صفحه 15 از 79 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242565 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 788

موضوع: آرشیو شده : تحصیل در فیلیپین (تا پایان سال 2012)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در فیلیپین

نقل قول نوشته اصلی توسط ng22 نمایش پست ها
    دوست عزیز دندانپزشک شدن با کار کردن تو آمریکا بعنوان یه دندانپزشک یه کم فرق داره , در ضمن چه ربطی به رفتن من داره ؟ مگه من
    میخوام برم آمریکا کار کنم ؟
    100 هزار دلار هم هزینه کل دوره تو آمریکا نیست , فقط هزینه دوسال دوره تکمیلی هستش
    بچه ها فکر کنم از این به بعد واسه هر حرفی باید منبعو هم بنویسیم

بچه ها من رفتم دیدم تو سایتهای مختلف کلا هر کسی چه از آمریکا چه از کانادا چه هر کشور دیگه دوره ی عمومی رو سپری کنه باید برای دوره ی تخصصی این 2 سال بگذرونه...حالا نکته اینجاس اونایی که از دانشگاهای آمریکا و کانادا دوره عمومی رو میگذرونند کارشون واسه وارد شدن به دوره تخصصی آسونتره ولی اونایی که از کشورهای دیگه میخوان برن باید امتحانات بسیار دشواری رو بدن که من واسه کانادا که دیدم فقط 6 الی 7 میلیون خرج امتحانت میشه چه قبول بشی چه نشی...بعد از قبولی میری و توی یکی از دانشکده های تخصصی ثبت نام میکنی....من هرجا رو که دیدم هیچ حرفی از این هزینه عجیب نبود....شاید این هزینه واسه کسایی هست که میخوان بدون امتحان وارد دانشکده تخصصی بشن..بعد از این دوره 2 ساله تازه میشه تو امتحان بورد شرکت کرد
    خلاصه هرکی اطلاعات جدیدی کسب کرد بگه ماهم استفاده کنیم
    ضمنا یه سوال از همتون دارم...اگه با این وضعیتی که دوستمون میگن رفتن به فیلیپین کمکی به مهاجرت به آمریکا و کانادا نکنه گزینه های بعدی واسه رشته دندانپزشکی چیه؟؟

Junior Member

سلام من در دانشگاه upپزشکی می خونم.دانشگاه یو پی و سنتوتوماس 2 تا از بهترین دانشگاههای فیلیپین هستند که در شهر مانیل (پایتخت) فیلیپین هستند.شهر مانیل مثل شیراز در ایران خودمون هستند ولی زیاد شلوغه مثل تهران.دانشگاه یوپی فقط پزشکی و دندانپزشکی داره و سنتوتوماس فقط پزشکی و داروسازی
    دوره پزشکی در یوپی به صورت 2 مرحلست 4سال اول علوم پایه 2 سال دوم تخصصی.شهریه 4 سال اول ترمی تقریبا 600 دلار و 2 سال بعد ترمی تقریبا 2000 دلار که در کل فقط هزینه تحصیل میشه 16 میلیون به پول ایران.هزینه زندگی هم تقریبا ماهی 500 تا 600 هزار تومان به پول ایران.در ضمن از لهاظ مدرک در این 2 دانشگاه = دانشگاه تهران هستش و خیلی معتبره.درس خوندن یکم سخته چون اگه در طول ترم 1 واحد بیفتی کل ترم حذف میشه.در این 2 دانشگاه تعداد انگشت شماری ایرانی هستند و به ایرانی ها سخت پذیرش میدن.اگه کسی یا موسسه ای گفت اول در یه دانشگاه دیگه مثل دانشگاه ایزی 1 سال بخون بعد خودت انتقالیتو راحت میگیری حتما به این حرفش فکر کنید ببینید عاقلانست.منم سال قبل مثل شما بودم ولی نظرمو گفتم.یه یا علی بگید میشه!!!

