صفحه 14 از 79 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 788

موضوع: آرشیو شده : تحصیل در فیلیپین (تا پایان سال 2012)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در فیلیپین

نقل قول نوشته اصلی توسط ng22 نمایش پست ها
    به شما همین الان با مدرک دندانپزشکی UE اجازه شرکت در امتحان برد آمریکا رو نمیدن, میگن اول دو سال دوره تکمیلی داخل خاک آمریکا و یک دانشگاه آمریکایی بخون با هزینه حدود 100 هزار دلار , تازه بعدا اجازه شرکت در امتحان برد رو دارید,
    برای اروپا و استرالیا هم همینجوره
    من متوجه نشدم کجاش اعتبار بالا داره....
    همین الان اگه دانشجویان ایرانی رو از دندانپزشکی و هندی ها رو از پزشکی فیلیپین حذف کنیم ( برای هر دو گروه هزینه پایین دلیل انتخاب فیلیپین هستش ) فکر نمیکنم دانشجویان خارجی که فیلیپین براشون سکوی آمریکاست چیزی بمونه...
    عزیزم شما هنوز نمیدونی بعد از فارغ التحصیلی در دندانپزشکی باید 2 سال کار آموزی کار کنی؟مثلا میخوای دندانپزشک شی.بعدشما این 100 هزااااااااار دلار رو نمیدونم از کجاتون آوردید.آخه کدوم آدم میاد واسه 2 سال کارآموزی 100kدلار میده.نمیدونم اینارو کی به شما گفته ولی هرکی بوده میخواسته سر کارتون بذاره.لطفا با اطلاعات اندکتون دوستان رو نترسونید.بعدشم خانوم rocco rica mae V که 2 سال پیش نفر اول دانشگاه ما شد الآن هم مقیم فلوریدا از فقیرترین دانشجوها بود ,حالا شما میگی صد هزار دلار داده؟

به شما همین الان با مدرک دندانپزشکی UE اجازه شرکت در امتحان برد آمریکا رو نمیدن, میگن اول دو سال دوره تکمیلی داخل خاک آمریکا و یک دانشگاه آمریکایی بخون با هزینه حدود 100 هزار دلار , تازه بعدا اجازه شرکت در امتحان برد رو دارید,
    برای اروپا و استرالیا هم همینجوره
    من متوجه نشدم کجاش اعتبار بالا داره....
    همین الان اگه دانشجویان ایرانی رو از دندانپزشکی و هندی ها رو از پزشکی فیلیپین حذف کنیم ( برای هر دو گروه هزینه پایین دلیل انتخاب فیلیپین هستش ) فکر نمیکنم دانشجویان خارجی که فیلیپین براشون سکوی آمریکاست چیزی بمونه...
    آخه من اگه 100000 دلار پول داشتم از همین الآن میرفتم کیش درس میخوندم بعده 2 ترم هم پامیشدم میومدم علوم پزشکی شیراز.تو که میدونی اینجوریه چرا رفتی پس؟؟؟؟؟1سوال دیگه اصلا کی میخواد واسه دندونپزشک شدن 120 میلیون تومن خرج کنه؟(میخوام صد ساله سیاه دندونپزشک نشیم )

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.badshans نمایش پست ها
    آخه من اگه 100000 دلار پول داشتم از همین الآن میرفتم کیش درس میخوندم بعده 2 ترم هم پامیشدم میومدم علوم پزشکی شیراز.تو که میدونی اینجوریه چرا رفتی پس؟؟؟؟؟1سوال دیگه اصلا کی میخواد واسه دندونپزشک شدن 120 میلیون تومن خرج کنه؟(میخوام صد ساله سیاه دندونپزشک نشیم )
    دوست عزیز دندانپزشک شدن با کار کردن تو آمریکا بعنوان یه دندانپزشک یه کم فرق داره , در ضمن چه ربطی به رفتن من داره ؟ مگه من میخوام برم آمریکا کار کنم ؟
    100 هزار دلار هم هزینه کل دوره تو آمریکا نیست , فقط هزینه دوسال دوره تکمیلی هستش

