینکه ویزا بگیرین، باید حداقل شیش ماه از اعتبار پاسپورت شما مونده باشه. اگه اعتبارش این قدر نبوده و شما دادین به سفارت، اشتباه کردین. ولی خب من شرایط مشابهی برای ویزای آمریکا داشتم. پاسپورتم بعد از اومدن ویزام عوض شد. تنها چیزی که لازم بود این بود که موقع مسافرت هر دو تا پاسپورتم "باید" همراهم می بود. هم اونی که ویزا توش بود و هم اونی که پاسپورت جدیدم بود.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط rosita_z نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من اینجا دیدم که گفته شده بود امضای پاسپورت رو میتونیم خودمون بزنیم و نیاز به کار خاصی نیست ولی پلیس+10 به من گفت باید ببرید سفارت جلوی خودشون امضا کنید وگرنه گذرنامه ات باطل میشه. از طرفی برای وقت ویزا باید اسکن امضا شده رو براشون ایمیل کنیم. کسی در جریانه چه باید کرد؟
    در مورد اینکه امضا به فارسی باشه یا انگلیسی هم منم سوال دارم؟
    سلام
    با کمال عذرخواهی، پلیس به علاوه ی ده حرف الکی زده. تو خونه تون امضا کنین. انگلیسی هم امضا کنین. خط خطی هم نکنین مثل خودمون ایرانی ها . فقط فامیلیتونو به انگلیسی بنویسین (البته قطعا بالقوه می تونین فارسی هم امضا کنین ولی یه جوری امضا کنین که از این به بعد تو همه جای دنیا باید همون امضا رو بکنین ها! یه چیزی باشه که فردا نگین می خوام عوضش کنم.)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلامت
    تا جایی که می دونم برای اینکه ویزا بگیرین، باید حداقل شیش ماه از اعتبار پاسپورت شما مونده باشه. اگه اعتبارش این قدر نبوده و شما دادین به سفارت، اشتباه کردین. ولی خب من شرایط مشابهی برای ویزای آمریکا داشتم. پاسپورتم بعد از اومدن ویزام عوض شد. تنها چیزی که لازم بود این بود که موقع مسافرت هر دو تا پاسپورتم "باید" همراهم می بود. هم اونی که ویزا توش بود و هم اونی که پاسپورت جدیدم بود.
    ممنون از پاسختون.
    شرایط اینطوری هست که پاس خانومم حدود یکسال اعتبار داره و سه ماه پیش مصاحبه داده. الان که من آلمان هستم. اینجا با نشان دادن تمکن مالی 8000، ویزا رو دوساله تمدید می کنن (البته اگر پاس اعتبارش بیش از دو سال باشه). با این شرایط اگه خانومم بیاد فقط ویزاش رو یکساله تمدید می کنن و نتیجه اینکه یک سال دیگه باید دوباره حدود 100 یورو بدم تا ویزاش رو دوباره یکسال دیگه تمدید کنن. بگذریم از هزینه های رفت و آمد به سفارت ایران و هزینه بالای تمدید پاس ایرانی (چون خانومم ویزای همراه داره باید برای تعویض پاس، هزینه بدیم)!
    به همین خاطر به این فکر افتادم که اگه میشه قبل از گرفتم ویزا، پاسپورت را تعویض کنم تا از این هزینه ها جلوگیری کنم.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط ra121 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون.
    شرایط اینطوری هست که پاس خانومم حدود یکسال اعتبار داره و سه ماه پیش مصاحبه داده. الان که من آلمان هستم. اینجا با نشان دادن تمکن مالی 8000، ویزا رو دوساله تمدید می کنن (البته اگر پاس اعتبارش بیش از دو سال باشه). با این شرایط اگه خانومم بیاد فقط ویزاش رو یکساله تمدید می کنن و نتیجه اینکه یک سال دیگه باید دوباره حدود 100 یورو بدم تا ویزاش رو دوباره یکسال دیگه تمدید کنن. بگذریم از هزینه های رفت و آمد به سفارت ایران و هزینه بالای تمدید پاس ایرانی (چون خانومم ویزای همراه داره باید برای تعویض پاس، هزینه بدیم)!
    به همین خاطر به این فکر افتادم که اگه میشه قبل از گرفتم ویزا، پاسپورت را تعویض کنم تا از این هزینه ها جلوگیری کنم.
    اگر از اعتبار ویزاتون بیش از شیش ماه مونده باشه، براتون پاسپورت جدید صادر نمی کنن. حداکثر باید شیش ماه از اعتبار پاسپورتتون مونده باشه که اجازه ی درخواست پاسپورت جدید داشته باشین. شما اون هزینه رو لازمه که پرداخت کنین و بعدا پاسپورت همسرتونو تو آلمان تمدید کنین. برای پاسپورت هم نیازی به رفتن نیست تا جایی که می دونم. شما پست می کنین، اونا هم براتون پست می کنن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    اگر از اعتبار ویزاتون بیش از شیش ماه مونده باشه، براتون پاسپورت جدید صادر نمی کنن. حداکثر باید شیش ماه از اعتبار پاسپورتتون مونده باشه که اجازه ی درخواست پاسپورت جدید داشته باشین. شما اون هزینه رو لازمه که پرداخت کنین و بعدا پاسپورت همسرتونو تو آلمان تمدید کنین. برای پاسپورت هم نیازی به رفتن نیست تا جایی که می دونم. شما پست می کنین، اونا هم براتون پست می کنن.
    آره در حالت عادی، باید زیر شش ماه از اعتبار پاس مونده باشه. اما پرسیدم اگه یه نامه درخواست بنویسم و ببرم اداره گذرنامه، اونها پاراف می کنن و با اون نامه میشه پاس رو حتی اگر بیش از شش ماه اعتبار داشته باشه، تمدید کرد. دوستم و خانومش که اقامت کانادا گرفته بودن، با وجودی که دو سال از اعتبار پاسشون مونده بود به همین روش پاسشون رو تعویض کردن.

Junior Member

سلام.
    جهت اطلاع دوستان.
    من با سفارت آلمان تماس گرفتم و اونها گفتن که اگر کسی در فاصله زمانی بین انجام مصاحبه و گرفتن ویزا، اقدام به تعویض گذرنامه کند، از نظر سفارت هیچ مشکلی وجود ندارد.
    موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)