دانشگاه فيلييپن University of the Philippines

دانشگاه سنتوتوماس University of Santo Tomas

Junior Member

درضمن حتما قبل از اومدن با وزارت بهداشت چک کنید هنوز این 2 دانشگاه
    دانشگاه فيلييپن University of the Philippines

دانشگاه سنتوتوماس University of Santo Tomas
    معتبر هستند

دوست عزیز ممنون از راهنمایی شما...یکی از دوستان گفتن دانشگاه ایست بهترین دانشگاه دندانپزشکی هست ..این نظر دوستمون درسته؟ اگه میشه ایمیلتون رو هم بذارید.....با تشکر

سلام دوستان عزیز وگرامی من چنتاسوال داشتم ممنون میشم جواب بدین چون خیلی برام مهمه
    1.مخارخ ماهیانه زندگی برای یک آدم معمول چقدرمیشه؟ یک دوست از فیلیپین گفت ماهی 1 میلیون تومان درسنه؟ میشه این مخارج رو کاملا برام باز کنی؟ من حدودا برای مخارج زندگی غیر از شهریه دانشگاه میتونم ماهی 500 600 بپردازم
    2.در مورد اینکه پذیرش یک دانشگاه دیگه رو بگیرم وبعد انتقال یو پی این امکان وجود داره ؟
    3.سن شروع به تحصیل پزشکی ودندانپزشکی از 27 سال نظرتون چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط three_doller نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز وگرامی من چنتاسوال داشتم ممنون میشم جواب بدین چون خیلی برام مهمه
    1.مخارخ ماهیانه زندگی برای یک آدم معمول چقدرمیشه؟ یک دوست از فیلیپین گفت ماهی 1 میلیون تومان درسنه؟ میشه این مخارج رو کاملا برام باز کنی؟ من حدودا برای مخارج زندگی غیر از شهریه دانشگاه میتونم ماهی 500 600 بپردازم
    2.در مورد اینکه پذیرش یک دانشگاه دیگه رو بگیرم وبعد انتقال یو پی این امکان وجود داره ؟
    3.سن شروع به تحصیل پزشکی ودندانپزشکی از 27 سال نظرتون چیه؟
    1:اگه این تاپیک رو یه دور بزنی خیلی در مورد هزینه بحث شده صفحه 10 به بعد رو بخون
    2:آره امکان داره و این کار مشکل هم نیست
    3:پزشکی به نظرم یکم دیر شده ولی دندان و دارو گزینه های بدی نیس...همش بستگی به خودت داره...اگه علاقه باشه 50 سالگی هم دیر نیست

Member doublin2000 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BS -GIS- MBA

سلام دوستان من یکم نگرانم مدارکمو می ترسم وقت کم بیارم باید تا قبل 30 بهمن از کشور بخاطر سربازی خارج بشم مدارکمو فرستادم
    دانشگاههای فیلیپین معمولا چقدر طول می کشه پذیرش بدن؟
    سفارت فیلیپین چقدر طول می کشه ویزا بده؟
    ممکنه اگه بگی مشکلتو کارتو زودتر انجام بدن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.badshans نمایش پست ها
    1:اگه این تاپیک رو یه دور بزنی خیلی در مورد هزینه بحث شده صفحه 10 به بعد رو بخون
    2:آره امکان داره و این کار مشکل هم نیست
    3:پزشکی به نظرم یکم دیر شده ولی دندان و دارو گزینه های بدی نیس...همش بستگی به خودت داره...اگه علاقه باشه 50 سالگی هم دیر نیست
    سلام دوست عزیز منتمام تایپیک رو خوندم اگه ممکنه یکیاز بچه های فیلیپین لطف کنه درمورد مخارج ماهیانه و دانشگاه یک لیست جدا ومشخص تهیه کنه ممنون میشم آخه جای این بخش تو تایپیک خالیه
    وکمک بزرگی میکنید .تو زمینه مخارخ وهزینه هاا خیلی حرف زیاده لطف کنید از اجاره و مالیات و ...... همرو شرح بدین ممنون و یک براورد حدود ماهیانه بدین

Member doublin2000 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BS -GIS- MBA

این فیلیپینی ها چرا انقدر سخت می گیرن و از کسی که کی خواست برام پذیرش بگیره شنیدم که دانشگاههاش تا ترجمه مدارک مهره وزارت خارجه وتایید سفارت فیلیپین red ribon نخوره پذیرش نمیدن راس گفته یا نه؟
    اونکه کانادا و اروپاس با ترجمه غیر رسمی یا تایید دانشگاه پذیرش حداقل مشروط می دن بعد این فلیپینیا خودشونو انقدر لوس می کنن اخه بخاطر همین گرفتن اصل دانشنامه و ترجمه رسمیش یک ترم عقب افتادم حالا هم باید تا قبل اعزام سربازی از کشور خارج شم