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ___KinG___ نمایش پست ها
    عزیزم شما هنوز نمیدونی بعد از فارغ التحصیلی در دندانپزشکی باید 2 سال کار آموزی کار کنی؟مثلا میخوای دندانپزشک شی.بعدشما این 100 هزااااااااار دلار رو نمیدونم از کجاتون آوردید.آخه کدوم آدم میاد واسه 2 سال کارآموزی 100kدلار میده.نمیدونم اینارو کی به شما گفته ولی هرکی بوده میخواسته سر کارتون بذاره.لطفا با اطلاعات اندکتون دوستان رو نترسونید.بعدشم خانوم rocco rica mae V که 2 سال پیش نفر اول دانشگاه ما شد الآن هم مقیم فلوریدا از فقیرترین دانشجوها بود ,حالا شما میگی صد هزار دلار داده؟
    این دوره دو ساله با دوره کار آموزی فرق داره عزیز , دوره کار آموزی بین 3 تا 6 ماه هستش برای آشنایی با سیستم درمانی یک کشور برای خارجی ها , اما این دوره 2 ساله تکمیلی درس جدیدا چند سالی هستش که اجرا میشه ( فکر کنم از 2005 )
    -اولین بار استاد درس Dental history , Orientattion برامون گفت که تعجب کردم
    - الان یه همکلاسی سیتیزن آمریکا داریم میتونم معرفی کنم بهتون , اونم همینو میگه
    دوست عزیز قبل از تحقیق کسی رو متهم نکنید ,
    همین فروم اطلاعات خوبی داره نمونهاش : این تاپیک
    پست سه لینک های خوبی داره , هزینه 2 سال تکمیلی کانادا رو اشاره کرده 95 هزار تا , برای ادامه تحصیل یا کار به عنوان دندانپزشک در کانادا
    آمریکا هم همونی گفتم درسته ,
    - یه سرچ کوچیک تونت هم انجام بدید ,نتیجه رو خودتون میبینید

بنظر میاد با توجه به جضور دوستان با اطلاعات کافی و لحن مودب و دوستانه نیازی به پاسخگویی من نباشه , امیدوارم دوستان در انتخاب راهشون و همه زندگیشون موفق باشند....

ApplyAbroad Editor
    masoudjoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. , Industrial Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط doublin2000 نمایش پست ها
    من می خوام MBA دانشگاه san joseسن خوزه یاsan carlos سن کارلوس تو سبو بخونم شما بگید کدوم؟که MBA یه جور ارشد مدیریت که اکثرا بچه های مهندسی می رن و این رشته تو مالزی سابقه کار می خواد بره همین می خوام بیام فیلیپین چون دیدم با این هزینه از هند و ارمنستان و... بهتره واروپا وبقیه جاهام غیر از هزینه بالاتر ieltz می خواد و رزومه خوب می خواد هزارو یک شرایط تازه طول می کشه و من جون سربازی دارم باید سریع از کشور خارج شم در ضمن فیلیپین انگلیسی زبان هستن و خارج دانشگام می شه انگلیسی حرف زد مثلا من از چند نفر نروژ وسوئد وترکیه واسپانیاواتریش و... شنیدم که تو جامعه ایزوله ای و ففط تو دانشگاه اونم بهضی دانشگاههاش انگلیسی صحبت می شه مردمشم خیلیا بلدن ولی بخاطر گل روی ما باهم نمیان همش انگلیسی صحبت کنن و به اندازه فیلیپین انگلیسی رایج نیست و از مالزی هم بیشتر رایجه واگرم بخوای به زبون اونها درس بخونی تازه اگه زبون مهم و زنده ای باشه یک سال فقط باید روسی یا فرانسوی یا آلمانی یا... هرجا می خوای بری رو یاد بگیری بعدشم فیلیپین رو می خوام به عنوانه پلی برای استرالیا یا آمریکا یا کانادا استفاده کنم

در ضمن درسته دوستان باید به مدیریت بگیم یه بخشه مخصوص فیلیپین بزنه
    من راجع به صحبتت راجع به مالزی بگم که زیاد هم رو سابقه ی کار گیر نیستند واسه خیلی دانشگاه ها هم ielts لازم نیست

