صفحه 1 از 79 123456789101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 788

موضوع: آرشیو شده : تحصیل در فیلیپین (تا پایان سال 2012)

پیش فرض آرشیو شده : تحصیل در فیلیپین (تا پایان سال 2012)

سلام دوستان عزیز.
    یکی از دوستان من از من خواسته بود تا اطلاعاتی رو در رابطه با تحصیل در فیلیپین در مقطع کارشناسی پیدا کنم.با سرچی که کردم چیزه زیادی گیرم نیومد.
    اگه کسی اطلاعاتی رو در رابطه با تحصیل در این کشور داره در اینجا به اشتراک بزاره.البته هر اطلاعاتی در رابطه با فیلیپین داره(زندگی و ...) بگه شاید به درد کسی خورد.
    خب حالا من شروع می کنم.
    فیلیپین متشکل است از ۷۱۰۷ جزیره و صخره سنگهای عظیم با مساحت کل ۳۱۶٬۲۹۴ کیلومتر مربع که تنها ۷۰۰ جزیره از آن مسکونی میباشد.
    فیلیپین حدود 90 میلیون نفر جمعیت دارد .پایتخت آن مانیل می باشد.
    مثل اینکه هزینه شهریه پایین هست.در رشته های دندان پزشکی و پزشکی و داروسازی بین 800 تا 3000 دلار بسته به دانشگاه متفاوت است.
    فعلا همین ;D .
    منتظر اطلاعات شما عزیزان هستم.

پیش فرض پاسخ : تحصیل در فیلیپین

اطلاعات جدید:
    تحصیل در فیلیپین به زبان انگلیسی می باشد دانشگاههای فیلیپین نیاز به مدرک زبان ندارد و خود دانشگاهها ترم اول تحصیلی همزمان با دروس اصلی دوره های زبان برای دانشجویان می گذراند و دانشجویانی که زبان آنها ضعیف می باشد قبل از شروع کلاسها برای دوره های زبان به فیلیپین می روند.
    سیستم آموزشی فیلیپین سیستم آمریکایی می باشد دانشگاههای فیلیپین از نظر وزارت بهداشت و وزارت علوم مورد تأئید می باشد.
    هزینه ها:
    •هزینه مسکن ماهیانه 200تا 300 دلار
    •هزینه زندگی(خورد و خوراک –رفت و آمدو...)150-200 دلار
    •برای مقطع کارشناسی ترمی 600 تا 800 دلار
    •برای کارشناسی ارشد و دکتری 1100 دلار
    •برای رشته دندانپزشکی ترمی 650 تا 1000 دلار
    دانشجویان رشته دندانپزشکی باید در سال دوم بستگی به دانشگاه 3000 تا 3500 دلار به عنوان donation به دانشگاه پرداخت کنند.
    •رشته داروسازی ترمی 600 تا 1000 دلار
    •تخصص دندانپزشکی سالیانه 2500 تا 5000 دلار بستگی به دانشگاه

Senior Member Saber آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_Mohajer
    اطلاعات جدید:
    تحصیل در فیلیپین به زبان انگلیسی می باشد دانشگاههای فیلیپین نیاز به مدرک زبان ندارد و خود دانشگاهها ترم اول تحصیلی همزمان با دروس اصلی دوره های زبان برای دانشجویان می گذراند و دانشجویانی که زبان آنها ضعیف می باشد قبل از شروع کلاسها برای دوره های زبان به فیلیپین می روند.
    سیستم آموزشی فیلیپین سیستم آمریکایی می باشد دانشگاههای فیلیپین از نظر وزارت بهداشت و وزارت علوم مورد تأئید می باشد.
    هزینه ها:
    •هزینه مسکن ماهیانه 200تا 300 دلار
    •هزینه زندگی(خورد و خوراک –رفت و آمدو...)150-200 دلار
    •برای مقطع کارشناسی ترمی 600 تا 800 دلار
    •برای کارشناسی ارشد و دکتری 1100 دلار
    •برای رشته دندانپزشکی ترمی 650 تا 1000 دلار
    دانشجویان رشته دندانپزشکی باید در سال دوم بستگی به دانشگاه 3000 تا 3500 دلار به عنوان donation به دانشگاه پرداخت کنند.
    •رشته داروسازی ترمی 600 تا 1000 دلار
    •تخصص دندانپزشکی سالیانه 2500 تا 5000 دلار بستگی به دانشگاه
    من اطلاعات خوب شمارو به ویکی اضافه کردم ، زحمت بکشید اگه بازم داشتین خودتون به ویکی اضافه بکنین .
    با تشکر
    امضا

Junior Member

با سلام خدمت دوستان یه سوال داشتم: 1- عزیزان میخواستم بدونم امنیت تو فیلیپین چطوری هست؟

2- رشته کارشناسی ارشد مهندسی چه رشته ایی داره من که کارشناسی برق خوندم میتونم apply بدم؟
    پيچ جاده، آخر راه نيست مگر اينكه تو نپيچي...

نقل قول نوشته اصلی توسط photon
    با سلام خدمت دوستان یه سوال داشتم: 1- عزیزان میخواستم بدونم امنیت تو فیلیپین چطوری هست؟

2- رشته کارشناسی ارشد مهندسی چه رشته ایی داره من که کارشناسی برق خوندم میتونم apply بدم؟
    سلام دوست عزيز.
    از نظر امنيت تا اونجايي كه من فهميدم و تحقيق كردم مشكل خاصي نداره.يعني اوضاع عادي هست.اما خب قطعا مدينه فاضله هم نيست.
    بعدش در رابطه با رشته ها تا جايي كه من رسيدم نگاه كنم بيشتر رشته ها رو داشت... مهندسي مكانيك-مهندسي الكترونيك-مهندسي شيمي-مهندسي كامپيوتر و...
    از اونجايي كه شما مهندسي برق خونديد آره مي تونيد پذيرش بگيريد و مشكل خاصي نيست.
    براي انتخاب دانشگاه هم لينك ليست دانشگاه هاي مورد تاييد وزارت علوم رو قرار مي دهم تا خودتون دانشگاه رو انتخاب كنيد.
    موفق باشيد.