هیچ وقت هم اروپا رو با آسیا با این معیار که انگلیسی حرف نمی زنند مقایسه نکن
    البته چون سربازی apply کن زود
    کمک به کودکان سرطانی
    ارسال پست تنها به منظور تشکر و یا تبریک برخلاف قوانین فروم می باشد؛ به این منظور لطفا از دکمه ی +/- در زیر نام کاربری استفاده نمایید.
    مــا در پیــالـه عکس رخ یار دیده ایم

Member doublin2000 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BS -GIS- MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudjoon نمایش پست ها
    من راجع به صحبتت راجع به مالزی بگم که زیاد هم رو سابقه ی کار گیر نیستند واسه خیلی دانشگاه ها هم ielts لازم نیست

هیچ وقت هم اروپا رو با آسیا با این معیار که انگلیسی حرف نمی زنند مقایسه نکن
    البته چون سربازی apply کن زود
    اخه مالزی معدل هم گیر می دن ieltz هم اگه اولش گیر ندن پدیرش مشروط می دن و باید بری اونجا بگیری وزارت علومم تازگی یه تغییری تو تایید دانشگاهای مالزی داده ویلطف کرده یکم حذف کرده ولی فیلیپین پزشکیش حذف شد ولی هنوز مدیریت و مهندسی هاش اکثره مقاطع تاییده (تا اونام حدف نشده باید رفت) و اروپا هم درسته امکاناتش از آسیا(فیلیپین) بیشتره البته اونم نه همه کشوراش مثل اکراین و...ولی خلاصه درست می گم دیگه باید یک سال فقط زبان یاد یگیری یعنی یک سال خرج اضافه تازه اونم مثلا یاد گرفتن آلمانی و روسی و... از صفر راحت نیست وآدم هنوز انگلیسیش خوب نیست بعد بره مثلا نروژی یا سوئدی بخونه این فقط یه مزیت داره ایتکه یه زبان جدید یاد گرفتی که اونم فقط اکه بخوای تو کشورهای همون زبان بمونی بدرد می خوره و اگه بخوای بری کشور های انگلیش زبان(که تعدادشون خیلی بیشتره و بهترن مهاجرپذیرتر حتی تو بحران اقتصادی مثلااسترالیا و کانادا ونیوزلندو... ) برای کار و اقامت بدردت نمی خوره وقتی هنوز انگلیسیت خوب نیست (البته غیر از فیلیپین به نظره من بقیه آسیا هم مثلا ترکیه وارمنستان و تا حدی هند و... که آسیا هستند هم همین مشکلات زبانی که گفتم رو دارند )در ضمن کشورهای اروپایی مثلا اسپانیا ریجکت ویزا زیاد داره مخصوصا از وقتی بحران اقتصادی شده (وخیلی ها که بره سربازی وقت کم دارن ریجکت ویزا یعنی بدبخت شدن و 2سال باید برن سربازی چون تاریخ اعزامشون می رسه) هزینه های اروپا هم نسبت به فیلیپین بیشتره که برای خیلی ها که برای ارشد نمی خوان خیلی سرمایه بزارن ارزش نداره حالا باز دکترا یه چیزی
    در کل برای بعدن پزدادن نمی خوایم که کشور انتخاب کنیم (چقدر از فیلیپین دفاع کردم فکر نکنید فیلیپینیم ) فیلیپینم حتما مشکلات زیاد داره ولی این دلایل درست نیست ؟دوستان لطفا نظر بدن
    ویرایش توسط doublin2000 : November 18th, 2010 در ساعت 05:14 PM

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

اخه مالزی معدل هم گیر می دن ieltz هم اگه اولش گیر ندن ولی باید بری اونجا بگیری و اروپا هم درسته امکاناتش از آسیا بیشتره البته اونم نه همه کشوراش ولی خلاصه درست می گم دیگه باید یک سال فقط زبان یاد یگیری یعنی یک سال خرج اضافه تازه اونم مثلا یاد گرفتن آلمانی و روسی و... از صفر راحت نیست وآدم هنوز انگلیسیش خوب نیست بعد بره مثلا نروژی یا سوئدی بخونه این فقط یه مزیت داره ایتکه یه زبان جدید یاد گرفتی که اونم فقط اکه بخوای تو کشورهای همون زبان بمونی بدرد می خوره و اگه بخوای بری کشور های انگلیش زبان(که تعدادشون خیلی بیشتره و بهترن مهاجرپذیرتر حتی تو بحران اقتصادی ) برای کار و اقامت بدردت نمی خوره وقتی هنوز انگلیسیت خوب نیست تازه کشورهای اروپایی مثلا اسپانیا ریجکت ویزا زیاد داره مخصوصا از وقتی بحران اقتصادی شده (وخیلی ها که بره سربازی وقت کم دارن ریجکت ویزا یعنی بدبخت شدن و 2سال باید برن سربازی چون تاریخ اعزامشون می رسه) هزینه هاش هم از آسیا بیشتره که برای خیلی ها که برای ارشد نمی خوان خیلی سرمایه بزارن ارزش نداره حالا باز دکترا یه چیزی
    من یه چیزی به ذهنم رسید به شما می گیم، چون دیدم چن جا هم راجع به این تصمیمت سوال پرسیدی. ببین وقتی داری فیلیپین رو انتخاب می کنی به همه چیزش فکر کن:
    1- تو میخوای رزومتو قوی کنی. آیا محیط جایی که داری میری اونقدر بهت زمان و اطلاعات میده که بخوای کار تحقیقی بکنی؟ آیا درس خوندن به زبان انگلیسی در صورتیکه شما براوردی از مهارتهای زبانی خودت به دلیل امتحان ندادن نداری، مشکلی برای فهم مطالب و موفقیت تو امتحانات برات ایجاد نمیکنه؟ دوره ای که نه از شما زبان میخواد و نه سابقه کار برای MBA از کجا accredited هستش؟
    2- دکتری خوندن مدیریت نیاز به این داره که شما ترجیحا توی مستر کار تحقیقی کرده باشی.آیا دورت تحقیق محوره یا اموزش محور.
    3- شما هر جای دیگه هم بخوای بری برای دکتری بالاخره باید امتحانات ایلتس/تافل و جی مت رو بدی که اماده سازیش لا اقل شش ماه زمان کامل میخواد، آیا رفتنت به یه کشور دیگه این وقت رو برات میذاره؟
    در هر صورت براورد پستهات رو که خوندم احساس می کنم تصمیمتو گرفتی و بیشتر دنبال یه تاییدی ، اما به عنوان یه دوست میگم که اگه دنبال ادامه تحصیلی جدا تجدید نظر کن رو این گزینه ای که انتخاب کردی

Member doublin2000 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BS -GIS- MBA