لينك دانشگاه هاي مورد تاييد وزارت علوم

Junior Member

سلام علی جان. متشکر از راهنماییت پس تو خودت واسه فیلیپین اقدام کردی؟ بببینم مدرکش و واقعا قبول دارن. نکنه بیان شایعه کنن کلیه مدارک دانشگاههای فیلیپین معتبر نیست!!

سلام علی جان. متشکر از راهنماییت پس تو خودت واسه فیلیپین اقدام کردی؟ بببینم مدرکش و واقعا قبول دارن. نکنه بیان شایعه کنن کلیه مدارک دانشگاههای فیلیپین معتبر نیست!!
    سلام دوست عزيز.
    نه من هنوز تصميم نگرفتم كجا اقدام كنم.در رابطه با قبول داشتن مدرك هم بايد در دانشگاه هاي مورد تاييد وزارت علوم باشيد.وقتي در دانشگاهي باشيد كه مورد تاييد وزارت علوم باشه ، خب مسلما مدركش هم مورد تاييد وزارت علوم هست.
    به نظرم بيشتر تحقيق كنيد شايد گيزينه هاي بهتري پيدا كنيد.

موفق و پيروز باشيد.

سلام

من به سایت چند تا از دانشگاه های فیلیپین سر زدم و متوجه شدم که امتحان ورودی دارن! ... حتی برای سطح Master !
    پس یکی از دلایلی که فیلیپین زیاد طرفدار نداره همینه .
    Moving to Germany

Junior Member

سلام دوستان خواستم یه کم تلنگری به کسانی که تمایل به ادامه تحصیل در فیلیپین هستن بزنم ، در سایتهای خبری مرگ مشکوک یک دانشجوی جوان ایرانی در رشته فیزیولوژی در فیلیپین رو می خوندم و متاثر شدم ، واقعا دوستان در انتخاب کشور مورد نظر برای تحصیل خودتونخوب دقت کنید من هم یه زمانی کشور فیلیپین مد نظرم بود اما با این مرگ مشکوک نمی دونم............... می ارزه یا نه!!!!!!!!!! اخه نخواستن مدرک زبان وسوسه بر انگیزه؟

سلام دوستان خواستم یه کم تلنگری به کسانی که تمایل به ادامه تحصیل در فیلیپین هستن بزنم ، در سایتهای خبری مرگ مشکوک یک دانشجوی جوان ایرانی در رشته فیزیولوژی در فیلیپین رو می خوندم و متاثر شدم ، واقعا دوستان در انتخاب کشور مورد نظر برای تحصیل خودتونخوب دقت کنید من هم یه زمانی کشور فیلیپین مد نظرم بود اما با این مرگ مشکوک نمی دونم............... می ارزه یا نه!!!!!!!!!! اخه نخواستن مدرک زبان وسوسه بر انگیزه؟
    سلام دوست عزيز.
    خدا مي دونه علت مرگ اون چي بوده...!!! خدا رحمتش كنه.اما خب مرگ مشكوك امكان داره به علت خودكشي باشه.يا به خاطر قتل يا هر علت ديگري.فكر نكنم اگر كسي سرش تو كاره خودش باشه و به درسش برسه همچين بلايي سرش بياد.به همين خاطر بهتره كه اينجوري جلوه يه كشور رو خراب نكنيم.چون همچين اتفاقي ممكن هست هر جاي ديگر دنيا بيفته.مثلا امكان داره يه دانشجو به خاطر همكاري با باند هاي مافياي مواد مخدر در يه كشوري مثل آمريكا يا هر جاي ديگه به قتل برسه(البته همچين مورد هايي در بين دانشجويان نادر هست).خب اين ميشه مرگ مشكوك چون ممكنه تا ماه ها يا سال ها كسي علت مرگ رو نفهمه.يا هر چيز ديگري.امكان داره به خاطر فشار روحي و ناموفقيت درسي يه آدم ضعيف دست به خود كشي بزنه.خب پليس تا قطعي نشدن موضوع مرگ رو مشكوك اعلام مي كنه.
    خب بهتره به اين صورت جلوه يه كشور رو خراب نكنيم و قطعا اگر شما سرتون در كار خودتون باشه كسي كاري به كارتون نداره.در كل من هميشه مي گم كه بيشتر فكر كنيد چون ممكنه گزينه هاي بيشتري وجود داشته باشه.

يه نكته:يكي از دوست هاي پدرم پسرش رو فرستاد شهر پوناي هند درس بخونه.بعد از يه سال ماه رمضون پسره با موتور مي ره افطاري بخره يه كاميون مي زنه مي كشتش.خب الان مرگ اين آقا مشكوك هست كه آيا عمدا كشته شده يا بر اثر اشتباه رانندگي...!!! خب به نظر شما حالا من بايد بيام به اين دليل نروم هند؟؟؟!!! يعني از اون همه آدمايي كه رفتن هند و موفق برگشتن چشم پوشي كنم و فقط به خاطر همين يك دليل بي خيال همه چير بشوم؟
    خب هميشه جنبه هاي مثبت رو هم در نظر بگيريد و فقط از يك ديد به قضيه نگاه نكنيد.
    بازم مي گم بشتر تحقيق كنيد شايد گزينه هاي بهتري هم پيدا كنيد.
    موفق باشيد.
    بدرود.

صفحه 1 از 79 123456789101151 ... آخرینآخرین