Smile پاسخ : تحصیل در فیلیپین

نقل قول نوشته اصلی توسط tahahavakhor نمایش پست ها
    من یه چیزی به ذهنم رسید به شما می گیم، چون دیدم چن جا هم راجع به این تصمیمت سوال پرسیدی. ببین وقتی داری فیلیپین رو انتخاب می کنی به همه چیزش فکر کن:
    1- تو میخوای رزومتو قوی کنی. آیا محیط جایی که داری میری اونقدر بهت زمان و اطلاعات میده که بخوای کار تحقیقی بکنی؟ آیا درس خوندن به زبان انگلیسی در صورتیکه شما براوردی از مهارتهای زبانی خودت به دلیل امتحان ندادن نداری، مشکلی برای فهم مطالب و موفقیت تو امتحانات برات ایجاد نمیکنه؟ دوره ای که نه از شما زبان میخواد و نه سابقه کار برای MBA از کجا accredited هستش؟
    2- دکتری خوندن مدیریت نیاز به این داره که شما ترجیحا توی مستر کار تحقیقی کرده باشی.آیا دورت تحقیق محوره یا اموزش محور.
    3- شما هر جای دیگه هم بخوای بری برای دکتری بالاخره باید امتحانات ایلتس/تافل و جی مت رو بدی که اماده سازیش لا اقل شش ماه زمان کامل میخواد، آیا رفتنت به یه کشور دیگه این وقت رو برات میذاره؟
    در هر صورت براورد پستهات رو که خوندم احساس می کنم تصمیمتو گرفتی و بیشتر دنبال یه تاییدی ، اما به عنوان یه دوست میگم که اگه دنبال ادامه تحصیلی جدا تجدید نظر کن رو این گزینه ای که انتخاب کردی
    مرسی از نظرتون
    بله زمان هست حداقل 2ساله مستر فکر کنم کافی باشه که رزو مه و اطلاعاتمو بهتر کنم تازه یک سال اضافه هم بعد فارغ التحصیلی فرصت(فرجه) سربازی می دن تا برای دکترا اقدام کنیم و برای امتحان نمره بالای ieltz ,GMAT,tafel به نظر وقت کافی باشه و در سبو فیلیپبن تمامش برگزار می شه (حداقلش اینه که gmat داره که در ایران به خاطر تحریم برگزار نمی شه و برای یک امتحانم بخوای بری یک کشور دیگه برگردی خودش کلی دردسره و نمرم به اون خوبی نمی شه)
    در مورد سطحه اونجا هم درسته خیلی بالا نیست ولی اونقدرم هم رنکینگه دانشگاههاش پایین نیست و از کلی از جاها و سطحه دانشگاههای شهرستانهای ایران و زندگی در اونها یا کشورهای مثل ارمنستان و هند و.... بهتره و غیر از وزارت علوم ایران در جهان هم اعتبار داره و امریکن بیسه ieltz نمی خواد ولی دوره زبان می زاره و معدلم نمی خواد بعضی جاهاش چون متقاضی هنوز کمتره مالزی و اروپا هم وفتی متقاضی کم بود شرایطش راحتتر بود سطحه زبانه خودمم اونقدر پایین نیست حداقل 5 5.5 هست من 9 ماهه دارم ایران کناره درسم کلاس ieltz می رم و بهترش می کنم
    ولی این نکتهی 2 رو نمی دونستم مرسی که گفتی فکر کنم هر 2 صورت رو داره باید پس دنباله مستر تحقیق محور باشم هرچند هنوز معلوم نیست بخوام دکترا مدیریت بخونم بستگی به اینکه کشورهای مد نظرم برای کار و اقامت(ترجیحا استرالیا) چه جیزی بهتر بخوان
    با این نظره آخرت مخالفم عزیز(احساس می کنم تصمیمتو گرفتی و بیشتر دنبال یه تاییدی) من دارم ماههاست غیر از اینجا از دوست و آشنا یا نا اشنا درباره رشته از اساتید یا بچه های MBA شریف گرفته تا معدن یا حتی GIS RS رشته های دیگه ای که اول بره مستر می خواستم برم یا کسایی که مشغول کار هستندو درباره کشور غیر از اینجا و موسسات از دوستان و فامیل و آشناها که در کشورهای فرانسه واتریش و سوئد ومالزی و فیلیپین وآمریکا وهند هستند تحقیق کردم که بعضیاشون تازه ترم پیش رفتن و ایران صحبت کردیم و هنوزم اونجا با فیسبوک در ارتباطیم
    من دنباله تایید نیستم با این همه بازم ممکنه اطلاعاتم ناقص باشه ولی نمی شه که بخاطر نظر بعضی دوستان هرچند با تجربه ولی نا آشنا به کل شرایط دقیق و کامل من تمام تحقیقاته چند ماهمو کنار بزارم و نظرمو اونم این ماههای آخر مونده به اعزام عوض کنم
    در هر صورت خیلی ممنون از نظرت بخصوص نکته 2
    ویرایش توسط doublin2000 : November 18th, 2010 در ساعت 06:40 PM

ApplyAbroad Editor
    masoudjoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. , Industrial Engineering

مرسی از نظرتون
    بله زمان هست حداقل 2ساله مستر فکر کنم کافی باشه که رزو مه و اطلاعاتمو بهتر کنم تازه یک سال اضافه هم بعد فارغ التحصیلی فرصت(فرجه) سربازی می دن تا برای دکترا اقدام کنیم و برای امتحان نمره بالای ieltz ,GMAT,tafel به نظر وقت کافی باشه و در سبو فیلیپبن تمامش برگزار می شه (حداقلش اینه که gmat داره که در ایران به خاطر تحریم برگزار نمی شه و برای یک امتحانم بخوای بری یک کشور دیگه برگردی خودش کلی دردسره و نمرم به اون خوبی نمی شه)
    در مورد سطحه اونجا هم درسته خیلی بالا نیست ولی اونقدرم پایین هم رنکینگه دانشگاههاش پایین نیست و از کلی از جاها و سطحه دانشگاههای شهرستانهای ایران و زندگی در اونها یا کشورهای مثل ارمنستان و هند و.... بهتره و غیر از وزارت علوم ایران در جهان هم اعتبار داره و امریکن بیسه ieltz نمی خواد ولی دوره زبان می زاره و معدلم نمی خواد بعضی جاهاش چون متقاضی هنوز کمتره مالزی و اروپا هم وفتی متقاضی کم بود شرایطش راحتتر بود سطحه زبانه خودمم اونقدر پایین نیست حداقل 5 5.5 هست من 9 ماهه دارم ایران کناره درسم کلاس ieltz می رم و بهترش می کنم
    ولی این نکتهی 2 رو نمی دونستم مرسی که گفتی فکر کنم هر 2 صورت رو داره باید پس دنباله مستر تحقیق محور باشم هرچند هنوز معلوم نیست بخوام دکترا مدیریت بخونم یستگی به اینکه کشورهای مد نظرم برای کار و اقامت(ترجیحا استرالیا) چه جیزی بهتر بخوان
    با این نظره آخرت مخالفم عزیز(احساس می کنم تصمیمتو گرفتی و بیشتر دنبال یه تاییدی) من دارم ماههاست غیر از اینجا از دوست و آشنا یا نا اشنا درباره رشته از اساتید یا بچه های MBA شریف گرفته تا معدن یا حتی GIS RS رشته های دیگه ای که اول بره مستر می خواستم برم یا کسایی که کشغول کار هستندو درباره کشور غیر از واینجا و موسسات از دوستان و فامیل و آشناها که در کشورهای فرانسه واتریش و سوئد ومالزی و فیلیپین وآمریکا وهند هستند تحقیق می کنم که بعضیاشون تازه ترم پیش رفتن و ایران صحبت کردیم و هنوزم اونجا با فیسبوک در ارتباطیم
    من دنباله تایید نیستم ولی نمی شه که بخاطر نظر بعضی دوستان هرچند با تجربه ولی نا آشنا به کل شرایط دقیق و کامل من تمام تحقیقاته چند ماهمو کنار بزارم و نظرمو اونم این ماههای آخر مونده به اعزام عوض کنم
    در هر صورت خیلی ممنون از نظرت بخصوص نکته 2
    دوست عزیز مهم هدفی هست که واسه خودت میذاری
    تحصیل در فیلیپین باشه یا هر جای دیگه میتونی درش بخونی و مقاله هم بدی درست مثل ایران که خیلی ها از اینجا مقاله میدند
    مکانش اصلا مهم نیست اگه محقق خوبی باشی
    موفق باشی
    کمک به کودکان سرطانی
    ارسال پست تنها به منظور تشکر و یا تبریک برخلاف قوانین فروم می باشد؛ به این منظور لطفا از دکمه ی +/- در زیر نام کاربری استفاده نمایید.
    مــا در پیــالـه عکس رخ یار دیده ایم

دوست عزیز دندانپزشک شدن با کار کردن تو آمریکا بعنوان یه دندانپزشک یه کم فرق داره , در ضمن چه ربطی به رفتن من داره ؟ مگه من میخوام برم آمریکا کار کنم ؟
    100 هزار دلار هم هزینه کل دوره تو آمریکا نیست , فقط هزینه دوسال دوره تکمیلی هستش
    یعنی هیچ فاندی در نظر نمیگیرن؟بورسیه ای چیزی.در مورد قسط بندی چطور؟آخه با این هزینه فکر نکنم کسی از بچه های ایرانی بتونه اونجا مهاجرت کنه در حالی که خیلی از دانشجوهای دانشگاهای دولتی واسه دوره ی تخصصی دندانپزشکی به آمریکا میرن.اگه فیلیپین رو خط بزنیم که دیگه جایی نمیمونه.چکار کنیم پس؟؟؟؟؟لطفا بیشتر در این مورد بحث کنید